Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 78 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 78 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Mačke - rasne, domaće EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Mačke - rasne, domaće EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Mačke - rasne, domaće EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Mačke - rasne, domaće EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Mačke - rasne, domaće EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Mačke - rasne, domaće EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Mačke - rasne, domaće EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Mačke - rasne, domaće

+3
naOpaka
Arwen Evenstar
Admin
7 posters

Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Mačke - rasne, domaće

Počalji od Admin Uto Mar 09, 2010 6:24 pm

Kažu da su mačke pametnije od pasa. Ima li u tome istine? Kakva su vaša iskustva?
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 642
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Arwen Evenstar Sub Apr 03, 2010 1:52 am

Imam i psa i macku, ipak pas je pametniji... ili me barem on vise slusa nego macka.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Arwen Evenstar Uto Apr 06, 2010 3:05 am

Ovo je Mićko

Mačke - rasne, domaće Slika0413
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od naOpaka Uto Nov 01, 2011 4:46 pm

imala sam i psa i machku...sad ponovo imam psa, ali machke su zauzele posebno mesto kod mene...nekako kapiraju sve bez mnogo priche, osecaju tvoje raspolozenje i prilagodjavaju se...ako im neshto ne odgovara stave ti do znanja...savrsheno je lako komunicirati i druziti se sa njima... Smile
pas je mozda poslushniji , u smislu da ga je lakshe dresirati i nekako se pokorava komandama... ali mace su velike pametnice i ako neshto nece da urade to je stoga shto one to ne zele a ne zato shto neshto nisu skapirale Smile
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Istina ex Natasha Čet Nov 03, 2011 12:34 pm

Slazem se sa tobom. Sto se tice pascadi, razumeju mnogo vise reci nego sto se moze pretpostaviti. Na primer, moj pas Laki ima cesto probleme sa usima. Genetska bolest. Kada pomislim, idem da stavim Lakiju kapljice u usi, on bezi pod krevet. Kako je znao sta mislim? Osecaju sve. Imaju vreme kada su veseli, tuzni, uplaseni...kada traze hranu, da idu napolje. Ipak, cesto mi naprave nered u kuci. Bas ih briga. Mace nikad! Moja maca 'regdol' Kiti, kada cuje da je neko na vratima odmah se sakrije. Ne izlazi dok sasvim ne bude sigurna da je to neko koga poznajemo dobro. Ako je nepoznata osoba, ne pojavljuje se dok ne ode. Ako neko lupa na vrata, ili se cuje napolju da neko prica, prolazi i sl. ona odmah skoci na kauc gde ja sedim i gleda me pravo u oci. Da kaze da se nesto desava. Zna da otvori vrata na dnevnoj sobi. To su vrata sto se otvaraju od jednog zida do drugog, bez brave. Samo se rukom pomeraju. Ona to radi svojim sapicama i kada bude dovoljno otvorila onda glavom gura da izadje. Strasno zna da voli i da se mazi. Igra se i dolazi kada je zovem. Ne sme da izadje bez dozvole napolje. Ne pravi nikakve stete, ne penje se na zavese. Dovoljno je samo reci NE. Odmah odustaje. Psu je svejedno da li je tanjir cist, voda sveza, jede svasta sa patosa. Maca nece. Protestvuje i trazi da sve bude u redu. Proverava da li je hrana sveza pa onda jede. Samo sto ne moze da govori. A i ne mora kad sve razumem. Nikada se ne moze uporediti pas sa mackama. Nikada.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Sre Dec 18, 2013 11:03 pm

Kakva su vasa iskustva sa mackama kada je u pitanju njihova seksualnost?

Ovo je svakako veoma vazno za vlasnike ovih divnih, pametnih i umiljatih stvorenja.

Iznesite vase misljenje ili prenesite misljenje strucnjaka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Vukota Sre Dec 18, 2013 11:23 pm

Za mene je to potpuno nova i neistrazena oblast, tako da moram da se oslonim na iskustva strucnjaka... Dakle, kako macke gube nevinost i da li i njima kasni kad su u tamo nekom stanju ili je kod njih to drukcije... Ja tri blage nemam sa tim dlakavljenjem tako da ne znam sta da kazem...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Sre Dec 18, 2013 11:28 pm

Nadajmo se da ce se oglasiti ako ne strucno lice, onda neko sa iskustvom.

Ne znam nista o macama pa cak ni o zenskim kucama jer sam imala musko.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Vukota Sre Dec 18, 2013 11:34 pm

Pa ova moja je seka, u to sam bar siguran... Ne drma je pubertet jos ali mozda krene ranije, pa se plasim ako dobije pre vremena koliko to traje... Treba li joj kupiti uloske ili ne... I do koliko je uvece treba pustati napolje, da li do 11 ili 12., inace ne koristi mobilni pa mi to otezava pracenje situacije... Ja znam da je medEcina kompleksna nauka i da se u pojedinim slucajevima proteze cak i na veterinu pa ako ovde neki lekar ili bar babica neka ostavi neki komentar...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od country girl Sub Feb 08, 2014 11:14 pm

Ovo nije moja mačka, ali nisam mogla da odolim slici Smile

Mačke - rasne, domaće 1606986_630867870300110_1853163378_n
country girl
country girl
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4813
Datum upisa : 07.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Pon Feb 24, 2014 6:22 pm

Vukota ::Pa ova moja je seka, u to sam bar siguran... Ne drma je pubertet jos ali mozda krene ranije, pa se plasim ako dobije pre vremena koliko to traje... Treba li joj kupiti uloske ili ne... I do koliko je uvece treba pustati napolje, da li do 11 ili 12., inace ne koristi mobilni pa mi to otezava pracenje situacije... Ja znam da je medEcina kompleksna nauka i da se u pojedinim slucajevima proteze cak i na veterinu pa ako ovde neki lekar ili bar babica neka ostavi neki komentar...

 Mačke - rasne, domaće 2503617651 Mačke - rasne, domaće 2503617651 

Kako danas stoje stvari, jesi li savladao išta od gradiva?  Mačke - rasne, domaće 3486417944 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Vukota Pon Feb 24, 2014 6:29 pm

Jesam, upisao sam vecernju dopisnu skolu iz medecine, ginekologije i veterine... Trenutno pohadjam II semestar, inace to je jedna elitna visokoskolska institucija sa sedistem u Babusnici... Polozio sam ispit iz  podvezivanja jajnika i operacije krajnika, prve pomoci i opste prakse... Problem je oko ovog predmeta iz psihologije licnosti i ponasanja jer je profesor vec dva puta oborio sve na ispitu, kako kaze, nismo savladali mjaukanje i ostrenje kandzi... Juce sam kupio grebalicu i vezbam svaki dan po dva sata u proseku, a unajmio sam i profesorku iz mjaukanja, grebanja i frktanja... Inace, napredan sam student i veoma talentovan, cak se i na drvece penjem bez vecih problema... Verovatno cu biti student generacije na kraju godine, ko zna...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Pon Feb 24, 2014 7:17 pm

Sada mi je jasno zbog čega su me mačke uvek odbijale, ne studira mi se u Babušnici. Mačke - rasne, domaće 479116528

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Vukota Pon Feb 24, 2014 8:49 pm

Postoji organizovan prevoz do mesta odrzavanja nastave... Juce smo, recimo, imali predavanja na njivi, zbog svezeg vazduha i prostora... Strucnu praksu obicno obavljamo po pijacama zbog velikog broja jedinki i gustine populacije, da se izrazim kao vec priuceni biolog... Nekada imamo problema jer moramo da pratimo njihove februarske migracije pa se desi, po koji put, da nemamo izbora pa moramo da zasednemo u jednu obliznju kafanu, a jednom smo cak polagali ispit, verovala ili ne, pored stale... Kasnije nam je objasnjeno da je neophodno dobro poznavanje geografije terena za vecu ocenu, pa ako je zbog nauke-nije nam tesko... Jednog dana ce nam to znanje koristiti...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Ned Mar 23, 2014 8:13 pm

Deset najpametnijih rasa mačaka

10. Egipatski Mau

Egipatski Mau vodi direktno poreklo od afričke divlje mačke. 1956. godine rođeni su prvi potomci ove rase u Americi. Veoma temperamentna, inteligentna, druželjubiva i stalno u pokretu. Voli da je u centru pažnje i nikako ne voli da ostane sama.

9. Devon Reks
Prvi Devon Rex pronađen je u Engleskoj 1960. godine. Devon Rex je jedna od najmlađih rasa mačaka. Izuzetno je inteligentna i može se naučiti mnogim stvarima. Energična, živahna, druželjubiva i voli da se mazi.

8. Burmanska
Burmanska mačka potiče iz Burme i važi za najstariju orijentalnu rasu u Evropi. Važi za veoma društvenu mačku. Voli da je u pokretu, da se igra, trči, skače. Veoma je temperamentna, privržena i voli da se mazi. Ona je dominantna mačka, koja uvek dobije šta poželi.

7. Abisinska
Ova rasa se ubraja u jednu od najstarijih. Potiče iz jugoistočne Azije. Abisinska mačka je veoma  temperamentna, inteligentna  i umiljata. Veoma je druželjubiva. Svako ko je ima tvrdi da je neodoljiva i izuzetan lovac.

6. Orijentalna
Ova rasa nastala je sredinom 20. veka u Velikoj Britaniji. Orijentalna kratkodlaka je veoma slična sijamskoj mački, s izuzetkom različite boje krzna. Po naravi su društvene, odane, znatiželjne, zahtevne, potrebno im je mnogo aktivnosti. Često se naziva sijamska mačka sa izmenjenim genima.

5. Balinezijska
Balinezijska mačka je rasa domaće mačke nastala spontanom mutacijom u leglima sijamske mačke. Veoma su inteligentne, znatiželjne i društvene. Vole da provode mnogo vremena sa ljudima.

4. Havana Braon
Mačke pune ljubavi i nežnosti! Imaju mekan, melodičan glas i veoma vole da su u društvu. Vole igru i u mnogim pokazuju svoju spretnost. Za razliku od drugih vrsta mačaka, Havana Braon češće koriste svoje meke šape za istraživanje stvari nego njušku. Predstavljaju idealnog kućnog ljubimca.

3. Bengalska
Nastala ukrštanjem Azijske leopard mačke sa domaćom. Aktivna je i voli da se igra, posebno u vodi što je osnovna karakteristika ove rase mačaka. Privržena vlasniku, voli društvo dece i drugih kućnih ljubimaca.

2. Sijamska
Mnogi vlasnici sijamskih mačaka tvrde da su njihove mačke toliko inteligentne da mogu prepoznati emocije vlasnika. Sijamske mačke obično žive duže od ostalih rasa, i na taj način imaju više vremena za izgradnju posebne “veze” sa vlasnikom. U stanju su da reše “probleme” kao što su otvaranje ormana i ispraćanje vlasnika u školu ili na posao.

1. Sfinks
Sfinks mačke smatraju se jednim od najinteligentnijih rasa mačaka na svetu. Pored karakterističnog izgleda, sfinks mačke su po karakteru druželjubive, znatiželjne i veoma energične. Zahtevaju puno pažnje jer ne vole samoću.

Izvor + foto

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Sre Feb 18, 2015 9:31 am

Mačke - rasne, domaće Ruska-plava

RUSKA PLAVA

Poznata po svojoj inteligenciji i pitomoj naravi, ruska plava mačka je siguran izbor za svakoga, posebno za one koji imaju porodicu. Između ostalog, pogodna je i zbog toga što nega njene dlake ne zahteva mnogo vremena i strpljenja. To je graciozna mačka, uvek raspoložena za igru i pogodna za život u stanu, ali i u nekom poslovnom okruženju. Dobro se slaže sa decom i drugim životinjama i retko se događa da nekoga ogrebe, ali nije toliko sklona maženju kao druge rase. Ako se, ipak, nađe u takvoj situaciji, radije će da se izmakne, nego da pokaže kandže.

Ruska plava mačka je obično plava, ali može da bude i bele ili crne boje. Voli da se igra i da bude aktivna, pa ako veći deo dana provodi sama, dobro je da dovedete još jednu mačku koja će joj praviti društvo. Njeno kratko, gusto i baršunasto krzno ima srebrnast sjaj i treba ga redovno četkati i češljati, kako bi se odstranila mrtva dlaka tokom sezone linjanja, ali ruska plava mačka ipak spada u rase koje zahtevaju minimalno timarenje. Ova mačka je pogodna za osobe sa posebnim potrebama i voli da boravi u kući.

Mačke - rasne, domaće Britanska-kratkodlaka

BRITANSKA KRATKODLAKA

Mada zahteva brižljiviju negu dlake nego ruska plava, britanska kratkodlaka mačka spada u idealne kućne ljubimce. To je inteligentna mačka, veoma privržena vlasniku, koja uživa u igranju, čak i u uzrastu kad je davno prevazišla stadijum mačeta. U stanju je da dugo bude u dobroj fizičkoj formi i ubraja se u dugovečne rase. Lako se prilagođava svakom kućnom okruženju i sasvim je zadovoljna ako živi u stanu, pod uslovom da joj obezbedite dovoljno rekvizita i povoda za zabavu. Ako joj poklonite mnogo ljubavi i pažnje, to će vam stostruko vratiti i uživaće u vašem društvu, iako je po prirodi prilično nezavisna. Dobro se slaže sa decom i retko se dogodi da frkće ili ogrebe.

Često po nekoliko časova sedi u drugom kraju sobe, kao da duboko razmišlja.
Ova mačka sa širokim licem, krupnim očima i baršunastom dlakom nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Kod ove rase su zastupljene sve boje, prilagođene svačijem ukusu. Inače, britanka voli da skače i da se vere, ali nije baš mnogo spretna, pa je bolje da skupocene predmete držite van njenog domašaja. Pomalo redovnog timarenja je uglavnom sve što joj je potrebno kad je reč o nezi dlake. Ipak, pošto se mnogo linja dok menja gustu zimsku dlaku, biće joj potrebno brižljivije timarenje u proleće. Delovi prekriveni belim krznom, naročito na nogama, uprljaće se ako ih ne perete redovno. To je mačka koja voli igru i druženje, ali su joj potrebni i periodi samoće.

Mačke - rasne, domaće Kartuzijska-macka

KARTUZIJSKA MAČKA

Čuvena po lepoti, kartuzijska mačka je veoma inteligentna i ima razvijenu moć opažanja. Poznato je da može da nauči kako da odvrne dugme na radio-aparatu i da sama otvori vrata. U stanju je da se snađe u svakoj situaciji. To je društvena mačka koja rado dočekuje svakog gosta, dobro se slaže s decom i drugim životinjama i uvek je spremna za igru, čak i u zrelom dobu. Sasvim dobro podnosi putovanje kolima i rado prihvata da je vodite na povodniku.

To je snažna mačka poreklom iz Francuske, prepoznatljiva po lepom krznu vunaste teksture, zastupljenom samo u plavoj boji. Blage naravi i dobroćudna, ova mačka je poznata po svojoj privrženosti. Obično se vezuje za jednog člana porodice, ali joj veoma godi kad oseti da je sa svih strana okružena ljubavlju. Njenom vunastom krznu prija redovno češljanje i četkanje, ali nemojte preterivati s četkanjem, jer to može da ošteti dlaku.

Mačke - rasne, domaće Sibirska

SIBIRSKA MAČKA

Ako tražite rasu koja će dugo živeti uz vas i uživati da vam sedi u krilu dok je timarite, onda je sibirska mačka idealan izbor. Odana i u svakom trenutku spremna da pokaže koliko vam je privržena, ova mačka će vas uvek dočekati na vratima kad se vratite kući i iskoristiće bilo koji povod da se poigra s vama.

Uprkos umiljatoj i blagoj naravi, to je snažno građena mačka koja voli da se svuda vere i skače. Lepo se slaže sa drugim poludugodlakim mačkama i nema ništa protiv da je povedete sa sobom na put. Mada ima gusto krzno, njena dlaka se retko kad zamrsi i laka je za održavanje. Svakodnevo timarenje je potrebno samo zimi, kad počne da se linja.

Mačke - rasne, domaće Turska-angora

TURSKA ANGORA

Ako želite neku rasu koja se kod nas ređe može sresti, opredelite se za tursku angoru. To je izuzetno inteligentna mačka i odan kućni ljubimac koji često izdvoji jednog od ukućana kao svog stalnog saputnika. Ova mačka je prilično “pričljiva” i oglašava se blagim, prijatnim mjaukanjem, a dostupna je u svim bojama i šarama. Posebno su atraktivne one sa očima različite boje, jednim plavim i jednim boje ćilibara.

To je energična mačka koja voli da se vere na visoka mesta u kući, kao što su dovratak ili police s knjigama. Lepo se slaže s decom i drugim životinjama, pa zato predstavlja dobar izbor za jednu aktivnu porodicu. Ova rasa je relativno laka za održavanje, a njena glatka dlaka srednje dužine, bez podlake, prijatna je i svilenkasta na dodir. Popularna bela turska angora zahteva posebno brižljivu negu, kako bi se sa dlake i šapa odstranio svaki trag prljavštine.

Mačke - rasne, domaće Persijska-kratkodlaka

EGZOTIK MAČKA

Veoma je popularna i rasa poznata pod nazivom egzotik. Ova umiljata i mirna mačka je idealan saputnik za svakoga, naročito za starije ljude i penzionere, kao i osobe sa posebnim potrebama. Može da se prilagodi svakom ambijentu i podjednako se dobro oseća u prostranoj kući sa vrtom, kao i u malom stanu. Mnoge mačke ove rase vole da putuju sa svojim vlasnicima i dobro se snalaze u uslovima na godišnjem odmoru.

Egzotik je veoma prijatna i pitoma mačka, blage naravi. Mačići su dostupni u svim bojama persijanera, a ove dve rase često se rađaju u istom leglu. Kao kratkodlaka verzija persijanera, egzotik ima sve poželjne osobine persijskih mačaka, uz manje brige o nezi dlake. To ipak ne isključuje određenu negu, jer je dlaka egzotika, mada kratka, ipak duža i gušća od dlake britanske kratkodlake mačke. Preporučuje se četkanje i češljanje svakih nekoliko dana, s posebnom pažnjom posvećenom održavanju čistoće belih površina na telu i nogama.

Mačke - rasne, domaće Persijska-cincila

PERSIJSKA ČINČILA

Želite li neku posebno atraktivnu mačku, nećete pogrešiti ako izaberete persijsku činčilu. To je mirna mačka, prijatnog glasa i nežnog izgleda, ali je istovremeno izuzetno snažna i dobro se drži do duboke starosti. Mada je prijateljski raspoložena prema ljudima i uživa u najmanjem znaku naklonosti, zna često da bude prilično nezavisna. Neke radije vole društvo drugih činčila, nego drugih varijeteta persijanera.

Ove mačke se podjednako dobro osećaju u kući i stanu, a neke od njih veći deo dana radije provode unutra. Duga, bela dlaka činčile zahteva veoma brižljivu negu, pa morate biti spremni da joj posvetite dosta vremena. Svakodnevno timarenje neophodno je da bi dlaka bila čista i da se ne bi zamrsila. Može vam predstavljati problem i dlaka koja opadne tokom linjanja, naročito u periodu kad mačka odbacije zimsko krzno, pa ako mnogo držite do izgleda svog stana, bolje je da se opredelite za neku drugu rasu.

Preuzeto

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Avramova Pon Jan 11, 2016 2:23 pm

Zanimljivo Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mačke - rasne, domaće Empty Re: Mačke - rasne, domaće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu