Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 01, 2016 8:32 pm

Smile Windows Phone je mrtav, a presudio mu je upravo Microsoft

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 6

Pre pet godina Windows Phone je predstavljen kao obećavajuća alternativa iOS i Android uređajima. Microsoft je pozicionirao svoj Windows Phone 7 kao treći najisplativiji telefon na tržištu, ali sada je vreme da priznaju poraz.

U posljednjem kvartalu Microsoft je prodao samo 4,5 miliona Lumia telefona, dok je u isto vreme prošle godine prodao 10,5 miliona uređaja. Što je velikih 57 posto manje. To je znak da je gotovo, jer ih i rast od 57 posto ne bi spasio.

Sveukupno, Microsoft i Nokia zajedno su prodali 110 miliona Windows Phonea od kada je predstavljen u decembru 2011. godine. Za poređenje, u istom tom periodu je prodano 4,5 milijarde iOS i Android uređaja. Samo u poslednjem kvartalu je prodano 400 miliona uređaja. Pogodite koliko je postotak Lumije u tim brojkama. Zanemarivih 1,1 posto.

Takođe, u zadnje vreme Microsoft izbacuje sve više kvalitetnih aplikacija za iOS i Android, što dodatno pokazuje kako žele da ubiju sopstvenu platformu. Od Windows Phone-a su i oni digli ruke, a mnogi developeri su to već učinili, a mnogi će nekon ove velike nezainteresovanosti Microsoft-a.

Usput, i Windows 10 Mobile nadogradnja za postojeće uređaje ne ide po planu, umesto u decembru, očekuje se da će biti sredinom ovog meseca, ali ni to nije sigurno ni potvrđeno. Neodgovorni su.

Stoga je logičan zaključak – Windows Phone je mrtav. Zbogom Windows Phone (a i Windows 10 Mobile, jer promena imena ne donosi ništa...).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 01, 2016 8:43 pm

Smile Jolla će isporučiti još 540 tableta, ostali dobijaju povrat novca

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Početkom januara pisali smo kako finska kompanija Jolla neće isporučiti svoj Jolla tablet svim zainteresovanim korisnicima koji su učestvovali u crowdsourcing kampanji za dolazak tog uređaja na tržište.

Tada je na službenom blogu kompanije objavljena informacija kako će korisnici koji će ostati bez tableta umesto toga dobiti razne neimenovane poklone, ali sada se i to promenilo.

Kompanija je službeno objavila kako će tokom februara započeti s procesom isporuke poslednjih 540 primeraka Jolla tableta. Korisnici koji su imali tu nesreću da nikad neće svoj primerak Jolla tableta, a trebali su dobiti neimenovane poklone, neće dobiti ni to.

Umesto toga trebali bi dobiti povrat novca koji su uložili u kampanju, ali nema nikakve garancije da će se to zaista i dogoditi.

U Jolli navode kako će se zbog trenutne loše finansijske situacije u kompaniji povrat novca izvoditi u dve faze, polovinu novca korisnici će dobiti u prvom kvartalu, a ostatak do kraja ove godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 02, 2016 8:32 pm

Smile Microsoft-ov Edge browser konstantno gubi korisnike

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Novi podaci vezano uz zastupljenost pojedinih Internet pregledača u svetu ponovno ne idu na ruku Microsoft-ovom Edge-u. Štaviše, podaci za januar ove godine pokazuju kako je broj korisnika u odnosu na prošlu godinu dodatno opao.

Podsetimo kako je početkom septembra Edge browser imao tek 2,03% korisnika, što se većinom pripisivalo tomu što je u službenom opticaju tek nešto više od mesec dana. Ali, sada je Edge na tržištu duže od šest meseci i takve stvari više "ne pale".

Prema StatCounter-u u zadnjih šest meseci Edge je uspeo izgubiti deo postojećih korisnika (0,22%) pa sada njegov udeo iznosi ukupno 1,81%. Od toga 1,24% otpada na Edge 13 koji je stigao s 1511 nadogradnjom u novembru 2015. godine, a 0,57% na originalni Edge iz RTM 10240 verzije Windows-a 10.

Prvih pet mesta lestvice pripada browserima Chrome (57,75%), Internet Explorer (15,99%), Firefox (15,98%), Safari (4,59%) i Opera (2,03%). Prema viđenom uskoro će Internet Explorer i Firefox zameniti svoja mesta na lestvici.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 02, 2016 8:43 pm

Smile WhatsApp sada broji milijardu korisnika mjesečno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Whatsapp-milijardu-korisnika

Još jedna milijarda dosegnuta je danas. Nakon što je Google, odnosno Alphabet holding, priopćio da je Gmail servis dosegao milijardu aktivnih korisnika mjesečno, isto je danas objavio i popularni WhatsApp, odnosno Facebook.

Podsjetimo, WhatsApp s radom krenuo 2009. godine i relativno brzo je postao popularan među korisnicima. Jedna od glavnih prednosti bio je izostanak potrebe za klasičnom registracijom, jer se ona odvijala automatski putem telefonskog broja, što se pokazalo kao prednost prilikom kontaktiranja drugih korisnika.

Od 2014. godine WhatsApp je u vlasništvu Facebooka, koji ga je platio 19 milijardi dolara. Tada je WhatsApp imao oko 400 milijuna aktivnih korisnika mjesečno.

Nedavno je objavljeno da je korištenje servisa potpuno besplatno, čime je ukinuta naknada od jednog dolara mjesečno, koja je bila naplaćivana samo nekim korisnicima. Drugi Facebookov chat servis, Facebook Messenger, za sada broji 800 milijuna korisnika.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 02, 2016 8:46 pm

Smile Gmail dosegao brojku od milijardu aktivnih korisnika mjesečno

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Gmail-icon

Malo tko koga poznajete ne koristi Gmail, zar ne? Naravno, uvijek će se naći onih koji paralelno koriste i ostale servise, mahom vezane uz poslovni mail, no Gmail je toliko raširen da nam je svima postao svakodnevica.

Danas je Alphabet holding objavio da Gmail servis dosegao brojku od milijardu aktivnih korisnika mjesečno. Posebno je zanimljivo što je u samo u zadnjih pola godine broj korisnika narastao za oko 100 milijuna.

Kada je Google 2004. Godine pokrenuo Gmail, vrlo je brzo postao popularan usprkos sustavu pozivnica koji je ukinut tek tri godine kasnije. Tada je registracija omogućena svima, da bi iz beta faze izašao 2009. Godine, a iste godine ukomponiran je u Google Apps servis.

Google je u međuvremenu uz Gmail vezao mnoge druge servise, a najviše računa je otvoreno zahvaljujući Androidu, koji se može koristiti isključivo uz Googleov račun koji je ujedno i e-mail račun.

Naravno, mnogi su korisnici otvarali Google (Gmail) račun samo kako bi mogli aktivirati Android uređaj, a mnogi isto tako koriste i više računa paralelno. Ipak, ovi podaci govore da tijekom mjeseca milijardu ljudi zapravo koristi Gmail, što je samo po sebi impresivno
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 02, 2016 8:52 pm

Smile Apple više nije najvrednija kompanija na svetu

Google-ova matična kompanija Alphabet nadmašila je američkog tehnološkog giganta, kompaniju Apple, postavši najvrednija svetska firma posle najnovijeg izveštaja o zaradi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Google-pretraga

Kako izveštava britanski javni servis BBC, Alphabet je u četvrtom kvartalu prošle godine ostvario profit od 4,9 milijardi dolara (3,4 milijarde funti), u odnosu na dobit od 4,7 milijardi dolara u istom periodu 2014. godine.

Prihodi kompanije su istovremeno porasli za 17,8 odsto, na 21,33 milijarde dolara.

Posle objave poslovnih rezultata cena akcije Alphabeta skočila je čak 9,0 procenata u produženom trgovanju na Volstritu.

To znači, kako navodi BBC, da Alphabet sada vredi oko 568 milijardi dolara u poređenju sa Apple-om čija je vrednost 535 milijardi dolara.

Na godišnjem nivou, Alphabet je zabeležio prihod od 16,3 milijarde dolara, ali podaci pokazuju da je njegov poslovni odeljak Other bets, koji se bavi autonomnim automobilima (vozila bez vozača) i drugim eksperimentalnim projektima, uknjižio gubitak od 3,6 milijardi dolara u posmatranom periodu, dok je Google-ov prihod iz poslovanja porastao na 23,4 milijarde dolara, zahvaljujući rastu onlajn oglašavanja.

Naime, prihodi Google-a od oglašavanja su porasli skoro 17 odsto, na 19,08 milijardi dolara. Broj oglasa, ili plaćenih “klikova”, porastao je u poslednjem kvartalu prošle godine za 31 odsto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, prenosi britanski javni servis.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 6:19 pm

Smile Microsoft kupio SwiftKey za 250 milijuna dolara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 SwiftKey-4

SwiftKey, tvrtka koja stoji iza najpopularnije alternativne tipkovnice za Android i iOS uređaje, od danas je u vlasništvu Microsofta, objavio je dana Financial Times. Vrijednost akvizicije je 250 milijuna dolara, koliko je Microsoft platio za softver i developere SwiftKeya. Pored same tipkovnice, koja je inače instalirana na preko 300 milijuna uređaja, Microsoftu su posebno zanimljivi algoritmi koji stoje iza vrlo preciznog predviđanja riječi koje korisnik upisuje, što u SwiftKeyu nazivaju umjetnom inteligencijom.

Podsjetimo, SwiftKey nakon instalacije uči način na koji korisnik unosi riječi, te na osnovu toga predviđa sljedeće. Na Android platformi prisutna je još od 2010. godine, dok je na iOS stigla četiri godine kasnije, odnosno kad je Apple na njemu omogućio instalaciju alternativnih tipkovnica.

Prema prvim izjavama koje su dala čelništva obiju kompanija, može se zaključiti da su vrlo zadovoljni ovim poslom. SwiftKey inženjeri i developeri su sada postali dio Microsofta, zbog čega su posebno sretni, dok Microsoft očito ima u planu njihovu tehnologiju primijeniti i u svojim drugim proizvodima, ne samo smartfonima.

Za očekivati je da će se SwiftKey pod Microsoftovom kapom dodatno razvijati, jer njegovi vlasnici više ne moraju brinuti o financiranju, tako da uskoro možemo očekivati još preciznije predviđanje riječi, a možda i neke nove proizvode.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 6:21 pm

Smile Najavljen deseti jubilarni Case Study Show 2016

Studentska organizacija ESTIEM LG Beograd deseti put zaredom organizuje projekat „Case Study Show 2016“, koji će se održati na Fakultetu organizacionih nauka i u Narodnoj banci Srbije u periodu od 10. do 12. marta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Baner-centar-600x336

Case Study Show je manifestacija takmičarskog karaktera koja pruža idealnu priliku svim mladim, ambicioznim i motivisanim studentima da zakorače u svet realnog poslovanja i svoje znanje primene u praksi, a najuspešnije očekuje praksa, trening program ili potencijalno zaposlenje.

O značaju i potencijalu ovog projekta najbolje govori i podrška nekih od najvećih kompanija na našem tržištu kao što su: Coca-Cola Hellenic, Air Serbia, Devana Tehchnologies, Mercator, Mozzart Bet, Roche, Japan Tobacco Interanional, Delhaize Serbia, Telekom Srbija, E&Y, Opticus i TeleSign.

Prva dva dana projekta održaće se na Fakultetu organizacionih nauka i rezervisana su za Business Case, gde će studenti svih fakulteta Univerziteta u Beogradu imati priliku da se takmiče u rešavanju studije slučaja. Studije slučaja zadaju vodeće kompanije na domaćem tržištu, na srpskom i engleskom jeziku, a studenti će prezentovati svoja rešenja u prisustvu predstavnika kompanija, medija i ostalih studenata.

Paralelno sa Business Case-om, održaće se i Case Room, kroz koji će učesnici biti u prilici da rešavaju kraći poslovne probleme iz prakse kompanija. Učesnici u timovima od po tri člana imaju dva sata na raspolaganju za rešavanje studije, a nakon toga prezentuju svoja rešenja predstavnicima kompanija. Oba dana projekta u holu Fakulteta organizacionih nauka održaće se i Company Fair, mini sajam zapošljavanja, gde će se kompanije partneri neposredno predstaviti široj javnosti, a svi zainteresovani studenti će moći da ostave svoj CV.

Treći dan projekta održaće se u Narodnoj banci Srbije i biće namenjen za Speed Dating, koji pruža priliku svim zainteresovanim studentima da se kroz formu kratkih intervjua, predstave vodećim komanijama na domaćem tržištu.

Projekat okuplja oko sebe mlade ljude različitih veština i interesovanja, koji su spremni da zajedničkim snagama u timskom radu dođu do najboljeg rešenja.

Za ovogodišnji Case Study Show, svi zainteresovani studenti se mogu prijaviti u timu ili individualno, slanjem CV-a i motivacionog pisma putem sajta. Prijave su otvorene do 16. februara.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 6:23 pm

Smile Microsoft u 2015. godini prodao šest milijuna Surfacea?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Surace-prodaja-u-2015

Prema podacima kojima raspolaže lanac dobave tajvanskih proizvođača elektroničkih komponenti, Microsoft je tijekom 2015. godine prodao 6 milijuna Surface uređaja, što je premašilo očekivanja za čak 50%. Prema njihovom saznanju, Microsoft je očekivao da će ukupna brojka iznositi oko četiri milijuna. Samo u prethodnom kvartalu isporučeno je 2,5 milijuna primjeraka, a rast prodaje je iznosio 29% u odnosu na isto razdoblje godinu ranije.

Prema istom izvoru, Microsoft uskoro namjerava predstaviti novu generaciju Surfacea, koja će biti dostupna u drugoj polovici godine. Isto tako špekulira i Surface smartfonu, koji Microsoft navodno razvija neovisno o Lumia seriji, čija je prodaja dodatno pala za skoro 50% u zadnjem kvartalu.

Eto, čini se je Microsoft s četvrtom generacijom Surfacea napokon počeo ostvarivati cilj kojeg je zacrtao prije četiri godine – uspjeti na tržištu hibridnih uređaja. Zanimljivo je što se sve ovo odvija u vrijeme drastičnog pada prodaje tableta općenito, kao i činjenica da je Surface sam po sebi prilično skup.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 6:24 pm

Smile BlackBerry prelazi na Android OS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

"Kompanija nema nameru da odustane od sopstvenog BB10 operativnog sistema, jer isti odlikuje visok nivo bezbednosti i produktivnosti". Tako je barem pre koju nedelju tvrdio prvi čovek BlackBerry-ja, John Chen.

Sada koju nedelju kasnije iz BlackBerry-ja stižu potpuno drugačije informacije. Prema Damianu Tayu jednom od direktora te kompanije, BB10 operativni sistem biće napušten, a kompanija će se u skorijoj budućnosti u potpunosti preći na Android. Početak tranzicije prema Google-ovom OS-u započeo je sa PRIV modelom navodi Tay.

Kako Tay navodi Android je budućnost te stoga nema smisla da BlackBerry održava dve platforme i da jedna drugoj budu konkurencija. Nadalje navodi kako će im za potpunu zamenu platformi trebati još neko vreme, jer BlackBerry prvo mora poraditi na bezbednosti Android-a.

BlackBerry će u međuvremenu nastaviti s prodajom Classic i Passport modela koji se temelje na kompanijinom BB10 OS-u, jer su trenutno bezbedniji od Android-a, a kao takvi i zanimljivi državnim agencijama, svetskim vlada, vojsci i sl.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 6:25 pm

Smile Yahoo je na prodaju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Yahoo je juče, u skladu s najavama, objavio finansijki izveštaj za poslednji tromjesečje 2015. godine. U njemu stoji, među ostalim, da je kompanija u prošloj godini zabilježilagubitak od čak 4,3 milijarde američkih dolara. Ali, finansijski pokazatelji malo koga zanimaju kad je budućnost Yahoo-a u pitanju – svi se fokusiraju na strateške planove koje je šefica Marissa Mayer nazvala "hrabrim pomakom u područiju proizvoda i resursa".

Oni uključuju smanjenje broja zaposlenih za oko 15%, što je javnost doznala još prekjuče. Osim toga, najavljuje se radikalni zaokret u poslovanju, gašenje nekih ne-strateških odeljenja i kancelarija na pet lokacija u svetu (Dubai, Ciudad de México, Buenos Aires, Madrid, Milano), veći fokus na mobilno pretraživanje Interneta, a ne isključuje se ni prodaja nekretnina i patenata.

Što se tiče osnovnog poslovanja, onog internet (web stranica, e-mail usluga i tražilice), najavljeno je da će se potražiti "druge strateške opcije". U prevodu, to znači da će osnovno poslovanje Yahoo-a biti ponuđeno na prodaju, i da će uprava razmatrati pristigle ponude. Ako neka od njih bude zadovoljavajuća, Yahoo bi mogao prodati osnovni deo svoje kompanije u narednih 9 do 12 meseci.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 7:28 pm

Smile Google želi veću kontrolu nad proizvodnjom Nexusa, po uzoru na Apple i iPhone

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Nexusi-Google

Nexus smartfoni do sada su uglavnom imali ulogu vodilje u svijetu Androida. Koncepcija hardvera i dizajn nisu bili toliko važan faktor, koliko sam softver, što je i logično, s obzirom da je Google primarno želio dodatno promovirati svoj mobilni operativni sustav.

Isto tako se nisu previše zamarali ni prodajnim rezultatima. Vidjeli smo da Nexus uređaji nikad nisu rušili prodajne rekorde, već su drugi proizvođači u pravilu nudili više. Google je ispočetka subvencionirao kupnju Nexusa, dakle ulazio je u gubitak, da bi kasnije promijenio politiku i okrenuo se tržištu.

Uslijedio je svojevrstan cjenovni šok, jer su uređaji poskupili, a zadnja generacija se čak pokazala i preskupom u odnosu na ono što nudi, barem kad govorimo o modelu Nexus 5X.

Sada bi ova priča polako mogla biti privedena kraju, jer je izvršni direktor Googlea, Sundar Pichai svojim suradnicima naložio da razrade projekt veće kontrole nad Nexusima. Ovo navodno znači da će Google ubuduće više sudjelovati u dizajnu uređaja i odabiru komponenti, te će ih dati na sklapanje nekom od postojećih proizvođača.

Neki analitičari se usuđuju reći da Google ovime u neku ruku želi proizvoditi Nexus po uzoru na Apple i njegov iPhone. Vidjeli smo da Apple sam dizajnira uređaje, dok mu hardverski dio posla odradi cijeli niz drugih kompanija. Ipak, na kraju ipak pobere najviše vrhnja upravo zahvaljujući kontroli nad cijelim procesom.

U kojoj će se mjeri Google ugledati na Apple, ostaje za vidjeti, no svakako možemo očekivati zanimljivija vremena po pitanju budućih Nexus uređaja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 7:31 pm

Smile Facebook poboljšava News Feed

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Ekipa iz Facebook-a nastavlja da radi na svojoj društvenoj mreži, a nove promene će, nadaju se, korisnike "naterati" da više dele, lajkuju i komentarišu poruke koje vide. To neće učiniti silovanjem besmislenim porukama dok ne izludite i pritisnete "lajk", već prilagođavanjem algoritma koji će birati upravo one teme koje želite videti.

Facebook-ov algoritam do sada je na News Feed gurao sve vrste poruka koje su bile zanimljive vašim prijateljima i na koje je veći broj prijatelja reagovao. Novi algoritam će to činiti bolje, tesadržaje filtrirati po kvalitetu, a ne samo po "click-bait" efektu.

Poruke s bombastičnim naslovima i linkovima koje vode na glupave i nezanimljive sadržaje biće na samom dnu lestvice prioriteta. Cilj novog algoritma jeste naterati vlasnike Facebook stranica da dele važan i zanimljiv sadržaj.

Očekivano, korisnici će i dalje imati mogućnost ručnog podešavanja News Feed-a i određivanja kakve sadržaje žele videti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Feb 05, 2016 8:33 pm

Smile Čak i ako ga ne želite, Microsoft skida Windows 10 na vaš računar

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Microsoft želi da što više njihovih korisnika na svoja računara instalira Windows 10. Do sada su nas na to znali često podsetiti porukom u dnu ekrana, ali od ove nedelje krenuli su s još agresivnijim pristupom. Windowsi 10 sad će prikazati među preporučenim ažuriranjima što znači da se na velikom broju Windows 7 ili 8.1 računara mogu skinuti automatski i pokrenuti instalaciju. To su potvrdili i u izjavi za Verge, navodeći da žele pomoći korisnicima koji su ranije rezervisali nadogradnju.

Istina, Windows 10 u velikoj meri je odličan izuzev određenih pitanja privatnosti koja se lako mogu rešiti, a ako vam se i ne svidi, lako ćete se vratiti na prethodnu verziju. Ali, činjenica je da se mnogima ovakav pristup može činiti napornim, a treba računati i na količinu podataka koju treba skinuti, što može biti veliki problem ako se radi o nekome ko se spaja preko mobilnih uređaja.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 06, 2016 5:24 pm

Smile Firefox OS za telefone sada je i zvanično mrtav

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Kako prenosi The Next Web, Mozilla je prekjuče i zvanično proglasila mrtvim svoj Firefox OS za pametne telefone.

Da budemo precizniji, u mailu koji su poslali developerima, iz Mozille su naveli kako će "završiti sa razvojem Firefox OS-a za pametne telefone nakon što objave verziju 2.6", koja se očekuje nekada u maju ove godine, dok će prodavnica aplikacija za Firefox OS telefone biti zatvorena 29. marta.

Podsećamo, Mozilla je još prošle godine potvrdila kako odustaje od daljeg razvoja smartphone verzije Firefox OS-a, a sada su istakli kako već neko vreme testiraju novi "proces inoviranja proizvoda", što bi se moglo protumačiti i kao svojevrsna najava platforme koja bi mogla zameniti Firefox OS, ističu na The Next Web-u.

Mozilla će zvaničnu podršku za Firefox OS telefone ugasiti u maju ove godine, kada će sve zaposlene koje su radili na ovom projektu prebaciti na neke druge - vrlo verovatno fokusirane na web i IoT.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 06, 2016 5:27 pm

Smile GoPro povlači iz prodaje jeftinije kamere

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Hero i Hero+ kamere koje nude mnogo za relativno nisku cenu od aprila više neće biti u prodaji. GoPro je ovu odluku doneo nakon loših finansijskih rezultata za protekli kvartal, zbog kojih su bili u gubitku od 34 miliona dolara.

Uprkos slaboj zaradi, teško je videti kako će povlačenje nekih od najpopularnijih akcionih kamera na tržištu pomoći firmi. GoPro planira u bližoj budućnosti prodavati samo Hero 4 Black, Hero 4 Silver i Hero 4 Session, s tim da bi kompanija uskoro trebala izbaciti Hero 5 kameru i sopstvenu Karma bespilotnu letelicu, koja će nositi GoPro kameru i snima 4K video.

Uprkos tvrdnjama analitičara da je za sve lošiju finansijsku situaciju GoPro-a krivo prezasićenje tržišta akcionim kamerama, direktor kompanije, Nicholas Woodman, demantovao je te navode i pojasnio da tržišni udeo GoPro kamera zapravo raste.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 06, 2016 5:30 pm

Smile Apple mora platiti 625 milijuna dolara odštete za povredu patenata u iMessage i FaceTime servisima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Ipad-iphone-ios9-facetime

Mnoge kompanije su od Appela gubile sporove i plaćale penale, no ponekad se sudbina okrene i protiv njih. Prema presudi američkog East Texas Federal Disctrict suda, Apple je dužan platiti 625,6 milijuna dolara tvrtki VirnetX i to za neovlašteno korištenje patenata u vrlo poznatim iMessage i FaceTime servisima.

VirnetX je zapravo patent troll, tj. tvrtka koja zarađuje uglavnom tužeći druge kompanije za povrede patentnih prava. Ovo je sada drugi put da VirnetX tuži Applea za FaceTime. Isti sud u Texasu je 2012. godine presudio u korist VirnetX-a i dosudio odštetu od 360 milijuna dolara, a Apple je bio primoran redizajnirati FaceTime. VirnetX je u tom postupku skoro dobio i plaćanje royality naknada od svakog prodanog iPhonea i iPada, ali je u žalbenom postupku to odbijeno.

Spomenuti teksaški sud inače slovi kao prijateljski raspoložen prema patent trollovima koji na ovaj način «love» velike tehnološke kompanije i tuže ih za širok spektar patenata, pa što dobiju, dobiju. VirnetX je 2010. godine tužio i Microsoft, od kojeg je tražio 200 milijuna dolara, ali je kasnije izvansudskom nagodbom uspio izvući solidna 23 milijuna.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 06, 2016 5:34 pm

Smile Saga d.o.o. Beograd na novoj poslovnoj adresi

Nakon više od 26 godina uspešnog poslovanja u beogradskom Sava centru, Saga d.o.o. Beograd se preselila u novi poslovni prostor koji odgovara renomeu kompanije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Saga-1024x768

Od 1. februara 2016. godine novo sedište kompanije nalazi se u Bulevaru Zorana Đinđića 64a (GTC House), u samom centru poslovnog dela Novog Beograda. Sagine nove savremeno opremljene i funkcionalne kancelarije prostiru se na 2000 kvadratnih metara, na prvom spratu i delimično u prizemlju poslovne zgrade GTC House.

Kako izgledaju Sagine nove prostorije možete da pogledate ovde
http://www.saga.rs/o-nama/osnovni-podaci-o-preduzecu/nova-sagina-adresa/fotografije-novog-poslovnog-prostora.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Feb 06, 2016 5:37 pm

Smile Dodeljena priznanja za najbolje sajtove u 2015. godini

Priznanja pobednicima na izboru najboljih internet destinacija po izboru PC Press-a uručena su danas, na svečanom skupu u Skupštini grada Beograda.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 IMG_5710b-1024x633

U ovogodišnjem, 19. po redu izboru, pored sajtova odabrani su i najbolji nastupi na društvenim mrežama, kao i najbolje mobilne aplikacije.

Pobednici po kategorijama su:

Vesti – n1info.com
Servisi – helloworld.rs
e-market – nonstopshop.rs
Baza znanja – edukacija.rs
Moderna porodica – bebac.com
Slobodno vreme – krstarica.com
Blog – amitzdulniker.com
Specijalnu nagradu RNIDS-a za izuzetan doprinos razvoju domaćih online servisa poneo je sajt euprava.gov.rs

Najbolji nastup na društvenim mrežama imao je YouTube kanal Yasserstain, a nagradu publike za celokupni online nastup u 2015. godini osvojila je kompanija P…S…Fashion.

Dodeljena su i priznanja za najbolje aplikacije za mobilne uređaje. Titulu najbolje ponela je aplikacija Telenor banke.

Prisutnima su se obratili Dejan Ristanović, glavni i odgovorni urednik časopisa PC Press, i generalni direktor Master Carda Artur Turemka koji je dodelio nagradu u kategoriji e-market. Pokrovitelj akcije je Skupština grada Beograda, a prijatelji izbora su RNIDS i Master Card.

Po prvi put u Srbiji, svi pobednici kategorija dobili su statuu koja je odštampana na 3D štampaču kompanije Voxellab.

Kompletan spisak dobitnika objavljen je u časopisu PC #229 kao i na strani www.pcpress.rs/pcpress-top50-2015.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 08, 2016 6:17 pm

Smile Posetite online muzej starih virusa

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Nedelja je pravo vreme za zanimljivosti, pa ako već niste, obavezno posetite Malware Museum - Internet Archive stranicu na kojoj se nalazi zabavna i sjajna kolekcija virusa koji su bili "popularni" 80-tih i 90-godina dvadesetog veka, kada su napadali MS DOS i kada, nažalost, antivirusi nisu bili tako uobičajeni kao danas.

Naravno, ovoj kolekciji je oduzeta sva potencijalna malicioznost, pa je ostala samo njihova umetnička forma, po kojoj su tadašnji virusi i bili poznati.

Iako ponekad destruktivni, svoju su misiju neretko obavljali uz tehno muziku i druge, podjednako zabavne poruke namenjene užasnutom korisniku. Pa, uživajte.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 08, 2016 6:20 pm

Smile Google presudio lažnim download linkovima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Google je ovih dana uveo još jednu novost koja bi trebala olakšati surfovanje, a otežati posao onima koji lažnim linkovima mame korisnike na neželjene sadržaje i reklame. U rezultatima Google-ove internet pretrage od sada će biti blokirane one stranice koje nude lažne "download" likove, pretvaraju se da su bezbedne dok pokušavaju instalirati malware, ili imaju nameru navesti korisnika da im poveri neke osetljive informacije (lozinke, brojeve kreditnih kartica i slično).

Google će početi da kažnjava stranice s reklamnim prozorima koji imaju obmanjujuće dugmiće za download. Google-ov browser Chrome će upozoriti korisnika ukoliko detektuje stranicu s obmanjujućim dugmetom za preuzimanje, a koji se nalazi na oglasu. Lako je naići na obmanjujuće oglase s dugmetom za preuzimanje ako korisnik traži besplatan softver putem interneta, jer se često takvi dugmići za preuzimanje vrlo dobro uklope u samu stranicu.

U slučaju kad korisnik klikne na neki takav link, prikazat će mu se crveni prozor upozorenja. Naravno, ukoliko želi, korisnik će moći pristupiti takvoj stranici, ali većina korisnika će takve stranice izbegavati.

Dodatno, iz Googlea upozoravaju vlasnike webova koji će biti označeni na ovaj način da spreče postavljanje zloćudnog ili zavaravajućeg sadržaja na svoje stranice. U tome im čak nude i aktivnu pomoć.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 08, 2016 6:25 pm

Smile Logitech gejming tastatura sa RGB osvetljenjem

Logitech predstavlja mehaničku gejming tastaturu G810 Orion Spectrum u kojoj je integrisana napredna tehnologija. Koristi Logitech-ove mehaničke prekidače Romer-G, prilagodljivo RGB osvetljenje i tastere za kontrolu multimedije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 G810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard

“Susreli smo se s desetinama igrača tokom poslednjih godinu i po dana, i pitali smo ih šta bi želeli da vide u gejming tastaturi,” izjavio je Ujesh Desai, potpredsednik i generalni menadžer za gejming periferije u Logitechu. “Tako smo osmislili tastaturu Logitech G810 Orion Spectrum jednostavnog i sofisticiranog dizajna čiji je fokus pružiti igračima najbolje performanse.”

Logitech G810 Orion Spectrum ima Logitechove ekskluzivne mehaničke prekidače Romer-G koji donose gotovo automatsku povratnu informaciju i registraciju pritiska na tastere do 25 posto brže od standardnih mehaničkih prekidača. Uz prayan hod od samo 1,5 mm, Romer-G prima naredbe daleko brže, pomažući vam da ostvarite prednost u nadmetanju u kom je svaka milisekundna važna. Uz veću izdržljivost od 70 miliona pritisaka na tastere, do 40 odsto više od većine ostalih standardnih mehaničkih prekidača na tržištu gejming periferije, sada možete igrati s poverenjem, znajući da vaša tastatura može da preživi praktično sve.

Korišćenjem softvera Logitech Gaming (LGS), izaberite i prilagodite osvetljenje za svaki pojedini taster iz dostupnog spektra s više od 16,8 miliona boja i uskladite svetlosne efekte s drugom Logitech-ovom gejming opremom. Možete označiti tastere po boji kako biste pratili druge naredbe, ili prilagoditi boje svojim postavkama. Središnje pozadinsko osvetljenje olakšava pronalaženje pravog tastera u igri, ali i u mraku. I LGS dolazi u paketu s prilagodljivim osvetljenjem za profile, za više od 300 različitih igara.

Logitech G810 Orion Spectrum ima tastere za kontrolu multimedije – reprodukciju, pauziranje ili trenutno isključivanje muzike i videa, tako da odsad možete kontrolisati pozadinsku muziku bez napuštanja igre. Koristite točkić za podešavanje glasnoće ili prebacivanje na sledeću numeru.

Logitech G810 Orion Spectrum se očekuje u prodaji do kraja februaru godine po preporučenoj maloprodajnoj ceni od 189 evra. Više informacija naći ćete na adresi gaming.logitech.com.

Izvor: Logitech
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Feb 08, 2016 6:32 pm

Smile Ne kupujte jeftine USB-C kablove jer mogu da unište gadgete

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

USB-C je novi standard povezivanja koji omogućava prenos videa, zvuka, podataka, ali i da brzo punimo svoje gadgete. Uz to je dizajniran tako da je manji i da ne moramo razmišljati kako spajamo uređaje. Njegova prednost je i ta što je ovo univerzalni standard, što znači da ga može jeftino proizvoditi svako i tu nastaje problem, prenosi CNN.

Jeftini kablovi nisu novost, ali kako USB-C može prenositi puno veću snagu od micro-USB-a, loš ili oštećen kabal može povući previše struje i oštetiti laptop ili telefon. Kablovi bi trebali prepoznati uređaj od kojeg, odnosno izvor električne energije s kojeg vuku struju i prilagoditi rad, ali Google-ov inženjer Benson Leung iskusio je da to nije uvek tako.

Testirao je Surjtech-ov 3M USB-C kabal i uništio svoj 1500 dolara vredan laptop jer su žice u kablu bile pogrešno spojene. Potom je sam odlučio da testira kablove na Amazonu kako bi sprečio da se ista stvar dogodi drugima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 2

Na svojoj Google+ stranici je napisao kako mu je dosadilo da neki proizvođači varaju sa specifikacijama te upozorio da čudno ponašanje gadgeta nije najgora stvar, već da je ono što neke kompanije rade jednostavno opasno.

Skuplji kablovi obično su bolja odluka, ali i to nije garancija da će gadgeti biti sigurni, ali organizacija koja je postavila standard sada radi na izdavanju oznake za bezbedne kablove.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 09, 2016 5:21 pm

Smile Danas je Dan bezbednosti na Internetu

Safer Internet Day je manifestacija koja se ove godine održava devetog februara, sa ciljem promovisanja sigurnijeg i odgovornijeg korišćenja digitalnih, a pre svega mobilnih tehnologija, sa naglaskom na mlađoj populaciji. Nastala je 2004, a prve akcije su preduzete već sledeće godine. Datum održavanja nije fiksan, već je ustanovljeno pravilo da to svake godine bude drugi dan druge nedelje u drugom mesecu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 SID2016_logo-1024x537

Dan bezbednosti na Internetu se obeležava u organizaciji mreže Insafe/INHOPE, a ove godine u obeležavanju učestvuje više od sto zemalja. Slogan današnjeg bezbednijeg dana je “Odigraj svoju ulogu za bolji Internet“.

U najavi ovog događaja, Evropski zavod za statistiku Eurostat objavio je podatak da je prošle godine svaki četvrti korisnik Interneta u Evropi imao probleme sa bezbednošću na Internetu – a ako vas zanima detaljnija statistika, možete je naći ovde. U najvećem procentu radi se o napadima virusa i raznih malvera, ali zbog straha od pretnji, određen procenat korisnika uopšte nije koristio “osetljive” usluge, npr. online kupovinu (19%), e-banking (18%) ili WiFi van kuće (13%). Kada je reč o virusima i malverima, najgore su prošli Hrvati (41%), a najoprezniji su Holanđani (6%), koji takođe u najvećem procentu izbegavaju WiFi van svog doma. Rumuni najviše izbegavaju online kupovinu, a Nemci e-banking. Ipak, u poređenju sa 2010. godinom, u svim zemljama osim Hrvatske opao je procenat korisnika koji su imali probleme zbog zaraze virusom ili malverom.

Više detalja o ovogodišnjem obeležavanju Dana bezbednosti na Internetu možete da pronađete ovde http://www.saferinternet.org.uk/safer-internet-day/2016
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Feb 09, 2016 5:22 pm

Smile Windows 10 konačno prestigao XP po broju korisnika

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 1

Prema najnovijem izveštaju istraživačke kompanije Netmarketshare, Windows 10 je u januaru ove godine konačno prestigao Windows XP po broju korisnika.

Kako prenosi ZDNet, Windows 10 je u januaru koristilo 11,85%, dok je Windows XP koristilo 11,42% korisnika čije je online aktivnosti Netmarketshare pratio.

Očekivano, na vrhu liste je i dalje Windows 7, kojeg je u proteklom mesecu koristilo 52,47% korisnika, iako su ovi rezultati osetno slabiji u odnosu na juli 2015. godine, kada je Sedmicu koristilo 60,73% korisnika.

Ostatak liste čine još Windows 8.1, sa učešćem od 10,40%, Mac OS X sa 3,44% i ostali operativni sistemi, sa 10,42%.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 13 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu