Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Laž, potreba ili veliki greh EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Laž, potreba ili veliki greh EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Laž, potreba ili veliki greh EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Laž, potreba ili veliki greh EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Laž, potreba ili veliki greh EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Laž, potreba ili veliki greh EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Laž, potreba ili veliki greh EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Laž, potreba ili veliki greh EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Laž, potreba ili veliki greh EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Laž, potreba ili veliki greh EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Laž, potreba ili veliki greh EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Laž, potreba ili veliki greh EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Laž, potreba ili veliki greh EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Laž, potreba ili veliki greh

+12
Prince
Johnny-Azra
babamara
MoonGirl
Istina ex Natasha
Marea
Cleopatra
Avramova
Fristajlo
naOpaka
Mesrine
laza
16 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od laza Pet Okt 12, 2012 5:11 pm

Moguće da je već vođena diskusija na ovu temu,možda su se pojedini članovi foruma i izjasnili po ovom pitanju ali radi istine,smemo li se pogledati u ogledalo,sami bez publike,bez ovih ili onih uticaja i reći
danas sam slagao/la,danas je moja laž nekoga povredila,šta sutra.......
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Mesrine Pet Okt 12, 2012 7:25 pm

Danas nisam slagao, jer nisam imao koga. Muškarce ne lažem nikad,jer moji drugari mene nikad ne lažu,a oni koji lažu, nesu mi drugari. Lažem samo žene koje pokušaju mene da lažu. Tako, lažem ih malo, a onda ignorišem... Laž, potreba ili veliki greh 2214231980
Ali to ne znači da već sutra neću slagati. Ako i čim slažem, dolazim ovde da se "ispovedam"... affraid Laž, potreba ili veliki greh 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Laž, potreba ili veliki greh 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 8:03 pm

meni komplikovano da lazem, istina je najjednostavnije reshenje...
lazem samo ukoliko ne prepoznam istinu...
greh me ne zanima... osim osecaja koji imam prema sebi i drugima do kojih mi je stalo...
inache, bash sam u fazi istine u posl vreme, dosta bolno moze da bude, ali veliki teret cutanja se skine izgovaranjem istine...
imam posla sa lazovima, znam kako funkcionishu, prepoznajem lazi, ali ne kapiram zashto to rade ...valjda neka falinka u formiranju lichnosti od davnina Laž, potreba ili veliki greh 1369909122
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Fristajlo Pet Okt 12, 2012 9:32 pm

naOpaka ::meni komplikovano da lazem, istina je najjednostavnije reshenje...
И најтеже; то је привилегија јаких.
Лаж је лакше решење, линија мањег отпора. Обманом постижеш корисну, пожељну слику о себи; истином навлачиш гнев слабих.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Avramova Pet Okt 12, 2012 9:52 pm

Nije svaka istina i dobra istina.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 9:59 pm

Avramova ::Nije svaka istina i dobra istina.

mislim da istina ne podleze kategorijama -dobro- loshe... ona je jedna , a nashe prihvatanje iste prouzrokuje posledice koje mogu biti dobre ili loshe po nas ili okolinu, u zavisnosti od prihvatanja i mogucnosti tumachenja ...

naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Cleopatra Pet Okt 12, 2012 10:11 pm

Nije svet crn ili beo. Nekome s kim nisi narocito blizak, nemas ni pravo da govoris neke svoje impresije zvane "istina". Ima nepromisljenog sveta, kome je neka istina sve na svetu i misli da ima narocita prava da svakome kaze ono sto misli, a pametno je ponesto zadrzati i za sebe. Ja sam izuzetno iskrena osoba po pitanju sebe, ali po pitanju necega sto mislim o nekom ili necemu, uvek cu da razmislim kako ce to da utice na njega. Nekada je bitno da osoba sazna istinu, nekada bas i nije. Tada valja razmisliti koliko je vredna jedna beznacajna istina, vise od tople reci za zabrinutog prijatelja? Pa ima li sta vece od prijateljskog "Sve ce biti u redu.." cak i kada znate da verovatno nece biti?

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Avramova Pet Okt 12, 2012 10:15 pm

Istina nije vezana samo za misaoni proces, ona ishodi i iz činjenja dobrog ili lošeg i svakog koje je između.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 10:19 pm

Cleopatra ::Nije svet crn ili beo. Nekome s kim nisi narocito blizak, nemas ni pravo da govoris neke svoje impresije zvane "istina". Ima nepromisljenog sveta, kome je neka istina sve na svetu i misli da ima narocita prava da svakome kaze ono sto misli, a pametno je ponesto zadrzati i za sebe. Ja sam izuzetno iskrena osoba po pitanju sebe, ali po pitanju necega sto mislim o nekom ili necemu, uvek cu da razmislim kako ce to da utice na njega. Nekada je bitno da osoba sazna istinu, nekada bas i nije. Tada valja razmisliti koliko je vredna jedna beznacajna istina, vise od tople reci za zabrinutog prijatelja? Pa ima li sta vece od prijateljskog "Sve ce biti u redu.." cak i kada znate da verovatno nece biti?

impresije zvane 'istina' nisu istina... ne govorim o tome... to su subjektivni dozivljaji vezan za poimanje realnosti koju tumachimo na razlichite nachine... apsolutna istina je samo jedna, iskrenost prema sebi je pokushaj spoznaje istine... bar pochetak..


Poslednji izmenio naOpaka dana Pet Okt 12, 2012 10:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 10:21 pm

Avramova ::Istina nije vezana samo za misaoni proces, ona ishodi i iz činjenja dobrog ili lošeg i svakog koje je između.

ok, ali da bi chinio dobro ili loshe, morash ili valjalo bi da prethodno o tome razmislish..
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Avramova Pet Okt 12, 2012 10:33 pm

Dobro tvori dobro, loše tvori loše i oba proizvode istinu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 10:43 pm

Avramova ::Dobro tvori dobro, loše tvori loše i oba proizvode istinu.

mudrice draga Smile
ili ne prichamo u istim dimenzijama, ili nedovljno opshirno..
dobro ne tvori uvek dobro, bar na ovom svetu koji mozemo koliko-toliko da spoznamo, kao ni loshe-loshe...mnogo je primera i neshto nisam u narativnom modu...
eto, jedan banalan primer - loshi geni i ponashanje roditelja, a dobra deca? mada je sve to diskutabilno i pojednostavljeno...
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Fristajlo Pet Okt 12, 2012 10:47 pm

Само жене и доктори знају колико је лаш потребна и корисна...
Анатол Франс
Laž, potreba ili veliki greh 2214231980
Истина, која није апсолут- није истина. Она, сама по себи- нема атрибуте; она је суштина, на основу које спознајемо реалност; уколико је прећуткујемо, мењамо и моделујемо- мењамо реалност, а то се ради само из једног разлога, од кад свет постоји- да реалност прилагодимо својим интересима.
Све, што није истина- јесте лаж, мања или већа; отуд је свако скретање ван истине и један од смртних грехова, у свим религијама.
Но, човек је слабо биће; зато му је и било потребно да створи Бога. Њему је предао истину у "надлежност", да би себи дао слободу, коју лаж производи- слободу од одговорности.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 10:49 pm

Fristajlo ::Само жене и доктори знају колико је лаш потребна и корисна...
Анатол Франс
Laž, potreba ili veliki greh 2214231980
Истина, која није апсолут- није истина. Она, сама по себи- нема атрибуте; она је суштина, на основу које спознајемо реалност; уколико је прећуткујемо, мењамо и моделујемо- мењамо реалност, а то се ради само из једног разлога, од кад свет постоји- да реалност прилагодимо својим интересима.
Све, што није истина- јесте лаж, мања или већа; отуд је свако скретање ван истине и један од смртних грехова, у свим религијама.
Но, човек је слабо биће; зато му је и било потребно да створи Бога. Њему је предао истину у "надлежност", да би себи дао слободу, коју лаж производи- слободу од одговорности.

sve pije vodu, samo izuzmi zene iz tog citata Laž, potreba ili veliki greh 3137150671
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Fristajlo Pet Okt 12, 2012 10:52 pm

naOpaka ::
sve pije vodu, samo izuzmi zene iz tog citata Laž, potreba ili veliki greh 3137150671
То мораш да регулишеш са Анатолом Франсом, ја с тем не'ам ништа... :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 10:53 pm

Fristajlo ::
naOpaka ::
sve pije vodu, samo izuzmi zene iz tog citata Laž, potreba ili veliki greh 3137150671
То мораш да регулишеш са Анатолом Франсом, ја с тем не'ам ништа... :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:

bice da je pseudonim u pitanju Laž, potreba ili veliki greh 3137150671

naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Marea Pet Okt 12, 2012 10:56 pm

Zene lazu, jer kad govore istinu ne vjeruju, a kad kazu laz povjeruju.
Laz je potreba i nije grijeh sve dok ne skodi drugome. Ako nesto i lazem onda je to samo na moju stetu ili korist, kako se uzme.
Grijeh je lagati nesto sto nije vezano za vas licno., vec u vezi drugoga.
Sve dok lazemo u vezi sebe, lazemo sebe.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od laza Pet Okt 12, 2012 10:56 pm

laganje je porok,vrsta zavisnosti,loša navika ali.....uvek to ali....
laž zna da bude i u službi zaštite,nameski se izgovori,upotrebi da bi se zaštitio neko od istine.nije svaka istina lepa,dobrodošla,poželjna,dosta ih ima teških i bolnih.tada stupa laž kao sredstvo kojim maskiramo istinu.
sposobnost čoveka da se sačuva od poroka zvanog laž predstavlja znak čvrstog karaktera i simboliše snagu volje međutim sve ima svoju granicu pucanja, e tada na scenu stupa ta neka retko korisna,svesno izgovorena namenska laž koja kao i svaki greh učinjen svesno ostaje u duši i pamti se dugo.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Avramova Pet Okt 12, 2012 11:01 pm

Fristajlo ::Само жене и доктори знају колико је лаш потребна и корисна...
Анатол Франс
Laž, potreba ili veliki greh 2214231980
Истина, која није апсолут- није истина. Она, сама по себи- нема атрибуте; она је суштина, на основу које спознајемо реалност; уколико је прећуткујемо, мењамо и моделујемо- мењамо реалност, а то се ради само из једног разлога, од кад свет постоји- да реалност прилагодимо својим интересима.
Све, што није истина- јесте лаж, мања или већа; отуд је свако скретање ван истине и један од смртних грехова, у свим религијама.
Но, човек је слабо биће; зато му је и било потребно да створи Бога. Њему је предао истину у "надлежност", да би себи дао слободу, коју лаж производи- слободу од одговорности.

Za*ebo si i Anatola Fransa. Laž, potreba ili veliki greh 2214231980

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 11:03 pm

laza ::laganje je porok,vrsta zavisnosti,loša navika ali.....uvek to ali....
laž zna da bude i u službi zaštite,nameski se izgovori,upotrebi da bi se zaštitio neko od istine.nije svaka istina lepa,dobrodošla,poželjna,dosta ih ima teških i bolnih.tada stupa laž kao sredstvo kojim maskiramo istinu.
sposobnost čoveka da se sačuva od poroka zvanog laž predstavlja znak čvrstog karaktera i simboliše snagu volje međutim sve ima svoju granicu pucanja, e tada na scenu stupa ta neka retko korisna,svesno izgovorena namenska laž koja kao i svaki greh učinjen svesno ostaje u duši i pamti se dugo.

joj lazo, ubi me s tim grehom :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:
ja sam greshna do koske, al ne lazem...chak se ni ne kockam ...i svashta shto bi upalo u 'greh' pojam :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:

laz je neshto shto je suptilno utkano u nashe bice, iskreno je prepoznati je, tahcnije dobro je prepoznati je da bi krenuli ka istini... i tu negde je istina, ili pokushaj istine prema sebi..
kakve korisne lazi i karakter? pa josh i greh stupa na scenu...
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od laza Pet Okt 12, 2012 11:12 pm

pokušavam da ukratko kažem nešto što je izgleda teško učiniti pa ostanem nedorečen.
laž je greh,prosto i nema drugog objašnjenja ni definicije.nije smrtnigreh,nije neoprostiv greh,nije čak ni greh o kome se bog zna koliko priča i raspravlja jer je utkana u ljudsko biće ali je greh.....
nema suptilne laži,čini mi se
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Fristajlo Pet Okt 12, 2012 11:13 pm

Проблем тог сукоба између истине и лажи је у томе што је истина ствар разума, а лаж ствар срца; разум је објективан, а срце повлађује жељи.
Разум оперише са сагледивим, са суштином; "срце", односно наш креативни ум не жели присуство разума у свом поступању; то га омета, директно га онемогућава.
Тако су настале "беле лажи", корисно лагање, што је опет остваривање неког личног интереса; када не желимо да се суочимо са последицама истине. Добро, које произилази из неистине је релативно; то указује на сродност са појмом истине...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 11:19 pm

Fristajlo ::Проблем тог сукоба између истине и лажи је у томе што је истина ствар разума, а лаж ствар срца; разум је објективан, а срце повлађује жељи.
Разум оперише са сагледивим, са суштином; "срце", односно наш креативни ум не жели присуство разума у свом поступању; то га омета, директно га онемогућава.
Тако су настале "беле лажи", корисно лагање, што је опет остваривање неког личног интереса; када не желимо да се суочимо са последицама истине. Добро, које произилази из неистине је релативно; то указује на сродност са појмом истине...

da, ali srce vremnom dolazi u sukob sa razumom i tu uglavnom gubi bitku...
uostalom crno je dominantno, dakle razum i krechenje zamazanih povrshina :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Fristajlo Pet Okt 12, 2012 11:22 pm

naOpaka ::
da, ali srce vremnom dolazi u sukob sa razumom i tu uglavnom gubi bitku...
uostalom crno je dominantno, dakle razum i krechenje zamazanih povrshina :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:
Увек губи; само је питање времена.
Живот није холивуђанска срцедрапатељна тинејџерска еротска комендија за ментално ускраћене... Laž, potreba ili veliki greh 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od naOpaka Pet Okt 12, 2012 11:24 pm

laza ::pokušavam da ukratko kažem nešto što je izgleda teško učiniti pa ostanem nedorečen.
laž je greh,prosto i nema drugog objašnjenja ni definicije.nije smrtnigreh,nije neoprostiv greh,nije čak ni greh o kome se bog zna koliko priča i raspravlja jer je utkana u ljudsko biće ali je greh.....
nema suptilne laži,čini mi se

za mene greh nema definiciju, pogotovo u tim 'smrtnim' kategorijama :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:
o ima suptilnih lazi, i to na ovom svetu :Laž, potreba ili veliki greh 3681966919:, samo ih treba prepoznati...
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Laž, potreba ili veliki greh Empty Re: Laž, potreba ili veliki greh

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu