Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Gdje  su  granice ... EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Gdje  su  granice ... EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Gdje  su  granice ... EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Gdje  su  granice ... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Gdje  su  granice ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Gdje  su  granice ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Gdje  su  granice ... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Gdje  su  granice ... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Gdje  su  granice ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Gdje  su  granice ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Gdje  su  granice ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Gdje  su  granice ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Gdje  su  granice ... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Gdje su granice ...

+4
Avramova
Lila
Hipi
Dragana
8 posters

Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Gdje su granice ...

Počalji od Dragana Ned Nov 07, 2010 1:20 pm

Sloboda življenja i društveni razvoj doveo je do novih pomaka granica ponašanja i novih trendova u društvu , pa i samoj muškoj populaciji . Je li urbani ( feminizirani ) muškarac trend , hir ili stvarna muška potreba ? Muškarac zvan ,, urbani muškarac ,, nerijetko se sreće na gradskim ulicama i našem okruženju ... Dakle , muškarac koji ima za potrebu posjećivati kozmetičke salone , depilirati se , čupati obrve , šminkati lice , trepavice i usnice ...
Je li ovakva pojava stvarna muška potreba ili običan hir ? Gdje vidite granicu ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Hipi Ned Nov 07, 2010 2:26 pm

Ja pod pojmom urbani muskarac smatram potpuno nesto drugo, pre svega nacin razmisljanja. A ti metroseksualci (ili, kako je krenulo, tranvestiti) su glupavo pomodarstvo Gdje  su  granice ... 1369909122
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Lila Ned Nov 07, 2010 3:49 pm

To htjedoh reći, ovdje je riječ o metroseksualcima, pojam 'urbani muškarac/žena/štagod' bi bilo nešto drugo.
Je li ovakva pojava stvarna muška potreba ili običan hir ? Gdje vidite granicu ?
Da li je potreba ili hir, ne bih generalizirala, ali svakako su doveli brigu o sebi na višu razinu. Kod muškaraca je obično ili-ili, ili je potpuno nezainteresiran za brigu o koži, kosi, prvim boricama (dopuniti...), a sa druge strane su metroseksualci krajnje 'u' tome. Po meni bi zlatna sredina bila primjerena, a tako je rijetka na brdovitom Balkanu.
Ne bih bila presretna da 'zapnem' za nekog metroseksualca, jer mi nije simpatično baš da pred ogledalom provodi jednako ili više vremena nego ja.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Avramova Ned Nov 07, 2010 11:07 pm

Lila :: Da li je potreba ili hir, ne bih generalizirala,

Potreba sigurno nije, a nije ni hir, to je ludost. Osim higijene i propratnih radnji, muškarcu nije potrebno ništa više.

ali svakako su doveli brigu o sebi na višu razinu.

Brigu o svom izgledu a ne o sebi. Čovek je ceo, uslovno rečeno, gledajući ga iznutra pa tek onda spolja. Takva razina bi obavezno morala biti sekundarna u odnosu na primarnu, onu koja se ne bavi izgledom već sadržajem.

Po meni bi zlatna sredina bila primjerena, a tako je rijetka na brdovitom Balkanu.

Ne znam šta podrazumevaš pod "zlatna sredina" a meni je to opet suviše od onoga što je neophodno i, po slobodnom izboru, još koji dodatak poput toaletne vode i tu bi bio kraj, ne računajući garderobu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Dragana Pon Nov 08, 2010 6:38 pm

Lila ::To htjedoh reći, ovdje je riječ o metroseksualcima, pojam 'urbani muškarac/žena/štagod' bi bilo nešto drugo.

Pojmovi urbani muškarac i metroseksualac su istoznačnice . Zvuče drugačije , ali , znače isto . Možemo pojavu promatrati iz ženskog i muškog ugla , u smislu ; jesu li potrebe kojima navedeni teže , pomodarstvo ili stvarna potreba .
Jesu li muškarci svjesni koliko su odbojni i pomalo smiješni posežući za čupanjem obrva , depilacijama cijeloga tijela , šminkanjem trepavica i obrva ... lica ... usana ... bojanjem kose i možda još kojekakvim pothvatima ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Fi Pi Pon Nov 08, 2010 6:57 pm

Može biti da žemski svet "diktira" vrednosti za koje se onda "zalaže" muški rod.
Terajte nas malo više da doterujemo svoj um od "umne okoline", bilo bi dobro za obe strane.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 7:11 pm

Dragana :: Pojmovi urbani muškarac i metroseksualac su istoznačnice . Zvuče drugačije , ali , znače isto . M..

Ne, nisu istoznačnice iliti sinonimi. Da je tako, svi muškarci iz urbanih sredina bi bili metroseksualci, a nisu, Bogu hvala.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Dragana Pon Nov 08, 2010 7:23 pm

Avramova ::
Dragana :: Pojmovi urbani muškarac i metroseksualac su istoznačnice . Zvuče drugačije , ali , znače isto . M..

Ne, nisu istoznačnice iliti sinonimi. Da je tako, svi muškarci iz urbanih sredina bi bili metroseksualci, a nisu, Bogu hvala.

Doslovan prijevod bi bio upravo ovako kako si ti navela . Ali , prijevod naziva ne shvaćamo ( prevodimo ) bukvalno i urbani muškarac se još naziva metroseksualcem .
Ako metroseksualac po tebi nije . urbani muškarac ... Tko jest ili kakav to jest urbani muškarac za razliku od metroseksualca , kojega smo već opisali ?

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Avramova Pon Nov 08, 2010 8:20 pm

Dragana :: Ako metroseksualac po tebi nije . urbani muškarac ... Tko jest ili kakav to jest urbani muškarac za razliku od metroseksualca , kojega smo već opisali ?

Nisam napisala da metroseksualac nije urbani muškarac, vać da nisu svi urbani muškarci metroseksualci.

Urbani muškarci su muškarci koji žive u urbanim sredinama i ne rade ono to rade urbani muškarci - metroseksualci. No, šta ćemo sa metroseksualcima koji žive na selu, a ima ih? . Gdje  su  granice ... 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Cleopatra Pon Nov 08, 2010 9:16 pm

Meni metroseksualci uopste nisu ni urbani, ni muskarci. Vise mi je taj metro lepsi naziv za "zenski petko". Prvo sto urbanost oznacava mentalno stanje svesti date jedinke, pa mi nema veze s vezom da se kul lik shminka. Bas blesavo.
Bilo kako bilo, moj "urbani muskarac" ne sme da lici na zenu. :uziva1:

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Fristajlo Pon Nov 08, 2010 10:59 pm

Cleopatra ::Meni metroseksualci uopste nisu ni urbani, ni muskarci. Vise mi je taj metro lepsi naziv za "zenski petko".
..tj, peder u pokušaju... Gdje  su  granice ... 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Lila Sre Nov 10, 2010 12:39 am

Avramova ::

Potreba sigurno nije, a nije ni hir, to je ludost. Osim higijene i propratnih radnji, muškarcu nije potrebno ništa više.


Brigu o svom izgledu a ne o sebi. Čovek je ceo, uslovno rečeno, gledajući ga iznutra pa tek onda spolja. Takva razina bi obavezno morala biti sekundarna u odnosu na primarnu, onu koja se ne bavi izgledom već sadržajem.


Ne znam šta podrazumevaš pod "zlatna sredina" a meni je to opet suviše od onoga što je neophodno i, po slobodnom izboru, još koji dodatak poput toaletne vode i tu bi bio kraj, ne računajući garderobu.

Av, baš se o tim 'popratnim radnjama' tu i radi.. Jedan će nanijeti aftershave, a drugi hidratantnu kremu ,serum i mlijeko za tijelo. Što je kome 'hir ili potreba' , ne bih sudila, jer možda ovaj sa mlijekom za tijelo ima napr suhu kožu, pa mu prosto smeta i neugodno se osjeća ako ne nanese nešto što je 'klasično ženski'. Nije da zastupam metroseksualce, rekoh da si ne bih poželjela takvog, samo promatram stvari iz drugog ugla.
Slažem se da je briga o sadržaju primarna, ali budući da se ovdje prvenstveno misli na pakovanje, izjava o 'višoj razini' je ograničena na taj dio.
Moja 'zlatna sredina' bi povrh osnove bila da pazi kako je obučen , ne mora biti ulickan, ali ono, slaže boje, ne libi se potrošiti na frizera, nanijeti kremu za lice, jer to po meni spada u osnovnu higijenu. Šminka i ostale džakonije - nikako.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Avramova Uto Nov 16, 2010 4:32 pm

Lila :: Moja 'zlatna sredina' bi povrh osnove bila da pazi kako je obučen , ne mora biti ulickan, ali ono, slaže boje, ne libi se potrošiti na frizera, nanijeti kremu za lice, jer to po meni spada u osnovnu higijenu. Šminka i ostale džakonije - nikako.

Poznajem neodoljivo šarmantnog čoveka koji je u stanju izaći u grad potpuno neskladno obučen, garderoba često očeva, demodirana i sl. a opet, on ima takvu harizmu da pleni sve s kojim stupi u kontakt. Ono što kod njega dominira jeste prijatno lice, urodjeni šarm, očigledno obrazovanje i nonšalancija. Mogu spomenuti i dva završena fakulteta ali to je već druga stvar.

Gdje  su  granice ... 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Dragana Uto Nov 16, 2010 6:36 pm

Smatram da muškarcu nisu potrebne depilacije tijela , pudranja lica , šminkanja očiju i usana da bi ženi bio privlačan . Štoviše , takvi postupci muškaraca zvuče i izgledaju vrlo , vrlo nemuževno i neprivlačno .
Pitanje se otvara , kome se kao takvi žele svidjeti ; sebi samima ( osobna iskrivljena slika muške ljepote i šarma ) ili ni sami ne znaju kome ...
Žena kao ženstveno biće ne želi imati ženu , već muškarca pored sebe .
Naziv urbani muškarac jest hir kojega su prihvatili muškarci imitirajući Beckama , a koji sami lutaju u potrazi za sobom . Po mojoj procjeni krivim putem .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Snowflake Uto Nov 16, 2010 10:35 pm

Ne treba da se licka vise od mene, ali ne treba ni da se zapusti i da ne misli bas ni o cemu Gdje  su  granice ... 1369909122
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gdje  su  granice ... Empty Re: Gdje su granice ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu