Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

+5
Prince
cvjeticanin
Orhideja
digitalmandrak
Fraya
9 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Ned Apr 10, 2011 7:05 pm

Ako verujem u Boga, meni zaista,kao pravom verniku, nisu potrebni
vladike, ali ni obicni svestenici da mi budu posrednici u mom
komuniciranju s Bogom, ali ni u molitvama. Cak me takvi ljudi
i odvracaju od vere i unose crv sumnje
.

Pa sad,ako si u stanju da sama svetis vodu i sama se pricescujes,onda ti i nisu potrebni....Svestenici imaju svoju ulogu,Jevandjeljem propisanu i ne vidim kakve oni veze imaju sa tvojim licnim odnosom sa Bogom...

barem u Srbiji doprineo da ljudi,vernici danas
SPC dozivljavaju na isti nacin kao i recimo tajkune.


Ja sad prvi put cujem da ljudi tako dozivljavaju SPC...U svim statistikama,gradjani najvece poverenje imaju u Crkvu...

Moj (Istocna Srbija) vladika Justin zivi u manastiru Bukovo,jako je retko
u svojoj rezidenciji u Zajecaru , a koja je jedna bas skromna kuca,
a tako je tamo od pamtiveka ziveo svaki vladika. I pre i za vreme Tita, ali i
danas.

Da se osvrnemo sta si pisala o tom istom vladici samo par postova iznad...

Vladika Justin ( Istocna Srbija) je homoseksualac. To ne krije,svaki vernik , a i nevernik
to zna pa je to bio i problem za njega da ne udje u uzi izbor za izbor za patrijarha.
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fristajlo Ned Apr 10, 2011 7:25 pm

Sva ova gužva oko Artemija nema veze sa navodnom proneverom i njegovim sekretarom. da je samo to, Crkva bi to tiho rešila sama, bez medijske pompe i skandala. Problem je u političkom delovanju Artemija, koji je vođa tvrdog jezgra u SPC, i za njim može da pođe mnogo vernika; osim toga, njegovi stavovi o problemu Kosmeta, unijaćenja i mirenja sa Vatikanom, ali i režimom u Srbiji, dijametralno su različiti od zvaničnih stavova sadašnjeg patrijarha, i to je razlog cele ove frtutme.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fraya Ned Apr 10, 2011 7:27 pm

digitalmandrak :: Da se osvrnemo sta si pisala o tom istom vladici samo par postova iznad...
Vladika Justin ( Istocna Srbija) je homoseksualac. To ne krije,svaki vernik , a i nevernik
to zna pa je to bio i problem za njega da ne udje u uzi izbor za izbor za patrijarha.

Pa ako je covek peder ne znaci da zivi u bezobraznom luksuzu.

Kakve sada to veze ima jedno sa drugim?
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fraya Ned Apr 10, 2011 7:33 pm

Fristajlo ::Sva ova gužva oko Artemija nema veze sa navodnom proneverom i njegovim sekretarom. da je samo to, Crkva bi to tiho rešila sama, bez medijske pompe i skandala. Problem je u političkom delovanju Artemija, koji je vođa tvrdog jezgra u SPC, i za njim može da pođe mnogo vernika; osim toga, njegovi stavovi o problemu Kosmeta, unijaćenja i mirenja sa Vatikanom, ali i režimom u Srbiji, dijametralno su različiti od zvaničnih stavova sadašnjeg patrijarha, i to je razlog cele ove frtutme.

Nasi su vernici kao i biraci jako kratkog pamcenja SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 2503617651

Sigurno da je ovo boldovano kruicijalna stvar,a meni bi bilo milije
da ta tvrda ,konzervativna struja pobedi,ali samo pod uslovom da se bave
iskljucivo svojim crkvenim stvarima. Posto to oni ne mogu,zele uticaj
na celokupno drustvo,drzavu, onda mi je ipak prihvatljiviji patrijarh koji
otvara shoping molove.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fristajlo Ned Apr 10, 2011 7:39 pm

Fraya ::
Sigurno da je ovo boldovano kruicijalna stvar
Naravski... SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 129758
Nema Crkve koja ne želi da se petlja u politiku. U zavisnosti od toga koliko je u tome uspešna, toliki joj je i ugled; zato će sa Irinejem, "mol-promoterom", da padaju u očima naroda...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Orhideja Pon Apr 11, 2011 10:45 am

Čovjek može da bude vjernik a ne mora ići u crkvu, jer on vjeruje u Boga a sveštenstvo je tu kao predstavnik ali na zemlji što nema puno veze sa Isusovim učenjem i ponašanjem. Da li su dobri ili loši nije tema mog interesovanja ali sam svjesna činjenice da bez njih ne može. Vjerujem u Boga , sveštenika ima izuzetno dobrih i korektnih ali kao i u običnom društvu ima pohlepnika kojima nije mjesto u sveštenstvu.
Većina automobila su pokloni naših ljudi koji rade u inostranstvu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Gost Pon Apr 11, 2011 10:53 am

Prince ::Meni crkva ništa ne duguje,niti ja crkvi. Druga mafija(kojima je jedini cilj kako da osvoje ekonomski i vazdušni prostor da prave novac sebi ,a to su pre svih neki političari)to su ti koje divlj podržava i vjeruje u "njiha"..
Nije niko budala,da ne vidi šta ko radi ..samo ti vjeruj u to što vjeruješ ..
Pozdrav i tebi Дивља.. SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 2214231980 :skriven:

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673

Prvi red u crkvi su zauzeli neki vazni uticajni ljudi naseg drustva i drzave koji doniraju crkvu, odakle im novci niko ih i ne pita, novci su novci, popovi samo grabe, da nadoknade ono sto su izgubili u proslim ''djavoljim'' vremenima.
Daj samo da zvonimo, pravimo buku, politicki se kompromitujemo, moze nam se, mi smo crkva, pravoslavlje, pravoslavlje, pravoslavlje, ljubi krst, pa popa u ruku, pa ikonu, pa opet krst, malo popa ponovo, tri puta , daj pare, daj, pare, daj pare popu i svojoj crkvi u koju ides samo za uskrs, bozic i jos nekog kucnog sveca za slavu, kad se ozenis i kad umres- dosta za jedan zivot bogami.
Daj pare i samo pare, nista ne pitaj, samo slusaj, da ti bog da zdravlja, srece, mira, .... Mafija.

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673 SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3235190673

Ovce moje koju frizuru hocete da vam nabudzimo?
Neku po kojoj ce svi videti izdaleka ko vas sisa.


Verujem u Boga . Samo u Njega. Mada ga ponekada ne razumem najbolje.

Pozdrav Prince SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3897840542 ....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 11:15 am

Divlja :: Vernici su nesto drugo, oni su tek ovce za sisanje i nista vise u celoj prici.

Što bih npr. ja bila ovca za šišanje? SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3021264613

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fraya Pon Apr 11, 2011 11:36 am

U crkvi ne sme da bude pohlepnika jer ako ih ima, treba ih i imenovati i kritikovati.

U Srbiji nisu gastosi poklanjali automobile svestenicima nego su jedno vreme
svestenici mogli da pazare automobile bez ikakvih poreza,carina,dazbina.

Nisu nasi ljudi skloni takvim poklonima. Jer da je tako, od kud bi bilo moguce da se hram
Sv.Save jos uvek ne zavrsava jer nedostaju novci.
Ja vec duze vremena ne mogu da se "sredim" od luksuza u kome zive taj presveti i presvetli
Kacavenda. Prvi put sam cula za taj njegov bes i luksuz pre dve godine kada je NJKV sa
svitom bio kod njega u poseti. Moj neki frend je radio za NJKV u to vreme pa je i on bio
prisutan. Kaze, samo skupocena francuska vina i iskljucivo francuski sirevi su bili nudjeni
gostima.

Gradi manastir u sred Bijeljine, a ja stvarno ne znam da se bilo gde ni u pravoslavnom
ili katolickom svetu danas grade manastiri.

Za mene je to sve jedna ruzna i strasna burleska.

Vi iz Bosne znate i druge pikanterije koje o njemu Banjalucani pricaju, ja mogu samo da guglam
i da nalazim kojesta, a sve je iz srpske zute stampe ( znaci nije b92) iz intervjua sa ljudima
Srbima , iz Republike Srpske.

Nikako ne sme o tome da se cuti i da se kao noj glava stavlja u pesak u nadi da se to
nece saznati. Pokojni presvetli patrijarh Pavle nije mogao,nije imao snage da se izbori
sa tim vladikama,a sadasnjeg (kako stoji u tekstu) "to ne zanima".

Novi detalji o životu Vasilija Kačavende: Vladika u seks aferi
[/i]



"Najnovije fotografije vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavende snimljene u njegovom raskošnom dvoru u Bijeljini, na kojima je u društvu rođaka Dejana Nestorovića, stripera iz Novog Sada, naišle su na osudu javnosti


Raskoš vladičanskog dvora u Bijeljini... Jedna od retkih fotografija no kojoj je vladika Vasilije u „civilu"
Prema rečima sagovornika Pressa, ove fotografije, koje je Press objavio u subotu, najbolje govore o pravoj slici vladike Vasilija.
Profesor Filozofskog fakulteta u Banjaluci Miodrag Živanović kaže za Press da tvrdi da luksuz vladičanskog dvora u Bijeljini nije ni jedini ni najveći greh vladike Kačavende!

Skandal iz sela Zagoni[/i]-

Postoji dosta indikatora prema kojima su mnogi odigrali jednu jako nečasnu ulogu u vreme rata u Bosni, a jedan od učesnika vezanih za ta vremena upravo je i vladika Kačavenda. On je bio povezan sa mnogim aferama iz tog vremena, vezivan je za ratnu huškačku politiku i zloupotrebu položaja. Međutim, pored svega toga, postoje i još nečasnije stvari. Konkretno, mislim da bi morala da se istraži njegova uloga iz ratnih vremena u selu Zagoni pored Banjaluke. Ne znam da li znate da je isti vladika tražio da se svaki novodošli paroh u ovom selu odrekne svoje žene sedam dana kako bi ona došla kod njega! Zbog toga je u ovom kraju bilo i oružanih sukoba. Tako da priča o njegovom luksuznom životu, uz sve ovo, govori da on nema moralni dignitet - priča Živanović.

Predsednik Centra za humanu politiku u RS Momir Dejanović, koji živi na teritoriji Zvorničko-tuzlanske eparhije, upozorava da vladika Vasilije Kačavenda nije jedini predstavnik Crkve koji se odao „srebroljublju i raskoši".-

Značajan deo sveštenstva u ovoj eparhiji je komercijalizovao i gotovo potpuno privatizovao Srpsku pravoslavnu crkvu, otuđio je od Hrista, Jevanđelja, vernika i naroda, odao se srebroljublju i neprimerenoj raskoši. To sveštenstvo je postalo bezosećajno za probleme poniženih, opljačkanih, obespravljenih i beznadežnih građana. Cenovnici kojima se plaćaju krštenja, sahrane, osveštenja potpuno su neprimereni duhu Hristove crkve. Tako da primer vladike zvorničko-tuzlanskog nije jedini, on je samo ilustracija stanja i problema u kojim se nalazi SPC - priča Dejanović.a
Patrijarh Irinej: Estetika, lepota, nije to bitno

Jedno od novinarskih pitanja koje je prošle nedelje upućeno njegovoj svetosti patrijarhu Irineju prilikom njegovog prvog susreta s medijima bilo je i kako gleda na kritike jednog dela javnosti da Crkva ne deli sudbinu naroda i da pojedine vladike žive veoma luksuzno.

- Tu ima novinarskih gledanja i rasuđivanja. Svakako se razlikuju u mnogo čemu, pa i u tome. Da. Neki bi hteli i želeli, ali ništa loše ne čine da svoju eparhiju unaprede... Danas je savremeno vreme, ljudi gledaju red i poredak. Estetika, neka lepota u svemu, nije to ništa bitno, je li - izjavio je patrijarh Irinej.
Vladika Vasilije: Ne zanima me!


Vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda odbio je razgovor za Press i nije želeo da odgovori na ove optužbe, niti da prokomentariše fotografije koje je na internetu postavio njegov rođak Dejan Nestorović.

- Uopšte me ne interesuje šta ko priča i to što pišete. Ne želim ništa da komentarišem! I sada ću da prekinem vezu - kratko je izjavio vladika Vasilije.

Niko od vladika SPC nije želeo da komentariše objavljivanje novih fotografija raskošnog zdanja vladike Kačavende. Međutim, rođak vladike Dejan Nestorović kaže da on „nema ništa da doda o svom dedi i prijatelju Vasiliju Kačavendi". Na pitanje Pressa da li je vladika ljut zbog fotografija, on kaže:

- Mi smo se čuli posle svega. I mogu samo da vam kažem da je zaključak tog našeg razgovora zapravo poruka raznim analitičarima da oni mogu da sude o našoj spoljašnosti, a Bog će da sudi o našoj unutrašnjosti - dodaje Nestorović.[/i][/i]"
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 11, 2011 11:49 am

Što bih npr. ja bila ovca za šišanje?SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 196439

Ma pusti,Avi,nemoj da im kvaris pljuvanu...SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 353681
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Orhideja Pon Apr 11, 2011 12:00 pm

Opet o Bijeljini. Sad gledam na netu, većina ovih pisanja potiče iz Federcije i njihovih novina pa tako riječi uopšte ne iznenađuju ali je veoma upitno šta je istina da je vladika Vasilije odgovorio.
Jedno znam da je u vladičanskom dvoru u Bijeljini većina namještaja (gotovo sav) iz dvora Karađorđevića koja je sklonjena 1941. Dato je eparhiji na čuvanje i jednog dana će se vratiti kad Karađorđevići odluče da ga uzmu. Godinama se šutilo o tome jer je Tito prisvojio sebi sve što je mogao, vladičanski dvor i namještaj u Bijeljini je čuvan kao najveća tajna jer i bi i to uzeo sebi. Taj dio je bio zaključan i nije se živjelo u njemu do unazad par godina.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fraya Pon Apr 11, 2011 12:41 pm

Ja sam namerno i ciljano trazila izvore i citate Srba pa nadjoh i ovog
jako cenjenog ( barem u svetu) ,uglednog , redovnog profesora filozofije
na univerzitetu u Banja Luci. Ali mozda je on za vas neki srpski Ceda
narkoman pa otuda i nije nadlezan i merodavan da bilo sta kaze
o presvetlom vladiki.

Tito nista nije uzeo ,nista nikome nije ostavio, a za razliku od
vladike imao je i dece,zene,unuke.

Uostalom , Tito je bio politicar,diktator pa mu se moglo da zivi i uziva
kako je hteo. Kakve to sada veze ima sa monahom,isposnikom?
A vladike su monasi.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Gost Pon Apr 11, 2011 1:24 pm

Avramova ::
Divlja :: Vernici su nesto drugo, oni su tek ovce za sisanje i nista vise u celoj prici.

Što bih npr. ja bila ovca za šišanje? SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3021264613

Ne znam ja, pitaj npr. nekog vladiku, ako nadje vremena da ti objasni. Valjda ce umeti.

Ovce idu za pastirom i to je OK, a i sisaju ih redovno.Takvo je ustrojstvo crkve, zna se ko tu strize a koga strizu. Ne mesam se u to, samo komentarisem.

Koliko novca drzava Srbija izdvaja za crkve i njeno svestenstvo?
Interesantno pitanje kad se uzme u obzir u kojim vremenima zivimo.

Jel' neko video ijednog svestenika da npr. daje dobrovoljno krv, da u okviru crkve ima neka blagovaonica za gladne, bolesne, da se sklone, nahrane, utese, da tu budu dok se ne snadju?

U politiku se mesaju, to im je zanimljivo. i korisno vidimo.

Nevolja je sto su mnogi svestenici bukvalno shvatili to da imaju neke ovce na raspolaganju, pa strizu li strizu , svila, kadifa, kola, zlato, raskos, luksuz- sve to jer postoje ovce koje vole da slusaju zvona.

Ne marim ja nesto, ko voli neka izvoli.

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 1:50 pm

Divlja ::
Avramova ::
Divlja :: Vernici su nesto drugo, oni su tek ovce za sisanje i nista vise u celoj prici.

Što bih npr. ja bila ovca za šišanje? SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 3021264613

Ne znam ja, pitaj npr. nekog vladiku, ako nadje vremena da ti objasni. Valjda ce umeti.

Pitala sam tebe jer si mi ti rekla da sam ovca za šišanje a ne neki vladika ali i niko drugi.

Moja vera je vera u Boga i Svetu Trojicu a ne u crkvene velikodostojnike. Problemi koji se javljaju u redovima SPC jesu za brigu i treba ih rešavati ali, kako sam samo deo stada, u mojim molitvama pominjem i grešnike i neprijatelje.

Nevolja je sto su mnogi svestenici bukvalno shvatili to da imaju neke ovce na raspolaganju, pa strizu li strizu , svila, kadifa, kola, zlato, raskos, luksuz- sve to jer postoje ovce koje vole da slusaju zvona.

I ti onako odokativno mene i ko zna koliko njih stvrsta u tu grupu. Ne radi se to tako Divlja, ne ne!


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 11, 2011 1:59 pm

Takvo je ustrojstvo crkve, zna se ko tu strize a koga strizu. Ne mesam se u to, samo komentarisem.

Prvo,nemas pojma kakvo je ustrojstvo Crkve,a da komentarises imas pravo...Mada je pozeljno da prvo proucis materiju koju komentarises

Koliko novca drzava Srbija izdvaja za crkve i njeno svestenstvo?
Interesantno pitanje kad se uzme u obzir u kojim vremenima zivimo.

Koliko?

Jel' neko video ijednog svestenika da npr. daje dobrovoljno krv, da u
okviru crkve ima neka blagovaonica za gladne, bolesne, da se sklone,
nahrane, utese, da tu budu dok se ne snadju?

U svakom manastiru SPC mozes da dodjes i ostanes,niko te nece isterati ako postujes tipik(pravilo) manastira. U Prohoru Pcinjskom su oko godinu dana zivele izbeglice sa Kosmeta....To sam video svojim ocima jer smo svake godine u okviru crkve isli da radimo na imanju i da pomognemo bratiji oko manastira.

Nevolja je sto su mnogi svestenici bukvalno shvatili to da imaju neke
ovce na raspolaganju, pa strizu li strizu , svila, kadifa, kola, zlato,
raskos, luksuz- sve to jer postoje ovce koje vole da slusaju zvona.

Po tebi su vernici SPC ovce koje vole da slusaju zvona? Prvo niko tebe ne moze da natera da das pare u crkvu ako neces...Narod ako daje,daje od srca...Evo,i kod mene na sljaci kukaju kako ih popovi deru...Zao mu da da 500 dindzi za secenje kolaca a u stanju je mrtav 'ladan da gura pevaljki 100 eura u gacarone...Mislim stvarno
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 2:40 pm

digitalmandrak :: U svakom manastiru SPC mozes da dodjes i ostanes,niko te nece isterati ako postujes tipik(pravilo) manastira.

Da potkrepim Digija samo jednim primerom. U manastiru Sv. Stefan u Slancima, nadomak Beograda, svaki vernik, nakon nedeljne liturgije, biva poslužen doručkom ili ručkom. Seljani donose priloge, žene kuvaju, vernici pomažu i u tom zajedničkom obedu vlada savršeni mir, harmonija, sve je tako skromno a opet tako veličansteno.

Postoje ženski manastiri gde se može otići i ostati koliko želiš. Pruža se mogućnost izbora dnevnog posla, koliko ko i šta može raditi. Mnoge žene odlaze iz svojih potreba i vraćaju se okrepljene duše i tela, a da ništa nisu platile.

Međutim, treba spomenuti i novoizgrađene crkve koje su finansirane od "prljavog" novca i takve crkve ne treba posećivati. Grešnom svešteniku se nećemo ispovedati jer time činimo greh i tada je svako iz stada "ovca za šišanje" i nije istinski vernik pod uslovolm da je svedok svešteničkog greha. Konačno, kako da znamo ko je zaista vernik kada je "vera moć čovekove duše". Zato ne sudimo drugima.

Vernik može u svojoj kući/stanu zapaliti sveću, okaditi kuću dok je molitva uvek prisutna u mislima, ma gde god da smo.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Gost Pon Apr 11, 2011 3:00 pm

Znaci, dosta je par mesta , nekih manastira da bi se ''potkrepila'' prica o manastirima i crkvama kao utocistima za nesrecne, gladne, bolesne?

Dobro, lazite se, ni to vam ne branim.


Nikoga ne zelim da vredjam, samo iznosim misljenje o SPC i crkvama kao institucijama koje ispiraju mozak ljudima.

Svako je slobodan da veruje u sta hoce, kako hoce, i da daje svoj novac kome hoce.

Ovca u hriscanskoj crkvi se stalno pominje, ne vidim sta je tu sporno.

Postoje izuzeci , u svakom kukolju ima i nesto zita, taj pop i tih par manastrira su samo izuzeci iz celokupne price. Nikako nazalost ne mogu da poprave prosek, a kamoli kompletan utisak o SPC .
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 3:12 pm

Divlja ::Znaci, dosta je par mesta , nekih manastira da bi se ''potkrepila'' prica o manastirima i crkvama kao utocistima za nesrecne, gladne, bolesne?

Nikako! Govorila sam o manastirima koje obilaze svi, bez obzira na zdravstveno stanje. Crkva i manastiri prikupljaju priloge za ljude koji su i gladni i bolesni, a nesrećni ne moraju biti ništa od toga i opet će doći na molitvu.

Dobro, lazite se, ni to vam ne branim.

Nešto ne bih baš da te ubeđujem, navela sam primer onoga što sam videla a znam da takvih primera ima još. Kakav bih ja bila vernik da lažem mog Pastira. Jer, sve što radim, sve što mislim, sve što govorim, govorim pred Bogom.

Ovca u hriscanskoj crkvi se stalno pominje, ne vidim sta je tu sporno.

Ne, spominje se Pastir a ne "ovce za šišanje".

Postoje izuzezi , u svakom kukolju ima i nesto zita, taj pop i tih par manastrira su samo izuzeci iz celokupne price. Nikako nazalost ne mogu da poprave prosek, a kamoli kompletan utisak o SPC .

Nisam ni očekivala da će popraviti utisak. I sama sam nešto dodala oko problema u SPC i to me jako žalosti ali, to već nije pitanje same vere, već problem u samom vrhu SPC koga ne mogu rešiti vernici.

U veri ne sme da postoji prosek već jedinstvo a to je nešto sasvim različito od onoga kako ljudi olako posmatraju veru.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od SKYKING Pon Apr 11, 2011 3:16 pm

Mene zanima kakva je uloga u "svemu" cuvenog arhandjela Gavrila...
Nesto mi je on tu sumnjiv... blagovesti itd... Ne verujem mu ja bas sve...
Gavrilo, Gavrilo... da nisi ti tu nesto mutio... SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 2531996303
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 11, 2011 3:50 pm

Znaci, dosta je par mesta , nekih manastira da bi se ''potkrepila''
prica o manastirima i crkvama kao utocistima za nesrecne, gladne,
bolesne?

Dobro, lazite se, ni to vam ne branim.

Prvo,pomenuo sam ono sto sam video svojim ocima, i ne tamo"neke" manastire,vec sv.Prohor Pcinjski u kome sam u to vreme boravio...Vec sam napisao da mozes da odes u svaki manastir SPC i ostanes koliko hoces ako postujes tipik manastira...Ako si vernik SPC-a trebalo bi da ti to bude poznato

Nikoga ne zelim da vredjam, samo iznosim misljenje o SPC i crkvama kao institucijama koje ispiraju mozak ljudima.

Tvoja stvar...

Svako je slobodan da veruje u sta hoce, kako hoce, i da daje svoj novac kome hoce.

Naravno...

Ovca u hriscanskoj crkvi se stalno pominje, ne vidim sta je tu sporno.

Postoje
izuzeci , u svakom kukolju ima i nesto zita, taj pop i tih par
manastrira su samo izuzeci iz celokupne price. Nikako nazalost ne mogu
da poprave prosek, a kamoli kompletan utisak o SPC .

Prvo,to nisu par manastira,vec par manastira koje smo pomenuli,a u stvari svaki manastir je otvoren za sve koji imaju neku muku ili imaju duhovnu potrebu da neko vreme provedu u njemu.Niko te nece vratiti sa manastirskih vrata.To je pravilo a ne izuzetak...

Komletan utisak...hm...Kako onda objasnjavas cinjenicu da narod po statistikama najvece poverenje ima u Crkvu?
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Fraya Pon Apr 11, 2011 4:55 pm

digitalmandrak ::[
Prvo,to nisu par manastira,vec par manastira koje smo pomenuli,a u stvari svaki manastir je otvoren za sve koji imaju neku muku ili imaju duhovnu potrebu da neko vreme provedu u njemu.Niko te nece vratiti sa manastirskih vrata.To je pravilo a ne izuzetak...Komletan utisak...hm...Kako onda objasnjavas cinjenicu da narod po statistikama najvece poverenje ima u Crkvu?

Ovo za manastire je tacno,ili barem ja nisam cula da je neko oteran iz
manastira.

Medjutim, covek ima neku muku, a nema mogucnosti a ni vremena
da ide 300 km u neki manastir nego bi da pita za savet ili da samo poraz-
govara sa svojim parohom. Verovatno bi i to bilo moguce, ali je neuobicajeno.

Na primer, Srbija je po broju abortusa negde na vrhu u Evropi,a devojka,
zena koja je u situaciji da ne moze ( razlozi nisu bitni) da rodi dete ,ima
dilema i u jako je teskoj situaciji,a o tome bi trebalo da razgovara sa
svestenikom. Jer o cemu inace s njim da razgovara izuzev kada je u
nevolji? To je kod nas nepoznato. Zato ides kod popa da mu ljubis ruku
da te blagosilja, komunikacija izmedju vernika i duhovnika jednostavno
ne postoji.

Meni takve stvari smetaju.

Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 11, 2011 6:11 pm

Medjutim, covek ima neku muku, a nema mogucnosti a ni vremena
da ide 300 km u neki manastir nego bi da pita za savet ili da samo poraz-
govara sa svojim parohom. Verovatno bi i to bilo moguce, ali je neuobicajeno.

Zasto? Ko ti brani da odes u crkvu i popricas sa parohom?

Na primer, Srbija je po broju abortusa negde na vrhu u Evropi,a devojka,
zena koja je u situaciji da ne moze ( razlozi nisu bitni) da rodi dete ,ima
dilema i u jako je teskoj situaciji,a o tome bi trebalo da razgovara sa
svestenikom. Jer o cemu inace s njim da razgovara izuzev kada je u
nevolji? To je kod nas nepoznato. Zato ides kod popa da mu ljubis ruku
da te blagosilja, komunikacija izmedju vernika i duhovnika jednostavno
ne postoji.

Meni takve stvari smetaju.


Pa vidi,svestenik ti sigurno nece dati blagoslov da abortiras...Na kraju krajeva,tu svako postupa po svojoj savesti...Ne vidim sta ti tu smeta? To sto svestenik nece da blagoslovi abortus?
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od SKYKING Pon Apr 11, 2011 6:44 pm

Ja pricao sa popom pre neki dan... Mlad popa!
Pitao ga nesto o vrstama krstova i... covek nema pojma...
Medjutim, nosi hranu sa groblja kuci... Treba da se jede... razumem. Al uzeo je i pare...
Da sam ga pitao zasto se ne zalozi da se taj glupi obicaj nosenja hrane na groblje iskoreni... gadjao bi me sa zaponjkom...
Nisu svi takvi, to je sigurno, ali ovaj je slika i prilika kakvu vide stanovnici toga kraja...
Morali bi malo da porade na stajlingu etc

neki drugi put cu da ga pitam i o Gavrilu... pa kud puklo da puklo...
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 11, 2011 6:55 pm

Da sam ga pitao zasto se ne zalozi da se taj glupi obicaj nosenja hrane na groblje iskoreni..

Hrana se nekad nosila na groblje da bi se delila prosjacima za pokoj duse umrlog...Samo se danas taj obicaj izvitoperio i izgubio smisao.Danas hranu dele izmedju sebe a ne onima kojima treba da bude namenjena,a to je siromasima i prosjacima...Slazem se da taj obicaj treba da se iskoreni...Ja sam rekao i kevi i caletu da provijant da im nosim na groblje necu...Samo zito ,svecu i vino....
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Avramova Pon Apr 11, 2011 6:58 pm

Fraya :: Medjutim, covek ima neku muku, a nema mogucnosti a ni vremena
da ide 300 km u neki manastir nego bi da pita za savet ili da samo poraz-
govara sa svojim parohom. Verovatno bi i to bilo moguce, ali je neuobicajeno.
. . . . . . .
Jer o cemu inace s njim da razgovara izuzev kada je u
nevolji? To je kod nas nepoznato. Zato ides kod popa da mu ljubis ruku
da te blagosilja, komunikacija izmedju vernika i duhovnika jednostavno
ne postoji.

Meni takve stvari smetaju.

Sama sam imala potrebu za tim i dogovorila razgovor sa mojim parohom. Razgovarali smo koliko je bilo potrebno, bio je strpljiv i vrlo ugodan. Pre mene na razgovoru su bili jedan par a posle mene, u kancelariji ispred sveštenikove, još par ljudi je čekalo.

Isto tako i ostali sveštenici u hramu moje parohije, uvek su raspoloženi za razgovor, makar ga zaustavili i u porti crkve.

@SKY

A šta bi sa arhangelom Gavrilom?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPC, ima li kraja pozoristu koje  nam priredjuju? - Page 2 Empty Re: SPC, ima li kraja pozoristu koje nam priredjuju?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu