Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 62 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 62 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Beskućnici  ... EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Beskućnici  ... EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Beskućnici  ... EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Beskućnici  ... EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Beskućnici  ... EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Beskućnici  ... EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Beskućnici  ... EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Beskućnici ...

+2
svejedno
Dragana
6 posters

Ići dole

Beskućnici  ... Empty Beskućnici ...

Počalji od Dragana Sub Avg 21, 2010 10:46 pm

Beskućnici kao siromašni i materijalno nezaštićeni ljudi , postoje svuda oko nas . Posebice u velikim gradovima . Jesmo li svjesni da zaista postoje ?! Ne samo na filmu . Samo na području grada Zagreba evidentan je broj od četiri stotine . Postoji velika vjerovatnoća da ih je mnogo više neregistrirano . Nacionalna strategija suzbijanja i spriječavanja takove pojave , ne postoji .

Kako čovjek dovodi sebe u situaciju da postane beskućnik ? U kome vidite krivca za navedenu pojavu ? Je li kriv sam čovjek ( pojedinac ) koji se doveo u takovu situaciju ili je tomu krovo društvo ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Gost Pon Avg 23, 2010 2:33 am

U vecim gradovima , kriv je covjek (pojedinac)..jer ima veliki izbor, ali ga nije iskoristio , zbog (obicno je tako) alkohola ili droge...a sa druge strane isti taj covjek je "dobar covjek", ali slab previse da bi svoj zivot zivio, kao ostali...
A u manjim gradovima..covjek postaje beskucnik, jer nema izbor...i nakon toga "pada" u alkoholizam i sve ostalo...A ko je kriv..? u prvom slucaju covjek, a u drugom drustvo...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od svejedno Pon Avg 23, 2010 5:21 am

sto bi beskucnistvo imalo negativnu konotaciju? uostalom, svejedno.
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Prince Pon Avg 23, 2010 6:25 am

svejedno ::sto bi beskucnistvo imalo negativnu konotaciju? uostalom, svejedno.
Ma bre dno dna Very Happy
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Mastifal Pon Avg 23, 2010 8:56 am

Dragana ::Beskućnici

to su kriminalci,i sve je to organizovani kriminal... prosjacenje je biznis kao i bilo koji drugi,znam pouzdano... ako je barem sakat da mu covek i oprosti,nije za rad,ali da vidim da neko moze konju rep da iscupa i umesto da radi nesto on prosi,dodje mi da ga isutiram... jednom sam i isutirao jednog sto je prosio,samo zato sto mi je isao na ku***c,dok sam tada radio za 200 eura on je mesecno ubijao duplo vise ne radeci nista... to je lopovluk i ruganje ljudima... a price da ga je sudbina zadesila to su najgore moguce budalstine,redovno za sljam koji nista u drustvu ne privredjuje. treba ih obesiti na sred terazija za primer,a ako ne to,onda barem isibati... i to im urezati zig na celo usijanim gvozdjem,ko u srednjem veku... pa neka izvoli skupljati pare za plasticnu operaciju... ja se malo zaneo,oce me tako od ranoga jutra...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Johnny-Azra Pon Avg 23, 2010 9:21 am

Sve su to špijuni i strani agenti ..Oni se toboš maskirau u beskurčćnike a ovamo lažu narod kako će biti bolje i kako će plate da se povećaju ..Ma dajte..Dosta je meni tih zamlatastih ideja o beskućnicima...Oni su krivi što je Srbija postala zemlja čuda i čudesa..
A ko su u stvari oni...
Oni su živa bića pa i oni seru..
Tu su braća komunalci da za njima peru...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od svejedno Pon Avg 23, 2010 1:46 pm

osamdeset i neke godine proslog veka u parizu gradu svetlosti zaredjala su ubistva klosara u uzem centru grada. savataju ih nocu, razgaze im lobanju, izajutra policija ima sta videti. nasli su se i ocevici, napravljeni fotoroboti. dva mladica i devojka dvadesetih godina, skinsi. stampa ih je nazvala troclanom bandom.
gradonacelnik je seo za vrat policiji a policija je pozurila da najpre ukloni klosare sa ulice. pozvali su rodjake da pokupe svoje, a one bez igde ikoga pokusali privremeno da smeste u prihvatilista. ali klosari su odbili da se maknu s ulice. cuvamo se mi, strazarimo, spavamo na smenu, rekla je jedna bakuta. a naposletku, svejedno.
posto su se ubistva nastavljala, policija je veci deo klosara iz centra grada pohapsila zbog skitnje i na ulice izvela svoje klosarske ekipe doterane kao za maskenbal. Uredno okupani, obrijani i dezodorisani panduri smrzavali su se na ulici ispod svojih klosarskih dronjaka i cekali smenu.
lazni panduri nisu prevarili nikoga, u medjuvremenu su se desila jos dva ubistva. kao sto uvek biva, zlikovce je slucajno uhvatila na delu dezurna patrola. bili su se nameracili na babu i dedu ispred supermarketa asecco blizu bobura. klinci koji su na dusi poneli sest zrtava otisli su na dugogodisnju robiju a klosari su vraceni na ulice.

zasto sam se upustio u ovu pricu? bice zbog profi clana widowera i njegove konstatacije, dno dna. nije beskucnistvo uvek dno, nekad je to stvar izbora, slobode, opojno kao droga.. svejedno.
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Orhideja Pon Avg 23, 2010 3:52 pm

lucija ::U vecim gradovima , kriv je covjek (pojedinac)..jer ima veliki izbor, ali ga nije iskoristio , zbog (obicno je tako) alkohola ili droge...a sa druge strane isti taj covjek je "dobar covjek", ali slab previse da bi svoj zivot zivio, kao ostali...
A u manjim gradovima..covjek postaje beskucnik, jer nema izbor...i nakon toga "pada" u alkoholizam i sve ostalo...A ko je kriv..? u prvom slucaju covjek, a u drugom drustvo...
Upravo tako, samo je čovjek kriv ako ne iskoristi mogućnosti koje se pružaju radom.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Beskućnici  ... Empty Re: Beskućnici ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu