Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 21, 2017 6:33 pm

Smile Facebook ima novu aplikaciju za podsticanje pozitivnog ponašanja

Facebook je kupio novu aplikaciju koja je dizajnirana tako da podstiče pozitivne akcije na internetu, a tako što omogućava korisnicima da jedni drugima anonimno šalju pozitivne komentare. Aplikacija nosi ime tbh (to be honest), te ohrabruje korisnike da budu ljubazni prema prijateljima preko poruka i posebno kreiranih anketa.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Kindness

Aplikacija tbh je lansirana pre nešto više od dva meseca, a za to vreme ju je na svoje uređaje preuzelo više od pet miliona korisnika. Ispostavilo se da je najpopularnija među tinejdžerima, a za slanje unapred napisanih komplimenata u obliku odgovora na pitanja poput “Ko ima najlepši osmeh?” ili “Ko te najviše zasmejava?”. Iz kompanije su izjavili da su korisnici poslali više od milijardu poruka preko ove aplikacije samo u prethodne dve nedelje.

Facebook je kupio tbh, koji je dizajniran kao protivotrov za online nasilje, za nepoznatu sumu, a kao deo plana da smanji negativna ponašanja na ovoj mreži, koja su proteklih godina u porastu. Stručnjaci kažu da bi ova aplikacija mogla da pomogne u formiranju jačih veza među korisnicima, te u oporavku od različitih mentalnih poteškoća, poput depresije.

Budući da se nove internet generacije fokusiraju na komunikaciju, sledeći veliki korak bi mogao da bude pronalaženje načina za zadovoljavanje emotivnih potreba korisnika, a početak toga bi moglo da bude upravo podsticanje pozitivnog ponašanja.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 21, 2017 6:35 pm

Smile Dropbox Professional namenjen prvenstveno honorarcima

Dropbox je pokrenuo nov plan koji se zove Dropbox Professional, a koji vam omogućava skladištenje, pristup i praćenje datoteka sa jednog mesta. Dropbox Proffesional dizajniran je specijalno za nezavisne radnike, pojedince i dolazi sa dve nove opcije, Dropbox Showcase i Dropbox Smart Sync. Smart Sync vam omogućava da sačuvate prostor pomoću čuvanja datoteka samo u oblaku, bez rezervne kopije na hard disku, i kompatibilan je sa i sa Mac-om i sa Windows-om.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Img

Kompanija je takođe najavila i novu funkciju pod nazivom Dropbox Showcase, koja vam omogućava da kreirate uvod u dokumente koje delite koji liče na one iz PowerPoint-a, kako bi linkovi koje delite bili sadržajniji. Možete dodati logo i prilagođene layout-ove. Showcase vam takođe govori o tome ko je do sada gledao vaš link, a Professional vam daje detaljnu istoriju gledaoca u proteklih 120 dana sa vremenom i datumima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Gif_01

Dropbox Professional košta ili 199 dolara godišnje, ili 19,99 dolara mesečno, a dolazi sa 1 TB prostora za skladištenje. Kompanija je usmerena na preduzetnike i na one koji su samozaposleni, međutim imaće tešku bitku s obzirom da Box.com nudi nešto slično, ako izuzmemo premijum karakteristike, za samo 15 dolara (12 evra) mesečno po korisniku.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 21, 2017 6:37 pm

Smile HyperX najavio takmičenje u CS:GO u Beogradu

HyperX, ogranak kompanije Kingston, najavio je HyperX kup – takmičenje u igri Counter-Strike: Global Offensive, a finale će se održati u prostorijama centra Galaktika u TC Delta City, 11. novembra sa početkom u 12h. Prijavljivanje počinje 20. oktobra, a trajaće do 1. novembra, te takmičari mogu da prijave petočlane timove slanjem prijave na e-mail adresu hyperxcup@hyperx.eu. Prijava mora da sadrži ime tima, kontakt telefon, imena svih članova tima, kao i nadimke koje koriste u igri.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Hyperx1

Turnirski mečevi će se igrati online u periodu od 2. do 6. novembra, dok će ekipa koja se plasira u finale igrati protiv tima domaćih YouTube vloggera koji čine Kika, PC Axe, Cile ST, Supreme Nexus i Nexen. Svi mečevi u okviru turnira će se igrati na dve pobede, a svaki član pobedničkog tima dobiće HyperX paket periferija: HyperX Cloud Revolver S, premijum hedset sa Dolby Headphone tehnologijom koja omogućava Dolby TM 7.1 Surround Sound, HyperX Alloy Elite Red, mehaničku gejmersku tastaturu sa MX Cherry Red prekidačima i čeličnom konstrukcijom radi izdržljivosti i mnogim drugim pogodnostima za gejmere i HyperX Pulsefire FPS gejmerski miš u paketu sa HyperX Fury S podlogom.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:15 pm

Smile  Google uvodi mogućnost isprobavanja aplikacija u Play Trgovini

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 74-Try-now
Još na prošlogodišnjem I/O eventu Google je predstavio tzv. instant aplikacije za Android, koje se na uređaju mogu pokrenuti doslovno bez procesa instalacije. Ova zanimljiva novost je tada bila slabo medijski popraćena, ali ni developeri nisu pokazali veći interes za njihovom implementacijom.

No ipak, čini se da se čekanje isplatilo. Kako javljaju neki korisnici iz SAD, Play trgovina je za određene aplikacije danas počela prikazivati opciju «Try now», koja omogućuje isprobavanje aplikacije bez instalacije.

Kao što smo tada veći objasnili, sustav radi na način da aplikacije segmentira. Sa servera na uređaj plasira samo najpotrebnije dijelove za njezino pokretanje, dovoljne da bi ju korisnik mogao isprobati i odlučiti o eventualnoj kupnji, a ostali segmenti se dodaju po potrebi. Ovo će olakšati kupnju aplikacija, koje zapravo nećete niti morati kupiti da biste vidjeli odgovaraju li vam ili ne.

Kao što je već rečeno, za sada je podržana samo nekolicina aplikacija, a njihov popis možete vidjeti ovdje(https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3002d0f_instantapps_featuredapps), no u ovom trenutku ih vjerojatno nećete moći isprobati na opisani način, budući da je usluga tek pokrenuta i trebat će neko vrijeme da stigne do svih korisnika.

Budući da su instant aplikacije napokon dobile praktičnu primjenu, za očekivati je da će i drugi developeri uskoro prilagoditi svoje.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:20 pm

Smile Započelo slanje novca preko Facebook Messenger-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Korisnici iPhona-a širom Severne Amerike od 20. oktobra imaju mogućnost slanja novca putem Messenger aplikacije, a uskoro se očekuje da ista opcija bude dostupna i svim Android korisnicima.

Usluga slanja novca vrš se preko servisa PayPal koji je već godinama prisutan kao izuzetno siguran i verovatno i najpoznatiji i najkorišćeniji servis za online plaćanje i slanje novca trenutno. Slanje novca preko Facebook Messenger-a proširit će se ubrzo i na ostale zemlje, u kojima PayPal posluje.

Svi ocenjuju ovu saradnju kao veoma sigurnu, jer mnogi misle da je PayPal i dalje sigurniji način nego da Facebook mreži dajete direktan pristup vašim kreditnim i debitnim karticama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:22 pm

Smile Do 2023. godine očekuje se milijardu korisnika 5G mreža

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Analitičari kompanije CCS Insight predstavili su svoje istraživanje koje se tiče budućnosti nove tehnologije 5G mobilnih mreža. Spominje se brzi rast rasprostranjenosti 5G mreža, koji bi trebao da bude veći u odnosu na rast rasprostranjenosti aktuelnih 4G mreža.

Do 2023. godine u svetu bi tako trebalo da bude više od 1 milijarde korisnika 5G mreža. Predvodnik u implementaciji 5G mobilnih mreža biće Kina, najviše zahvaljujući domaćim kompanijama koje učestvuju u implementaciji te tehnologije (na primer Huawei).

Evropa će kasniti jednu godinu u implementaciji tehnologije zbog potrebe za razvojem nove adekvatne infrastrukture (na kašnjenje će uvelike uticati birokratski propisi vezani za dodelu potrebnih frekvencija i razna pravila nadležnih regulatornih agencija).

Američko, japansko i južnokorejsko tržište trebalo bi da u stopu prati kinesko u faktoru implementacije 5G mobilnih mreža.

Nakon što 2023. godine dosegne brojku od više od 1 milijarde korisnika, rasprostranjenost 5G mreža će se samo povećati te će do 2025. godine broj korisnika narasti na preko 2,5 milijardi.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:26 pm

Smile Broj stranica zaštićenih HTTPS-om u porastu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Oktobar je "mesec podizanja svesti o cyber bezbednosti", pa su u Google-u odlučili malo da informišu javnost o svojem napretku na tom polju. Njihov browser Chrome je početna tačka za ulaz na web velikom broju korisnika u svetu, a isto tako im služi i kao prva linija obrane od malwarea, phisinga i ostalih internet napasti. Naravno, Google-ovci su pritom istaknuli i kako je upravo njihov browser najbezbedniji na tržištu.

Ali, ostavimo li po strani subjektivno hvalisanje, Chrome zaista prednjači u nekim načinima zaštite. Pre svega, tu se misli na blokiranje Flash-a i NPAPI pluginova, kao i označavanja "običnih" HTTP web stranica nebezbednima. Ovim poslednjim korisnike, ali i vlasnike webova koji još nisu prešli na HTTPS protokol pokušavaju da osveste o potrebi korišćenja istog, pogotovo na stranicama koje zahtevaju unos korisničkih podataka.

Statistika govori, pak, kako na tom polju postoji napredak. Od svih internet stranica u svetu koje se posete putem Chrome-a na Android-u, njih 64% zaštićeno je HTTPS-om. Na Windows-u se taj udeo popeo na 66%, dok je na Mac-u i ChromeOS-u zavidnih 75%. Samo u poslednjih godinu dana na svim ovim platformama zabeležen je porast od oko 20 postotnih poena – i to u gotovo svim delovima sveta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 2
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:33 pm

Smile Sprema se nova hakerska oluja

Sigurnosne firme upozoravaju na novu mrežu botova koja napada uređaje koji funkcionišu u okviru platforme Internet of Things. IoT_reaper, kako su je nazvali, pozajmljuje deo izvornog koda od trojanca Mirai, koji je koristio osetljive IoT uređaje za izvođenje

DDoS napada pre oko godinu dana, a veruje se da će novi lanac Reaper biti još više infektivan nego što je to bio Mirai.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Reaper2

Dok se Mirai širio tako što je zloupotrebljavao slabe lozinke na IoT uređajima, Reaper traga za većim brojem slabih tačaka, što mu, kada ih pronađe, omogućava da se raširi na više uređaja. Tako je Reaper daleko agresivniji, budući da aktivno hakuje uređaje na osnovu više propusta u bezbednosti.

Istraživači iz kineske sigurnosne kompanije Qihoo 360, te izraelske Check Point, pozabavili su se Reaper-om, te zaključak formirali u obliku naslova “Sprema se nova IoT hakerska oluja”. Naime, oni su otkrili da Reaper ima informacije o IP adresama miliona potencijalno ranjivih IoT uređaja, te je spreman da ih inficira zaraženim delovima koda. Sa druge strane broj bot IP adresa se svakog dana uveća za oko 10.000, a mreža će proporcionalno da raste za brojem inficiranih uređaja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Reaper

Procenjuje se da je već oko million organizacija širom sveta pogođeno ovim napadima, te da se broj svakoga dana uvećava. Reaper svakodnevno evoluira, te stiče nove načine za eksploataciju ranjivih uređaja, poput bežičnih IP kamera iz kompanija GoAhead, D-Link, AVTech, Netgear, MikroTik, Linksys, Synology, te drugih. Postoje određeni patch-evi za mnoge od pogođenih sistema, ali kada se radi o IoT uređajima, korisnici nemaju naviku da primenjuju sigurnosna ažuriranja na isti način na koji to čine na računarima.

Najbolje što svako korisnik u ovom trenutku može da učini jeste da update-uje svaki uređaj koji je povezan na internet, te da i u budućnosti proverava dostupnost novih ažuriranja.

Izvor: Hot Hardware
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 23, 2017 6:36 pm

Smile Kako da digitalizujete svoje poslovanje – BIZIT 2017

Konferencija BIZIT pod nazivom “Prirodno digitalno”, održaće se 1. i 2. novembra ove godine, u Klubu poslanika, Tolstojeva 2, Beograd. Već četvrtu godinu najveća regionalna biznis i IT konferencija će okupiti dobre predavača, stručnjake u raznim oblastima digitalne ekonomije, privrede, obrazovanja i politike. Glavna tema konferencije je digitalizacija u svim sferama poslovanja, a očekuje se više od 450 učesnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 IMG_9534

Centralne teme dvodnevnog skupa, biće data centri bliske budućnosti, sa posebnim akcentom na bezbednost podataka i poslovni softver. Bezbednost na mreži nikada nije bila važnija i taj trend će se nastaviti. Kako najbezbolnije zaštititi poslovno mrežno okruženje sistemom koji funkcioniše autonomno, čime se izbegava faktor ljudske greške. IT bezbednost postaje sve važnija, ali, nažalost, u najvećem broju slučajeva, budžeti za IT bezbednost se smanjuju. Konferencija će pokušati da sazna kako da se efikasno borimo protiv poslednjih sajber napada kako bismo izbegli trajnu štetu za kompanije i vlade.

Tehnologije nam nesumnjivo donose brojna unapređenja. Informatička podrška poslovanju podrazumeva uvođenje sve više raznorodnih softverskih rešenja. Istovremeno, poslovni procesi zahtevaju koordiniran pristup izvršavanju pojedinačnih aktivnosti i centralizaciju informacija. Kako pomiriti ove dve krajnosti? Do koje mere treba prilagođavati informacioni sistem i kada specifičnosti opravdavaju investiciju? Kako pravilno spojiti poslovna znanja i potrebe sa tehničkim funkcionalnostima softvera? Odgovore na ova pitanja potražite na panelu „Softver (ni)je dovoljan?“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 IMG_9564

O zapošljavanju i obrazovanju, gorućem problemu IT industrije u regionu diskutovaće Branko Milutinović osnivač kompanije NORDEUS i Dragana Đermanović internacionalni strateg, bloger i predavač iz oblasti poslovne primene interneta. Paneli BIZIT-a obećavaju uvek vrlo dinamične dijaloge učesnika što se očekuje i ovog puta, gde će se direktori telekomunikacionih operatera u Srbiji naći u diskusiji sa ambasadorom Južne Koreje. Južna Koreja je vodeća zemlja u oblasti telekomunikacija, a ambasador će govoriti o mogućnostima saradnje sa Srbijom. U okviru panela “E-commerce“, kompanija Gemius će predstaviti najnovije istraživanje e-commerce za Srbiju 2017. Saznajte koje su perspektive e-commerce u Srbiji i regionu, kakvo je poverenje u on-line kupovinu i e-plaćanje. Zašto smo još uvek na začelju e-commerce, šta nam je još potrebno da bismo napredovali? Dokle smo stigli sa legalizacijom, licenciranjem i zaštitom intelektualne svojine između ostalih govoriće i Dragan Bjelogrlić.

Detalje kao i link za prijavu možete naći na sajtu bizit.rs, a agendu preuzeti ovde(https://pcpress.rs/PCout/?url=https://pcpress.rs/download/BIZIT/BIZIT-agenda.pdf). Prijavljivanje traje do četvrtka, 26. oktobra do 23:59h.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 3:38 pm

Smile Digitalna besmrtnost kao virtuelni produžetak života

Možda zvuči kao deo zapleta nekog naučno-fantastičnog filma, ali stručnjaci tvrde da će otpremanje mape nervnog sistema pojedinca na neki uređaj, a u cilju sticanja besmrtnosti, uskoro biti moguće. Profesor Brian Cox je, tako, u nedavnom intervjuu rekao da bi tehnika, poznatija kao „tehnološka jedinstvenost“, mogla da postane dostupna pre nego što to očekujemo. Cox je tom prilikom dodao da ne vidi razlog zbog kojeg ljudska inteligencija ne bi mogla da se simulira uz pomoć kompjutera, ali nije precizirao kada bi to tačno moglo da se dogodi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Brain

U razgovoru sa novinarima portala The Sun Online, Cox je govorio o stapanju ljudskih bića sa mašinama, te naznačio da je, prema kvantnoj fizici – što je njegova uža specijalnost – prava veštačka inteligencija u potpunosti moguća. Tako je “tehnološka jedinstvenost” tehnika za koju stručnjaci veruju da će u budućnosti moći da se koristi kako bi se nečija mapa nervnog sistema konvertovala u digitalne podatke, te otpremila na kompjuter koji bi morao da ima neuporedivo jači sistem od onih koje danas poznajemo. Taj proces bi korisnicima dozvolio da nastave da postoje u svetu neverovatnih virtuelnih mogućnosti, te tako dostignu besmrtnost.

Cox nije usamljen u ovom verovanju, te je Ray Kurzweil, direktor odseka za inžinjering u kompaniji Google, predvideo da će u narednih 30 godina ljudima postati moguće da svoje umove otpremaju na kompjuterske mašine i tako postignu digitalnu besmrtnost. Tome je dodao i tvrdnju da će do 2100. biti moguće da se biološki delovi tela zamene mehaničkim, te time značajno produži životni vek.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Brain2

Profesor Richard Jones je na istu temu govorio u nedavnom članku za The Conversation, te rekao da bi za kreiranje digitalnog duplikata nečijeg uma bilo neophodno da se mapiraju sve veze unutar njega, što je daleko od mogućnosti koje nauka trenutno ima. Čak i kada bi bilo moguće da se napravi dijagram veza unutar moždanog sistema nekog živog oragnizma, to ne bi bilo dovoljno da se razume kako isti funkcioniše. Za takvo razumevanje neophodno je da se utvrdi kako se neuroni međusobno povezuju, što zahteva razumevanje detalja na molekularnom nivou. On je dodao da naučnici trenutno ne znaju koliko tačno ima molekula u mozgu, te koliko njih je vitalno za pravilno funkcionisanje, te rekao da će, ma koji broj da je u pitanju, biti veoma teško replikovati ih u okviru nekog kompjutera. Na kraju je zaključio da će simulacija nervnog sistema u okviru kompjuterskih mašina biti moguća samo ukoliko naučnicima bude pošlo za rukom da digitalne i logičke operacije izdvoje iz haosa koji se satoji od detalja na molekularnom nivou.

Izvor: Tech Universe
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://www.sci-techuniverse.com/2017/10/humans-will-upload-their-brains-to.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 3:42 pm

Smile Kaspersky Lab pokrenuo Globalnu Inicijativu o Transparentnosti

Kompanija Kaspersky Lab najavila je pokretanje Globalne Inicijative o Transparentnosti kao deo svoje strategije, sa ciljem da bolje zaštiti svoje korisnike od sajber pretnji, bez obzira na njihovo poreklo ili svrhu. Kroz ovu inicijativu, kompanija Kaspersky Lab planira da aktivira širu bezbednosnu zajednicu, kao i druge stejkholdere, tako što će od njih tražiti da ocene pouzdanost njenih proizvoda, internih procesa i poslovnih operacija, a takođe će predstaviti dodatne mehanizme pomoću kojih će demonstrirati brz i temeljan pristup bezbednosnim problemima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 KL-global-transparency-initiative

Kao deo ove Inicijative, kompanija planira da pruži uvid u izvorni kod svog softvera radi nezavisnih testiranja, uključujući pakete za ažuriranje softvera kao i ažurirana pravila za detekciju pretnji. Budući da se današnje društvo u sve većoj meri oslanja na informacione i komunikacione tehnologije, sajber pretnje konstantno evoluiraju i napreduju. Usled sve bržeg ritma koji karakteriše evoluciju IT sveta i sajber pretnji, kompanija Kaspersky Lab smatra da će saradnja između organizacija biti od ključnog značaja za zaštitu korisnika.

Poverenje je od velike važnosti u svetu sajber bezbednosti, i zbog toga bi ono trebalo da bude osnova bilo kakve saradnje koja ima za cilj da zaštiti pojedince, organizacije i korporacije od sajber pretnji. Međutim, predstavnici kompanije Kaspersky Lab su svesni činjenice da se poverenje zaslužuje i da se konstatno mora dokazivati kroz zajedničku posvećenost transparentnosti i odgovornosti.

Na ovogodišnjoj BIZIT konferenciji moći ćete da čujete izlaganje kompanije Kaspersky Lab upravo na temu sajber bezbednosti. Pokušajmo da saznamo kako da se efikasno borimo protiv poslednjih sajber napada kako bismo izbegli trajnu štetu za kompanije i vlade.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 3:46 pm

Smile Windows 10 donosi zaštitu od varanja u video-igrama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Windows10-1


Novi update za Windows 10 doneo je mnoge promene, ali bi jedna mogla da napravi bitnu razliku, naročito ako ste gejmer. Naime, Microsoft je aktivirao TruePlay opciju koja je ranije testirana, a koja je namenjena da igrače zaštiti od uobičajenih prevara u okviru Universal Windows platforme.

Igre koje budu koristile ovu zaštitu, pokretaće se u sigurnom mode-u, te će startovati pozadinski servis koji je namenjen da prati tipična ponašanja tokom varanja. Ukoliko se na taj način bude došlo do nekih podataka, oni će odmah biti prosleđeni developerima. Opciju TruePlay biće moguće isključiti, ukoliko se korisnik ne slaže sa prikupljanjem određenih podataka na taj način, ali će, u tom slučaju, kompanija moći da ograniči neke mogućnosti u okviru igre, te tako, na primer, neće biti moguće pokretanje online, ukoliko opcija nije uključena.

TruePlay je tako servis koji popunjava prazninu i stavlja UWP igre u ravan sa Steam igrama, koje već koriste Valve Anti-Cheat servis. Na developerima je da kreiraju UWP verzije naslova, kako bi obezbedili najbolje iskustvo za igrače.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 3:48 pm

Smile Toshiba bi mogla da bude isključena sa berze u Tokiju

Japanska kompanija Toshiba objavila je da je spremna da preduzme niz mera koje će doprineti da izađe na kraj sa potencijalnim gubitkom, ukoliko do marta sledeće godine ne bude završen proces prodaje jedinice za proizvodnju čipova konzorcijumu Bain Capital LP, a za 18 milijardi dolara.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Toshiba

Ako prodaja ne bude zaključena do marta sledeće godine, što predstavlja završetak finansijske godine za ovu kompaniju, vrlo je verovatno da će Toshiba imati negativan neto prihod drugu godinu zaredom, a što bi moglo da utiče na to da bude isključena sa berze u Tokiju.

Izvršni direktor Satoshi Tsunakawa rekao je da još uvek ništa nije odlučeno, te dodao da je istina da razmatraju određene mere, ali nije precizirao o kojim se merama radi. Sredstva do kojih bi kompanija došla ovom prodajom odrazila bi se na ukupne prihode, ali činjenica da se o dogovoru raspravlja tek od prošlog meseca mogla bi da utiče na to da prodaja ne bude odobrena od strane regulatornih tela na vreme, budući da je za takve pregovore obično potrebno bar šest meseci.

Toshiba će morati da se suoči i sa potencijalnim problemima koje bi u vezi sa dogovorom mogla da pravi partnerska kompanija Western Digital, koja se protivi tome da bilo koji ugovor bude sklopljen bez njene saglasnosti.

Izvor: Reuters
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 3:56 pm

Smile Pandorina Internet kutija

Ne tako davno, kada je čovek čoveku podario Internet, rekao je: „Otvaraj, surfuj, guglaj, piši“ i ne sluteći kakve sve ljude analogno doba krije. Znatiželja nas je koštala sprženih moždanih ćelija kao posledica komentara najcrnjeg ljudskog neznanja i ludila.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 How-women-argue

Probudite se ujutru, popijete kafu, proverite društvene mreže i pomislite kako je dobar ovaj 21. vek. To traje kratko, sve dok ne signete do komentara ljudi po raznim vestima i objavama na društvenim mrežama, pa vam srednji vek i kameno doba udare jedan dobar šamar.

Ravna Zemlja

Danas, eto, možemo svašta da saznamo: da je Zemlja ravna ploča, da vakcinisana deca šire bolesti i da nije dobro vakcinisati decu jer se Mars poklapa s Venerom, da neke žene čupanjem kose rešavaju upalu krajnika, da je homoseksualizam bolest koja se leči vakcinama (malo su dobre, malo nisu) i još mnogo toga. Sigurna sam da i sami nailazite na ovakve stvari pa ne bih dalje širila frustraciju.

Čitaš tako, pomisliš „koji ludaci“, hvala nebesima što sam normalan. Onda ima toga još i još i zapitaš se: „Ček’, možda ja i nisam normalan?“ A ne, ne… pa otkud toliko ludaka, za sve je kriv Internet, pomislite opet. Da, Internet je možda „kriv“ jer je svim ljudima dao prostor za izražavanje sopstvenog neznanja i gluposti, ali mnogima je i pomogao da se informišu i obrazuju. Ipak, beskonačnost informacija prati podjednako beskonačna ljudska glupost.

Ako se pitate otkud toliko ludaka, oni su uvek bili tu, svuda oko vas, u ljubaznom „Dobar dan“, u prolazu, i bliže nego što mislite, samo to ne znate jer nemate priliku da pričate o tome. Nažalost, naš ljubljeni Internet, Pandorina kutija koja je oslobodila sve bolesti i neznanja ljudskog uma, omogućila nam je da vidimo s kim sve delimo grad, državu, planetu.

Mikrokosmos ili kosmos?

Najgore je ako pokušate da isterate istinu, pravdu ili svoje mišljenje. Korisnije je i lakše da, recimo, ne radite baš ništa ceo dan. Ovim uvidom samo želim da nikad ne zaboravite kako su svi oni oko vas i uvek će biti, a najvažnije je da čuvate svoj mikrokosmos i ne dozvolite da vas mišljenja onih koji su greškom zalutali u ovaj vek bilo čime poremete, uzbude ili izazovu emociju. To će samo značiti da su vrlo jaki i da je ono što kažu bitno.

Ludila će biti uvek i zauvek, sa Internetom ili bez njega. Vašeg vremena koje potrošite na to, neće. Kako je jedan pametni čika rekao: „Vreme nas ne menja, već razotkriva“.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Okt 24, 2017 4:00 pm

Smile Gde će Amazon locirati svoje drugo sedište?

Amazon je saopštio da je dobio 238 ponuda iz gradova i oblasti u SAD, Kanadi i Meksiku za svoje drugo sedište u Severnoj Americi. Ovaj gigant u elektronskoj trgovini, je počeo potragu za svojim drugim sedištem u septembru, pod nazivom “Amazon HQ2” obećavajući da će dovesti 50.000 radnih mesta i potrošiti više od pet milijardi dolara za izgradnju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 2507355507_e0a8cff9d6_b

Rok za ponude istekao je prošle nedelje i Amazon je jasno naveo da će poreske olakšice i podsticaji biti veliki faktor u donošenju odluke gde će otvoriti sedište. Amazon je naveo da su ponude stigle iz 54 države, provincija, distrikta, i teritorija u SAD-u, Kanadi i Meksiku (uključujući Puerto Riko). Pored finansijskih podsticaja Amazon je naveo da traži da bude blizu gradske oblasti sa više od milion ljudi, da može da privuče vrhunske tehničke talente, da bude 45 minuta od međunarodnog aerodroma, da ima direktni pristup tranzitnim saobraćajnim rutama, da može da proširi svoje sedište na oko 740.000 kvadratnih metara u narednoj deceniji.

https://twitter.com/amazonnews/status/922473078805762048/photo/1

Uoči roka neki gradovi pribegli su reklamnim akcijama da bi se istakli. Neki su rekli da će ovog meseca moći da ponude Amazonu milijarde dolara u poreskim olakšicama ako bi bili izabrani. New Jersey je predložio 7 milijardi dolara potencijalnih kredita za državnu i gradsku taksu ako se Amazon odluči da se locira u Newark-u i pridržava se svojih obaveza zapošljavanja. Kompanija namerava da ostane u svom sedištu u Seattle-u, a drugo sedište će biti potpuno ravnomerno njemu, rekao je osnivač i generalni direktor Amazona Jeff Bezos u septembru. Amazon je naveo da će odluku objaviti tokom iduće godine.

Izvor: Independent
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 4:56 pm

Smile FBI ima probleme sa enkripcijom na mobilnim uređajima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Iskoristivši Međunarodnu konferenciju šefova policija iz celog sveta koji se održava u Philadelphiji, direktor američkog FBI-ja, Christopher Wray, požalio se kako njegovi agenti muku muče s enkripcijom na pametnim telefonima.

Enkripcija čitavog uređaja je opcija koja će zaštiti podatke korisnika u slučaju krađe uređaja, ali može predstavljati smetnju agencijama za borbu protiv kriminala i terorizma kao što je FBI.

Wray ističe kako je 6900 mobilnih uređaja i dalje zaključeno jer su njihovi uhapšeni vlasnici odbili da daju lozinku za otključavanje uređaja, a proces njihovog otključavanja nije uspeo.

Zaplenjeni uređaji deo su istrage o raspačavanju opojnih sredstava, krijumčarenja ljudi, terorizmu, bandama, organiziranom kriminalu i drugim vrstama kriminala.

Wray zaključuje kako je potrebno pronaći nekakav balans između zaštite privatnosti korisnika putem enkripcije i alata koji će agencijama dati mogućnost zaštite javnosti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 4:58 pm

Smile Video koji je Apple zabranio: Najbolji pogled na iPhone X pre početka prodaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Izvesna YouTuberka imena Brooke Peterson, čiji otac radi kao inženjer za Apple, objavila je na svom kanalu vlog o poseti tatinom radnom mestu i onako usput snimila njegov iPhone X u akciji. Ne treba napominjati da je Apple zahtevao da se video ukloni, ali nije danas tako lako nešto skloniti sa interneta. Bacite oko na zabranjeni video u nastavku.

Da li je nakon ovoga gospodin Peterson dobio otkaz ili su mu samo skinuli sa plate nije još otkriveno, ali da se prašina digla, nema sumnje. Apple je tražio da se video ukloni, a u njemu ova YouTuberka tumara Apple-ovim kampusom, jede i pije u Caffè Macsu gde otac plaća svojim iPhone-om X, a onda malo čačka po interfejsu, pokazuje nam kalendar i kameru i uopšteno se divi novom ekranu iPhone-a X.

Ruku na srce, video ne otkriva nikakve sočne detalje ili nešto što već ne znamo ali je svejedno do sada najbolji pogled na izgledno najveći predmet čežnje i najpopularniji poklon za ispod jelke.

Budući da je Brooke morala svoj video da ukloni, u nastavku ga pronađite na kanalu lika sa svega pedesetak pretplatnika.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:04 pm

Smile Opasni ransomware Bad Rabbit širi se Evropom i Rusijom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 1

Tokom utorka pojavili su se izveštaji iz Ukrajine, Rusije, Turske i Nemačke o novom valu ransomware napada u kojem se, kao i do sada, zaraženi računari kriptuju a napadači zahtevaju otkupninu za njihovo otključavanje. Ovoga puta zloćudni softver iskorišten za napad naziva se Bad Rabbit, a napadnuto je preko 200 organizacija u spomenutim zemljama.

Vektor napada nije neki veliki propust u Windows-u kao ranije, već je za pokretanje zaraze potrebno da netko unutar lokalne mreže pokrene lažnu nadogradnju Adobe Flash-a, unutar koje je skriven malware. Jednom kada se to dogodi, svi računari u mreži koji nisu zaštićeni na primeren način bivaju zaraženi, a sadržaj njihovih diskova se kriptuje 2048-bitnom RSA enkripcijom.

Napadnute korisnike Bad Rabbit upućuje na izvesnu stranicu na Dark Webu na kojoj treba da uplate 0,05 bitcoina (nešto manje od 300 dolara) u roku od 40 sati. U suprotnom, cena otkupnine raste.

Ovaj "zločesti zeka" navodno je podvrsta ranije ove godine viđenog Petya ransomwarea, a za sada nije poznato ko bi mogao da stoji iza nove serije napada.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:21 pm

Smile Alphabet gradi visokotehnološko naselje

Ne morate da gledate dalje od mobilnog uređaja u vašem džepu za primer kako tehnologija danas oblikuje svet, ali Sidewalk Labs – ogranak, koji se bavi urbanim inovacijama, Google-a čija je matična kompanija Alphabet – želi da uz pomoć tehnologije bukvalno oblikuje deo sveta izgradnjom visokotehnološkog naselja. Sidewalk Labs je najavio planove za transformaciju područja na obali Toronta u tehnološki napredno susedstvo koje zovu Quayside. Projekat će se odvijati u partnerstvu sa gradskom vladom i kompanijom Waterfront Toronto i deo je većeg projekta koji se zove Sidewalk Toronto, koji ima direktan cilj, korišćenje tehnologije za rešavanje najvećih izazova u Torontu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Screen-shot-2017-10-17-at-24804-pm-1200x472

“Sidewalk Toronto će transformisati Quayside u uspešno središte za inovacije i zajednicu za desetine hiljada ljudi”, rekao je kanadski premijer Justin Trudeau na konferenciji za novinare. “Ne sumnjam da će Quayside postati model za gradove širom sveta i učiniti sve naše zajednice još boljim mestima za život.” Sidwalk Toronto je počeo da se formira nakon što je Toronto zatražio razvojne predloge za područje od oko 324 hektara pod imenom Port Lands. Sidewalk Labs je odgovorio i od tada su uložili 50 miliona dolara kao početnu investiciju za visokotehnološko naselje, za koji se procenjuje da košta oko milijardu dolara. Waterfront Toronto planira da uloži dodatnu investiciju od 996 miliona dolara od lokalnih i saveznih vlada kako bi izgradila infrastrukturu koja sprečava poplave duž doka.

Detalji za Quayside još uvek nisu konačni, pošto proces planiranja neće početi do 1. novembra. Sidewalk Labs izvršni direktor i bivši zamenik gradonačelnika Njujorka Dan Doctoroff ranije je govorio o tome koliko se današnja najveća tehnološka dostignuća – mašinsko učenje, pametni senzori, autonomna vozila, brzi internet i slično – mogu koristiti za izgradnju zajednice koja zaista pripada budućnosti, a ovo naselje može da da neku ideju kako će to izgledati u budućnosti.

Izvor: Futurism
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:30 pm

Smile Facebook dobija video sadržaje 4K rezolucije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Facebook-1

Facebook je zvanično potvrdio da testira otpremanje, te gledanje video sadržaja 4K rezolucije, a uz pomoć 2160p UHD-1 Ultra-High-Definition televizijskog standarda. Neke stranice i profili već mogu da postavljaju i gledaju sadržaje u ovoj rezoluciji, što je osveženje na koje se dugo čekalo, budući da je platforma YouTube sa testiranjem sadržaja 4K rezolucije počela još 2010. godine.

Ova opcija bi mogla da ubrza razvoj Facebook-ove Watch tab platforme za originalne sadržaje, te bi razni emiteri mogli da profitiraju od poboljšanog kvaliteta. Test sadržaji su već dostupni, te korisnici mogu da provere o kakvom se kvalitetu radi, te pogledaju 4K streaming za video-igre, te muzičke videe.

Budući da Facebook planira da sa kratke video forme u potpunosti pređe na sadržaje koji će trajati duže, te tako postane rival YouTube-u i Netflix-u, biće mu potreban dodatni kvalitet kako bi mogao da postane zdrava konkurencija.

Izvor: Tech Crunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:33 pm

Smile Uključite gosta u Instagram live

Instagram je još letos započeo testiranje nove funkcije dodavanja prijatelja u live. To je bio prvi put da je servis omogućio korisnicima da drže live sa svojim prijateljem. Ova opcija je bila u beta verziji nekoliko meseci i konačno je dostupna svima, objavila je kompanija na svom blogu juče. Korisnici Instagram-a sada mogu da drže live sa prijateljem kad god žele. Instagram naglašava da za neke korisnike live može da bude zastrašujuć ako ga rade samostalno, iz tog razloga kompanija se odlučila da olakša ovim korisnicima i omogući dodavanje prijatelja u live.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Screenshot-10

Kada neko koga korisnik prati drži live sa prijateljem, videće se dva kruga koja su spojena u stories bar-u, koje mogu da kliknu kako bi gledali ovaj dupli live kao i svaki običan. Korisnici će pronaći novu ikonicu u donjem desnom uglu, i klikom na nju mogu da dodaju bilo koga ko trenutno gleda njihov live. Kad se osoba pridruži, ekran će biti podeljen na dva, a live prijatelja će se pojaviti odmah ispod korisnikovog.

Moguće je ukloniti gosta i dodati nekog drugog u bilo koje vreme. Gost takođe može izabrati da napusti live kad god hoće. Live video se može deliti kao Instagram priča nakon što se emitovanje završi ili može biti uklonjen, to jest obrisan sa aplikacije. Ova funkcija je uključena u najnoviju verziju Instagrama-a koja je sada dostupna za iOS i Android.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:36 pm

Smile Otvorena Sinergija 17 – digitalno povezivanje kao ključ četvrte industrijske revolucije

Konferencija posvećena informaciono-komunikacionim tehnologijama, Sinergija 17, danas je otvorena u beogradskom hotelu Crowne Plaza. Ovogodišnja Sinergija, koja će tokom naredna tri dana pod sloganom „Engage digitally“ učesnike provesti kroz brojne aspekte četvrte industrijske revolucije, otvorena je uvodnim izlaganjem Željka Vujinovića, generalnog direktora Microsofta u Srbiji. „U skladu sa sloganom Engage digitally pod kojim se održava Sinergija 17, i ove godine bavićemo se temom digitalne transformacije i načinima kako digitalizacija može da pomogne industrijama koje nisu bazično vezane za IT da u svojim poslovnim procesima budu efikasnije i produktivnije.“ izjavio je Vujinović.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Zeljko-Vujinovic-direktor-Microsofta-u-Srbiji

Tehnički dani konferencije koji se održavaju 25. i 26. oktobra, donose veliki broj potpuno novih tema i predavača. Preko 70 sesija i izlaganja tokom prva dva dana baviće se temama iz oblasti: Business Solutions, Modern Business, Data Platform & Business Intelligence, Developer Platform, Tools & DevOps, Internet of Things, Security & Identity, User eXperience, Mixed Reality & Games, Web & Cloud Apps, i mnogih drugih.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Sinergija-17

Ove godine je fokus na predavanja koja se odnose na Modern Business segment. Inovacije o kojima će se govoriti definišu budućnost poslovanja i najpraktičnije prikazuju suštinu četvrte industrijske revolucije. Kriptovalute, blockchain tehnologije, beacon tehnologije i cloud rešenja u svakodnevnoj primeni mobilnih aplikacija, samo su neke od interesantnih prezentacija koje će učesnici imati prilike da vide na Tehničkim danima Sinergije. Treći, Biznis dan, okupiće relevantne sagovornike iz državnih institucija i uspešnih kompanija u Srbiji i regionu koji će razgovarati o tome šta donosi četvrta industrijska revolucija.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:40 pm

Smile Apple poriče optužbe o nepreciznosti Face ID tehnologije

Nije tajna da se Apple suočava sa određenim teškoćama kada je proizvodnja iPhone-a X u pitanju, a zbog komponenti koje se koriste za Face ID module. Tako je Bloomberg nedavno pisao o tome da je Apple obavestio snabdevače da planira da prihvati komponente nešto lošijeg kvaliteta, a u nadi da će to ubrzati proizvodnju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Faceid-1

U pomenutom članku piše da je iz kompanije „snabdevačima diskretno saopšteno da mogu da smanje preciznost Face ID tehnologije, kako bi komponente učinili lakšim za proizvodnju“. Povodom ove tvrdnje oglasili su se i iz kompanije Apple, tvrdeći da su ove optužbe potpuno netačne, te dodajući da nema nikakvih promena u preciznosti ove tehnologije u odnosu na ono što je prvobitno najavljeno. Tako su naglasili da u procesu proizvodnje nije došlo ni do kakvih izmena, te da će verovatnoća da nepoznata osoba otključa uređaj i dalje biti jedan u milion slučajeva.

Izvor: GSM Arena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:44 pm

Smile Prozori kao generatori solarne energije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Solarnaploca

Generisanje solarne energije u domaćinstvima danas uglavnom znači montiranje ploča na krov stambene zgrade, što bi, zahvaljujući ideji koja dolazi sa Državnog univerziteta u Mičigenu, uskoro moglo da se promeni. Naime, stručnjaci sa ovog Univerziteta žele da doprinesu konstruisanju domova koji će generisati velike količine solarne energije, a bez postavljanja konstrukcije na vrh zgrade.

Tako bi providne ploče, koje su deo tehnologije koju razvijaju stručnjaci sa Univerziteta u Mičigenu, mogle da se postave u okviru bilo kojeg prozora na kući, te čak zamene čitave prozore. Ove ploče, navodno, imaju nešto manji potencijal za generisanje energije od onih koje se postavljaju na krovovima, a razlikuju se od njih po tome što bi, zbog svoje prozirnosti, mogle da zamene bilo koji stakleni deo, te tako povećaju energetsku efikasnost kuća, automobila, te prenosivih uređaja.



Svaka ploča je providni generator energije, napravljen od materijala sličnog plastici, koji sadrži organske molekule koje su proizveli stručnjaci sa Univerziteta u Mičigenu. Iako neprovidne ploče još uvek imaju veću efikasnost, providna tehnologija bi to mogla da nadoknadi činjenicom da može da se postavi bilo gde, pa tako efikasnost može da nadoknadi većom rasprostranjenošću.

Izvor: Tech Universe
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Okt 26, 2017 5:48 pm

Smile Amazon otvara vrata vaše kuće kurirskim službama

Da li biste dozvolili Amazonu da otključa vaša ulazna vrata? To će biti pitanje s kojim će se suočiti potrošači nakon što je online prodavac pokrenuo uslugu koja omogućava kuririma da otvore ulazna vrata kupaca i ostavljaju pakete na bezbednom mestu. Sistem Amazon Key kombinuje aplikaciju, kućnu sigurnosnu kameru i pametnu bravu koja će kuriru omogućiti da otključava vaša vrata preko aplikacije nakon skeniranja paketa kojim se potvrđuje isporuka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Screenshot-11

Korisnici će primiti obaveštenje na svoj telefon kada stigne vozač isporuke i mogu da izaberu da gledaju donošenje isporuke uživo na svom pametnom telefonu preko kamere koja je povezana sa oblakom. Online maloprodajna firma pokreće servis u nekim delovima SAD u novembru i prodaje Amazon Key starter kit, uključujući kameru i pametnu bravu, za 250 dolara. Usluga je reklamirana samo Amazon Prime članovima. “Amazon Key daje svojim klijentima mirnu savest jer potrošači mogu da znaju da je njihova narudžbina sigurno isporučena u njihove domove i da ih čeka kada dođu kući”, rekao je Peter Larsen, šef tehnologije dostave kompanije Amazon. “Sada, Prime članovi mogu odabrati isporuku u kuću i mogu lako gledati isporuke svojih paketa sa mobilnih telefona.”



Kompanija je rekla da svaki put kada vozač traži zahtev za pristup u kuću kupca, Amazon će proveriti da li je na pravnoj adresi, u tačno vreme i sa pravilnim paketom pomoću enkriptovanog sistema. Tehnološki gigant potvrdio je da će Key sistem biti kompatibilan i sa drugim servisima, kao što su čistači i šetači pasa, i sa vlasnicima kuća koji im mogu omogućiti pristup kada nisu kod kuće. Firma sa sedištem u Sijetlu je testirala niz alternativnih metoda isporučivanja paketa kupcima, uključujući i testiranje isporuke dronovima, poznatiji kao Prime Air, u Cambridgeshire-u.

Izvor: The Guardian
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 18 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu