Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Burma - venčani prsten EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Burma - venčani prsten EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Burma - venčani prsten EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Burma - venčani prsten EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Burma - venčani prsten EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Burma - venčani prsten EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Burma - venčani prsten EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Burma - venčani prsten EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Burma - venčani prsten EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Burma - venčani prsten EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Burma - venčani prsten EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Burma - venčani prsten EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Burma - venčani prsten EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Burma - venčani prsten

+7
Orhideja
Hipi
Dragana
Lila
klinka13
Dotore
Avramova
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Sub Jan 08, 2011 11:48 am

Burma - venčani prsten Burme

UVOD u temu Burma - venčani prsten 4200506399

Venčani prsten je postao običaj u IX. Veku pre nove ere, i onda su ga pravili od kože, čelika, kamena .U početku u braku je samo žena nosila prsten, a od XIII. Veka prsten je deo rituala crkvenog venčanja, tako da se proširio i običaj nošenja venčanog prstena kod oba pola. Pojavljivanje jednostavnog zlatnog venčanog prstena, burme se može staviti na XIX. Vek, a simbolizuje da smo pred Bogom svi jednaki. Zlatni prsten bez kamena je već i u praistoriji simbolizovao bezkrajnu vernost, bio je simbol večne ljubavi koji nema kraj i ništa ga ne može preseći. Venčani prsten u današnje vreme posle sklapanja braka nosi i muž i žena, kao simbol ljubavi i pripadnosti jedno drugom. I zašto baš na četvrtom prstu? Stari grci i egipćani su mislili da na levoj ruci od četvrtog prsta do srca i do ljubavi koja tamo stanuje vodi jedna vena, vena amoris. Ovo je kasnije postao običaj i zbog toga u Italiji i oni koji su se već venčali, nose burmu na levoj ruci.

Nosite li vi venčani prsten ili ste spremni da ga sutra ponesete zato što vam se običaj dopada, ili da ga samo ispoštujete?

Ima li smisla što se običaj poštuje ali ne i njegovo značenje. Po meni nema, a vi kako hoćete. :Burma - venčani prsten 3681966919:



Poslednji put izmenio Avramova dana Čet Avg 04, 2011 7:38 pm, izmenio ukupno 2 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dotore Sub Jan 08, 2011 12:21 pm

Koliko se sećam kada sam čitao nešto o tome, je da je venčani prsten stajao na ženskoj ruci iz razloga što je označavao vlast muškarca nad ženom, da je ta žena u njegovoj vlasti i da se ne može emancipovati, tj odvojiti od vlasti njegove ruke.

Lično nemam ništa protiv burme, ali ona sama po sebi ne znači ništa, vernost se nosi u glavi ne na prstima. Smile
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od klinka13 Sub Jan 08, 2011 1:40 pm

Ja nemam zelju da nosim burmu..za sad znam da cemo "moj buduci" i ja imati tatoo umesto burme na prstu Burma - venčani prsten 907769211

klinka13
klinka13
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2861
Datum upisa : 18.04.2010
Godina : 41
Lokacija : Kod Heroja Ulice....

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Lila Sub Jan 08, 2011 1:55 pm

Ja bih radije neki 'kamen' nosila, koji je simboličan poklon, ne obvezuje me :Burma - venčani prsten 3681966919: Burma mi nekako previše djeluje kao 'okov' .
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Sub Jan 08, 2011 2:11 pm

Burla ::Koliko se sećam kada sam čitao nešto o tome, je da je venčani prsten stajao na ženskoj ruci iz razloga što je označavao vlast muškarca nad ženom, da je ta žena u njegovoj vlasti i da se ne može emancipovati, tj odvojiti od vlasti njegove ruke.. Smile

Razni izvori, razna tumačenja. Po tvom izvoru samo je žena nosila burmu ali ne i muškarac. Znamo da i muškarci nose burme. Kakav je to preokret nastao a znamo da datira odavno, još pre feminizma što bi značilo da i žena ima vlast nad muškarcem.

Inače, slažem se da burma nije ništa drugo do običaj koji mi se ne dopada. Burma - venčani prsten 4200506399

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dragana Sub Jan 08, 2011 4:32 pm

Avramova :: Ima li smisla što se običaj poštuje ali ne i njegovo značenje. Po meni nema, a vi kako hoćete. :Burma - venčani prsten 3681966919:

S obzirom da se običaj zadržao do danas , vjenčani prsten ( burma ) ima smisla . To je dokaz da ima smisla . I sama si navela da burma ima određeni značaj ; simbolizira vječnu i vjernu ljubav između dvoje ljudi vezanih snažnim ljubavnim emocijama . Dakle fizičko - emotivnu pripadnost .
Ljubav je neopipljiva , ona je osjećaj koji iziskuje određenu materijalnu simboliku . U ovom slučaju prikazana burmom , jednako kao što može biti opisana ( prikazana ) riječima , slikama , stihovima lii ispjevana u pjesmama ...
Značenje burme je osobno i intimno . Za nekoga ona prikazuje vječnu intimnu ljubav . Nekomu ne predstavlja ništa .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Sub Jan 08, 2011 5:16 pm

Dragana :: Za nekoga ona prikazuje vječnu intimnu ljubav . Nekomu ne predstavlja ništa .

A zašto se ljubav mora "prikazivati" i zašto neko kome burma ne predstavlja ništa ne može doživljavati ljubav, podrazumeva se intimnu, jer kakva bi inače bila do intimna.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dotore Sub Jan 08, 2011 11:54 pm

klinka13 ::Ja nemam zelju da nosim burmu..za sad znam da cemo "moj buduci" i ja imati tatoo umesto burme na prstu Burma - venčani prsten 907769211


A ako se ne daj Bože razvedete ostaje ti uspomena do kraja života ili operacija. Burmu samo skineš i ostaviš sa strane i eto ti sreće i radosti :Burma - venčani prsten 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dotore Sub Jan 08, 2011 11:57 pm

Avramova ::
Razni izvori, razna tumačenja. Po tvom izvoru samo je žena nosila burmu ali ne i muškarac. Znamo da i muškarci nose burme. Kakav je to preokret nastao a znamo da datira odavno, još pre feminizma što bi značilo da i žena ima vlast nad muškarcem.

Inače, slažem se da burma nije ništa drugo do običaj koji mi se ne dopada. Burma - venčani prsten 4200506399

Ne znači da je muž u vlasti žene već da je vezan sa njom, dok je u starom veku žena bila pod rukom(vlašću) muškarca, i bila je praktično deo njegove svojine.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Ned Jan 09, 2011 12:01 am

Brula

A što je tatoo teže nositi posle braka nego ostati uz zajedničku decu? Prestankom braka ne poništavamo i taj deo žvota, naprotiv.

Moji sinovi nose očevo prezime, po malo imaju nešto na njega, što izgledom što karakterom i meni opet divota jer su više na mene. :Burma - venčani prsten 3681966919: . Uostalom, prošlost ne moramo prikrivati od sebe ako već želimo od drugih kao našu ličnu stvar.

Nego, dopadaju mi se gorepomenute kožne bumrme. Moraću sebi kreirati jednu takvu, čim pre.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Ned Jan 09, 2011 12:07 am

Burla :: Ne znači da je muž u vlasti žene već da je vezan sa njom, dok je u starom veku žena bila pod rukom(vlašću) muškarca, i bila je praktično deo njegove svojine.

Nisam bukvalno shvatila jasno, a opet tumačim da, budući da oboje nose burme, jednako pripadaju jedno drugom i imaju jednako pravo raspolaganja. :Burma - venčani prsten 3681966919:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od klinka13 Ned Jan 09, 2011 12:44 am

Burla :: A ako se ne daj Bože razvedete ostaje ti uspomena do kraja života ili operacija. Burmu samo skineš i ostaviš sa strane i eto ti sreće i radosti :Burma - venčani prsten 3681966919:

Pa bas zato..ako se razvedem znacu da vise nikad necu napraviti takvu gresku jer cu imati tatoo koja ce me podsetiti da sam pogresila Burma - venčani prsten 2531996303 al generalno meni je vencanje samo jedan papir vise..bitno je zajednicki zivot..i da dvoje extra funkcionisu zajedno..a naravno ono uzimanje prezimena i sve ostalo mi je nekako bzw,mada znam da vecina imaju izgovor kao zbog dece,da se isto prezivaju jebes ga,ja sam jos mlada i zelena mozda i gresim al tako mislim :lila:
klinka13
klinka13
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2861
Datum upisa : 18.04.2010
Godina : 41
Lokacija : Kod Heroja Ulice....

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Ned Jan 09, 2011 12:54 am

Ne grešiš kćeri, moj savet ti je, ne odriči se svog prezimena a ako ga baš voliš, što bi bilo za očekivati, dodaj njegovo i mirna bačka.

Napraviću i tebi lep kožni* prsten. Burma - venčani prsten 3454011178


Poslednji izmenio Avramova dana Ned Jan 09, 2011 2:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : korekturna greška*)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dotore Ned Jan 09, 2011 1:22 am

klinka13 ::
Pa bas zato..ako se razvedem znacu da vise nikad necu napraviti takvu gresku jer cu imati tatoo koja ce me podsetiti da sam pogresila Burma - venčani prsten 2531996303 al generalno meni je vencanje samo jedan papir vise..bitno je zajednicki zivot..i da dvoje extra funkcionisu zajedno..a naravno ono uzimanje prezimena i sve ostalo mi je nekako bzw,mada znam da vecina imaju izgovor kao zbog dece,da se isto prezivaju jebes ga,ja sam jos mlada i zelena mozda i gresim al tako mislim :lila:

Pobogu, pa ljudi se venčavaju i razvode po nekoliko puta, ne znači da je greška sa jednim čovekom/ženom nužno greška koja će se ponoviti sa nekim drugim Smile
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Lila Ned Jan 09, 2011 1:03 pm

ne odriči se svog prezimena a ako ga baš voliš, što bi bilo za očekivati, dodaj njegovo i mirna bačka.
To je najbolje riješenje.
Meni da se 'uzme' prezime (dakle da imam odjednom samo tuđe Burma - venčani prsten 128863565 ) osjećala bih se sakato.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Hipi Ned Jan 09, 2011 1:17 pm

Nosicu ga ako mi se bude svidjao :Burma - venčani prsten 3681966919: Verovatno cu ga nekad nositi, nekad necu, kao i ostalo prstenje 🇭🇲
Ne gledam ga kao neki simbol vernosti, vise je to do tradicije i obicaja. Kao sto rece Burla, vernost je u glavi Burma - venčani prsten 4242552882
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Orhideja Pon Jan 10, 2011 11:29 am

Burma bi trebala biti obavezna, većinom je nose žene a muškarci koji je ne nose se često predstavljaju kao solo dok se ne otkrije da su u braku sa dvoje ili troje djece.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Pon Jan 10, 2011 12:12 pm

Orho,

Žene koje nose burme mogu lako i da je skinu čim izadju iz kuće. Jaka stvar kao dokaz odanosti. Burma - venčani prsten 216218906

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Dotore Pon Jan 10, 2011 12:19 pm

Orhideja ::Burma bi trebala biti obavezna, većinom je nose žene a muškarci koji je ne nose se često predstavljaju kao solo dok se ne otkrije da su u braku sa dvoje ili troje djece.

Mislim da ti je ovo potpuno netačno. Ja sam tokom trajanja braka nosio burmu sve vreme i ni jednom nikome nisam rekao da sam solo, niti sam je skidao, a znam takvih slučajeva pregršt. Isto tako znam muškarce koji ne nose burmu i opet se ne predstavljaju kao solo, a znam i žene koje ne nose burmu i predstavljaju se solo.
Sad sam ga zamrsio, ali ne znam odakle ta potrebaa da se muškarci predstave kao neko ko po defoltu vara, dok se žene predstavljaju kao prevarena strana, čiste i čedne i tako te neke nebuloze.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 12:25 pm

Ne nosim burmu, jer ne volim to..i nema drugog razloga..al mislim da je ovaj dovoljan..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Fristajlo Pon Jan 10, 2011 1:30 pm

[quote="Burla"]
Orhideja ::
Sad sam ga zamrsio, ali ne znam odakle ta potrebaa da se muškarci predstave kao neko ko po defoltu vara, dok se žene predstavljaju kao prevarena strana, čiste i čedne i tako te neke nebuloze.
Ja znam, jednom sam ti i rekao... Burma - venčani prsten 129758
Šlihtaro... Burma - venčani prsten 441346
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Pon Jan 10, 2011 1:42 pm

Imala bih pitanje a u sklopu je teme.

Kada bračni par razvede brak, šta sa burmama? Question

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 1:50 pm

Na prodaju naravno...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Avramova Pon Jan 10, 2011 1:54 pm

Tako je luci!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 2:02 pm

Tacno sam znala da sam u pravu... Burma - venčani prsten 991966
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Burma - venčani prsten Empty Re: Burma - venčani prsten

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu