Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 55 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 55 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Francuska - istine i zablude - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Francuska - istine i zablude

+6
laza
Thabit
Miško
Avramova
madam mim
Vukota
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Pon Nov 16, 2015 4:06 pm

Ma to ja onako a i vidiš da niko neće u Šumadiju već iz Šumadije pa pravo u Holivud.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Thabit Pon Nov 16, 2015 4:20 pm

Avramova ::Ma to ja onako a i vidiš da niko neće u Šumadiju već iz Šumadije pa pravo u Holivud.

A džaba im kad požegača,crvena ranka i trnovača i dalje u nas dobro rađa! Francuska - istine i zablude - Page 2 2214231980 sad još i bolje kad je poškropljena Francuska - istine i zablude - Page 2 3681966919 daje više šećera,a bez onog Kostić-Đinđić pakovanja! Francuska - istine i zablude - Page 2 3681966919
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Pon Nov 16, 2015 5:08 pm

Lepo reklamirate Šumadiju, odoh da tražim prazan proplanak a pre toga odoh u IDEA, malo da im dignem pazar. Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od laza Pon Nov 16, 2015 8:31 pm

Moram se uključiti,prozvana je Šumadija,rakija,Ranka šljiva.
Kao što je Tito uništio selo da bi industrijalizovao Jugoslaviju tako i ovi danas nasrću na Šumadiju a nude viski,potrovaše sve stare zasade da bi prodavali svoje rasade i veštačko bezukusno voće.
Što se tiče tragedije u Francuskoj ne mogu da ostanem hladan i ne kažem da mi nije žao i da stvarno ne saosećam sa njihovim bolom,mislim na bol porodica koje su izgubile naj milije.To što je Širak i svita činila nama ne može mi ublažiti zaprepašćenje i tugu koju sam osetio dok sam gledao slike sa ulica i trotoara gde su ležali ,ni krivi ni dužni ljudi,gradjani.
Nisam stavio zastavu na profilnu sliku jel je nisam imao ni 99-te,nisam je imao niti kada je pao ruski putnički avion,niti kada je bombardovan Irak,kada je ginuo nedužan narod u Libiji niti kada je poginula porodica u saobraćajnoj nesreći iz mog komšiluka.Jedino što mi je u svim slučajevima bila mučnina u stomaku i gorak ukus u ustima.Svima njima je crvena krv,svi oni su imali porodice,svi oni su nedužni poginuli zbog tuđe gluposti ili bolesne želje za bogaćenjem.Mislim da se mrtvima ne trguje,ne treba se sladiti ničijom tragedijom ali treba biti dostojan u doživljavanju tragedije poput ove koja se dogodila nedužnom francuskom narodu.Kao što nisam kriv niti sposoban da utičem na politiku moje vlade tako su i ovi nevini ljudi možda bili protiv bombardovanja voza u Grdeličkoj klisuri i osudjivali sve to ali ih niko nije pitao za mišljenje.
Večna slava svim nevinim žrtvama širom sveta,neka im Bog oprosti grehe,na žalost mislim da je ovo tek početak jednog dugog i beskompromisnog svetskog rata gde će biti puno tragičnih stadanja,patnje i bola.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Vukota Pon Nov 16, 2015 9:09 pm

Brat Lazo, sve si lepo napisao, ali ja i dalje o necemu razmisljam...
Valja li ili ne valja da se toliko solidarisemo... Evo ide Arandjelovdan a sve nas manje slavi slavu, nismo se jos uzeli u pamet... Jeste, kad pogledas, greota da nevin covek strada, ali sve dok mi budemo saosecali sa crncima, muslimanima, Arapima, Kinezima, Francuzima i tako redom, a svoje zaobliazili u sirokom luku, tonucemo u smrad i zabokrecinu...
Jos se mislim, da smo ovoliko razmisljanja posvetili bar jednom problemu u Srbiji, sad bismo nesto i za izvoz imali, ovako ce nam opet uvaliti MMF pred Novu godinu i Bozic, znaju oni kad je nama potrebna pozajmnica i odlozeno placanje na 90 dana...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od laza Pon Nov 16, 2015 9:17 pm

Ja nisam pisao generalno,ja sam pisao o sebi i svojim osećanjima.Tragedije ovih prostora,svoje tragedije nisam zaobilazio,tragedije Sarajeva,Vukovara isto sam komentarisao ali sam bio frapiran i strašno žalostan kada sam čitao o zločinu belgijskog kralja Leopolda II nad stanovništvom Konga.Rekoh,svima je krv crvena,majke kukaju na isti način nad mrtvim sinovima.Oni koji zlo čine ne oplakuju nikoga,svoje najbliže su sklonili,bilo i biće uvek.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Pon Nov 16, 2015 10:49 pm

laza ::Kao što nisam kriv niti sposoban da utičem na politiku moje vlade tako su i ovi nevini ljudi možda bili protiv bombardovanja voza u Grdeličkoj klisuri i osudjivali sve to ali ih niko nije pitao za mišljenje.

Ovo što sam pomastila je suština o kojoj ja govorim. To znači da kada Srbin ode u inostranstvo biva tretiran kao pripadnik genocidnog naroda-države jer su neke svetske glavonje tako pr/ocenile vojevanje naših vojskovođa i da ne dužim, a ja sam samo mogla da imam svoje mišljenje, tolika mi je šansa bila pružena.

Ako je teroristima kriv Oland i politika Francuske kao i ostalih zemalja, idi na Olanda a ne na nekoga ko je otišao u klub da sluša muziku. Naravno, ovo je naivno razmišljanje jer treba doći do Olanda, a naneti zlo nevinima stvara veliku tugu i osvetu što i jeste cilj terorista.  

Vukotusta :: Valja li ili ne valja da se toliko solidarisemo...

O kojoj solidarnosti pišeš? Francuska - istine i zablude - Page 2 3007699005

Evo ide Arandjelovdan a sve nas manje slavi slavu, nismo se jos uzeli u pamet...

Malo offa. Tačno, sve manje ih slavi. Kada su bivši vernici bacili krst i prihvatili petokraku (za veru), niko se nije bunio. A onda, kada su potomci bivših vernika a kasnije nosilaca petokrake vratili krst, narod je na svakom ćošku govorio - novokomponovani vernici i ismevao ih.

Na to sam ja, kada god sam bila u prilici uzvraćala - Pustite ljude, neka su novokomponovani danas, sutra neće biti ili makar to neće biti njihova deca. I naravno, došli smo ponovo do pada. Verujem da je izvršen veliki uticaj  jer Boga još nisu spoznali a već su im se narugali.

Jeste, kad pogledas, greota da nevin covek strada, ali sve dok mi budemo saosecali sa crncima, muslimanima, Arapima, Kinezima, Francuzima i tako redom, a svoje zaobliazili u sirokom luku, tonucemo u smrad i zabokrecinu...
Tačno tako samo navedi o kakvom saosećanju se radi i da li saosećanje kao jedna od najlepših ljudskih vrlina može da nas ugrozi?

Jos se mislim, da smo ovoliko razmisljanja posvetili bar jednom problemu u Srbiji, sad bismo nesto i za izvoz imali, ovako ce nam opet uvaliti MMF pred Novu godinu i Bozic, znaju oni kad je nama potrebna pozajmnica i odlozeno placanje na 90 dana...

Na ovo odgovor potraži u delu lazinog posta koga sam citirala.

Ako misliš da ima načina kaži koji su pa da počnemo da mislimo na sebe, rešavamo naše probleme, a ne da saosećamo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od laza Pon Nov 16, 2015 10:58 pm

Avramova,razumela si moje misli,jednom prilikom rekoh,da imam moć,sve svetske moćnike bih pustio u arenu,dao im motke i toljage neka odmere snagu a ne mojom krvlju da se junače.
Teroristi su dobili osudu većine svojih verskih vođa zbog ubistva nevinih ljudi.Nisu pucali na svetske moćnike već na decu nekog uzgajivača groždja iz Francuske ili provca sladoleda.
Pokušavam da pažljivo pišem,tema je vrlo kompleksna,ne bih želeo da kažem nešto dvosmisleno ili nekom rečju nekoga povredim.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Pon Nov 16, 2015 11:06 pm

Naravno, razumela sam i tebe lazo i slažem se sa tvojim stavom i brata Vukotu sam razumela samo što je Vukoška potegao pitanje rešavanja problema koje nije u moći naroda. A to kada mi neko kaže - glasali ste pa evo vam... e, to je možda jedina stvar koja me može izvesti iz takta.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od laza Pon Nov 16, 2015 11:14 pm

Ma ko mene šta pita,ko to ne razume taj je stvarno...dobar materijal za obrdu.
Meksikanac koji je čistio prozore na kulama bliznakinjama u trenutku udara aviona sigurno nije uticao na spoljnu politiku Amerike.Tog čoveka je meni žao,njegove porodice,bebe u krevetcu koja neće upoznati oca.Moja tuga i osećaj žaljenja prema njegovoj porodici nije podrška Americi,nije upućena Obami.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Miško Uto Nov 17, 2015 12:56 am

Vukota ::
Miško ::_CRUCE SIGNATI _ !?!

Koji po redu...
onaj iz 1073
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Vukota Uto Nov 17, 2015 6:31 am

Miško ::onaj iz  1073

Znaci, opet veciti derbi...

Avramuska ::

Ti o jednom, ja o drugom...

Laki ::

Razumeo sam sta si hteo da kazes, to je tvoj stav, ali meni je nezgodno da razdvojim licno i nacionalno...
Mogu malo da saosecam ali kad se setim svega sto nam se dogodilo, i to malo saosecanja predje u ravnodusnost... Jbg., pamcenje mi je kao u slona pa mi je tesko da tu osobinu obuzdam...


avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od madam mim Uto Nov 17, 2015 7:02 am

Ja mislim da svako, iole normalan, mora saosećati sa žrtvom nasilja. Meni je u celoj situaciji (i ne samo ovoj konkretnoj) zanimljiviji fenomen to što se podstiče i produkuje ta potreba za masovnim javnim pokazivanjem empatije... to što danima gledamo neke anonimuse kako opisuju svoja osećanja na mestu događaja itd... Istovremeno, Francuska organizuje vazdušni napad na Siriju (zajedno sa Amerikancima), a nikako da se masa okupi pod sloganom "prekinimo rat", "prekinimo vazdušne napade"... a sigurna sam da je prosečnom Francuzu jasno odakle ovi teroristički napadi... I uopšte je ogavna ta selektivna empatija... Francuska - istine i zablude - Page 2 3007699005
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Vukota Uto Nov 17, 2015 7:14 am

Upravo to o cemu pises meni je palo na pamet, ali u tom trenutku nisam posmatrao stvari na taj nacin, pa sam obmanuo sebe...
Imao sam prilike da cujem kako ljudi kazu da ih to uopste ne interesuje, a zapravo im smetaju, kako ti kazes, sve te "ekskluzivne vesti" koje dovode do prezasicenja i razvodnjavanja emocija...
Selekcija informacija i selekcija emocionalnih reakcija koje treba da prikazu tacno odredjenu stvarnost, i jasno oblikovana osecanja prema odredjenoj pojavi...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Iceman Uto Nov 17, 2015 11:13 am

Svi mi saosećamo sa francuskim narodom. Problem je zastava, zastava koja nas je bombardovala 1999-te, zastava koja je priznala Kosovo 2008. i zastava koja je onomad glasovala da se Kosovo primi u UNESCO.
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od laza Uto Nov 17, 2015 12:45 pm

Ako dozvolimo da nam osećaj osvete pomuti razum na lošem smo putu.Ako dozvolimo da lutao iz krajnosti u krajnost poput bilijarske kugle u problemu smo,onda smo isti kao i teroristi koji zbog svoje vojne nemoći ubijaju decu.Ni oni ne mogu da razdvoje rat i zločin,izjednačili su viteštvo i zverstvo,nemoć pokušavaju da prikažu kao uspeh.
Nekada se znalo ko izlazi na megdan a ko sedi kući i čuva decu,znalo se da se prekine borba na 24 h i pokupe mrtvi i ranjeni sa ratišta,postojalo je viteštvo i junaštvo,postojao je kodeks časti.I onda su plakale majke ali su sahranjivale ratnike,danas zbog kukavica i slabića u ratu više strada civila ,dece,starih nego vojnika.
Zbog toga govorim,razum mora biti ispred osećanja ,pogotovu u teškim situacijama,sve drugo je kukavičluk.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Uto Nov 17, 2015 1:32 pm

Iceman Came ::Svi mi saosećamo sa francuskim narodom. Problem je zastava, zastava koja nas je bombardovala 1999-te, zastava koja je priznala Kosovo 2008. i zastava koja je onomad glasovala da se Kosovo primi u UNESCO.

Zastava nije simbol vlasti već naroda i sa ove distance jedini je način da se izrazi saosećanje sa porodicama stradalih kao što je slučaj sa poslednjim zbivanjima u Francuskoj.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Iceman Sre Nov 18, 2015 12:21 am

„Srbi su narod bez zakona i bez vere. To je narod razbojnika i terorista” bila je izjava Žaka Širaka, tadašnjeg predsednika Francuske, za ručkom, juna 1995. povodom sastanka Šefova vlada država članica EU. Iste one u koju danas tako vrtoglavo jurimo!

„Molim se da se vatra nebeska obruši na Srbe” rekao je Otac Pjer, poznati francuski sveštenik – humanitarac, po povratku iz Sarajeva i posete Markalama 2, na svojoj konferenciji za štampu.

„Što se Srba tiče… To je danas jedan bolestan narod” – General Žak Kot, bivši komandant UNPROFOR-a u Bosni i Hercegovini, Vojni mesečnik Difens nacional, jun 1997. u Pariz.
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Iceman Sre Nov 18, 2015 12:24 am

”Srbi su nemilosrdni ljudi, spremni zaklati nožem, što mogu zahvaliti svom slovenskom poreklu„ izjava je Fransoa Kremio-a, pripadnika francuskih snaga SFOR-a,u maju 1995.

”Prošle nedelje imali smo devetoro ubijenih Srba, ove nedelje – osmoro. To je jasan napredak„ – Bernar Kušner, Šef civilne misije UN na Kosovu i Metohiji u izjavi za TV ”France 2„ krajem marta 2000. Isti onaj koji se izdaje za velikog ”mirotvorca„!
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Avramova Sre Nov 18, 2015 1:18 am

@Iceman Came

Ma ja tebe potpuno razumem, jesu gadovi svi koji to izjaviše ali ne mogu zbog toga osuditi ceo narod.

Ako pođemo od nas, da li smo se pobunili što nam je ovako? Nismo i trpimo. Isto tako se Francuzi nisu pobunili zbog nekih izjava a naročito što im je standard sasvim ok. I pitanje je koji procenat prati politička zbivanja pa još izjave.

Drago mi je što u meni nema želje da budem kao oni koji ne mogu saosećati ko god da je u pitanju.

Problem je do naših političara jer na ovakve izjave sigurno da neće meni dati šansu da im bilo šta kažem.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od digitalmandrak Sre Nov 18, 2015 12:37 pm

Ako pođemo od nas, da li smo se pobunili što nam je ovako? Nismo i trpimo. Isto tako se Francuzi nisu pobunili zbog nekih izjava a naročito što im je standard sasvim ok. I pitanje je koji procenat prati politička zbivanja pa još izjave. ::

Francuska - istine i zablude - Page 2 2034808023
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Miško Sre Nov 18, 2015 10:21 pm

"ZAŠTO JE U EVROPI EKSPLODIRAO TEROR: Francuska i EU bi da sada sve zaboravimo!


Lako je kriviti ISIL i njihove pristalice, koji su nesumnjivo gomila krvožednih psihopata, ali je važnije ko im je omogućio da uspeju i na koji način?

Francuska i EU su pomogle da se stvori Islamska država, onda su joj poželeli doborodošlicu u Evropu, a sada traže da sve to zaboravimo. Da, znam da ovo može zvučati potpuno demode. Uostalom, prema plačljivoj masi sa Fejsbuka i Tvitera, jedino treba podignemo zastavu revolucionarne Francuske, da se pretvaramo da smo veoma uznemireni, i da se priključimo kolektivnoj tugi i izlivu histeričnih emocija stilu Holivuda i sahrane princeze Dajane.

Nije veliko iznenađenje što korporativni mediji i zapadna politička klasa podstiču takvo iracionalno ponašanje, jer oni ne žele da se desi da javnost pažljivo i promišljeno razmisli o njihovoj propaloj politici i propagandi. Jer, kada  bi se to desilo, postalo bi očigledno su do ove tragedije, koja se sigurno mogla izbeći dovele francuska i luda paradoksalna politika Evropske unije.

Lako je kriviti ISIL i njihove pristalice, koji su nesumnjivo gomila krvožednih psihopata, ali je važnije ko im je omogućio da uspeju i na koji način? Nikad neću zaboraviti kako su zapadni mediji zvali islamiste koji su kasnije postali ISIL. Zvali su ih ''prodemokratski aktivisti '', "prozapadni pobunjenici '' ili jednostavno ''demokratska opozicija''. Kako zanimljiv izbor reči! A Francuska i dalje podržava ono što je ostalo od takozvane ''umerene opozicije'' u Siriji, grupa koje nisu deo ISIL-a samo zbog borbe za vlast, a ne zato što se ne slažu sa metodama ili ideologijom Islamske države.

Foto: AP Foto: AP
Ako ste mogli da čujete u šta ''umereni '' veruju i govore, uverili biste se da se oni mnogo ne razlikuju od terorista koji su ubili toliko ljudi u Parizu. Pre samo nekoliko nedelja, francuski liberalni guru, Bernar Anri-Levi je i dalje navijao za ''umerene '', kao da žali što Obama nije bombardovao Asada pre nego što se ISIL pojavila na sceni.
Naravno, gospodin Anri-Levi je najviše ljut na dežurnog krivca, predsednika Putina, kao suprotnost od njegovih prijatelja iz evropskih elita, koji su pomogli i podržavali revoluciju Vašingtona protiv Asada u Siriji.

Šta sa Libijom? Čini se da su francuske i evropske političke ustanove jednostavno zaboravile na svoj rat u Libiji i nasilni islamistički puč protiv Gadafija koji su izazvali. Francuzi su u vezi zbacivanja Gadafija bili glasniji čak i od Obame, i učestvovali su u bombardovanju Libije. Posledice ove bezobzirne intervencije su takve da je sada Libija propala država u kojoj terorizam i islamizam imaju odrešene ruke.

Foto: AP Foto: AP
Francuska pomogla da se destabilizuju dve zemlje u kojima su ISIL i slične grupe sada nezvanični vladari. Francuska je bombardovanjem navela mnoge muslimane, koji se ne bi priključili terorističkim grupama, da im se pridruže i da ih vide kao neku vrstu otpora protiv Zapada. Počeli su da veruju da su islam i muslimani napadnuti i krenuli da hrle u ISIL radi zaštite i odmazde. Tehnički, naravno, oni nisu u pravu, jer je Zapad počeo svoju utopijski, liberalni, program izgradnje nacije ubijanjem pravoslavaca u Srbiji, ali nema veze. Zapad vodi rat protiv svih i svakoga koji ne želi da prihvati njegove lažne vrednosti, bez obzira na veru.

Očigledno, trebalo bi da budemo potpuno slepi da ne očekujemo da ovakve intervencije na Bliskom istoku ne mogu da dovedu ni do čega drugog nego do porasta kriminalnih, radikalnih islamskih grupa koje obećavaju zaštitu i osvetu, Tako je Francuska pomogla da se stvori ISIL.

Međutim, do nedavno je ISIL postojala samo u zemljama koje čiju je destabilizaciju pomogla Francuska, i u dušama malog broja muslimana koji žive u Evropi. Ova situacija se promenila sa kriminalno glupom evropskom politikom ''otvorenih granica za sve”. Otvaranjem vrata za milione muslimana bez ozbiljnog pokušaja da se napravi razlika između pravih izbeglica i mogućih terorističkih infiltratora, elite EU su na građane Evrope i sve prave izbeglice pustile čudovište koje su stvorili.


Foto: AP Foto: AP
Kao što sam ranije pomenuo, mnoge sirijske žene i deca su u izbegličkim kampovima smešteni sa islamističkim kriminalcma i teroristima, koji su ih podvrgnuli fizičkom zlostavljanju, silovanjima i nezamislivoj brutalnosti. Izbeglice koji su prošle kroz velike teškoće da bi pobegle od Islamske države su primorane da žive, spavaju i jedu sa militantima u evropskim izbegličkim kampovima!  Nije iznenađujuće što se ispostavilo da su najmanje dva terorista koji su ubili toliko ljudi u Parizu ušali u zemlju predstavljajući se kao '' izbeglice ''.
Jedina svrha Islamske države je da ubije i uništi. Francuska i EU su ih dočekali u Evropi koja je izgubila volju za životom ili za odbranom, i koja je postala više dekadentna nego i staro Zapadno rimsko carstvo.

Ovo neće dobro završiti. Ali zapadne elite bi radije da plačemo na Fejsbuku nego da sednemo i razmislimo, jer tada bi mogli da shvatitimo zašto se sve ovo desilo, i još važnije, šta tek dolazi ..."

(Autor: Filip Bakardjiev)
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Photographer* Čet Nov 19, 2015 12:13 pm

@ Iceman Came, pročitaj knjigu Michel Houellebecq - Submission
Book of the Year
avatar
Photographer*
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Datum upisa : 07.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Batista Sub Jan 09, 2016 5:04 pm

Koliko price oko tamo neke Francuske. Je li i Francuzi ovako nasiroko raspredaju o nama na njihovim forumima?
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Francuska - istine i zablude - Page 2 Empty Re: Francuska - istine i zablude

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu