Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Samospoznaja ... EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Samospoznaja ... EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Samospoznaja ... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Samospoznaja ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Samospoznaja ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Samospoznaja ... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Samospoznaja ... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Samospoznaja ... EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Samospoznaja ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Samospoznaja ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Samospoznaja ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Samospoznaja ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Samospoznaja ... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Samospoznaja ...

4 posters

Ići dole

Samospoznaja ... Empty Samospoznaja ...

Počalji od Dragana Pon Maj 03, 2010 8:36 pm

Ljudi na koje najsnažnije reagirate , bilo s ljubavlju, bilo s mržnjom , preslike su vašeg unutarnjeg svijeta. Ono što najviše mrzite je ono što u sebi poričete . Ono što najviše volite , ono je što najviše želite za sebe . Upotrijebite ogledalo odnosa kao vodič za vašu evoluciju . Cilj je potpuna spoznaja sebe , a spoznati sebe , znači ; proučavati sebe u međuodnosu sa drugom osobom ...

Spoznati sebe je ... čovjekov krajnji cilj .... Zaviriti u sebe , a ne u druge ... Mijenjati sebe a ne druge ...

Je li spoznati sebe , ujedno velik čovjekov problem i težak zadatak ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Samospoznaja ... Empty Re: Samospoznaja ...

Počalji od ellen Pon Maj 03, 2010 9:05 pm

Svaki covek po mom misljenju ima samopoznaju samoga sebe,ali nastaje problem i taj tezak zadatak koji predstoji a to je koliko je realan u toj svojoj samopoznaji.Koliko je iskren pred samim sobom.Kako sama kazes spoznati sebe je covekov krajnji cilj,ali mnogima se desava da zavirivanjem kod drugoga pokusavaju da pronadju svoje delice sebe.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Samospoznaja ... Empty Re: Samospoznaja ...

Počalji od L2 Uto Jul 06, 2010 8:55 pm

Ja sam muzikolog pa je i muzikoterapija bila i jos uvek je deo mojih interesovanja.Ja se ovim pitanjem nisam bavila samo teoretski.Pokusala sam na svom licnom primeru izgraditi neku svoju licnu recepturu kompletnijeg zivota.
I tako sam pocela da istrazujem sebe.Ko sam, sta sam..kako sebe shvatiti i boriti se protiv stvari koje ometaju neki tvoj "savrseni "zivot.
Pa pomislih da bi bilo mozda dobro ovde reci nesto o tome .

Ako hocete da cujete moje iskustvo bilo bi lepo da citajuci slusate jedan relaks muzicki prilog.Jer u pitanju su ipak vibracije.

Danas se zestoko borimo protiv raznoraznih bolesti 21 veka , I na srecu sve vise citamo sta je to sto nas dovodi do te bolesti, sto nas dovodi u disharmonijiu sa prirodnim stanjem. Mi smo deca prirode, vibrirajuce jedinke raspevanog svemira i svaki poremecaj i odsustvo tog prirodnog balansa razara nase telo I dusu ,oduzima zivotu onu najdragoceniju kompnentu _ LEPOTU ZIVLJENJA .
Kako odrzati svoj funkcionalni balans . Rezultati do kojih je dosla moderna nauka su fantasticni .Pre svega jer su mnoge stvari izmerene ,snimljene..dokazane. Prisustvo niskih frekvencija( samo jedan primer) , pokazuje promene u individualnoj svesti svakog od nas. Zračenjem u spektru veoma niskih frekvencija (VLF), mogu se promeniti karakteristike hormona, antitela, neurotransmitera i kancerogenih molekula u ćelijskim segmentima.Da smo izlozeni muzici svemira,vibracijama i svetlosti znali smo vec odavno ali nam to nesto i nije pomoglo. Ogromna je literatura istocnjacke i svih ostalih tradicija .
Poznata izreka kaze “jedan gram prakse vredi vise nego tona teorije” .Tako sam i ja krenula .Sa voljom , verom usla sam u tajnu svog bica. Potrazila sam ritam svoje prirode , svoje vibracije , frekvencije koje su mi omogucile protok zivuce,pozitivne energije. Da li poznajemo sebe..znamo li na kojoj smo frekvenci..DA . Ako ne znamo,ili nismo sigurni svi sigurno OSECAMO. Ako ste ikada doziveli bar na trenutak svoj optimalni unutrasnji svet onda znate o cemu je rec .Spokojstvo i mir. U mirnom, relaksiranom stanju, nastaju snažni alfa ritmovi , POZNATI kao osnovni zemaljski ritmovi .Da li ste ikada bili na tim frekvencijama i osetili blazenstvo potpunog spajanja sa sobom i prirodom. Ljubav, zanos,strast.Da li ste bili na tim frekvencijama i osetili bozanstvenu snagu stvaralacke energije. Ako niste onda je to zalostan znak.
Biti neodgovoran prema svom sopstvenom telu i dusi nije samo pitanje licne vec I kolektivne neodgovornosti. A tome posvecujemo najmanje paznje. Budimo slobodni i hrabri ljudi.Suocimo se beskompromisno sa samima sobom , svetom oko sebe,predrasudama. Budimo STRASTVENI ISTRAZIVACI svoga tela i duse. Ako to ne uradimo sami, niko to nece uciniti niti moze za nas. I na kraju od toga imate koristi kako Vi, tako i oni oko Vas.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Samospoznaja ... Empty Re: Samospoznaja ...

Počalji od inspy Uto Jul 06, 2010 9:19 pm

Dragana ::
Cilj je potpuna spoznaja sebe , a spoznati sebe , znači ; ...

Spoznati sebe je ... čovjekov krajnji cilj ....

meni je to malo preambiciozno.
dosta mi je to sto sa sigurnoscu znam da nikada necu u potpunosti spoznati sebe.
Question
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Samospoznaja ... Empty Re: Samospoznaja ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu