Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 71 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 71 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Australija EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Australija EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Australija EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Australija EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Australija EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Australija EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Australija EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Australija EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Australija EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Australija EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Australija EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Australija EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Australija EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Australija

+14
Avramova
Lilith
bad_lieutenant
Time
furija
Batista
sini_do
Lila
L2
laza
Orhideja
Fraya
ostensibly
cvjeticanin
18 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Australija Empty Australija

Počalji od Istina ex Natasha Sre Apr 28, 2010 11:19 am

Pratila sam teme u vezi dijaspore na drugim Forumima. Ljudi su pisali kako zive i rade, koje su pogodnosti a koji nedostaci. Sto se tice Australije, zivot je super ako se uporedi sa vecinom drugih zemalja sveta. Sa Amerikom, na primer.  Ljudi koji nece ili ne mogu da rade dobijaju novcana sredstva da prezive. Samohrane majke dobijaju pomoc i ne moraju da rade dok im deca ne navrse 16 godina. Penzije, starosne i invalidske, ostala primanja za nezaposlene, kojih je vise vrsta, su za sve ista. Nema 'prema stazu' nego prema troskovima zivota. Postoje razne drzavne i dobrotvorne organizacije koje pomazu ljudima u krizi. Onima koji imaju poroke i potrose svoje pomoci ili penzije jer su zavisni od droge, alkohola, kockanja...Deli im se besplatna hrana... Kada sam dosla, pre 19 godina, imalo je jevtinih stanova, moglo se doci lakse do kuce, posla...Sada je teze. Ali to nije u procentu koji bi zabrinjavao i ima dosta planova da se situacija promeni u skoroj buducnosti. Zdravstveno osiguranje je, jos uvek besplatno, za ljude koji ne rade i penzionere. Nahnada za lekove je jako mala. Ako neko ima pitanja, rado cu odgovoriti.

I love Australi Australija 689950 !
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od cvjeticanin Pon Maj 03, 2010 4:13 pm

Nisam nikada bio u Autraliji, i vjerujem da je to sve tako kako si napisala. Ali nije jedina država koja ima dobar socialni,zdrastveni ,penzioni .. sistem uredjenja.
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od ostensibly Sre Maj 05, 2010 3:52 pm

Kad se nasmrzavam dovoljno... Eto mene kod tebe down under... Australija 74719 Australija 74719 Australija 74719
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Fraya Sre Maj 26, 2010 5:40 pm

cvjeticanin ::Nisam nikada bio u Autraliji, i vjerujem da je to sve tako kako si napisala. Ali nije jedina država koja ima dobar socialni,zdrastveni ,penzioni .. sistem uredjenja.
Svaki dobro uredjen socijalni sistem kosta mnogo para,
a novac u drzavni budzet dolazi naravno od ljudi koji rade
i lacaju poreze i doprinose za socijalno osiguranje.

Nesto ne bih pristala na to da celog zivota uplacujem u
penzioni sistem a onda da bude uravnilovka, ko kod
Marksa. A i ne verujem da je u Australiji, ali ni bilo gde
tako.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od ostensibly Sre Maj 26, 2010 5:51 pm

Evo ga ovaj vampir... Ko u onoj narodnoj prici... Moj je prednjak...

Tvoj je, tvoj je... ajde sad... igraj se u pesku...
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Fraya Sre Maj 26, 2010 5:59 pm

ostensibly ::Evo ga ovaj vampir... Ko u onoj narodnoj prici... Moj je prednjak...

Tvoj je, tvoj je... ajde sad... igraj se u pesku...

Pa cekaj bre. Da li je za tebe OK da radis celog zivota,uplacujesh
u neko penzijsko osiguranje , a na kraju svima isto?
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od ostensibly Sre Maj 26, 2010 6:11 pm

Jaooooooo...
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Orhideja Uto Jun 22, 2010 8:32 pm

Fraya ::
A i ne verujem da je u Australiji, ali ni bilo gde
tako.

U Australiji jeste tako (za neke druge zemlje ne znam), imam rodbinu tamo. Ujak i ujna su otišli u već poznim godinama i oboje su tamo na osnovu starosnih godina počeli dobijati njihovu penziju, a pošto su došli iz ratom pogođene BH i socijalnu pomoć i još masu nekih povlastica. Ulaznu vizu im je poslala ujnina sestra. Nakon toga im je a i njihove djece pružena mogućnost dizanja kredita da se stambeno smjeste, što su naravno iskoristili i napravili kuću tamo.
Međutim zemlja kao i svaka druga koja je primila svega i svačega tako i kod njih, moji recimo sad zbog nekih problematičnih koji su doselili u taj njihov "eir" žele da sele u drugi i najvjerovatnije će tako i biti, kuću će prodati a oni dalje u neki mirniji eir.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od laza Uto Jun 22, 2010 8:48 pm

najlepši kontinent na svetu a kako i ne bi,tamo živi moja drugarica....

tamo je ISTINA
Australija Australia4
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od L2 Sre Jun 30, 2010 10:55 pm


Evo autenticne ispovesti jednog klinca sa FB.

Zasto volim Australiju
3 October, 2009 - 22:22 | admin
Australiju volim zato sto je to jedna velika i lijepa zemlja koja ima puno prirodnih ljepota. Te ljepote uglavnom ne mogu da se vide golim okom, ali ih ima dosta na kanalu "Discovery" koji tata, mama i ja volimo da gledamo i da se ponosimo u kakvoj zemlji zivimo. Mama i tata kazu da je Australija ljepa zato sto u njoj zivi puno raznih naroda i narodnosti i sto su ljudi svih rasa i religija ovde nasli mjesto da zive u miru i prijateljstvu. Ja u skoli imam puno drugara iz razlicitih zemalja, ali tata ne da da ih dovodim kuci pa se zato druzim samo sa nasom decom ciji su roditelji bogati jer tata kaze da je tako najbolje. Moja sestra je ucila u skoli da je multikulturalizam jedna velika stvar i to joj se mnogo svidelo pa je pocela da se zabavlja sa jednim deckom iz Tonge. Onda su je, kada su saznali, mama i tata zajednicki oplavili od batina.

Australija je ljepa zato sto se u njoj govori puno jezika, a neko cak govori i engleski. Kada mog tatu prijatelji iz zavicaja pitaju kako stoji sa jezikom, jer znaju da je u skoli stalno vukao keca, on kaze da se sasvim dobro snalazi i sa bosanskim. Onda mama kaze da mu nista drugo i ne treba jer ne izlazi iz nasih kafana, pa se onda posvadaju i posalju me napolje. Moja mama mnogo voli Australiju jer kaze da ovde ne mora nista da kuha, zato sto je sve na gotovo i sve moze da se kupi. Mi se slazemo sa njom i najvise volimo kada kaze da je boli glava pa naruci picu, ali je zato moja baka kada nam je dosla u posjetu plakala dva dana kada je videla kako smo se svi ugojili (mama kaze da smo se popravili).

Australiju volim zato sto ima razvijen sport i sto sa skoro svake Olimpijade donese puno medalja iz hokeja na travi, bijatlona, badmintona, odbojke na pjesku, trambuline i ostalih vaznih sportova. Tata kaze da mnogo voli Australiju zato sto ti nije potrebna veza da dobijes posao kao kod nas. Svi imaju iste sanse da se zaposle u "McDonaldsu" ili "Hungry Jacksu". Ja mnogo volim da idem u australijsku skolu zato sto se puno igramo i ucimo dosta korisnih stvari o domacinstvu. Uciteljica nam je rekla da cemo u petom razredu da ucimo citanje i pisanje. Jedva cekam. Moja sestra ne voli skolu zato sto ide u dvanaesti razred pa ih sada tjeraju da uce tablicu mnozenja.

Mi svi u porodici mnogo volimo Australiju zato sto je daleko pa tatina rodbina iz Rogatice ne moze da dode kod nas i ostane dvije nedelje dok cekaju da im zakazu pregled kod specijaliste. Mama uvek govori kako je ona potekla iz fine i kulturne porodice i da voli Australiju zato sto ima puno kulturnih dogadaja. Kaze da joj je najveca zelja da gleda mjuzikl "Lion King"...

Ja volim Australiju zato sto se ovde mnogo vodi racuna o djeci. Ako te tata ili mama tuku onda mozes da pozoves jedan broj telefona, pa onda dodju neki ljudi i odvedu te u neku kucu gde ima puno djece i gde o njima vode brigu cike koje mnogo vole male djecake.

Australija mi se dopada zbog toga sto mozes sa 16 godina da dobijes vozacku dozvolu, uzmes auto od tate i onda se trkas sa drugarima po ulicama. Moj tata kaze da voli Australiju zato sto ne mora da zivi sa maminom mamom. Doduse, ona nam ponekad dode u posjetu i stalno prica kako joj se nista ne svida u Australiji, ali tata kaze da nju ne smijemo da slusamo jer je ona "matora komunjara".

Volim Australiju zato sto ima puno mjesta gde mozes da odes na izlet. Mi bar tri puta godisnje, na brzinu spremimo, sjednemo u kola i odemo na neko jezero. Tu se uvek ljepo provedemo sve dok ne pocnu da nas grizu komarci i muhe i dok mama ne pocne da vice na tatu zato sto je popio osam piva. Onda dode vreme da idemo kuci, pa upadnemo u guzvu na auto-putu i u kolima svi cute. Ja tada volim da gledam kroz prozor i da uzivam u prirodnim ljepotama Australije.

Volim Australiju i zato sto u njoj ima puno domacih i divljih zivotinja. Svi imaju kucne ljubimce pa sam i ja molio da dobijem psa, ali mi je mama rekla da njoj ne pada na pamet da ide za njim po ulici i da skuplja govanca u plasticnu kesu. Onda sam krisom poceo da hranim jednog posuma koji nam je prevrtao po dubretu jer sam hteo da imam svog ljubimca, ali ga je tata umlatio lopatom kada ga je video u dvoristu. Krisom smo ga zakopali iza kuce i tata nam je zapretio da cutimo jer bi inace morao da plati neku kaznu od ne znam koliko mnogo dolara.

Moja sestra mnogo voli Australiju zato sto je ona malo punija (ja mislim da je bas debela) pa kaze da ovde uvek moze da nade garderobu u kojoj izgleda seksi... Ja mislim da nije to razlog nego sto joj se niko ne smije na ulici kao kad je bila u Sarajevu pa su je zvali "debela australka". Kada sam pitao mamu zasto ona voli Australiju, dugo je razmisljala i na kraju mi rekla da je voli zato sto moze da se opusti i ne razmislja sta ce reci komsiluk, koji nam je tamo kod nas svakog dana zavirivao u lonac. Onda sam ja razmislio pa sam joj rekao da ovde i ne mogu da nam vire u lonac kada ga niko i neupotrebljava. Onda mi je ona zveknula jednu zausku i ja sam odlucio da je iskljucim iz ovog projekta.

Moj tata kaze da najvise voli u Australiji to sto je izbor piva toliki da ce mu trebati jos ko zna kolikogodina pa da sve isproba. Ja mislim da je on vec sve isprobao po vise puta i da stalno pocinje novu turu.
Volim Australiju zato sto ovde i cike mogu da se zene medu sobom. Ja bas ne marim mnogo za djevojcice jer su halapace i bezobrazne, pa sam razmisljao da ozenim nekog drugara kad porastem. Mislim da bi nam bas bilo fino jer bismo mogli zajedno da gledamo utakmice, igramo fudbal i kosarku i narucmo picu ili kinesku hranu kada dodemo kuci. Rekao sam to tati, a on se samo uhvatio za glavu i opsovao i ovu zemlju i dan kada je u nju usao. Nije mi jasno zasto se tako naljutio kad je stalno pricao kako voli Australiju.

Bookmark/Search this post with:
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od laza Sre Jun 30, 2010 11:00 pm

sve je to tačno,zemlja je lepa.ljudi dobri....ali što nas izbaciše sa svetskog prvenstva u fudbalu ne mogu im oprostiti Australija 2037041018 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Lila Sre Jun 30, 2010 11:02 pm

A ja mislim da je ovaj tekst pretjerana i zlonamjerna izmišljotina.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od L2 Sre Jun 30, 2010 11:06 pm

Sa FB nikada ne znas .. Question Dakle sve je moguce.
Australiju sam posetila ali su ti utisci turisticki. Redovnim kontaktima sa sestrom , clanovima sire porodice i prijateljima koji tamo zive dobijam vise kvalitetnih informacija.Pratim i nase online casopise.Na osnovu svega mislim da je Australija,kada je nasa srpska dijaspora u pitanju , zanimljiva iz vise razloga.Licno sam misljenja da je pri svakom predstavljanju dijaspore neophodno osigurati raznovrsnost prikaza,pa je to bio jedini razlog mog javljanja.


Poslednji izmenio L2 dana Sre Jun 30, 2010 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Lila Sre Jun 30, 2010 11:07 pm

L2, po tvojim postovima sam procijenila da si pametna žena, pa se uzdam u to.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od L2 Sre Jun 30, 2010 11:35 pm

Izvini imala sam telefonski razgovor..Ne pada mi na pamet da garantujem za FB.
Procitala sam , upravo u casopisu srpske dijaspore, prikaz gostovanja Jazavca pred sudom.Upravo u Australiji u Sidneju .Prvim komentarem su osporene stvari u prikazu.Poruka je glasila,otprilke ovako :ne sramotite ovaj casopis laznim propagandnim tekstovima .Dakle ..sta da ti kazem .Sve je teze nositi se mnostvom internetskih izvora.
U svakom slucaju mislim da je tvoja reakcija dobrodosla,jer upravo skrece paznju na manipulacije kojima obiluju internetski izvori.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Lila Sre Jun 30, 2010 11:37 pm

Slučajno u vezi Australije imam info iz prve ruke i kažem ti, ovo je presmiješno. Tamo se vodi najnormalniji život, samo uz puno uređeniji sistem, što olakšava mnogo stvari.
Ovaj tekst je smiješna antipropaganda.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od L2 Sre Jun 30, 2010 11:50 pm

Mozemo nas dve imati informacije iz prve ruke..misliti o FB sta misle svi ljudi, ali ni jedna ni druga ne mozemo definitivno tvrditi da je ovo original ili laz.To je bio smisao moj prethodnog javljanja.Ti imas utisak te vrste. Ja sebi ne bih dozvolila tvrditi ni jedno ni drugoJednostavno sam copy-paste tekst.
Isto tako ne znam sta podrazumevas pod terminom najnormalniji zivot .Mislim da bi mi iz dijaspore morali pre svega govoriti o normalnosti i nenormalnosti zivota.To ne znaci da ti ne mozes imati svoje misljenje,ali to iskljucivo ostaje u granicama tvog misljenja donesenog na osnovu informacija kojima raspolazes.

Ja vidis imam informacija i o ne snalazenju nasih ljudi u dijaspori .kada bi te ljude upitala sta misle o zemlji u kojoj zive ne bi bas dobila tako idealnu sliku .Dakle uredeniji sistemi ne garantuju po sebi "normalan"zivot. Uostalom pametna si devojka / zena i pretpostavljam da isto mislimo.

A tekst kao tekst ..je humoristican ...Takvih tekstova ima u online casopisima mnogo .Ljudi sebi dozvoljavaju ( a ovde je "klinac "u pitanju ) da na humoristican nacin prikazu svoj zivot ..Da li je to propaganda ili ovo drugo ,opet napominjem ja ne bih licno ulazila u to .

L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Fraya Čet Jul 01, 2010 12:18 pm

Tekst, ovaj klinac ( ali ni bilo koji drugi klinac) nikada
nije napisao.Pisao ga je neki pismen covek, a koji zivi
u Srbiji.Recenicne konstrukcije vise su beogradske
nego sarajevske, tu i tamo neka rec ijekavski, ali je vokabular
kao u cika Dushka Radovica.

Simpatican je tekst, ali nista novo i originalno.

Moze da vazi i za zivot u UK,USA, NL,D,S i da ne nabrajam dalje
ovaj veliki svet.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od L2 Čet Jul 01, 2010 12:39 pm

@ Fraya :Moze da vazi i za zivot u UK,USA, NL,D,S i da ne nabrajam dalje
ovaj veliki svet.
Drago mi je da ovo cujem.To je istina koju znamo mi "iz dijaspore ".Neke stvari su prosto UNIVERZALNE .Bio ti na severnom polu ili na Havajima ...

Utisci o tekstu su naravno licni.Ja se bas nisam udubljivala, jer sam ga shvatila kao neciju malu parodiju.Naravno DALEKO ispod knjizevnih normi.To se od ovakvih tekstova i ne ocekuje.
pozdrav dijaspori ( ako se ne varam ..a i ako sam nesto pobrkala pozdravljam ) Australija 216218906
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Fraya Čet Jul 01, 2010 12:43 pm

Natasha ::Pratila sam teme u vezi dijaspore na drugim Forumima. Ljudi su pisali kako zive i rade, koje su pogodnosti a koji nedostaci. Sto se tice Australije, zivot je super ako se uporedi sa vecinom drugih zemalja sveta. Sa Amerikom, na primer. Ljudi koji nece ili ne mogu da rade dobijaju novcana sredstva da prezive. Samohrane majke dobijaju pomoc i ne moraju da rade dok im deca ne navrse 16 godina. Penzije, starosne i invalidske, ostala primanja za nezaposlene, kojih je vise vrsta, su za sve ista. Nema 'prema stazu' nego prema troskovima zivota.
...Deli im se besplatna hrana... Kada sam dosla, pre 19 godina, imalo je jevtinih stanova, moglo se doci lakse do kuce, posla...Sada je teze. Ali to nije u procentu koji bi zabrinjavao i ima dosta planova da se situacija promeni u skoroj buducnosti. Zdravstveno osiguranje je, jos uvek besplatno, za ljude koji ne rade i penzionere. Nahnada za lekove je jako mala. Ako neko ima pitanja, rado cu odgovoriti.

I love Australi Australija 689950 !

Ja imam pitanja u vezi boldovanog. Ne nemaeravam da se useljavam
u AU nego zaista ne razumem ,recimo to da ljudi dobijaju penzije,
a juce dosli tamo,pa jos prema troskovima zivota. Zdravstveno osiguranje
takodje besplatno. Natasha,nigde na svetu nista nije besplatno.
Neko to ipak placa, a taj neko je uvek onaj prosecan covek koji
radi za prosecnu platu , a drzava mu dere kozu s ledja kroz poreze
i socijalna davanja bas za ove sto nece da rade.

Tako je i u Nemackoj,Skandinaviji,Francuskoj,Holandiji itd.

Zanimalo bi me kolike su te penzije koej dobijaju ovi sto nikada nisu radili.
Koliko Au dolara mesecno dobijaju ove majke sto 16 godina ne rade?

Iz Evrope ili USA/Kanada nikada neces cuti ove bajkovite price
da je sve dostupno za badava, ali uvek od onih koji su otisli u AU.

Inace, hrana za siromasne se svuda deli ( narodne kuhinje) pa cak,neces
verovati, i u Srbiji.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Istina ex Natasha Pon Avg 09, 2010 1:56 pm

Pokusacu da odgovorim, iako moram priznati, da posle citanja svih postova u vezi Australije, prilicno sam uvredjena. Narocito cu se osvrnuti na ono sa Facebook. Naravno da ima slicnih slucajeva. Verujem da su mnogi nasi ostali na istom nivou u kome su dosli u ovu zemlju. Bitno je nauciti Engleski, druziti se sa Australcima, upoznati kulturu i obicaje. Postati deo ove zemlje i svega sto je bolje u odnosu na ono odakle smo dosli.

OK. Penzije, invalidske, dobijaju ljudi koji nisu sposobni za rad, znaci, bolesni su. Sa odredjenim godinama, penzija prelazi u starosnu i moze se primati van Australije. Ako bih odlucila da se vratim u Srbiju, ne bih mogla nista primati iz Australije iako sam drzavljanin. Penzija iznosi oko 700 dolara svake druge nedelje. Slicno je i za samohrane roditelje dece ispod 16 godina, i za nezaposlene. Oni su obavezni da traze posao i podnose izvestaje o tome u Socijalno dok ne nadju posao. Tacno je da oni koji rade placaju taksu i izdrzavaju one koji nisu sposobni za rad ili nisu nasli posao. Naravno da bi zdrav covek voleo da radi i zaradi preko 1000 na nedelju, najmanje, nego da bude siromasan sa 350 dolara penzije i od toga placa stan. Postoje povlastice za prevoz, besplatna lekarska pomoc, bolnica i jako mala suma kao naknada za lekove. Na primer, moja cerka dobija lek koji kosta oko 280 dolara mesecno. Radi se o 30 tableta. Ona placa oko 6 dolara. Dobija penziju. Na zalost, zbog teske gen. bolesti ne moze da radi. Sigurna sam, jer dobro znam svoju situaciju, da je ovo pravedan nacin da se ljudima pomogne da prezive ako su zdravstveno nesposobni za posao ili ako ne mogu naci posao. Jako je tesko doci do posla jer su kriterijumi strogi. Od penzija placamo stan i to 25% i ja i cerka. Tako i drugi koji imaju drzavni stan. Oni koji rentuju preko privatnih agencija, placaju jos vise. Socijalno im daje procenat pomoci za stanarinu. Zivot nije luksuzan. Ne moze da se ustedi nista. Moze da se kupi dobra hrana, plate racuni za vodu, struju, gas, telefon, mobilni, internet. Za odecu i ostale potrebne, idemo u secondhand shops. Ako nam treba nova masina za ves, kauci, frizider itd., uzimamo od socijalnog kredit bez kamate i vracamo od penzije u roku od 6 meseci. Pored penzije, dozvoljeno je da se zaradi odredjena suma novca bez efekta na iznos penzije, a preko limita, penzija se smanjuje. Naravno, ne radi se o punom radnom vremenu, zasto bi onda dobijali penziju ako smo sposobni da radimo puno radno vreme. I tacno je da su penzije svima iste. Razlika je u tome, ako ja nisam nikada radila u Australiji, ja nemam nista da dobijem sa odlaskom u penziju, dok oni koji su radili dobijaju superannuation. Zavisi od posla koji su radili i koliko su uplacivali i ustedeli. Njihov zivot je neuporedivo bolji. Od svog novca mogu sebi obezbediti sigurnost, privatno zdrav. osiguranje, holideje, bolji standard itd.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Fraya Pon Avg 09, 2010 2:44 pm

Hvala Natasa Australija 427239

Ja nisam zelela da pises o svojoj licnoj situaciji,koja zbog
bolesti tvoje devojcice nije ruzicasta.

Zanimale su me penzije,ali i plate,porezi ,ljudi koji
imaju bolje placene poslove, recimo informaticara,nekih
inzenjera. Na nemackim sajtovima stoji da su primanja u AU niza nego neka prosecna u Evropi, penzije su jako bedne, ali izgleda
da se tamo skoro nista i ne uplacuje u penzioni sistem,pa ko onda
i da placa penzije.

U Evropi je tako ( mislim na Nemacku,Francusku,Svedsku,Holandiju)
da svoju penziju mozes da primas i na napustenom ostrvu,
sto bi znacilo da mozes da zivis gde hoces i dobijas svoju penziju.
To se ne odnosi na socijalne penzije, nego na one koje si zaradio
u toku svog radnog veka.

Nisu ni one bog zna sta , ali idu i do 2000 evra( u AU bi to bilo
oko 4000 dolara), a zdravstveno osiguranje ( slican sistem kao u AU)
uvek je zagarantovano,jer su i za to uzimali decenijama jos vecu
lovu nego za penzije.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od sini_do Sub Jun 08, 2013 3:44 pm

Jedina zemlja gdje bih ja živio van naših prostora je Australia... Tako da sam mlađi, i da mi je ova pamet, a da se vratim u prošlost.. Tad bih sigurno bio u Australiji... Ovako ostaje samo ne ostvareni san... :vulin:
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Istina ex Natasha Sub Jun 08, 2013 5:51 pm

Sini_do, san je ostvarljiv. Ali, Australija nije vise ono sto je bila, na zalost.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Istina ex Natasha Pon Okt 06, 2014 1:22 pm

Jedino sto nije dobro je velika daljina. Volela bih da sam ovde rodjena. Ne bih imala nostalgiju za mestom gde sam se rodila. Uvek se secam price jednog kolege koji mi se uporno udvarao. Bila sam mlada udovica. Dolazio je u moju kancelariju i dugo sedeo i pricao. Jednom sam ga pitala: Pa ti imas mladu i lepu zenu. Sta dolazis ovde meni? A on kaze: 'Covek jede pecenje ali se pozeli i pasulja'. Australija 3681966919 Naravno, ovo nema nista sa Australijom. Tek kad dodjem u Srbiju, setim se kako je ovde LEPO! Hocu odmah nazad! Tako sam srecna i uzbudjena kada se avion pocne priblizavati Melburnu. Kada izadjem napolje, pogledam nebo i dodje mi da poljubim zemlju /beton/. Opet kod kuce! Nikada ne bih mogla ostaviti ovu zemlju i vratiti se tamo za uvek. Tamo me vuce sreca koju sam osecala u detinjstvu, ovamo sve ovo sto je lepo i vredno u zivotu. Ozi u srcu!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Australija Empty Re: Australija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu