Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 63 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 63 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Hleb...integralni, beli, crni...

+7
Debilko
Cleopatra
Avramova
Dragana
Anhelito
Lila
slavena
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Avramova Sre Jan 19, 2011 3:14 pm

slavena, jesi li probala moje pogače? :klopa1:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od slavena Sre Jan 19, 2011 3:26 pm

Priznajem , jos nisam... Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 1050154034
Cekam malo vece drustvo..pa da , onako svi kolektivno zamastimo brke.. :klopa1:

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 2214231980
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Avramova Sre Jan 19, 2011 3:28 pm

Nisam ja mogla izdržati, slistila sam sama jednu pozamašnu pogaču, ne možeš joj odoleti. Još da mi je bilo kajmaka, uh.... :klopa1:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Debilko Sre Jan 19, 2011 3:30 pm

Hleb jedem dosta.
Iskljčivo beli,po mogućstvu Francuski sa onom tvrdom i hrskavom koricom.
Ali domaći ne mogu.
Baka mi bila specijalista za pogaću,pravila celom kraju,ali ja je nisam voleo.Samo hleb industrijski konzumiram.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od slavena Čet Jan 27, 2011 3:14 pm

Debilko ::Hleb jedem dosta.
Iskljčivo beli,po mogućstvu Francuski sa onom tvrdom i hrskavom koricom.
Ali domaći ne mogu.
Baka mi bila specijalista za pogaću,pravila celom kraju,ali ja je nisam voleo.Samo hleb industrijski konzumiram.

Ali Debilko zar ima ista lepse i ukusnije od domaceg hleba?
Mislim da ga ni jedan industrijski zameniti ne moze.... Gresis , i to mnogooo. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 327314487
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Orhideja Čet Jan 27, 2011 11:33 pm

Najljepši je domaći....pa vruć.
Kod mene se otvorila pekara, peku kruh ispod sača ali na starinski način, malo kruha peku kolika je potražnja, isti je kao domaći, ustvari i jeste domaći samo ga plaćam.
Struja je suviše skupa za pečenje kruha, mada ga ponekad ispečem sama. Volim miris pečenog kruha kad se razlije po kući, podsjeća me na baku koje više nema i davno djetinjstvo provedeno kod nje.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od slavena Pon Jan 31, 2011 11:23 am

Orhideja ::Najljepši je domaći....pa vruć.
Kod mene se otvorila pekara, peku kruh ispod sača ali na starinski način, malo kruha peku kolika je potražnja, isti je kao domaći, ustvari i jeste domaći samo ga plaćam.
Struja je suviše skupa za pečenje kruha, mada ga ponekad ispečem sama. Volim miris pečenog kruha kad se razlije po kući, podsjeća me na baku koje više nema i davno djetinjstvo provedeno kod nje.

Orhidejo , tu si u pravu. Taj ispod saca i iz velikih krusnih peci , nema si ravnog.
I ja isto po nekad zamesim i ispecem hleb ,moram se i pohvaliti , ide mi od ruke... inace svako dizano testo ...
Miris koji se razlije , kao sto i sama kazes , podseti me na majku , na roditeljski dom... .. a iskreno , obozavam domaci hleb .. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3726945182

A kad spomenuh krusnu pec , setih se moje rodjene tetke i njenog hleba iz te peci.... mmmm ... nista sladje nisam u zivotu jela , a niti cu.. . Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 1666717886
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od slavena Čet Okt 13, 2011 8:40 pm

Avramova ::slavena, jesi li probala moje pogače? :klopa1:

Jos uvek nisam isprobala tvoje pogace.
Iskreno, skroz sam zaboravila na ovaj tvoj recept. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 1369909122


slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Hypnosis_ Pon Dec 26, 2016 12:31 pm

Beli hleb ne jedem vise od dve godine. Kupujem tonus ili domaci integralni. Probala sam hrono hleb,ali domaci (ima i da su kupi u zdravoj hranim) i odusevljena sam. Odlican je. Sinoc sam kupila hrono proju,potpuno isti ukus kao taj hleb koji sam probala kod drugarice. Iskreno,malo mi je gnjavaza da mesim hleb pa zato kupujem tonus.
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Čet Jun 01, 2017 8:02 pm

Kvasac nije preporučljiv, treba jesti beskvasni hleb ili ga uopšte ne jesti. Dovoljno je što ima krompira, riže, dobra zamena.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Sub Jun 17, 2017 11:29 pm

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Fotogr10

Ovoga puta vanredno beli, uglavnom integralni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Čet Mar 08, 2018 6:50 pm

Ja volim da jedem integralni hleb sa puno semenčica raznih , pa shodno tome, evo jednog recepisa Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919

Integralni hleb

- 1 kocka svežeg kvasca
- 500g integralnog brašna ( može i da se stavi pola običnog integralnog pšeničnog brašna ili pola običnog pšeničnog, uz mešavinu raznih integralnih vrsta brašna, na primer heljdino, raženo ili pšenično)
- 50g suncokretovih semenki
- 50g susama
- 50g golice (bundevine semenke)
- 2 kafene kašičice soli
- 2 kafene kašičice sirćeta

Priprema:

Kvasac izmrvite i stavite u mlaku vodu, sjedinite i ostavite sa strane. Za to vreme izmešajte ostale sastojke. Dodajte mešavinu kvasca i vode, pa umesite varjačom. Testo ne treba da se diže.

Testo oblikujte i prebacite ga u duguljasti kalup ili tepsiju obloženu papirom za pečenje. Stavite ga u zagrejanu rernu na 200 stepeni i pecite oko 60 minuta. Hleb umotajte u platnenu krpu i čuvajte ga u papirnoj kesi.
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Čet Mar 08, 2018 10:15 pm

Vidi se da si mlada i neiskusna Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919 Ne kaže se kocka kvasca već funta Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919 (šalim se ali je stvarno tako)

I ti sve to meriš? Pa ja nemam vagu od kada sam se udala i razudala. Na svadbi sam dobila oko tridesetak komada raznih sorti Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919
Podelila sam sve do jedne.
Moja merka je kašičica, kašika, šoljica, šolja i šaka, prstohvat, vrh noža...
Tako meni moja rođaka diktira recept pa kaže: 123,5 gr brašna, 37 ml vode zagrejane do 27,8 stepeni.... itd. itd. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 1369909122

Kako će kvasac da "radi" bez šećera? Da se ja pitam stavila bih 1/4 kocke kvasca na tu količinu brašna.

Meni hleb ide kao od šale ali ne vredi, moji ga više ne jedu a ni ja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Čet Mar 08, 2018 10:17 pm

Hm .. mislim da si u pravu to za kvasac, možda bi moglo manje ...
Kvasac u mlakoj vodi "radi" i bez cukera.

Ja sam ti perfekcionista, pa sve vagam ko kreten Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919

Ja volim hleb jako, uopšte volim testa, naročito slana.
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Čet Mar 08, 2018 10:21 pm

Volim i ja dobar hleb, lepinju ali računam, što baš moram da ga jedem kada mogu sve to što stavim u njega da sameljem i u smuti.
Empirijsko iskustvo je majka za sve vage, veruj mi.

Razmišljam: koliko ima recepata za npr. lenju pitu. Verujem više od 1000 a verovatno i više. Pa ako ih ima toliko, zbog čega moj recept ne bio bio dobar što se i pokazalo kao tačno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Čet Mar 08, 2018 10:33 pm

Moja majka lenju pitu pravi sa svinjskom mašću na primer, pa ja to malko kao izbegavam, a ustvari mi ide voda na usta.


Najviše volim lepinju "na plotni" .. Klasično sve zamesiš testo samo umesto kvasca ide soda bikarbona , pa staviš odozgo na plotnu ako imaš šopret na drva, a ako je šporet na struju onda staviš na grill tiganj da se opeče sa jedne i sa druge strane.
Posle u rernu krk dok se ne dopeče lepo ... IIIIII njamić Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Čet Mar 08, 2018 10:56 pm

Svinja mast nije lošija od rafinisanog suncokretovog ulja, čak neku kažu da je zdrava. Ne koristim ništa od toga ev. nekada namažem na hleb pa pospem soli i aleve paprike. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3681966919
Ipak, svaka dobra domaćica zna da vanilice jedino vrede ako su pravljene sa mašću.

Ta lepinja mi se dopada ali nemam rernu, skoro sam se ponovila novim plinskim šporetom bez rerne. Računala sam, šta će mi a onda sam se setila da mi treba za slavu, Božić i Vaskrs pa ću kupiti odvojenu rernu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Čet Mar 08, 2018 11:08 pm

Kad kupiš rernicu probaj, predobre su !
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Sub Maj 05, 2018 8:44 pm

Stari recept za slavski kolač

Ovako se mesi i ukrašava prema sprskoj tradiciji.
Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 131761_shutterstock-601465424_ls

Da biste zamesili testo, potrebno vam je 1,5 kg brašna, 30 g pivskog kvasca, 4 žumanceta, 4 kašike šećera, parče putera, kora limuna, žumance, so i malo mleka. Ukoliko pripremate posni kolač, izbacite jaja, umesto mleka koristite toplu vodu, a umesto putera margarin.

Priprema:

Ako je kvasac pivski, onda ga prvo zamesite: izdrobite ga u manjem sudu, nalijte mlakim mlekom ili vodom i razbijte grudvice, pa dodajte so i brašno tako da napravite retko testo. Sud sa kvascem stavite na toplo mesto (instant kvasac se direktno upotrebljava - na svakih pola kilograma brašna ide kesica kvasca). Dok kvasac kisne, prosejte brašno u sud za mešenje i stavite da se dobro zagreje pored šporeta.

U drugi sud stavite žumanca, šećer, parče putera i uskisli kvasac, pa sve izmešajte. Narendajte koru limuna, dodajte po malo brašna i mesite uz dolivanje mlakog mleka dok ne zamesite testo kao za svaku pitu. Kad testo počne da se odvaja od suda i po njemu počnu da iskaču klobuci, znači da je dovoljno mešeno.

Da bi testo bilo još bolje, tokom mešenja dodajte po malo rastopljenog putera (rastopite 100 g) i pritom kvasite ruke, pa nastavljate mešenje. Ako ovako mesite testo, kolač će biti mnogo vlažniji i ukusniji. Pokrijte ga krpom i ostavite na toplom mestu pored šporeta da naraste. Gotovo je kad napuni sud, to jest kada se udvostruči. Izručite ga na dasku.

Tradicionalno ukrašavanje

Izgled kolača zavisi od veštine domaćice. Pravi se u obliku okruglog hleba i peče u kalupu ili dubokoj šerpi. Važno je da bude "prekršten", da ima šaru u obliku krsta u sredini i da bude optočen vencem od pletenica.

Ukrase ne pravite od kiselog testa, već posebno zamesite posno testo bez kvasca, jaja i mleka. Napravite sve ono što želite u kući: ptice (za zdravlje i veselje), grozd (da vinograd dobro rodi), burence (u kući svega u izobilju), knjigu (da deca dobro uče), a najvažniji je ukras poskurica sa slovima ИС, ХC, НИ, КА (Isus Hristos pobeđuje), koji se utiskuje drvenim pečatom u sredinu kolača.

Ceo kolač premažite žumancetom, a ukras ostavite beo - tako će kada se ispeče doći do punog izražaja. Stavite u rernu i pažljivo pecite. Ispečen kolač izvadite iz kalupa i ostavite da se prohladi.

Ukoliko pravite posni kolač, nemojte ga premazivati žumancetom, a umesto putera koristite margarin.

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 131757_shutterstock-329424572_ff
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Sub Maj 05, 2018 9:02 pm

Evo mog slavskog kolača. Naravno, ni slučajno nije geometrijski ukrašen, ja sam čak i u tome impresionista.

Sastav uobičajne, slava mrsna.

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Kolac_10

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Sub Maj 05, 2018 9:04 pm

Fantazijaaa!!!!! Bravo ! Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3726945182 Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 1427314337
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Davidova Sub Maj 05, 2018 9:10 pm

Sky, hvala. Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3603980482 Bilo je i boljih varijanti što se estetike tiče ali ovoga puta nisam imala vremena jer nas je bilo prilično. To je što se ukrašavanja tiče, a testo je bilo odlično.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sky Sub Maj 05, 2018 9:11 pm

Izleda prelepo i preukusno Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 3603980482
Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hleb...integralni, beli, crni... - Page 2 Empty Re: Hleb...integralni, beli, crni...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu