Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Nasilje  djece  nad  roditeljima ... EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Nasilje djece nad roditeljima ...

5 posters

Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Dragana Ned Okt 24, 2010 3:20 pm

Sve više nasilja djece nad roditeljima ...

Roditelje je sram priznati što im se događa. I zbog toga je brojka od 200 maloljetnika nasilnika tek kap u moru. Tamne brojke mnogo su veće !

Dijete vas pravi budalom, ismijava vas pred prijateljima, odbija vam reći gdje je bilo i s kim, pljuje vas, prisiljava vas da mu opravdate izostanke u školi - ako nećete, prijete da više neće učiti i da će imati još više neopravdanih sati. Ako se prepoznajete u ijednoj od ovih situacija, roditelj ste koji je žrtva svog djeteta .
Nasilje djece nad roditeljima nije ništa novo, no oduvijek je bilo dobro čuvana obiteljska tajna. Prema podacima MUP-a lani je u Hrvatskoj registrirano 3500 slučajeva obiteljskog nasilja u kojima su roditelji bili žrtve, a među nasilnicima našlo se i 200 maloljetnika, piše Večernji list. No riječ je uglavnom o slučajevima fizičkog nasilja. Jer ono emocionalno i seksualno roditelji prešućuju, kao i to da ih djeca materijalno iskorištavaju i manipuliraju njima.
'Roditelje je sram priznati što im se događa. I zbog toga je brojka od 200 maloljetnika nasilnika tek kap u moru. Tamne brojke mnogo su veće. Pretpostavlja se za 200 pa do čak 400 posto', objašnjava Jasminka Zloković s riječkoga Filozofskog fakulteta, autorica knjige 'Nasilje djece nad roditeljima - obiteljska tajna'.

Izvor ; Zportal




Što mislite o ovoj pojavnosti o kojoj se ne govori ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 3:41 pm

Činjenica da je nasilja nad roditeljima sve više ali se zapitajmo, ko je kriv? Pa zna se da su to isključivo roditelji.

Čini mi se da se potajna opasnost krive već u dopuštenju da dete roditelje oslovljava imenom i time im nesvesno pruža šansu da se nadju na istom nivou što je neprirodno.

Biti blizak s decom ne obezbedjuje takav odnos ali biti blizak i staviti do znanja detetu da ste mu vi kao roditelj jedini pravi prijatelji, mora da ima za dominaciju - ti si moje dete - ja sam tvoj roditelj.

Svojoj deci sam govorila da uživaju u bezbrižnosti za sve one stvari koje će im roditelji obezbediti ali da se usredsrede jednako i na svoje obaveze.

Neće nas deca više poštovati ako im svakodnevno pričamo kako smo premoreni od posla, kako radimo da bi njima bilo bolje itd. itd. ali će nas razumeti ako im na pravi način pokažemo da sve što radimo i mi i oni, radimo za zajedničko dobro.



Poslednji izmenio Avramova dana Sre Okt 26, 2011 1:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Mastifal Ned Okt 24, 2010 3:49 pm

e ovo je nesto novo... moram da se ukljucim u temu... jel moram ozbiljno da saram ili mogu da se zez, onako malo...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Dragana Ned Okt 24, 2010 4:02 pm

Mastifal ::e ovo je nesto novo... moram da se ukljucim u temu... jel moram ozbiljno da saram ili mogu da se zez, onako malo...

Da , ovo je zaista nešto novo. Novo jer se govori o tome napokon , ali staro jer se prešućivalo ili se nije prepoznavalo kao takvo .

S obzirom da Ti znaš vrlo lijepo pisati ; dakle , umiješ pisati vrlo lijepo i ozbiljno a znaš se naravno i lijepo zezati i nasmijati nas ... Možeš učiniti oboje u ovoj temi . Upravo onako kako Ti procjenjuješ i misliš da treba . Nasilje  djece  nad  roditeljima ... 2819268771
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Mastifal Ned Okt 24, 2010 4:16 pm

cast i pozdravi tvojim lepim zeljama.. ne znam kakvu funkciju porodica danas ima. te price 'tipa', drustvo mora bitiv odgovorno', 'porodica mora biti odgovorna', to su budalastine za siroke narodne mase. drzavu cini porodica, a porodica stvara dohodak, a kada drzavu upropastis ekonomski upropastio si i porodicu. dakle, na kojoj osnovi vaspitati dete, moralnoj? ha ha ha ono sto mu objasnis zaboravi 15 minuta nakon sto izadje iz kuce, pored skole, prijatelja, medija i ostalih 'napasti' nije ni cudo sto se ne mogu vaspitati. dzaba mu pricati kad mu 'onaj tamo lik' sa meckom zavrti pamet, on je pametan, svi ostali su ludi...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 4:25 pm

Pored vaspitanja postoji i prevaspitavanje. Nasilje  djece  nad  roditeljima ... 4242552882

Ne može ulica biti jača od doma; ne može drug biti bolji od brata; ne može šef kafića biti bolji od oca; drugarica od majke; nešto drugo važnije od svog deteta i doma. I tako sve dok ne odrastu, dok se ne učvrsti temelj koji će dalje nositi sve uspehe i neuspehe dece koju smo vaspitali onako kako smo najbolje znali.

Istina je da mnogi roditelji, ma koliko da su dobronamerni, pogrešno vaspitavaju i to se jednom pokaže kao loše. Eh, da su znali da postoje i oni koji mogu dati savet.

Ljudi ćute, trpe da li zbog dece, zbog sopstvenih problema koji ih tište, a postoji toliko načina da prevazidju probleme baš uz pomoć onih koji su učili kako se prodire u ljudsku dušu iako u nju niko, nikada potpuno neće ući.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Mastifal Ned Okt 24, 2010 4:33 pm

moze avramova, vidis i sama da jeste. ili mi objasni kojim to sredstvima prevaspitati dete, moralom ha ha ha treba nesto vise, zdrav covek, zdrava drzava, zdrava nacija... bez farme, granda i sa vecim zivotnim standardom, da ne bude 'in' 'life style', 'armani' itd., nego kultura i tradicija koje nemamo... od 20 knjizara u knezu, ostalo je njih pet, sve parfimerije i butici, potrosacko drustvo, narcisoidno, kult tela, bicepsa i tricepsa, i ti hoces da porodica nesto uradi, ma daj, ne zahebavajte me...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 4:44 pm

Čoveče, pa ko je kriv za to? Neće valjda politička vrhuška da mi vaspitava decu i kroji stanje u kući.

Kakav armani, kakvi butici?! To se uči od rodjenja da može imati samo ono što se može kupiti.

Primer iz moje prakse:

Odem u prodavnicu i kažem sinu: možeš odabrati slatkiš po želji, tek da se zasladiš. Odabere moj stariji npr. jafa keks. Kada je video drugi slatkiša, rekao mi je: mogu li da vratim jafu i uzmem ovo? Naravno, moja nagrada za pošteno je bila oba. Nikada to nije zlouotrebio jer sam mu objasnila da je njegov gest za pohvalu.

Nemalo puta sam videla kako se deca bacaju po podu vrišteći dok se majka preznojava, ne može umiriti dete i ko zna da li neće ili ne može da mu kupi ono što se njemu prohtelo. Tada slatkiš, sutra patike, a za ručak kuvani krompir, majka na posao u devojačkoj suknji.

Nije to samo priča, i nije lako, ali ako se želi, ako rodiš dete i maksimalno mu se posvetiš, onda je svako ulaganje (iz ljubavi, jasno) isplativo.

Država jeste u haosu, a mi napravismo taj haos. Ko bi drugi?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Mastifal Ned Okt 24, 2010 4:49 pm

ajde ne pricaj gluposti, pucicu od smeha, sta koji butici, pa sta gledas na tv majke ti rodjene, koji fond reci imaju klinci. pa ko ti kroji zivot u drzavi, sasa popovic, pink i grand, gde su plate i poslovi, 3 miliona ljudi siromasno, odakle da vaspita dete, iz seste paralele, cime, kosovskim bojem ha ha ha ko je birao vlast-narod, pa sta hocete koji ... cast i pozdravi tvojim vaspitavanjima ali nisi ni drzava ni narod, jedan primerak i nista vise, a takvih kao ti je par procenata,i ko da ih vaspita, rade 15 sati dnevno za 20.000 dinara da prezive, pa jos i doktor nauka da bude da mu usadi sve od reda u glavu nemam vise sta da kazem, odo u opoziciju.
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Avramova Ned Okt 24, 2010 4:52 pm

Idi gde hoćeš (samo se vrati) , ali te pitam: kako ćeš svoje vaspitati? I sve što je danas, jeste posledica činjenja ne od juče, već od pre više decenija.

Ne gaji se prase uoči Božića, mladiću moj. Nasilje  djece  nad  roditeljima ... 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Mastifal Ned Okt 24, 2010 4:56 pm

sad si otisla od teme, kao i vecina, zato nam u drzavi i jeste ovako, svi samo o posledicama a niko da ponudi resenje, gledaj ovo sada, a pusti to od pre 50 godina, nisam ni ja kriv sto smo drzava koja zivi 'od danas do sutra', zato smo ovako i prosli kako smo prosli.

edit-nemoj citirati delove postova koji su izvuceni iz konteksta (kao ono 'o buticima') a zatim praviti teoriju od njih, od prvog do poslednjeg drzim se cinjenica, pa ponudite neko resenje kad vec mislite da nisam u pravu...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Vidra Ned Avg 07, 2011 8:22 pm

Nemalo puta sam videla kako se deca bacaju po podu vrišteći dok se majka preznojava, ne može umiriti dete i ko zna da li neće ili ne može da mu kupi ono što se njemu prohtelo. Tada slatkiš, sutra patike, a za ručak kuvani krompir, majka na posao u devojačkoj suknji.
Skoro sam cula o tome kako u Danskoj postoji zakon o zastiti dece od batina i zlostavljanja. Mala je rekla da je tata udario kod kuce, i objasnila da je to u Srbiji normalan nacin vaspitavanja, a onda su se godinu dana zajednicki 'branili' da je socijlna sluzba ne odvede. Pri tome, dete je tek tada shvatilo sta se desava - da postoji mogucnost da vise ne zivi sa roditeljima i dvojicom brace.
U prodavnicama postoje ljudi koji prate ponasanje roditelja u slucaju koji je Avramova opisala ( 'nesavladavanja sopstvenog deteta').
E sad, Danci imaju drugaciji standard od nas, predpostvljam da za njih nije problem da kupe hleb i uz hleb, ali - bas bih volela da znam kako bi prosao tip u nekoj nasoj prodavnici ako za slatkis moze da se kupi 200gr mlevenog mesa za napr.musaku koju ce cela prodica jesti za rucak?


Ne može ulica biti jača od doma; ne može drug biti bolji od brata; ne može šef kafića biti bolji od oca; drugarica od majke; nešto drugo važnije od svog deteta i doma. I tako sve dok ne odrastu, dok se ne učvrsti temelj koji će dalje nositi sve uspehe i neuspehe dece koju smo vaspitali onako kako smo najbolje znali.

Istina je da mnogi roditelji, ma koliko da su dobronamerni, pogrešno vaspitavaju i to se jednom pokaže kao loše. Eh, da su znali da postoje i oni koji mogu dati savet.
Ovo je odlicno napisano, i bilo bi divno da biva tako.
Ali, ulica je jaca od doma, i drug je bolji od brata, narocito ako deca imaju razlicita interesovanja, a da ne govorimo o uzrastu.
Ovo boldovano se uklapa u 'devojacku suknju', a savete sada mozes i imas od koga da trazis, medjutim, nisu svi primeljivi jer su, uglavnom, uopsteno ukalupljeni. A deca se upakuju u te kalupe... vrlo tesko...


Nasilje djece nad roditeljima nije ništa novo, no oduvijek je bilo dobro čuvana obiteljska tajna.
Jako mi se dopao komentar povodom toga kako deca shvataju svoj rodjendan - na prvi, drugi, treci, cetvrti rodjendan pozivaju se svi, pripreme traju onoliko, i onda zaista taj dogadjaj i ima 'planetarni znacaj'.
Vrlo zanimljivo, i objasnjavajuce, zasto su deca nezadovoljna i prave scene ako se to ne obavi kao do tada, odnosno u trendu.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Fristajlo Ned Avg 07, 2011 8:28 pm

Ta histerija petljanja svih u sve i svašta proizvela je više problema nego rešenja. Mišljenja sam da se stvari moraju vratiti mnogo godina u nazad, i tek po proveri po nešto uvoditi u praksu, a ne ovako nekritički brisati sve svoje rezultate i instalirati tuđa iskustva, koja i tamo pokazuju anomalije i greške u konceptu. Ponašamo se kao narod idiota, sa kompleksima i insuficijencijom, a po mnogo čemu smo ispred tog sveta, bar po ovim pitanjima.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje  djece  nad  roditeljima ... Empty Re: Nasilje djece nad roditeljima ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu