Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 61 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 61 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Zlopamtilo - Page 3 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Zlopamtilo - Page 3 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zlopamtilo - Page 3 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zlopamtilo - Page 3 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zlopamtilo - Page 3 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Zlopamtilo - Page 3 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Zlopamtilo - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zlopamtilo

+10
Johnny-Azra
madam mim
Time
inspy
poullovers
Konkubinac
furija
Batista
Lilith
Avramova
14 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od furija Pon Maj 19, 2014 12:38 am

Oblice, ja te potpuno razumem  Zlopamtilo - Page 3 479116528 Kad sam bila dete, jedno 6 godina amoj brat od strica 5, bila sam u gostima kod njih. I brat i ja se podyapamo oko nekih igracaka. Strina nam oduzme sve.... i ja posle 10 minuta ukapiram da je on u sobi i da mu je dala te iste igracke. Ako mi ko veruje, nikad im nisam usla u kucu od tad. Uvek sam imala neki izgovoror zasto ne mogu  Zlopamtilo - Page 3 3681966919  Naravno da niko pojma niti je imao, niti ima pojma zasto  Zlopamtilo - Page 3 500484114 Zlopamtilo - Page 3 3681966919 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Lilith Pon Maj 19, 2014 1:33 am

oblica ::
Lilith ::
oblica ::Kako se oprašta?

tako što mu daš još koju priliku da te zayebe ili napravi budalom. Zlopamtilo - Page 3 2214231980

Ne ozbiljno bre.. jel može neko da mi opiše postupak...

hoću da ne budem zlopamtilo al ne znam kako...

ozbiljna sam.

sve je nešto naopako večeras, da li vraćanjem nadoknađujemo sopstveni nedostatak balansa.

ili nevraćanjem premalo cenimo sebe?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Lilith Pon Maj 19, 2014 1:36 am

ne mogu da se setim ko ti je ono rekao da 'zinat živiš... Zlopamtilo - Page 3 3681966919
umeš da vratiš kada/ako zatreba, sigurna sam.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 7:59 am

furija ::Oblice, ja te potpuno razumem  Zlopamtilo - Page 3 479116528 Kad sam bila dete, jedno 6 godina amoj brat od strica 5, bila sam u gostima kod njih. I brat i ja se podyapamo oko nekih igracaka. Strina nam oduzme sve.... i ja posle 10 minuta ukapiram da je on u sobi i da mu je dala te iste igracke. Ako mi ko veruje, nikad im nisam usla u kucu od tad. Uvek sam imala neki izgovoror zasto ne mogu  Zlopamtilo - Page 3 3681966919  Naravno da niko pojma niti je imao, niti ima pojma zasto  Zlopamtilo - Page 3 500484114 Zlopamtilo - Page 3 3681966919 

Konačno neko ko me razume. Zlopamtilo - Page 3 3681966919
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od madam mim Pon Maj 19, 2014 8:29 am

Od svih ljudi na forumu, očekivala bih da Oblica prva ima recept za prevazići i zaboraviti uvredu (valjda zbog meditacije, sklonosti budizmu i sl.)  Smile . A zapravo su oba primera, i Furijin i Oblicin, primer kako te odrasli nesvesno uvrede dok si mali. I to ti se ureže u sećanje i boli više nego neka uvreda koju si progutao ovako mator, na poslu od kolege, recimo.
Ja, naravno, nemam recept, ali mogu da podelim s vama svoj način razmišljanja. A on je jednostavan: život je jako kratak i glupo ga je traćiti na ljude, mesta, situacije koji u nama izazivaju loše osećanje (nekad je to neminovno, ali kad nije - treba izbrisati, zaboraviti, precrtati...). 'Ebeš strikana koji se pravi duhovit pred sebi ravnima tako što zaebava dete... A i ta "babatetka" što samo svom detetu daje igračke... Ma, tužni su to primerci ljudske vrste i ne vredi trošiti vreme, niti misli na njih... Ima toliko stvari, toliko divnih ljudi, toliko lepih mesta koje treba upoznati i čuvati tamo 'ispod trepavica'... Tome se treba radovati. Onda je lako 'oprostiti'.
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 9:10 am

Lilith ::
ozbiljna sam.

sve je nešto naopako večeras, da li vraćanjem nadoknađujemo sopstveni nedostatak balansa.

ili nevraćanjem premalo cenimo sebe?

pa kažu da vraćanjem ponizimo sebe...

Lilith ::ne mogu da se setim ko ti je ono rekao da 'zinat živiš... Zlopamtilo - Page 3 3681966919
umeš da vratiš kada/ako zatreba, sigurna sam.

Ma umem. Umem i da ne vratim, al ne umem na emotivnom nivou to da rešim.

Mada.. Iz inata se može mnogo energije dobiti. Dobar je to pokretač.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od furija Pon Maj 19, 2014 9:50 am

Umem i da ne vratim, al ne umem na emotivnom nivou to da rešim. ::

Kad vratis, onda se to samo i emotivno resi  Zlopamtilo - Page 3 750862024 Zlopamtilo - Page 3 3681966919 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Konkubinac Pon Maj 19, 2014 11:16 am

oblica ::Evo ja probala i da izguglam i nšta...  Zlopamtilo - Page 3 363364791 

Svuda piše da treba oprostiti i zašto treba oprostiti, al kako oprostiti pojma nemamo...

os recept... neko te iza ledja pljuje a ovamo sve tralala...znas sama na onom forumu, secas se, najbolja prijateljica... moj recept: pozoves njega ili na nju na kafu, pice, veceru, nebitno... i cekas da li ce da kao covek kaze izvini bio/la sam skot toliko puta i to sam radio/la zbog toga sto ne mogu da se kontrolisem i sta znam... i onda oprostis, napravite pakt o nenapadanju i sve bude super iako ostane mali ukus gorcine kao kad ti u kesici bibera preostane nesto a ti usmrknes greskom misleci da je prazna...

a ako to uradis i pocnete da vodite tokom susreta tradicionalne neformalne razgovore u kojima te pozvani jos izmedju redova konstantno podyebava jer ne moze da pobegne od svoje prirode...e onda ybg... nekima spasa nema.

ja kad pogresim a gresio sam u zivotu prilicno, bez obzira sto smatram da to nije neka kompenzacija izvinim se, pogotovu sad, danas. najtragicnije od svega mi je to sto mnogo ljudi misle da su svi oko njih kompletni idioti i da ne znaju sta i kad si im radio iza ledja a iz usta im stalno izvire pozivanje na neku cestitost.

id begaj bre...  Zlopamtilo - Page 3 3681966919 

odo na hemoterapiju
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 11:25 am

madam mim ::Od svih ljudi na forumu, očekivala bih da Oblica prva ima recept za prevazići i zaboraviti uvredu (valjda zbog meditacije, sklonosti budizmu i sl.)  Smile . A zapravo su oba primera, i Furijin i Oblicin, primer kako te odrasli nesvesno uvrede dok si mali. I to ti se ureže u sećanje i boli više nego neka uvreda koju si progutao ovako mator, na poslu od kolege, recimo.
Ja, naravno, nemam recept, ali mogu da podelim s vama svoj način razmišljanja. A on je jednostavan: život je jako kratak i glupo ga je traćiti na ljude, mesta, situacije koji u nama izazivaju loše osećanje (nekad je to neminovno, ali kad nije - treba izbrisati, zaboraviti, precrtati...). 'Ebeš strikana koji se pravi duhovit pred sebi ravnima tako što zaebava dete... A i ta "babatetka" što samo svom detetu daje igračke... Ma, tužni su to primerci ljudske vrste i ne vredi trošiti vreme, niti misli na njih... Ima toliko stvari, toliko divnih ljudi, toliko lepih mesta koje treba upoznati i čuvati tamo 'ispod trepavica'... Tome se treba radovati. Onda je lako 'oprostiti'.

Ima u budizmu lepih saveta. Ima ih i u pravoslavlju.
Al na kraju, ti si taj koji ih mora primeniti, jednom, nekada, kada doneseš odluku..

Mislim da ni sebi ne opraštamo, ako nismo sposobni da oprostimo drugima.

Nešto što sam ja godinama radila je prelaženje preko nečega. Možda sam imala
ideju da tako oprašanje izgleda, ali nije to to..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Avramova Pon Maj 19, 2014 12:37 pm

madam mim ::Od svih ljudi na forumu, očekivala bih da Oblica prva ima recept za prevazići i zaboraviti uvredu (valjda zbog meditacije, sklonosti budizmu i sl.)  Smile . A zapravo su oba primera, i Furijin i Oblicin, primer kako te odrasli nesvesno uvrede dok si mali. I to ti se ureže u sećanje i boli više nego neka uvreda koju si progutao ovako mator, na poslu od kolege, recimo.

Da li mi razgovaramo o uvredama ili o zlom delu? Moja baba je imala običaj da kaže - Može mi reći šta god hoće, time me neće promeniti.

Kakava uvreda, kakve ludosti, to pametan čovek zaboravi u trenu. Po logici stvari dete pamti i ono loše što bi kao odrastao ignorisao i to je razumljivo iako i na izvestan način govori o detetu i njegovom imanju ili nemanju da se nekome izjada a ovaj mu pomogne i nauči ga da je to ništa.

madam mim, nije samo budizam taj koji će smiriti čoveka, ima Pravoslavlje tu jačinu ako ga nosimo u sebi potpuno baš kao i svaku drugu veru.


Poslednji izmenio Avramova dana Pon Maj 19, 2014 10:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 1:07 pm

Konkubinac ::

os recept... neko te iza ledja pljuje a ovamo sve tralala...znas sama na onom forumu, secas se, najbolja prijateljica... moj recept: pozoves njega ili na nju na kafu, pice, veceru, nebitno... i cekas da li ce da kao covek kaze izvini bio/la sam skot toliko puta i to sam radio/la zbog toga sto ne mogu da se kontrolisem i sta znam... i onda oprostis, napravite pakt o nenapadanju i sve bude super iako ostane mali ukus gorcine kao kad ti u kesici bibera preostane nesto a ti usmrknes greskom misleci da je prazna...

a ako to uradis i pocnete da vodite tokom susreta tradicionalne neformalne razgovore u kojima te pozvani jos izmedju redova konstantno podyebava jer ne moze da pobegne od svoje prirode...e onda ybg... nekima spasa nema.

ja kad pogresim a gresio sam u zivotu prilicno, bez obzira sto smatram da to nije neka kompenzacija izvinim se, pogotovu sad, danas. najtragicnije od svega mi je to sto mnogo ljudi misle da su svi oko njih kompletni idioti i da ne znaju sta i kad si im radio iza ledja a iz usta im stalno izvire pozivanje na neku cestitost.

id begaj bre...  Zlopamtilo - Page 3 3681966919 

odo na hemoterapiju

e ebi ga...

Od avgusta prošle godine, pa do pre nekih mesec dana, odgovori su se pojavljivali
tako da bi neko komotno mogao da kaže ma ''nemoguće''. Poslednji u nizu bio je
odgovor ''krivica''.
Gledam tako neki film na tv-u. Ne znam ni kad je počeo, ni o čemu se radi. Uglavnom
lik upoznao ženu svog života i ljubav cveta, da bi mu ona u jednom trenutku rekla
''ja ne mogu da živim sa tvojom krivicom''. On pokunjen izađe, luta celu noć gradom,
vraća se i pita je ''Šta je to krivica?'' Ona ustaje, pušta muziku, igra i zove i njega da
joj se pridruži, ali on ne može. I tu je za mene bio kraj filma.
Krivica je nešto što izminira svaki pokušaj da budeš zadovoljan i srećan. Već na sam
nagovešaj sreće vice ''ti to ne zaslužuješ''.
Nekako mislim, kada bih sebi uspela da oprostim, lako će mi biti za druge.

Valjda sam zbog toga toliko fokusirana na tuđe krivice. Preusmeravam bes na druge,
da se ne bih načisto sahranila.
I ako nisam do sada, eto mi šanse da pokušam da se vratim u život.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Lilith Pon Maj 19, 2014 1:27 pm

oblica ::
Krivica je nešto što izminira svaki pokušaj da budeš zadovoljan i srećan. Već na sam
nagovešaj sreće vice ''ti to ne zaslužuješ''.
Nekako mislim, kada bih sebi uspela da oprostim, lako će mi biti za druge.


Valjda sam zbog toga toliko fokusirana na tuđe krivice. Preusmeravam bes na druge,
da se ne bih načisto sahranila.
I ako nisam do sada, eto mi šanse da pokušam da se vratim u život.

ne dozvoljavaš sebi da budeš srećna... to mi je tako poznato.
na neki način se time kažnjavaš, a po pitanju uzroka se ništa ne rešava, što je dodatni problem. kalemiš krivicu na krivicu.
znaš da je sebi najteže oprostiti... a u nekim slučajevima je diskutabilno da li krivice uopšte ima ili je iz nekog razloga, negativne reakcije, pasivnosti ili čega već, sami sebi namećemo.

najteže mi je bilo popravljati odnose, druge, sebe... najlakše precrtam i taj/to za mene ne postoji.
ne možeš sebe precrtati, ali možeš da kreneš iz početka.
manje fokusa na druge i koliko drugima treba... ako se okreneš sebi, neće se krivica udvostručiti, ne brini.


Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Batista Pon Maj 19, 2014 10:48 pm

Oblice tvoja trauma iz djetinstva je toliko teska i gnusna da ja stvarno ne znam kako uspjevas zivjeti sa njom tolike godine.  Zlopamtilo - Page 3 479116528 Zlopamtilo - Page 3 479116528 Zlopamtilo - Page 3 479116528 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 10:52 pm

zapamtila sam te...  Zlopamtilo - Page 3 2207937128 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Batista Pon Maj 19, 2014 10:55 pm

Odpamti me srece ti, da ne bude belaja.  Very Happy 

P.S. Kako je krenulo necemo se vise moci ni igrati ni saliti sa djecom, da nam to ne bi zapamtila.  Very Happy 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Pon Maj 19, 2014 10:57 pm

Pa ne umem. Zapamćen si i gotovo.  Zlopamtilo - Page 3 363364791 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Avramova Pon Maj 19, 2014 11:12 pm

oblice, nemoj tako, vidiš da je Batista duša od čoveka. Nema se njemu šta pamtiti osim dobroga. Very Happy


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od madam mim Uto Maj 20, 2014 1:01 pm

Batista ::Oblice tvoja trauma iz djetinstva je toliko teska i gnusna da ja stvarno ne znam kako uspjevas zivjeti sa njom tolike godine.  Zlopamtilo - Page 3 479116528 Zlopamtilo - Page 3 479116528 Zlopamtilo - Page 3 479116528 

Zezaj se ti, al' vidiš da te traume i nisu baš naivne. Vidiš da žena nije po JUS-u: meditira, slika, prati izjave dr Abramovića, ima čudan muzički ukus, ne bi linčovala homoseksualce... Života mi, nije baš "sva svoja"  Zlopamtilo - Page 3 3137150671
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Uto Maj 20, 2014 2:09 pm

affraid kuku šta su mi uradili...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od madam mim Uto Maj 20, 2014 4:37 pm

oblica ::affraid kuku šta su mi uradili...

Striko te upropastio načisto, sestro slatka....  Zlopamtilo - Page 3 3681966919 
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Batista Uto Maj 20, 2014 11:31 pm

Da nije striko radio jos nesto sto nije smio?  Zlopamtilo - Page 3 3681966919 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Johnny-Azra Uto Maj 20, 2014 11:39 pm

Niti sam zlopamtilo, niti me to interesuje...Nekako je zivot ljepsi kad covjek nije zlopamtilo...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Lilith Uto Maj 20, 2014 11:42 pm

kako znaš ako nisi nikada bio zlopamtilo?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Konkubinac Sre Maj 21, 2014 5:08 am

oblica ::
Konkubinac ::

os recept... neko te iza ledja pljuje a ovamo sve tralala...znas sama na onom forumu, secas se, najbolja prijateljica... moj recept: pozoves njega ili na nju na kafu, pice, veceru, nebitno... i cekas da li ce da kao covek kaze izvini bio/la sam skot toliko puta i to sam radio/la zbog toga sto ne mogu da se kontrolisem i sta znam... i onda oprostis, napravite pakt o nenapadanju i sve bude super iako ostane mali ukus gorcine kao kad ti u kesici bibera preostane nesto a ti usmrknes greskom misleci da je prazna...

a ako to uradis i pocnete da vodite tokom susreta tradicionalne neformalne razgovore u kojima te pozvani jos izmedju redova konstantno podyebava jer ne moze da pobegne od svoje prirode...e onda ybg... nekima spasa nema.

ja kad pogresim a gresio sam u zivotu prilicno, bez obzira sto smatram da to nije neka kompenzacija izvinim se, pogotovu sad, danas. najtragicnije od svega mi je to sto mnogo ljudi misle da su svi oko njih kompletni idioti i da ne znaju sta i kad si im radio iza ledja a iz usta im stalno izvire pozivanje na neku cestitost.

id begaj bre...  Zlopamtilo - Page 3 3681966919 

odo na hemoterapiju

e ebi ga...

Od avgusta prošle godine, pa do pre nekih mesec dana, odgovori su se pojavljivali
tako da bi neko komotno mogao da kaže ma ''nemoguće''. Poslednji u nizu bio je
odgovor ''krivica''.
Gledam tako neki film na tv-u. Ne znam ni kad je počeo, ni o čemu se radi. Uglavnom
lik upoznao ženu svog života i ljubav cveta, da bi mu ona u jednom trenutku rekla
''ja ne mogu da živim sa tvojom krivicom''. On pokunjen izađe, luta celu noć gradom,
vraća se i pita je ''Šta je to krivica?'' Ona ustaje, pušta muziku, igra i zove i njega da
joj se pridruži, ali on ne može. I tu je za mene bio kraj filma.
Krivica je nešto što izminira svaki pokušaj da budeš zadovoljan i srećan. Već na sam
nagovešaj sreće vice ''ti to ne zaslužuješ''.
Nekako mislim, kada bih sebi uspela da oprostim, lako će mi biti za druge.

Valjda sam zbog toga toliko fokusirana na tuđe krivice. Preusmeravam bes na druge,
da se ne bih načisto sahranila.
I ako nisam do sada, eto mi šanse da pokušam da se vratim u život.

nije 'ebi ga...tako ja 'ebem kad oce mene psiholoski da 'ebu... svakom po zasluzi.

potpuno mi je jasna tvoja dilema, to je dilema svake zene, zato si i rekla ono 'ebi ga jer ja obozavam da budem sadista i da mucim do granice psiholoskog bola ne zbog moje potrebe nego zbog tudjeg nauka. zene su sklone da uvek preuzmu deo svakakavih krivica samo zato sto su takve psiholoske gradje. to je prirodno a  zavisi od vaspitanja i od karaktera. ako zive sa tolerantnim covekom, naprimer nekim kao sto sam ja (i nemo' se cerekas na ovo) to pitanje nikad nece sebi postaviti jer zeni po meni treba dati potpunu slobodu da radi sta zeli u zivotu. ako je skot, ona ce to da koristi za najogavnije igre, ako je normalna moze da ponekad skrene u neku pogresnu ulicu jer zene su takve, kad nisu sigurne u sebe i traze potvrdu koju nema kod partnera pa il nadju tucacha il odu u kupovinu.... ali to je sve za ljude i zbog toga ne treba da imaju osecaj krivice.

krivica jedino moze da im se javi kad im se svest usaglasi sa moralom, pa ako su nekad bila emotivna djubrad i manipulisala osecanjima partnera onda ih to presece i natera u zescu formu patnje....koju naravno nikad nikom nece pokazati, samo zato sto su skotovi jer im je to karkaterna crta. naravno, imas muskaraca koji smisao postojanja nalaze u lecenju svojih kompleksa nad zenama, kroz metstazu psiholoskog, znaci verbalnog a cesto i fizickog nasilja i svaka zena ma kakav karakter bila u jednoj fazi te ogoljenje patnje ce pomisliti da li tu ima i nekog dela njene krivice. ako je napr. doticna skot, shvatice naravno da ima, ali posto je skot odmah ce da zameni tezu i kroz regresiju pokazati snagu zaboravljajuci sve ruzno po nju... a ako je normalna i oseti grizu savesti to moze da je kolje bas duze vreme, nekad i do smrta ako je zesce zagrizla na emotivnom planu. to je ono sto si ti osetila i to je razumljivo. nema leka za to, oma da ti kazem, takva si kakva si i partner mora da te razume zbog toga, a ne da koristi tvoje slabosti da bi ti je jos vise nabijao u glavu.

ali muskarci kao sto znas bolje od mene, nekad umeju da budu skroz slepi na zenske neme i neizrecene vapaje tako da ostajes sama sa svojim bolom dok je on u nekom svom debilnom svetu gluposti i slep za tvoje duhovne potrebe... zato je bolje sve reci otvoreno, jer neces verovati kad se ljudski kaze nekad i otvori dusa, cak i najveci skot moze da se preobrazi u ljubicicu....  Zlopamtilo - Page 3 2214231980

p.s sad iz napisanog i analize tvoje sumnje shvatam da si ti lapo lapo Zlopamtilo - Page 3 479116528 
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Gost Sre Maj 21, 2014 11:10 am

Koje sam ja?

Eto, to je moj problem, što mi muškarci nikakav problem nisu. To su tako jednostavna i jasna bića. Da su mi ljubavni problemi samo par dana, dušu da odmorim.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zlopamtilo - Page 3 Empty Re: Zlopamtilo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu