Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 59 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 59 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

+6
equilibrium
L2
RINGE
Prince
digitalmandrak
Dragana
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 6:55 pm

Nisam tebe pitao.
Pitanje je namenjeno Debilku.Kao što si mogla da pročitaš u citatu.
Nije mi jasno zašto ti odgovaraš u njegovo ime,klon možda?
Možda želiš tebe da pitam?


Poslednji izmenio equilibrium dana Uto Sep 07, 2010 6:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Prince Uto Sep 07, 2010 6:55 pm

lucija ::Znam Dragana, ali pomalo mi cudno zasto se svodi , manje vise sve , tipa Hrvatska-Srbija...a kada kazem da ima razlike mislim na odnos ljudi prema obicajima, a ne bukvalno vjere...meni licno je sasvim svejedno dali cu poci na , jutarnju misu ili liturgiju..jednom sam rekla, u prisustvu popa, kroz razgovor da sam bila na misu..rekao mi je , na liturgiju mislis?..upitah, akoja je razlika?..odgovor predpostavljas koji je bio....smijesno bi bilo da nije zalosno...ja sam i jedno i drugo..razliku je u ljudima...i moram reci da je katolicizam "otmeniji"....
Možda bi te hrvatski pop "otmeno"još nešto priuptao pošto apstinira Very Happy ,drugu razliku ne vidim.Ili razmišljaš kao beograđanke o Srbima , https://ideja.serbianforum.info/treba-mi-pomo-f81/sta-sad-ljubav-ima-s-tim-t1345-50.htm#93702
treće ne postoji..
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 7:00 pm

equilibrium ::Nisam tebe pitao.
Pitanje je namenjeno Debilku.Kao što si mogla da pročitaš u citatu.
Nije mi jasno zašto ti odgovaraš u njegovo ime,klon možda?
Možda želiš tebe da pitam?
Eto desi se da jedan deo teksta nije na ekranu. Ne ne zelim da me pitas pogotovo ne tim tonom.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 7:06 pm

Ton je normalan,naučni,nema umiljavanja.

Kažeš da se razumeš,da vidimo.Voleo bih da znaš odgovor,ne lovim ti grešku.Ali sama si upala sa komentarom,ničim izazvana.

Ko je objavio i koje godine "Pascendi Dominici Gregis" ?

Ne desi se,ili nema teksta ili je potpun.Može samo slika da nedostaje.
equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 7:22 pm

Ne igram se skolice -ucitelja, profesora i ispitivanja.
A to sto se nekom desi ili ne desi, vidim i to svodis na TVRDNJU .I to bi ti trebalo DOKAZIVATI.
Ja bih ti preporucila da umesto pitanja izneses svoje stavove.Rado citam( slusam ) sta drugi misle, a u razmenu misljenja se upustam samo ponekada.Ako onaj na drugoj strani zraci pozitivnom energijom.Sve ostalo me UZASNO zamara.Sto ce reci obozavam Luciju sta god da napise - jer zraci .Volim Akhenatona jer je pametan,uz to i parlamentaran.Volim neke jer su pametni,kratki jezgroviti, ne volim sebe kada moram da pametujem onima koji ne shvataju ..i sve tako.Kapiras..

Tema je jasna i ja sam nasla za shodno da dva puta kazem sta mislim.Od mene dovoljno.Ne vidim vise nista privlacno za diskusiju. Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2191740389

L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 7:32 pm

Ja sam svoj stav objasnio u nekoliko postova iznad.

Pitanja postavljam jer želim da vidim koliko vam je znanje iu da znam kako da se postavim.A ti si sama prokomentarisala kako se razumeš u to.U čemu je onda problem?
Amona cenim i ja ,on me je i pozvao ovde.Šteta što ga nema,ali znaj da može biti mnogo suroviji prema neznanju nego ja. On je moj lični prijatelj i kolega,tako da njegove osobine mnogo bolje poznajem od tebe.
Kapiram ja sve,ali zašto si se onda pohvalila kako se razumeš u papizam,srednji vek,misu i još navodila titule i slično?

I šta je problem u jednom stručnom pitanju?

Zar ovde ne može naučno da se polemiše?

P.S.Pre svega ti si mene ovde prva prozvala,a ne ja tebe.Nije časno i pošteno prozivati za napad onoga kojeg si sama ,ničim izazvana,napala.

Da se vratimo na temu? Ja sam samo pisao na temi,a ti krenula lično.
equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Prince Uto Sep 07, 2010 7:52 pm

equilibrium ::Nije časno i pošteno prozivati za napad onoga kojeg si sama ,ničim izazvana,napala.[/b]

Da se vratimo na temu? Ja sam samo pisao na temi,a ti krenula lično.
Ma šta odgovaraš Debilku i sličnim ,jer on ako je Srbin vjerovatno slavi svetog Taleleja kao i Šojic,upisivao sam sebi ocjene u školi Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2214231980 ..itd.Zašto su oni rekli da je otmenijе katilničanstvo? Vjerovatno su zalazili u katoličke crkve u razvijenim zemljama,а dali su некада присутвовали литургији у СПЦ у Милвокију или Вашингтону гдје имају и клупе тако да "даме" не морају да стоје,сигурно не..

Лично довољно познајем таквих "дама"са ових простора које су похађале школу лијепог понашања у Америци ,али не својом вољом..

ПС зато . "ти први удари непријатеља ако си у сукобу,јер ће он ударити тебе"


Poslednji put izmenio widowerprince dana Uto Sep 07, 2010 7:57 pm, izmenio ukupno 2 puta
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 7:53 pm

@ equilibrium

Kao prvo zelim da te pozdravim i pozelim dobrodoslicu.Ujedno da uputim izvinjenje sto to nisam uradila pre .Drago mije da si neko sa kim cu moci ( nadam se) podeliti neka razmisljanja.
Ako sklonis tu uperenu cev bice prijatnije Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 4022889699
Kao prvo nisam se pohvalila.U ovim godinama ( nadam se da ti je jasno ) i na ovom mestu niko se NE HVALI.Prosto sam ti dala na znanje da mi je tema poznata.I ako se bavis naukom ,a kazes, onda nije valjda da smatras to hvaljenjem .Da li bi trebala da se stidim obrazovanja .Nadam se ne pred tobom,jer neki TO OCEKUJU.Nekima je obrazovanje znak nadmenosti.A evo tebi hvaljenja.Ne seci granu na kojoj sedis.
Da li ovde moze da se naucno polemise -Ne bih rekla ? Ovo nije strucni forum i ako i krenes sa takvim pitanjima ..bice ti receno da govoris ex katedra.Dakle pozeljno je da se uklopimo u sredinu i sto jednostavnije iznosimo svoja misljenja.
I ja imam taj problem.
Trece - nisam te PROZVALA ..To je normalan nacin komunikacije i svi to cinimo.Nadovezujemo se na neka razmisljanja i u tom slucaju naznacimo to citatom ..
Nisam krenula "licno"na nacin koji ti mislis.Naravno da licno sa tobom pricam .Kako drugacije .
I na kraju,interesuje me zasto spominjes Pascendi Dominici ( 1907).To svako moze znati.Osudu modernizma koju su morali potvrditi zakletvom ukinuo je papa Pavao VI 1967 godine .Ona sada ne vredi, a i da vredi -PO MENI- nije bitna u ovom momentu.U svakom slucaju bih volela cuti tvoje misljenje.Naravno.Malo celovitije nego ona prethodna kratka razmisljanja.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 8:03 pm

widowerprince ::
equilibrium ::Nije časno i pošteno prozivati za napad onoga kojeg si sama ,ničim izazvana,napala.[/b]

Da se vratimo na temu? Ja sam samo pisao na temi,a ti krenula lično.
Ma šta odgovaraš Debilku i sličnim ,jer on ako je Srbin vjerovatno slavi svetog Taleleja kao i Šojic,upisivao sam sebi ocjene u školi Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2214231980 ..itd.Zašto su oni rekli da je otmenijе katilničanstvo? Vjerovatno su zalazili u katoličke crkve u razvijenim zemljama,а dali su некада присутвовали литургији у СПЦ у Милвокију или Вашингтону гдје имају и клупе тако да "даме" не морају да стоје,сигурно не..

Лично довољно познајем таквих "дама"са ових простора које су похађале школу лијепог понашања у Америци ,али не својом вољом..
ПС зато . "ти први удари непријатеља ако си у сукобу,јер ће он ударити тебе"

"ти први удари непријатеља ако си у сукобу,јер ће он ударити тебе"

Je li ovo spada u pravoslavlje ili katolicizam ..?Ili je pravilo "dama " ili Sojica ?
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Prince Uto Sep 07, 2010 8:03 pm

Л2 ,
А шта то фали equilibriumом аватару Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 4242552882 ,не палиш се ваљда на ову пуцу,као ја не неке аватаре без бикинија
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2214231980

ПС .зс правило о ударању је изгледа у Катилничанству, јер неби толико у логорима Јасеновца завршило Срба..


Poslednji put izmenio widowerprince dana Uto Sep 07, 2010 8:10 pm, izmenio ukupno 2 puta
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 8:05 pm

widowerprince ::Л2 ,
А шта то фали equilibriumом аватару Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 4242552882 ,не палиш се ваљда на ову пуцу,као ја не неке аватаре без бикинија
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2214231980
Blago tebi kada mozes da budes miran ,mozda ces se zaista iznenaditi ali JA PADAM na pogled na uperenu cev.Ostalo mi u pamcenju .Zamisli ? Cudno?


Poslednji izmenio L2 dana Uto Sep 07, 2010 8:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 8:05 pm

Ne može svako znati,svako može pročitati,ali i sama znaš da je Pije XI hteo da sačuva konzervativizam i dogmu.
Po meni je objava "Pascendi Dominici Gregis" bitna u ovom momentu,jer se "modernizam" i crkveno "novotarenje" polako uvlači u pravoslavnu crkvu,i to sa punom podrškom Vatikana koji i dalje nezvanično (naročito Racinger,a znaš šta je on bio kao kardinal) poštuje tu objavu .
Liturgija je izmenjena u 70% parohija.

Ali ,u pravu si.Kada pogledam sve odgovore na ovu temu,bezveze je stručno polemisati.
Najmanje polovina neće razumeti o čemu pričamo.
Ali ti garantujem da će uslediti još postova uperenih prema meni koji će zahtevati stručan odgovr.Videćeš.
Nisdam nadmen zbog obrazovanja,koje je skromnije nego kod čoveka kojeg si pomenula.Samo ne mešam naučna mišljenja sa Youtube "informativnim" filmovima i Wikipediom

Objasni mi ovo o sečenju grane na kojom sedim?!!!

equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 8:11 pm

widowerprince ::

ПС .зс правило о ударању је изгледа у Катилничанству, јер неби толико у логорима Јасеновцу завршило Срба..
Tačno!
Ali nije samo Jasenovac u pitanju.Pomenimo samo konkvistu,rekonkvistu,vartolomejsku noć,pokolj u Jerusalimu,Magdeburg(takođe delo hrvatskog papizma).
Samo za sva zlodela jezuita i njihove višemilionske žrtve treba nam par hiljada postova.
equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 8:19 pm

@ equilibrium
Da ti odgovorim na prvo razmisljanje.U zivotu sam veliki optimista ,ali sam u pogledu mnogih stvari vrlo skepticna .Obrazlozicu ti zasto po ovom pitanju.

Pravoslavna crkva je prividno u jedinstvu. Postoje dve struje- ekumenska i izolacionisticka.Pojedine na celu s carigadskim patrijarhom smatraju katolicku crkvu sestrinskom.Ruska i srpska crkva ne.One su protivne priblizavanju ,mada .. o tome mozda posle

Realno, svaka pravoslavna crkva je drzava za sebe. Postoje i politicke struje, kao i podjele medu svestenicima i monasima.
Pravoslavci ni danas ne vide Armence, Kopte i Etiopljane kao sasvim ravnopravne jer ovi gaje monotelitizam/monofizitiza.I tako dalje .

Sto se tice izreke ne seci granu na kojoj sedis ..Znas, ja se ne stidim ( kao i ti pa mi je drago ) pozvati se na znanje.To neki smatraju NADMENOSCU ,uobrazenoscu ili sta ti ja znam sve cim.Ne smeta mi to,pogotovo kada mi se to kaze prijateljskim tonom.Ako neko kao ti pomisli da se HVALIM onda mu eto ja napisah ( ne seci sopstvenu granu - nauku,sebe ni ljude koji se njom bave ).


Poslednji put izmenio L2 dana Uto Sep 07, 2010 8:30 pm, izmenio ukupno 2 puta
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 8:22 pm

widowerprince ::Л2 ,
А шта то фали equilibriumом аватару Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 4242552882 ,не палиш се ваљда на ову пуцу,као ја не неке аватаре без бикинија
Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2214231980

ПС .зс правило о ударању је изгледа у Катилничанству, јер неби толико у логорима Јасеновца завршило Срба..

MNOGO SE IZVINJAVAM za ovo pod PS..Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 2191740389
I naravno da se slazem sa tobom.To je najstravicnija strana rimokatolicke crkve o kojoj se na srecu tu i tamo govori.Ali na koju mnogi i zaborave.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od equilibrium Uto Sep 07, 2010 8:39 pm

L2 ::
ekumenska i izolacionisticka.
I sam učestvujem u ovom problemu,ali je krajnje nepristojno nazvati jednu od strana "izolacionističkom" ,samo zato što želi da se pridržava kanona.

A ekumenizam ,koji pruža pipke preko svetskog saveza crkava, je jedan oblik totalnog unijaćenja,i sprovođenja jedne svetske religije koju već pokušava da uvede lord Maitreya.

Kako da jedna od hrišćanskih crkvi bude član istog usaveza u kojem je predsedavajuća "crkva" za 2009.godinu bila satanistička crkva Šandora La Veja?!

Zar globalizacoija,osim svetovne,čak i među crkvama nije zlo? Različitosti su bogatstvo,a globalizam je sterilnost bez duše.
equilibrium
equilibrium
Novi član
Novi član

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od L2 Uto Sep 07, 2010 9:09 pm

equilibrium ::
L2 ::
ekumenska i izolacionisticka.
I sam učestvujem u ovom problemu,ali je krajnje nepristojno nazvati jednu od strana "izolacionističkom" ,samo zato što želi da se pridržava kanona..

U pravu si termin ima negativan predznak.Ja sam ga upotrebila jer ga koriste u tim raspravama.Ne razmisljam puno o tome..pa upotrebih tu rec takode ne razmisljajuci da ona kao takva predstavlja svojevrsno etiketiranje .Sorry.
[quote="equilibrium"]
L2 ::
A ekumenizam ,koji pruža pipke preko svetskog saveza crkava, je jedan oblik totalnog unijaćenja,i sprovođenja jedne svetske religije koju već pokušava da uvede lord Maitreya.
Kako da jedna od hrišćanskih crkvi bude član istog usaveza u kojem je predsedavajuća "crkva" za 2009.godinu bila satanistička crkva Šandora La Veja?!
Zar globalizacoija,osim svetovne,čak i među crkvama nije zlo? Različitosti su bogatstvo,a globalizam je sterilnost bez duše.

Lose mislim o globalizaciji da ne moze biti gore.Dakle tu spada i problematika sa crkvama .Nazalost lose mislim i o crkvama i vernicima.Realnost je u svakom pogledu neprimerena onom sto je podrazumevaju najstariji zapisi.Isus je rekao da je crkva u nama (jel tako nekako bese ) ali je isto tako rekao : gde se dvoje ili troje sretnu u njegovo ime ..Bez crkve nema ZAJEDNISTVA.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Dragana Pet Sep 10, 2010 7:47 pm

lucija ::Znam Dragana, ali pomalo mi cudno zasto se svodi , manje vise sve , tipa Hrvatska-Srbija...a kada kazem da ima razlike mislim na odnos ljudi prema obicajima, a ne bukvalno vjere...meni licno je sasvim svejedno dali cu poci na , jutarnju misu ili liturgiju..jednom sam rekla, u prisustvu popa, kroz razgovor da sam bila na misu..rekao mi je , na liturgiju mislis?..upitah, akoja je razlika?..odgovor predpostavljas koji je bio....smijesno bi bilo da nije zalosno...ja sam i jedno i drugo..razliku je u ljudima...i moram reci da je katolicizam "otmeniji"....

Ne svodi se sve na Hrvatska - Srbija u negativnom smislu . Ima puno pozitivnih stvari i situacija . Poredbom Hrvatske i Srbije , željela sam istaći sličnosi i podudarnosrti , a nikako razlike , iako su ljudi ( pojedinci ) skloni isticati ili čak smišljati razlike .
Slažem se u tvom tumačenju da se razlike nalaze ponajviše u občajima i tradiciji vezanim za religiju . A vjera je ista .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od molitva Uto Sep 14, 2010 12:49 am

Ekumenski dijalog izmedu istoka i zapada je veliki dar Duha Svetoga i treba raditi na jedinstvu Crkava jer Bog je jedan,a mi smo njegova deca....
molitva
molitva
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Datum upisa : 28.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Prince Sub Sep 18, 2010 11:40 am

Boga i crkava ima više.Ovo si dobro napisala "treba raditi na jedinstvu crkava", to možda kod vas nešto crkava..Mogu Njego i Jure da se pobratime ali to bi opet značilo da imamo opet dva boga, jer bi de raspala SPC jer još uvijek postoje oni koji mogu oprostiti ali ne i zaboraviti tuđa zlodjela.
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Lila Uto Jan 04, 2011 2:30 pm

a boga i crkava ima više
Koliko sam shvatila, ti si član SPC. Kako si onda mnogobožac?
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Hrvatski  katolicizam  i  srpsko  pravoslavlje  ... - Page 2 Empty Re: Hrvatski katolicizam i srpsko pravoslavlje ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu