Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 75 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 75 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

4 posters

Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Avramova Čet Mar 18, 2010 5:33 pm

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Post-1008-1217944076

Mikelanđelov kip David, čuva se u Galleria dell'Accademia u Firenci. Napravljene su i brojne kopije ali nijedna nije dostigla umjetničku ljepotu i vrijednost originala.

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Post-1008-1217944103

Mikelanđelov David je 410 cm (515 cm sa bazom) visok mramorni kip koji predstavlja biblijski lik Kralja Davida u trenutku kad se još kao mladić, sukobio s divom Golijatom. Biblijske teme su često bile inspiracija za mnoge umjetnike. Skulpture Davida su izradili i umjetnici Donatello i Verrocchio. Mikelanđelo je ovo remek-djelo kiparstva renesanse i umjetnosti uopće radio od 1500. do 1504. godine. Na Davidu se osjeća jak uticaj grčke klasične forme; u muskuloznosti, stavu i skrivenoj energiji. Pored izraženih antičkih uticaja, Mikelanđelo je oblikovao Davida na svoj specifičan način genijalnog umjetnika. Danas je David jedno od najprepoznatljivijih umjetničkih djela na svijetu i predstavlja simbol ljudske snage i mladenačke ljepote.
Naučnici su utvrdili je mramorni blok iz koga je David isklesan izvađen iz kamenoloma Fantiscritti u blizini mjesta Carrara u Italiji. Postoje mnoge kopije i replike Mikelanđelovog Davida, u raznim materijalima. Jedan primjerak u Muzeju Vikorije i Alberta (Victoria and Albert Museum) u Londonu, prilikom posjeta kraljice Viktorije i drugih važnih dama imao je dodatak u obliku lista smokve postavljen na "osjetljivom" mjestu.

Izvor: Wikipedia


Poslednji put izmenio Avramova dana Uto Sep 27, 2016 12:42 pm, izmenio ukupno 2 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od L2 Pet Jul 09, 2010 2:33 am

Da li ste znali da je DAVID razrook.
Dobro, možda ne baš razrok, ali malo zrikav jeste. Do ovakvog otkrica su došli kompjuterski strucnjaci koji su laserski skenirali poznatu skulpturu genijalnog umetnika. Covek koji je izveo skeniranje je profesor sa Stenforda, Marc Levoy, koji je, analizirajuci rezultate, uocio da desnim okom David gleda pravo, a levim ulevo.

Golim okom je nemoguce to otkriti jer je skulptura koja se nalazi u firentinskoj galeriji "Galleria della Accademia", previse visoka, a i nemoguce je Davidovo lice videti spreda, jer je zaklonjeno podignutom rukom ove skulpture.

Profesor Marc Levoy tvrdi da ovakva nepravilnost nije slucajna i da je od ranije poznato da Mikelandelo pribegavao nepravilnostima, asimetriji i disproporciji da bi postigao zeljene efekte na svojim delima. "Mikelandelo je namerno kreirao Davida na ovaj nacin. Gledajuci njegov profil sa jedne strane, vidimo pogled usmeren prema Golijatu, neposredno pre bitke. Gledajuci u drugi profil, vidimo otmeno lice buduceg kralja Izraela, koji gleda pravo ispred sebe", iznosi svoju tezu kompjuterski strucnjak.

Zasto je uopste izvedeno skeniranje skulpture? U pitanju je deo napora da se u bliskoj buducnosti kreiraju 3D prikazi umetnickih dela, koji bi se koristili u muzejima, galerijama, ili na personalnim racunarima. Trodimenzionalni model Davida ce moci da se sagledava sa svih strana, osvetljava na zeljeni nacin, zumira i radi sve ono sto nije moguce uraditi pri direktnom susretu sa skulpturom. Marc Levoy je covek koji je sa svojim timom, pre nekoliko godina, izumeo tehniku stvaranja trodimenzionalnih modela putem kombinovanja vise fotografija snimljenih iz razlicitih uglova.

Da bi posao bio valjano obavljen, britanski profesor je u Italiju doputovao sa ekipom koja broji 32 strucnjaka (medu njima su i neki njegovi postdiplomci) i sa laserskim skenerom teškim 4 tone. U iznajmljenoj vili je ekipa radila danonocno, pišuci softver i testirajuci svoje uredaje. Zatim je usledilo obilazenje muzeja i fotografisanje Mikelandelovih dela koja ce prvi imati cast da se pojave u ovakvom formatu. Sto se tice Davida, fotografije su radene u vreme kada muzej nije radio, izmedu 7 navece i 8 ujutru i snimljeno je ukupno 7.000 kolor-fotografija koje ce biti korišcene u kreiranju trodimenzionalnog modela. Ukupno 5 meseci je utroseno na snimanje i skeniranje i drugih Mikelandelovih skulptura koje ce se takode naci u digitalnom formatu. "Trodimenzionalni model nikada ne može da zameni realno iskustvo. Ovo sto radim je samo izraz mog velikog postovanja prema Mikelandelovom delu i pokusaj da pomognem istoricarima umetnosti i obicnim korisnicima da na svojim kompjuterima uzivaju u njegovim delima i proucav
aju ih na nacin koji to u muzejima ili preko obicnih fotografija nije moguce", kaze Marc Levoy.
http://www.znanje.org/i/i26/06iv08/06iv081722/index.htm


Usput da li ste znali da Vas oci Mona Lize uvek prate..Iz kog god ugla pogledate sliku pogled je direktan.


L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Fraya Pet Jul 09, 2010 9:46 pm

Bila sam u aprilu u Toskani,svaki dan odlazila u Firencu i zevala
u Daavidovu repliku koja je ispred muzeja.

Meni su bila najzanimljivija njegova yaya jer su razlicite velicine.
Mozda to ima veze sa razrokim ocima.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Avramova Pet Jul 09, 2010 10:14 pm

L2 :: Usput da li ste znali da Vas oci Mona Lize uvek prate..Iz kog god ugla pogledate sliku pogled je direktan.

Zaista se čini da je David razrok (strobizam), ali šta to smeta da se kaže kako je genijalni Mikelandjelo napravio skoro do savršenstva precizno anatomsko telo Davidovo kome su mnogi osporili tu genijalnost.

Gledala sam Mona Liu iz svih uglova i bez obzira što me je njen pogled uvek "pratio", na mene nije ostavila naročiti utisak. Ukratko, meni je Mona Liza ružna, bez obrva, tananih usana, slabe kose i stalno se pitam, u čemu pronalaze njenu veličinu.

Fraya :: Meni su bila najzanimljivija njegova yaya jer su razlicite velicine.
Mozda to ima veze sa razrokim ocima.

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 4022889699

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Fraya Sub Jul 10, 2010 10:26 am

Avramova ::
L2 :: Usput da li ste znali da Vas oci Mona Lize uvek prate..Iz kog god ugla pogledate sliku pogled je direktan.

Zaista se čini da je David razrok (strobizam), ali šta to smeta da se kaže kako je genijalni Mikelandjelo napravio skoro do savršenstva precizno anatomsko telo Davidovo kome su mnogi osporili tu genijalnost.

Gledala sam Mona Liu iz svih uglova i bez obzira što me je njen pogled uvek "pratio", na mene nije ostavila naročiti utisak. Ukratko, meni je Mona Liza ružna, bez obrva, tananih usana, slabe kose i stalno se pitam, u čemu pronalaze njenu veličinu.

Fraya :: Meni su bila najzanimljivija njegova yaya jer su razlicite velicine.
Mozda to ima veze sa razrokim ocima.

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 4022889699

Mikelandjelo je najveci umetnik,genije svih vremena.
Ne znas da li te vise fasciniraju njegove skulpture ili slike.

David ( nezavisno od yaya, a i moj muz mi rece da je to tako kod svih
muskaraca,mrzelo me da obracam paznju u stvarnosti Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 991966 ) jednostavno je
savrsenstvo( u duetu sa Pietom).Misici,vene , cak i one ogromne sake na kojima se vidi
svaka zilica, a sve od mermera , pa se pitas kako je to uopste i tehnicki moguce da
covekova ruka napravi ono sto oko genija moze da vidi.

Pravo da ti kazem, i moji utisci o Mona Lizi su identicni tvojim.

A i ja sam pokusavala da shvatim velicinu Mona Lize. Ali nisam uspela.
Sikstinska kapela koju je Mikelandjelo oslikao, za mene je vrhunac slikarstva.
A imao je 80 godina kada se pentrao na skele i slikao scene iz Biblije u Sikstinskoj
kapeli.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Michelangelo di Lodovico Buonarotti Simoni

Počalji od Rimljanka Uto Nov 16, 2010 9:52 am

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 5madonn1

Bogorodica iz Briza, Briz, 1501.
Bogorodichna crkva,
mermer, visina 128cm.
Za oltar porodice Pikolomini u katedrali u Sijeni (?)
Rimljanka
Rimljanka
Član
Član

Broj poruka : 221
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Rim

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Rimljanka Uto Nov 16, 2010 9:59 am

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Picture%2B543aa

Pieta
Rimljanka
Rimljanka
Član
Član

Broj poruka : 221
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Rim

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Rimljanka Čet Nov 18, 2010 9:05 am

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 42

Night
1526-33
Marble, length: 194 cm
Sagrestia Nuova, San Lorenzo, Florence

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) 43

Day
1526-33
Marble, length: 185 cm
Sagrestia Nuova, San Lorenzo, Florence

Više
Rimljanka
Rimljanka
Član
Član

Broj poruka : 221
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Rim

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Rimljanka Pet Jan 21, 2011 8:29 am

Pieta

1546 Mikelandjelo se posvecuje arhitekturi,postaje graditelj crkve sv. Petra i projektuje ukrsnicu i kupolu koju nece dovrsiti, kao i u  palati farenze gdje izvodi sprat i krovni vjenac, postizuci na pojedinim mjestima apstraktnu velicinu dovedenu do kolosalnosti. Njegove poslednje skulpture su tri kompozicije Pijeta: Za katedralu u Firenci, Pijeta da Palestrina, te Pijeta Rondanini koja je ostala nezavrsena i koja odbacuje ljepotu pa i fizicku realnost u vrijeme duhovnosti.
Rimljanka
Rimljanka
Član
Član

Broj poruka : 221
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Rim

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Avramova Uto Sep 27, 2016 12:46 pm

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Busto

O Davidu

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni) Empty Re: Mikelandjelo Buonaroti (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu