Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 11 od 35 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 22, 2020 6:21 pm

Smile Twitter testira novu opciju za ograničavanje odgovora

Kompanija Twitter počela je da testira novu opciju u okviru njihove aplikacije, koja ima za cilj da ograniči koliko ljudi može odgovoriti na vaše tvitove. Ova opcija najavljena je još u januaru ove godine, kada je i objavljeno da će u nekom trenutku početi sa testiranjem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Twitter-app-icon

Tvitovi će i dalje biti vidljivi svima

Od kada su najavili novu opciju, čekalo se na početak testiranja. Sada je došao taj trenutak, pa ako ste deo test programa, možete primetiti da nakon što napišete tvit, možete ograničiti koliko ljudi može da vam odgovori. Trenutno birate između tri grupe, a to je da dozvolite svima da odgovaraju, da dozvolite samo ljudima koji vas prate, ili samo ljudima koje direktno navedete.

Twitter navodi da će tvitovi koji budu ograničeni za komentarisanje i dalje biti vidljivi svima, možete ih normalno retvitovati, samo jednostavno nećete moći da odgovarate na njih ako niste unapred pridodati u grupu koja to može. Da bi sve bilo vizuelno jasno, Twitter će uvesti označavanje ovakvih tvitova, pa će korisnici unapred znati da li mogu da komentarišu ili ne.

Ograničavanje ko može odgovarati na tvitove se uvodi zbog pomaganja u sprečavanju zlostavljanja i uznemiravanja na platformi. Teoretski biste mogli da vodite promišljene i usredsređene razgovore sa odabranim ljudima bez rizika da trolovi uskoče u razgovor. Twitter ove godine uvodi brojne nove funkcije, ali i novi interfejs. Takođe, prva su kompanija koje je uvela rad od kuće na neograničen period.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 23, 2020 5:13 pm

Smile I Instagram sada omogućava kreiranje Messenger Rooms za grupne video pozive

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 F429c5712d0607a23ffe5300510d7f95

Facebook-ova Messenger Rooms funkcija za video pozive je počela da korisnicima pristiže ranije ovog meseca, kada je kompanija objavila i planove za integraciju sa Instagramom. Ovi planovi su se sada materijalizovali, a Instagram korisnici mogu da kreiraju Messenger Rooms grupe u okviru same aplikacije.

Potrebno je pritisnuti na video taster u gornjem desnom uglu Instagram Direct-a, potom izabrati Create a Room opciju, nakon čega se biraju kontakti koje želite da imate u grupnom video pozivu. Nakon toga, moguće je kreirati link koji se može deliti sa korisnicima na platformi, ili je moguće otići u Messenger aplikaciju i pritisnuti Join Room taster.

Messenger Rooms grupnim video pozivima se može priključiti do 50 korisnika, a u razgovoru mogu da učestvuju i oni koji nemaju Facebook nalog. Pored Instagrama, Facebook je funkciju počeo da testira i na WhatsApp beta kanalu, a uskoro će Messenger Rooms implementirati u stabilnoj verziji aplikacije.

Izvor: PocketNow
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 23, 2020 5:17 pm

Smile Novi Windows 10 problemi: Plavi ekran smrti i obrisani podaci

Iako je Microsoft obećao bolje Windows 10 iskustvo, novi problemi i dalje stižu, a sveža ažuriranja ozbiljno ugrožavaju uređaje i privatne podatke.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Blue-screen

Naime, KB4556799 Windows 10 ažuriranje izaziva čitav skup problema, uključujući plavi ekran smrti, brisanje podataka, probleme sa performansama pogođenih uređaja, probleme sa audio fajlovima, te druge poteškoće. Korisnici su, naravno, nezadovoljni, pa čak i oni najstrpljiviji počinju da negoduju zbog konstantnih problema, te straha koji izaziva svako novo ažuriranje.

Microsoft je potvrdio navedene probleme, te se istaklo da se radi na rešenjima, a sve više korisnika ističe da su im uređaji uništeni nakon što su instalirali novo ažuriranje. Tako se još jednom čula već poznata priča o novim Windows 10 ažuriranjima, a nakon problema sa brisanjem podataka u februaru, problema sa audio fajlovima u martu, nevoljama sa Chrome sigurnošću u aprilu, te poteškoća koje su u maju uticale na sve velike video igre koje se igraju na Windows 10 uređajima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Windows10-1

Očekuje se da Windows 10X, koji će se najpre naći na desktop i laptop uređajima, te promene koje su najavljene kada su u pitanju buduća ažuriranja, donesu ozbiljne izmene u Microsoft ekosistem, ali, kako tvrde nestrpljivi, ne dovoljno brzo.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 23, 2020 5:29 pm

Smile Netflix počinje sa ukidanjem neaktivnih naloga

Netflix planira da ukine naloge onih korisnika koji servis ne posećuju, a svakog meseca ipak plaćaju pretplatu, budući da postoji mogućnost da iz nekog razloga nisu upoznati da izdvajaju novac za uslugu koju ne koriste.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Netflix

Kompanija je tako nedavno najavila da će kontaktirati korisnike koji nisu aktivni više od dve godine, te će, ukoliko ne dobije odgovore, neaktivne naloge ukinuti. Korisnici će tako dobiti mejlove u kojima se zahteva potvrda da žele da sačuvaju svoje naloge, te obaveštenja u okviru aplikacije, koja do njih svakako neće stići budući da su neaktivni.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Netflix

Gubitak ovih korisnika neće biti veliki udarac za Netflix, budući da neaktivni nalozi čine manje od 1% od ukupnog broja korisnika. Tako će kompanija izaći u susret onima koji nisu svesni da plaćaju, a ne gledaju, pa ostaje da se vidi hoće li na isti način odreagovati i drugi streaming servisi koji se do sada nisu bavili ovim problemom.

Izvor: The Economic Times
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 23, 2020 5:32 pm

Smile Microsoft objavio izvorni kod GW-BASIC-a

Nakon što je na GitHubu pre dve godine Microsoft objavio izvorni kod za MS-DOS, rešio je da to ponovi i sa njegovim glavnim pratiocem iz tog perioda. Naime, sada je svima dostupan izvorni kod GW-BASIC interpretera iz 1983. godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Gw-basic

Koreni ovog programa proteđu se sve do prvog Microsoft-ovog proizvoda, BASIC interpetera za Altair 8800 kompjuter. GW-BASIC je inače nastao kao derivat IBM-ovog Advanced BASIC-a, koji se 1981. godine isporučivao uz IBM Model 5150 PC, a predstavlja i osnovu današnjeg Microsoft Visual Basic .NET proizvoda.

Izvorni kod za GW-BASIC je u potpunosti napisan u asembleru za Intel 8088 procesor, koji je objavljen 10. februara 1983. godine. Razlog zašto se odlučio na ovaj korak je istorijske i edukativne prirode. Inače, kompanija neće prihvatati zahteve za modifikovanje ovog izvornog koda, a kod ne sadrži alate za generisanje izvršnih binarnih fajlova.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Maj 24, 2020 5:00 pm

Smile WhatsApp testira novu opciju dodavanja kontakata putem QR koda

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Dodavanje novih kontakata u WhatsApp uskoro bi moglo postati još jednostavnije i bez upisivanja brojeva telefona. Biće dovoljno otvoriti aplikaciju, prikazati svoj QR kod na ekranu, a druga osoba će ga očitati i automatski uneti vaše podatke u svoje kontakte.

Tako barem izgleda nova opcija koja je trenutno na testiranju u beta-verziji aplikacije, a očekuje se da bi uskoro mogla biti dostupna svima.

Do sada je bilo potrebno uneti broj u imenik pametnog telefona, a potom ga povući u aplikaciju WhatsApp. Razmenom QR kodova taj se postupak uveliko pojednostavljuje.

Glavna prednost deljenja kontakta putem QR koda je u bezbednosti. Naime, u svakom je trenutku moguće ukinuti pristup putem QR koda ako neko bez odobrenja vlasnika odluči da podeli kontakt dalje.

Inače, korišćenje QR-a u WhatsAppu nije ništa novo, ali do sada se koristio za aktivaciju WhatsApp-ove verzije na webu.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 25, 2020 5:51 pm

Smile Izašao Unc0ver 5.0.0 Jailbreak za iPhone 11, SE i sve ostale

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Ukoliko koristite iPhone i čekate opciju za jailbreak - dočekali ste je. Unc0ver 5.0.0 je izašao, a iz zatvora čupa baš sve uređaje na iOS-u 13.5.

Za mnoge među vama, tačnije za većinu ovo neće biti neka naročita vest, ali za one okorele jailbreakere, koji od svakog svojeg uređaja žele iskoristiti apsolutni maksimum, današnji će dan biti blagdan.

Najavljeni Unc0ver 5.0.0 jailbreak dostupan je za preuzimanje. Koristi otkriveni 0day kernel propust za injekciju potrebnog koda.

Treba pojasniti da je to tip jailbreaka kojeg Apple budućim softverskim ažuriranjima može onemogućiti ovaj jailbreak.

Postupak jailbreaka nije naročito komplikovan. U videu ispod pogledajte kako Unc0ver aplikaciju dobiti na ekranu iPhone-a i iPada nakon čega se posao svodi na klik na tipku Jailbreak.



Po završetku jailbreak postupka, vaš iPhone i iPad dobiće Cydia prodavnicu aplikacijama, koja će onda ponuditi sve što vam je nedostajalo.

Unc0ver 5.0.0 je kompatibilan sa svim iPhone-ima koji koriste iOS 13.5.

Najsvježiji unc0ver 5.0.x IPA pronađite ovde. Napominjemo da jailbreak radite isključivo na sopstvenu odgovornost i savetujemo da ga ipak ne radite ukoliko vam je to jedini uređaj.
https://unc0ver.dev/

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 25, 2020 5:54 pm

Smile Huawei 5G signalom pokrio Mount Everest

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Huawei-5G-mt-everest

Povodom 60. godišnjice prvog uspješnog uspona na Mount Everest sjevernom rutom i 45. obljetnice prvog službenog mjerenja najvišeg vrha na svijetu, postavljena je 5G mreža koja će omogućiti uživo praćenje budućih ekspedicija sa 6.500 metara visine.

Huawei i China Mobile postavili su odašiljače za 5G mrežu na Mount Everestu na 6.500 metara visine. U postavljanju odašiljača sudjelovalo je 100 radnika i korišteno je ukupno osam tona opreme, a pokrivenost signalom omogućena je i na samom vrhu gdje je brzina interneta 1 GB/s.

Odašiljači su postavljeni s tibetske strane na visini od 5.300 i 5.800 metara, a zatim i na visini od 6.500 metara. Zbog teških i nepredvidivih uvjeta postavljanje je bilo posebno izazovno: „Uvjeti u kojima samo pripremali i postavljali baznu stanicu za 5G mrežu bili su iznimno teški, a u postavljanju je sudjelovalo 40 šerpi i 60 naših radnika. Nadamo se da ćemo na ovaj način Mount Everest približiti mnogim znanstvenicima, istraživačima i zaljubljenicima u prirodu, a Huawei je još jednom pokazao da čvrsto vjeruje u tehnologiju koja može ovaj svijet učiniti boljim mjestom“, rekao je Wang Bo, direktor odjela dostave i usluga Huaweija.

Od sada nadalje, svi koji se penju na Mount Everest s kineske strane moći će emitirati video čime će svoje iskustvo dodatno približiti ljudima diljem svijeta. Također, vijest o novim osvajanjima vrhova više neće morati čekati tjednima, danima ili satima, već se moći pratiti uživo u visokoj rezoluciji.

Postavljanje odašiljača za 5G mrežu u baznim stanicama podno Mount Everesta odvijalo se 60 godina nakon prvog uspješnog kineskog uspona sa sjeverne strane planine te 45 godina nakon prvog službenog mjerenja najvišeg vrha na svijetu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Maj 25, 2020 6:00 pm

Smile YouTube dodaje podsetnik za spavanje

YouTube je u sredu najavio lansiranje nove funkcije u njihovoj aplikaciji za gledanje video snimaka. Ova nova funkcija trebalo bi da podseća korisnike uveče da je kasno i da se isključe sa platforme, jer je vreme za spavanje. Nova funkcija pridružiće se onima koje već postoje u okviru ideje “odmori se“, a namenjene su odmoru od upotrebe uređaja i interneta, u okviru Google-ove inicijative za digitalno blagostanje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Youtube-web

Odgovornija upotreba Google proizvoda

Krajnji cilj ovakve funkcije, ali i drugih u okviru inicijative Googlea jeste da na neki način nateraju korisnike da odgovornije koriste Google proizvode. Problem je počeo da se javlja tokom epidemije Korona virusa, jer su ljudi pored ostanka u kući veći deo dana praktično bili okrenuti ka upotrebi digitalnih uređaja i tehnologija. Koliko se upotreba ovih tehnologija povećala poslednjih godina, govori i podatak da je YouTube poslao za poslednje dve godine oko 3 milijarde podsetnika “odmori se”, gde je primećena prekomerna upotreba njihovih servisa.

Uz podsetnik da je vreme za spavanje, YouTube je omogućio da korisnici sami podese određeno vreme za prestanak gledanja video snimaka. U podešavanjima će korisnici moći da postave vreme početka i završetka, uključujući i niz drugih opcija i parametara. Naravno, biće omogućeno da prihvatite podsetnik, ali i da ga odbijete ako želite da nastavite gledanje. Funkcija će biti dostupna za Android i iOS aplikacije u toku nedelje, ali će verovatno trebati neko vreme da sve postane funkcionalno i stabilno.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 28, 2020 7:02 pm

Smile Novi Gmail update za drugačiji inbox

Google je predstavio novi “quick settings” meni u okviru Gmail-a, a kako bi korisnicima omogućio da lakše pretražuju i koriste različite teme, te da podešavanja prilagode svojim potrebama i tako pojačaju svoje inbox iskustvo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Gmail-1

Noviteti

Nove opcije uključuju mogućnost da se promeni razmak između poruka, izabere jedan od nekoliko ponuđenih tipova inboxa, te da se porukama dodaju drugi elementi koji doprinose personalizaciji Gmail poštanskog sandučeta. Nisu sve predstavljene opcije nove, ali su one starije bile zakopane duboko u Gmail podešavanjima, pa mnogi korisnici nisu ni znali da postoje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Gmail2

Novi meni se nalazi u gornjem desnom uglu Gmail-a, i može da mu se pristupi ako se klikne na točkić pored kalendara. Korisnici promene mogu odmah da vide, što im olakšava da izaberu one koje im najviše odgovaraju.

Izvor: Tech Crunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 28, 2020 7:06 pm

Smile Nova Facebook aplikacija: Grupni glasovni pozivi

Poslednja u nizu eksperimentalnih aplikacija kompanije Facebook korisnicima donosi mogućnost grupnih razgovora, a u pitanju je proizvod koji je poneo ime CatchUp.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Catchup

U pitanju je momenat koji olakšava planiranje razgovora sa porodicom i prijateljima, pa korisnik može da postavi status koji ostalima daje do znanja da je spreman za razgovor. Pozivu nakon toga može da se priključi do osam sagovornika, a tu su i grupe u okviru kojih razgovor može da krene nakon samo jednog klika. Kao što je to slučaj i sa nekim drugim Facebook aplikacijama, zainteresovanima neće biti neophodan nalog na društvenoj mreži da bi mogli da koriste CatchUp, budući da aplikacija funkcioniše samo na osnovu telefonskog imenika. U podešavanima može da se odredi koji korisnici mogu da se priključe nekom razgovoru, tako da je proces bezbedan od nepoželjnih sagovornika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Catchup2

Facebook je na CatchUp aplikaciji počeo da radi još pre pandemije, ali se za izolacijom potreba za aplikacijama za komunikaciju samo povećala, tako da je razvoj značajno ubrzan. Ističe se da je aplikacija najpogodnija za one koji ne uživaju u tome da se konstantno izlažu video pozivima, pa se očekuje ozbiljan broj korisnika kojima za komunikaciju nije neophodan vizuelni momenat, i koji uživaju u staromodnim telefonskim razgovorima.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 28, 2020 7:15 pm

Smile Nova pravila protiv Wikipedia nasilja

Wikipedia planira da stane na put svakom nepoželjnom ponašanju u okviru platforme, a uz pomoć formalnijeg načina moderiranja sadržaja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Wikipedia

Šta je to “Wikipedia nasilje”?

Tokom godina se formirala posebna vrsta online nasilja, karakterističnog samo za Wikipedia-u, a u obliku pogrešnih informacija, te nasilnim promenama sadržaja, sa ciljem da se povredi neka javna ličnost, ili da se sadržaj menja u skladu sa privatnim uverenjima moderatora. Wikimedia fondacija planira da to u budućnosti sprečava, a uz pomoć novih setova pravila, te banovanje svih onih moderatora i korisnika koji ih budu kršili. Pored toga se planira da se više ulaže u Trust i Safety timove, te da se poveća broj zaposlenih, ali i količina sigurnosnih alata.

Cilj je da se razvija i podržava bezbedno okruženje, te prakse i alati koji eliminišu toksično ponašanje. Najveći problem je u vezi sa Wikipedia volonterima koji su posvećeni, ali neretko ulaze u moderatorske ratove, posebno kada su u pitanju kontroverzne teme. Na taj način ugrožavaju korisničko iskustvo, te reputaciju platforme na kojoj mnogi tragaju za informacijama, i očekuju da pročitano bude tačno, a ne oblikovano privatnim uverenjima i predrasudama moderatora.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Wikipedia

Uprkos problemima Wikipedia-i se veruje, pa je i YouTube koristi za demantovanje video sadržaja koji podržavaju teorije zavere. Da bi se nastavilo sa takvom reputacijom neophodno je da se neki delovi unaprede, a posebno oni koji utiču na moderiranje i tačnost sadržaja.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 28, 2020 7:19 pm

Smile Google Messages dobijaju end-to-end enkripciju

Izašlo je najnovije ažuriranje za Google Messages, a sa njim i novi zanimljivi detalji. Naime, reč je o analizi koja je pokazala da će Google Messages uskoro dobiti end-to-end enkripciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Google-1

Konačno stiže bezbednosna zakrpa

Google Messages predstavlja RCS servis u komunikaciji, i naslednik je SMS servisa. Ono što je bila želja Googlea jeste da Android dobije svoj servis za slanje poruka, kao što su to iMessage i Signal. Glavna implementacija ove tehnologije donela je zbrke prošle godine u Sjedinjenim Američkim Državama, ali su američke telekomunikacione kompanije sada već spremne da u 2020. godini ponude svoj korisnicima RCS servis.

Google je ovu platformu predstavio 2018. godine, a kasnije tokom iste godine objavio da će ova funkcija biti predstavljena samo korisnicima u Sjedinjenim Državama. Unutrašnjost ove aplikacije sadrži nekoliko linija koda koje nude tragove o mogućim budućim funkcijama aplikacije, uključujući one koje se odnose na šifrovanje. Za sada nema više informacije o ovome, samo to da je u kodu programirano da će korisnicima biti omogućeno da odluče da li će dozvoliti drugim aplikacijama koje imaju pristup porukama da vide i šifrovane ili ne. Za sada ne postoji drugi način da saznamo bilo šta novo u vezi ovoga, ali čim je kompanija napomenula da radi na ovoj tehnologiji, nama ostaje da sačekamo implementaciju u praksi.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Maj 28, 2020 7:24 pm

Smile Spotify omogućio u aplikaciji više od 10.000 pesama

Od sada, možete u odeljku My Library da imate i preko 10.000 pesama, tako da nećete morati da uklanjati ništa od muzike koju volite da slušate da biste eventualno mogli da stavite nešto novo ili isprobate muziku drugog izvođača.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Spotify-app

Update, koji je bio tražen od mnogih korisnika, biće sa zadovoljstvom dočekan pre svega od onih koji čuvaju gomilu muzike ali i onih koji se unapred pretplate na dolazeće albume umetnika. Ta promena upravo dolazi na uređaje širom sveta, tako da obaveštenje sa natpisom “all filled up” nećete više gledati kada pokušati da dodate još pesama.

Ipak ta mogućnost nije dodata u potpunosti, te neka ograničenja ipak ostaju. Tako pojedinačne plajliste ostaju ograničene na 10.000 pesama, a Premium korisnici mogu da preuzmu muziku do tog broja na pet različitih uređaja.

Izvor: engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 29, 2020 5:15 pm

Smile Reklame stižu na Instagramov IGTV

Dok gledate Instagram Stories, povremeno ćete naići na oglas ili dva. Najveći deo Instagram video snimaka sa IGTV-a zadržao se bez oglasa, ali očekuje se da će se to promeniti. Iako korisnicima koji ne vole oglase to može da bude neugodno, za kreativce koji žele da zarade za život od stvaranja IGTV video zapisa će biti dobra vest.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Instagram-1

U najavi Instagram je otkrio da će se oglasi pojavljivati na IGTV videima, što bi moglo da bude dobra stvar za kreativce. To je zato što će Instagram deliti prihod od oglasa slično kao što YouTube deli prihod od oglasa sa svojim autorima. Ovo bi Instagram učinilo održivijom alternativom YouTube-a.

Prema Instagramu, „Od sledeće nedelje uvodimo oglase na IGTV, našu dugometražnu video destinaciju. Želimo da podržimo ulaganja autora u IGTV tako što ćemo s njima deliti prihod od oglašavanja. IGTV oglasi će se u početku pojavljivati kada ljudi kliknu da pogledaju IGTV video zapise iz pregleda u feed-u. Video oglasi će biti napravljeni za mobilne uređaje i do 15 sekundi dužine.“

Za one koji nisu upoznati, IGTV je mesto na kojem će korisnici Instagrama moći da postavljaju video snimke veće dužine. Ovo je nasuprot Stories sekciji gde su videi ograničeni na 15 sekundi. Da li će ove promene prouzrokovati da korisnici pređu sa YouTube-a na IGTV ostaje da se vidi.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 29, 2020 5:19 pm

Smile YouTube dodaje poglavlja za lakšu navigaciju

YouTube je odlučio da u video fajlove uvede poglavlja kako bi olakšao navigaciju korisnicima. Nakon što je posle test perioda primio pozitivne odgovore od korisnika, ova funkcija je zvanično uključena u YouTube od 28. maja. Poglavlja će biti dostupna na web-u, kao i u Android i iOS YouTube aplikacijama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Youtube-chapters

Poglavlja za bolje snalaženje

Korisnici će biti u mogućnosti da kliknu na početak poglavlja kako bi brzo „skočili“ na određeni deo video klipa. To je mnogo zgodnija varijanta od ubrzavanja ili skrolovanja kroz video fajl. Poglavlja su vidljiva na dnu video plejera i pokazuju vremenske odrednice.

Ipak, YouTube neće nametati korisnicima upotrebu poglavlja. Ona su opcionalna i pojavljivaće se samo ako kreator video snimka odluči da ih uključi. YouTube je ipak postavio nekoliko ograničenja za upotrebu poglavlja. Neophodno je da prvo poglavlje krene na 0:00, odnosno na početku video snimka, a on mora da ima najmanje tri poglavlja sa minimalnim pojedinačnim trajanjem od 10 sekundi.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 29, 2020 5:23 pm

Smile Pinterest integrisan u Microsoft-ov browser Edge

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Microsoft je na svojoj nedavnoj Build konferenciji najavio kako na njihov internet browser Edge stiže dosta novosti kao što je nova mogućnost sinhronizacije (još uvek ne postoji mogućnost sinhronizacije istorije pretraživanja), poboljšana podrška za progresivne internet aplikacije i novi set alata za profesionalce.

Ono što je zanimljivo je činjenica da je kompanija iz Redmonda odlučila direktno unutar svog browsera integrisati podršku za društvenu mrežu Pinterest. Postoji opcija da korisnici nakon surfovanja Internetom sačuvaju pronađeno direktno u Pinterest.

Nova opcija dio je Collections funkcije Edge browsera. Unutar te opcije nalaze se i druge mogućnosti kao što je slanje sadržaja u Word ili Excel.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 29, 2020 5:27 pm

Smile Twitter veb aplikacija sada omogućava zakazivanje tvitova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 B62e4bb1c0f6c2da4eb408cda993f3e1

Twitter veb aplikacija sada omogućava korisnicima da isplaniraju vreme objave tvitova. Do sada, bilo je moguće koristiti eskterne klijente (kao što je Tweetdeck) kako bi se planirala objava tvitova koji bi automatski bili objavljivani u zakazanom terminu.

Kako bi se kreirao tvit, potrebno je kliknuti na ikonicu kalendara u dnu i izabrati datum i vreme kada želite da tvit bude objavljen. Društvena mreža sa ovom funkcijom eksperimentiše još od prošle godine, a sada je postala dostupna javno za veb aplikaciju.

Još jedna nova funkcija, koja stiže na Twitter, jeste mogućnost čuvanja tvita u draftu. Kako bi se ovo učinilo, potrebno je kliknuti na "X" taster u gornjem levom uglu prozora za kreiranje tvitova, a potom kliknuti na Save taster. Kako biste pristupili sačuvanim tvitovima, potrebno je otvoriti prozor za kreiranje tvitova i izabrati Drafts opciju u vrhu. Bitno je napomenuti i da draftovi sačuvani na Twitter veb klijentu, neće biti sinhronizovani sa mobilnom aplikacijom.

Izvor: PocketNow
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Maj 29, 2020 5:31 pm

Smile Windows 10 May 2020 ažuriranje je dostupno svima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 53f0317f511ae7633fca83eed3915cb7

Pre 15 meseci, Microsoft je objavio Windows 10 Insider Preview koji je tada bio poznat kao 20H1. Sada je ova verzija softvera, pod nazivom Windows 10 May 2020 Update (poznat i kao verzija 2004) dostupna svima.

Postoji nekoliko načina na koje je moguće dobiti ovo ažuriranje. Prvi je preko Windows Update-a. Nakon provere ažuriranja, videćete link koji nudi Windows 10 May 2020 Update, ili Windows 10 version 2004. Klikom na link počinje proces instaliranja. Ukoliko ne vidite ovaj link, postoje još dva druga procesa: Moguće je otići na ovaj sajt i kliknuti na "Update now", ili je moguće iskoristiti drugi link na stranici za pokretanje Media Creation Tool-a.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10?ranMID=24542&ranEAID=TnL5HPStwNw&ranSiteID=TnL5HPStwNw-U7E9tRwSLMGIwHfoYJwZFA&epi=TnL5HPStwNw-U7E9tRwSLMGIwHfoYJwZFA&irgwc=1&OCID=AID2000142_aff_7593_1243925&tduid=%28ir__akh6hvgskkkft1eu0ctiwv3kfm2xntlxd36l90rb00%29%287593%29%281243925%29%28TnL5HPStwNw-U7E9tRwSLMGIwHfoYJwZFA%29%28%29&irclickid=_akh6hvgskkkft1eu0ctiwv3kfm2xntlxd36l90rb00

Windows 10 May 2020 Update implementira brojne nove funkcije. Windows Subsystem za Linux 2 debituje sa ovom verzijom platforme, a to znači da se konkretni Linux kernel isporučuje uz Windows po prvi put. Ovo će omogućiti da se pokreću GUI i GPU podrška.

Tu je i nova Cortana aplikacija, koja više neće biti povezana za taskbar. Aplikacija je dobila nove funkcije povezane sa konverzacijom, a Microsoft je obećao poboljšanja za e-mail i kalendar.

Poboljšanja za Notepad uključuju novu Find funkciju, indikator u slotu za naslov, mogućnost zumiranja teksta, kao i nove prečice. Windows Search poboljšanja uključuju osveženi dizajn za pretragu u File Exploreru, kao i indeksiranje pretrage kako bi se smanjio uticaj na performanse.

Task manager sada može da prijavljuje GPU temperature za dodeljene grafičke karte i može da prikaže koju vrstu diska korisnik ima (HDD ili SSD). Kompletnu listu izmena u Windows 10 May 2020 ažuriranju možete pronaći u linku izvora.

Izvor: Microsoft
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:04 pm

Smile Pac-Man uskoro na Twitchu

Pac-Man će biti omogućen za igranje na Twitchu, i to će krenuti od juna, najavljeno je od strane Bandai Namco i Amazon Games. Da biste igrali igru Pac-Man Live Studio, treba da otvorite namenski Twitch kanal, a igranje će biti jedino moguće iz pretraživača.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Pacman

Za sve ljubitelje Pac-Man video igre – originalni nivoi

Pac-Man Live Studio donosi nam radost i uživanje u originalnim nivoima iz 1980. godine. Naravno, biće i drugih modova u samoj igri. U beskonačnom režimu, do četvoro ljudi može igrati zajedno i pokušati da se popne na globalnu rang listu i da se nadmeće za najbolji rezultat. Ograničenje je to što ćete imati samo jedan život po nivou. U modu Studio možete da kreirate lavirinte i podelite ih sa drugim igračima. Select Mode predstavlja ideju da do četvoro igrača proba da dostigne što viši rezultat u lavirintima koje se kreirali igrači iz zajednice.

Twitch je dobro poznat kao mesto gde se gledaju mečevi video igara, a Pac-Man Live Studio biće prva igra direktno ugrađena u ovu platformu. To podgrejava glasine da bi i druge igre u budućnosti mogle da se ugrade u Twitch, pretvarajući ga u mesto za gledanje i igranje video igrica. Postoje i glasine da Amazon priprema sopstvenu verziju Google Stadia, ali u saradnji sa Twitchom, sa kojim će biti integrisan. Ovo bi praktično značilo da ćete jednog dana bez problema igrati grafički zahtevne igre, i to direktno sa Twitch kanala. Amazon Crucible dolazi u obzir kao potencijalni naslov sa kojim ovo može da bude ostvareno.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:08 pm

Smile RCS (Rich Communication Services) – protokol koji će zameniti WhatsApp

WhatsApp je još pre nekog vremena postao dominantna platforma za razmenjivanje poruka, te se popeo na sam vrh komunikacione piramide, ostavljajući konkurenciju u pozadini. Među potisnutima su se našle i SMS poruke, što i nije tako loše, ako se imaju u vidu svi propusti ovog sada već zastarelog načina komunikacije. Ipak, ni jedna prevlast ne traje večno, pa Google Android izaziva WhatsApp, a sa novim RCS protokolom koji stiže da zameni sve.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Rcs

MS naslednik

SMS poruke su zauvek promenile načine na koje komuniciramo, ali izgleda da već neko vreme ne ispunjavaju potrebe modernih korisnika, te im nedostaju funkcije na koje su ovi navikli zahvaljujući aplikacijama koje konstantno evoluiraju u okviru pametnih telefona. Upravo je zbog toga Google usvojio RCS (Rich Communication Services) protokol za slanje poruka, koji bi trebalo da zameni dosadašnji SMS/MMS standard.

RCS donosi niz promena, te će broj karaktera u okviru jedne poruke biti ograničen na osam hiljada (za razliku od SMS poruka gde je 160), korisnik koji čeka poruku moći će da vidi kada onaj sa kojim komunicira počne sa kucanjem (kao kod mnogih aplikacija za razmenjivanje poruka), sve aplikacija za komunikaciju će biti sinhronizovane, poruke će se slati i uz pomoć Wi-Fi i mobilne konekcije, a tu su i grupni razgovori, audio poruke i end-to-end enkripcija. Iako ove opcije izgledaju kao standardna ponuda u okviru bilo koje aplikacije, ipak se radi o značajnom unapređenju u odnosu na SMS poruke, te će moderne opcije stići na nešto što se danas smatra prastarim formatom za komunikaciju.

WhatsApp je među prvima popularizovao prelazak sa SMS-a na posebnu platformu za razmenjivanje poruka, te korisnicima omogućio da razmenjuju više podataka, i to besplatno. Kasnije su došli i grupni, te video pozivi, te end-to-end enkripcija koja je u međuvremenu postala zaštitni znak platforme. Tako se način razmenjivanja poruka promenio zauvek.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Rcs2

Naredni veliki korak

RCS stiže kao sledeći veliki korak, te proizvod udruženih snaga kompanije Google i velikih mobilnih operatera. Planirano je da ovaj protokol ujedini najbolje od dva sveta – prilagodljivost SMS poruka, te funkcionalnost platformi kao što su WhatsApp i iMessage. Jedini problem je bio što se u tom procesu oslanjalo na SMS infrastrukturu, koja je odavno prepoznata kao nesigurna, a najpre zbog toga što poruke prolaze kroz data centre, gde može da ih vidi svako ko poželi, budući da je sigurnost obično na bazičnom nivou.

Rešenje je došlo u obliku end-to-end enkripcije, koja uklanja sve posrednike u komunikaciji, a sa njima i sve ranjivosti. Tako RCS poruke mogu da čitaju samo oni koji ih šalju, te oni kojima su namenjene, pa je tako uklonjena velika ranjivost koja je razvoj protokola kočila u poslednje vreme.

Izvor: Forbes
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:13 pm

Smile Novi Wi‑Fi standardi bežične komunikacije

https://pcpress.rs/novi-wi%E2%80%91fi-standardi-bezicne-komunikacije/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:16 pm

Smile Google-ov AR alat za socijalno distanciranje

Nova društvena realnost prozrokovana COVID-19 pandemijom nalaže nam distanciranje na javnim mestima, sa razmakom od bar dva metra. To se odnosi na stajanje u redovima, kretanje ulicom, na društvena okupljanja…

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Sodar

Google Sodar

Kako to nije lako praktikovati u svakoj situaciji, Google je rešio da nam pomogne. Njihov eskperimentalni projekat nazvan „Sodar“ pravi radijus od dva metra oko osobe koja nosi telefon, tako da osoba može u svakom trenutku da vidi da li je dovoljno udaljena od svojih „suseda“. Ideja je da se na ovaj način olakša ljudima da se naviknu na odgovarajuću razdaljinu dok idu u kpovinu ili šetaju ulicom.

Sodar nije nezavisna aplikacija i ne mora da se instalira da bi radila. Sve što je potrebno je da se ode na sajt projekta i na telefonu očita QR kod. Ovo za sada radi samo na Crome čitaču na Android uređajima, a čak može da se desi da neće raditi i na svim Android telefonima. Ovo je za razumljivo jer je u pitanju eksperiment, ali možemo da kažemo da je potencijalno veoma koristan.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:20 pm

Smile Nemačka: Hitno instalirati nadogradnje na iPhone

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 4

Savezna kancelarija za bezbednost informacija (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik - BSI), odnosno nemačka federalna agencija na najvišem nivou zadužena za upravljanje računarskom i komunikacionom bezbednošću nemačke vlade, zatražila je od korisnika iPhone telefona i iPad tableta da hitno instaliraju najnovije bezbednosne nadogradnje, jer su na njima otkrili "kritičnu ranjivost" i to u Mail aplikaciji.

Bezbednosnu rupu je otkrila grupa za računarsku bezbednost ZecOPS, koja kaže da utiče na sve verzije iOS-a od verzije 3.1.3., a napadima su podložni svi podržani iPhone-ovi, uključujući iPhone 6s i novije modele.

Apple je ranjivost rešio zakrpom u iOS 13.5 nadogradnji koja je izdata prošle nedelje, pa BSI traži od svih korisnika da je što pre instaliraju

Apple kaže da je i sam otkrio tri problema u Mail aplikaciji, ali oni navodno nisu dovoljni da se zaobiđu bezbednosne zaštite iPhone-a i iPad-a te ne raspolaže dokazima da su se bugovi koristili protiv njegovih korisnika.

Kako biste instalirali iOS 13.5 na svoj iPhone ili iPad idite u Settings > General > Software Update, nakon čega ćete trebati da restartujete uređaj kako bi se dovršilo "patchovanje".

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Maj 30, 2020 4:23 pm

Smile Huawei će YouTube nadomestiti drugim najvećim servisom za deljenje videa

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 1

Huawei-evi novi telefoni zbog dobro poznatih razloga dolaze bez YouTube aplikacije pa Huawei sada taj nedostatak želi nadoknaditi kroz drugi najveći video servis na svetu - Dailymotion.

Istina je da se sa novih Huawei telefona YouTube-u može pristupiti i kroz web browser, a postoje i neke alternativne aplikacije, ali zvanična aplikacija ne postoji.

Budući da Huawei za sada nema načina da YouTube ponudi kao aplikaciju koja će dolaziti instalirana na uređajima, odlučili su da ponude alternativu.

Naime, potpisali su sporazum sa Dailymotion-om, koji je platforma nalik YouTube-u, a nudi deljenje video sadržaja. Kod nas možda nije toliko poznat, ali Dailymotion je nakon YouTube-a drugi po redu takav servis u svijetu i broji 250 miliona korisnika.

Huawei će dakle koristeći Dailymotion-ove API-e omogućiti deljenje i pristup video sadržajima, a kreatiorima video sadržaja i montizaciju.

Dailymotion će tako uskoro biti integralni deo Huawei Video servisa pristupa video sadržajima.

Hoće li im to pomoći u privlačenju više kupaca za nove Huawei telefone u sklopu ovog nametnutog Googleless režima, pokazaće vreme.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 11 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 35 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu