Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Jehovini svedoci EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Jehovini svedoci EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Jehovini svedoci EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Jehovini svedoci EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Jehovini svedoci EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Jehovini svedoci EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Jehovini svedoci EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Jehovini svedoci EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Jehovini svedoci EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Jehovini svedoci EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Jehovini svedoci EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Jehovini svedoci EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Jehovini svedoci EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Jehovini svedoci

+13
Вучица
branimirpn
Istina ex Natasha
sini_do
Vulin
212ganna
slavena
Mesrine
Miško
Fristajlo
Vidra
Avramova
poelbuster
17 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Jehovini svedoci Empty Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 6:58 pm

Mnoga naša braća se nalaze u Jehovinim svedocima.
Ubeđeni su da je ono što ih Kula stražara uči istina.
Želeo sam prvo da pitam urednika da li smem da postavim linkove do blogova koje sam pišem,ali pošto moram da imam određen broj poruka da bih poslao privatnu poruku onda to pitam ovde.
Radi se o dva bloga ,jedan je o opštim stvarima koje se tiču te organizacije a drugi je samo o prevodu Novi svet.
Da li smem da postavim linkove ovde na ovoj temi i da onda na osnovu postova koje sam već razradio u blogu raspravljamo o tome?
Mislim da je jako važno za sve da dobro upoznaju tu organizaciju kako bi se što bolje ophodili sa Jehovinim svedocima.
Jehovin svedok koji vam zakuca na vrata vam ne želi zlo nego dobro.Problem je u tome što je programiran da priča a ne da sluša.Ako kažete bilo šta što aktivira odbranu propustili ste šansu da vas sasluša.Zato je jako teško dopreti do njih ali postoji način .
Ako bi ga jednostavno ispratili a časopise bacili u kantu za otpatke izgubili bi priliku da pomognete tim ljudima.
Zato smatram da je najbolji način da im pomognemo ako upoznamo svet u kojem oni žive.

Upravo juče mi se javio jedan Jehovin svedok koji je shvatio da organizacija nije ono što pokušava da nametne sledbenicima.Njegov najveći problem je što ne zna kako da svojoj rođenoj ženi saopšti svoja razmišljanja.Možda vam nije poznato,ali ako njegova žena sazna da je on "otpadnik"kako nazivaju sve koji ne slede doktrinu Kule stražare ne gine mu da ga ona napusti.
Pošto voli svoju ženu nalazi se na velikim mukama.
Nadam se da i vi imate nekih iskustava koje možemo da podelimo i pomognemo svoj našoj braći koja su poverovala Kuli stražari odnosno da obavestimo one koji dođu u kontakt o pravom stanju.
Molim vas da ne pišete standardne komentare da ih treba otkačiti .Time nećemo nikom pomoći i komentari pogrdne prirode su samo kontraproduktivni.
U pitanju su naša braća i molim vas da pokušate da se stavite u kožu nekog ko ima člana porodice u Jehovinim svedocima.Zato kada pišete o njima uvek imajte na umu nekog svog dragog i da se za njega borite.

Nadam se kvalitetnim predlozima i konstruktivnim rešenjima.
Pozdrav celom forumu
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 7:09 pm

Pozdrav Vama poelbuster!

Dobru nameru valja ispoštovati. Odmah ću biti direktna s pitanjem. Do koje mere je potrebno da proučim šta sekta JS sadrži u svom "programu"? Ako se budem udubljivala čitajući Kulu stražaru, biće to moj greh. Ono što znam dovoljno mi je da ih se klonim ali, kako i sami kažete, i da budem oprezna za moje najbliže i okruženje.

Slobodeno stavite linkove koje ste naveli. Nadam se da će biti korisnih komentara.

Hvala Vam! Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 7:27 pm


Njegov najveći problem je što ne zna kako da svojoj rođenoj ženi saopšti svoja razmišljanja.Možda vam nije poznato,ali ako njegova žena sazna da je on "otpadnik"kako nazivaju sve koji ne slede doktrinu Kule stražare ne gine mu da ga ona napusti.
Razlaz im je neminovan, jer se on svojih misli i osecanja nece osloboditi, a ni odreci.
Pre ili kasnije, ali neka on nju napusti.
E sad, ako se radi o taktici 'dogurati do granice gde ce ona da se okrene i ode', onda je to cista psihologija.
Ipak, bila bih oprezna sa varijantom 'tuzne price'. U tom pomaganju, kako Av kaze 'udubljjivanju' pa samo i u citanje, sebe izlazemo naporu konacnog gubitka sopstvene energije.
Ukoliko neko zeli da se bori, treba mu dunuti vetar u ledja, a ako zeli da od gotovih saveta izabere ono sto mu se dopada i odgovara mu - nema od toga nista.
Covek sam treba da se bori, i izbori. Kao tokom teske bolesti do poboljsanja i ozdravljenja, postepeno ali sigurno.


Poslednji izmenio Vidra dana Sre Jul 25, 2012 7:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Fristajlo Sre Jul 25, 2012 7:41 pm

Ја, као атеиста, могу да дам само један предлог, а чисто сумњам да би имало ефекта; зато могу само да упутим свакога на класичну филозофију, она научи људе да лакше препознају истину и лаж...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 7:44 pm

poelbuster :: Možda vam nije poznato,ali ako njegova žena sazna da je on "otpadnik"kako nazivaju sve koji ne slede doktrinu Kule stražare ne gine mu da ga ona napusti.

Ovde mi niste skroz jasni. Kažete da je on otpadnik (nisu potrebni navodnici jer on i jeste otpadnik). Od koje vere je otpadnik? Kažete da otpadnicima nazivaju one koji ne slede doktrinu KS pa pitam, šta je on zapravo? Zatim, šta je sa suprugom po pitanju veroispovesti što je jako važno? Samo malo konkretnije i jasnije, ako nije problem. (Boldovani deo je nejasan)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 7:53 pm

Hvala na poverenju.
............... (bio link)
....................................(bio još jedan link)
Razumem tvoju(ajde na ti ako nije problem) nedoumicu,s jedne strane imaš Crkvenu zapovest da ne čitaš jeretičke knjige.A sa druge strane svoju savest.
Pa evo da ti kažem,ja sam pročitao na desetine knjiga i na stotine brošura da bih bolje upoznao metode kojima se služi Kula stražara.
Upoznavanje tih metoda me samo još više motiviše da se borim za ljude koji su podlegli tim metodama.
Mislim da nije greh upuštati se u borbu za svoju braću.Da ponovim nisu problem Jehovini svedoci nego organizacija kojoj pripadaju i sa kojom se poistovećuju.
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 7:56 pm

Avramova ::
poelbuster :: Možda vam nije poznato,ali ako njegova žena sazna da je on "otpadnik"kako nazivaju sve koji ne slede doktrinu Kule stražare ne gine mu da ga ona napusti.

Ovde mi niste skroz jasni. Kažete da je on otpadnik (nisu potrebni navodnici jer on i jeste otpadnik). Od koje vere je otpadnik? Kažete da otpadnicima nazivaju one koji ne slede doktrinu KS pa pitam, šta je on zapravo? Zatim, šta je sa suprugom po pitanju veroispovesti što je jako važno? Samo malo konkretnije i jasnije, ako nije problem. (Boldovani deo je nejasan)

Supruga i on su oboje Jehovini svedoci.Ako ona sazna da on sumnja u organizaciju automatski je time postao otpadnik od Kule stražare.
Evo definicije otpadnika po Kuli stražari:
doktrina
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 8:00 pm


Pa, nista, neka postupi po upustvima za otpadnike i neka to - prihvati.
Vrlo je jednostavno. Niko ne kaze da je ono sto je jednostavno i lako.
Ali to je vec filozofija, kako je Fri naveo.
To je i drugi podforum.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 8:09 pm

Vidra ::
Pa, nista, neka postupi po upustvima za otpadnike i neka to - prihvati.
Vrlo je jednostavno. Niko ne kaze da je ono sto je jednostavno i lako.
Ali to je vec filozofija, kako je Fri naveo.
To je i drugi podforum.
Možda ti nije jasna situacija.
Čovek voli svoju ženu i ne želi da je napusti ali se boji da ona njega ne napusti jer je shvatio da organizacija kojoj pripadaju nije "božja vidljiva organizacija"
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 8:11 pm

poelbuster :: Razumem tvoju(ajde na ti ako nije problem) nedoumicu,s jedne strane imaš Crkvenu zapovest da ne čitaš jeretičke knjige.A sa druge strane svoju savest.

Apsolutno, oba imam i sve je stabilno. Nema te kule stražare koja bi me otrgnula od mog Pravoslavlja. Ne, ne! Imam iskustvo sa JS. Primer koleginica koja me je godinama vrbovala ali je nisam grubo odgurnula jer mi je koleginica, a ni ja nisam gruba. Ipak, zalud je pričala. Poslednje što sam joj na njen poziv kategorično rekla je otprilike: Vi sledite vašu veru, ja sledim svoju i pustite me konačno na miru. To je bio kraj njenog angažmana u vezi mene.

Pa evo da ti kažem,ja sam pročitao na desetine knjiga i na stotine brošura da bih bolje upoznao metode kojima se služi Kula stražara.

Kako doživljavate sebe u toj ulozi? Mislite li da nije dovoljno znati samo par stvari koje kod JS dominiraju pa da budete potpuno uvereni u njihovo otpadništvo. Ne bi bilo loše da znamo kojoj veri vi pripadate, a pretpostavljam da pripadate.

Upoznavanje tih metoda me samo još više motiviše da se borim za ljude koji su podlegli tim metodama.
Mislim da nije greh upuštati se u borbu za svoju braću.

Nisam sigurna u tvoju (može na ti) borbu, tačnije u njen ishod. Ako je njima dobro, zbog čega bi to meni smetalo. Ono što mi smeta je njihova navalentnost a da bi ih u tome sprečila, mogu ih ignorisati. Mislim da su suviše ogrezli da bi ih iko izvukao iz JS.

Zamislite samo svete knjige koje propovedaju moju veru. Zar pored njih treba da čitam kule stražare? Nije to sebičluk, to je samo poštovanje slobode veroispovesti.

Da ponovim nisu problem Jehovini svedoci nego organizacija kojoj pripadaju i sa kojom se poistovećuju.

A ko čini organizaciju nego ljudi? Možda ste mislili na vrh organizaije s čime bih se i ja složila. U vrhu su moralne nakaze nemerljivih dimenzija. Ostali su zavedeni, bez koristi. Zamislite samo koliko su zavedeni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 8:24 pm


Jasna je meni situacija.
Ovo sto ti pises za mene nema mnogo veze sa tom sektom, nego da su oni kao par dosli do raskrsnice. To je prava tema ovog slucaja.
Dakle, neko od njih, a to je verovatno on, zivi u lazi- sa samim sobom.
Ljubav izmedju zene i muskarca je mnogo mocna stvar. Tako da ako njoj znaci sta drugi misle, stvar je narocito jasna.
On sam treba da zna sta treba da radi.

mozda bi ovu temu trebalo prebaciti na ' ljubav - treba mi pomoc'...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 8:24 pm

poelbuster :: organizacija kojoj pripadaju nije "božja vidljiva organizacija"

Šta podrazumevate pod navodnicima, ukratko. Ko koristi taj izraz?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 8:28 pm

Vidra :: Ovo sto ti pises za mene nema mnogo veze sa tom sektom, nego da su oni kao par dosli do raskrsnice. To je prava tema ovog slucaja.
Dakle, neko od njih, a to je verovatno on, zivi u lazi- sa samim sobom.
Ljubav izmedju zene i muskarca je mnogo mocna stvar. Tako da ako njoj znaci sta drugi misle, stvar je narocito jasna.
On sam treba da zna sta treba da radi.

mozda bi ovu temu trebalo prebaciti na ' ljubav - treba mi pomoc'.
..

Jehovini svedoci 479116528 Vidro, ti si genije!

Da se osvrnem na slučaj bračnog para. Jeste ljubav između dvoje najvažnija i jaka, ali nikako nije jača od ljubavi prema Bogu. Ovde govorim o ličnim osećanjima. Kroz ljubav prema Bogu volim svet oko sebe.

Bog sve nas vidi, i one u JS i druge gde god se našli kao otpanici.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 8:32 pm

Avramova ::
Kako doživljavate sebe u toj ulozi? Mislite li da nije dovoljno znati samo par stvari koje kod JS dominiraju pa da budete potpuno uvereni u njihovo otpadništvo. Ne bi bilo loše da znamo kojoj veri vi pripadate, a pretpostavljam da pripadate.

sigurna u tvoju (može na ti) borbu, tačnije u njen ishod. Ako je njima dobro, zbog čega bi to meni smetalo. Ono što mi smeta je njihova navalentnost a da bi ih u tome sprečila, mogu ih ignorisati. Mislim da su suviše ogrezli da bi ih iko izvukao iz JS.

Zamislite samo svete knjige koje propovedaju moju veru. Zar pored njih treba da čitam kule stražare? Nije to sebičluk, to je samo poštovanje slobode veroispovesti.

Da ponovim nisu problem Jehovini svedoci nego organizacija kojoj pripadaju i sa kojom se poistovećuju.

A ko čini organizaciju nego ljudi? Možda ste mislili na vrh organizaije s čime bih se i ja složila. U vrhu su moralne nakaze nemerljivih dimenzija. Ostali su zavedeni, bez koristi. Zamislite samo koliko su zavedeni.

U našem narodu vlada veliko neznanje o Jehovinim svedocima i to pokušavam da izmenim.
Ja sam ortodoksni hrišćanin Smile
Više volim da tako kažem nego pravoslavac.Znam da jeste isto ali mi je draži izraz Smile
Kao deo Crkve pokušavam da se borim za svu zavedenu braću ali i one koji su na putu da budu zavedeni.
Nije nikad bio problem za onih 99 ovčica.
Tako nije ni za tebe jer si u toru i poznaješ Njegov glas.
Problem je u tome što Jehovini svedoci prolaze kod ljudi koji ne idu u crkvu i ne poznaju Pismo.

Ishod borbe...
Verovala ili ne internet je najveći protivnik Kule stražare.
Skupljajući njene knjige i postavljajući na internet skenirane stranice omogućavam ljudima da se upoznaju sa tom organizacijom.

Koliko je uspešno ?
To je borba na duže staze i ne očekujem rezultate za kratko vreme iako u Mađarskoj na primer ljudi koji pišu blog su postigli da se već masovno napušta organizacija.
Probaj na guglu da ukucaj "Jehovini svedoci" pa ćeš videti kako ćeš brzo doći do mene.
Informacije su jako važne i verujem da će vrlo brzo biti jako teško Jehovinim svedocima da "odvoje"nekog.

Ako je njima dobro...
Pa nije im dobro,puno toga ne valja u životima tih ljudi i zato pokušavam da obaveštavam o tome kako žive i šta im se dešava.Ne možemo tako olako da ih predamo propasti.To je naša dužnost da se borimo za svoju braću.

avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 8:35 pm

Avramova ::
poelbuster :: organizacija kojoj pripadaju nije "božja vidljiva organizacija"

Šta podrazumevate pod navodnicima, ukratko. Ko koristi taj izraz?
To je izraz koji organizacija koristi za sebe,ona je "vidljiva božja organizacija" a pomazanici (144000) čine "vernog i mudrog slugu" iz čijih redova se formira vodeće telo organizacije.
autoritet
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 8:36 pm

Ja sam ortodoksni hrišćanin Smile
Više volim da tako kažem nego pravoslavac.Znam da jeste isto ali mi je draži izraz Smile
odakle si ti? gde zivis?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 8:40 pm

Vidra ::
Jasna je meni situacija.
Ovo sto ti pises za mene nema mnogo veze sa tom sektom, nego da su oni kao par dosli do raskrsnice. To je prava tema ovog slucaja.
Dakle, neko od njih, a to je verovatno on, zivi u lazi- sa samim sobom.
Ljubav izmedju zene i muskarca je mnogo mocna stvar. Tako da ako njoj znaci sta drugi misle, stvar je narocito jasna.
On sam treba da zna sta treba da radi.

mozda bi ovu temu trebalo prebaciti na ' ljubav - treba mi pomoc'...

U Jehovinim svedocima nije baš tako kao što ti misliš.
Čovek voli svoju ženu ali zna da ako joj prizna da ne veruje više organizaciji da će ga ona odbaciti.
Verovala ili ne isto to se dešava i ostalima ako napuste.Deca te više ne gledaju ako si napustila organizaciju.Majka svoje dete više neće da vidi očima jer je izdalo organizaciju.
Nadam se da sad razumeš zašto je čovek očajan.
kada član porodice napusti...
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Miško Sre Jul 25, 2012 8:41 pm

Samo Bog može da im pomogne ::


Poslednji put izmenio Miško dana Čet Jul 26, 2012 12:06 am, izmenio ukupno 2 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 8:43 pm


poelbuster ::
U Jehovinim svedocima nije baš tako kao što ti misliš.
Razumem.
Kapiram i da treba da odluci, nisam rekla da to nije tesko.
Dakle, ponavljam, on sam zna sta treba da uradi. Verujem da ce njegova odluka biti prava.
I ne razumem kakve veze ova tema ima sa religijom.


Poslednji izmenio Vidra dana Sre Jul 25, 2012 8:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od poelbuster Sre Jul 25, 2012 8:44 pm

Miško ::Problem je u činjenici što su Jehovini svedoci zasvojeni propagiranjem i što oni veruju u ono što propagiraju. Kao što dobro znamo, dugotrajna zasvojenost se veoma teško leči. Ali nikada i niko ne može ( ne sme) tvrditi da se ne da i izlečiti. Kao što stara izreka kaže" klin se klinom izbija". Prvo je potrebno zasvojenika orjentisati i na druge vidove životnih radosti. Nekako mu objasniti , uveriti ga da postoje smisao života i u nekim drugim ili drugačijim oblicima komuniciranja sa okolinom. Mislim da je većina J.svedoka u propagiranju svetog pisma tražila sebe , poštovanje, ljubav i sreću. Za to je potrebno , ako želimo da ga razuverimo da mu pokažemo apsolutno poverenje , ljubav i poštovanje. Menjajući sebe menjamo i svet oko sebe.

Znam da je mnogo lakše savetovati nego primati i realizovati savete, ali nikada čovek nije svestan kada i od kuda dolazi pomoć. Ako je tvoja ljubav iskrena i prava i ako je ona svesna i sigurna u to , ona te nikada neće napustiti- jer joj ti sa svojim apsolutnim poverenjem uzmeš svaku mogućnost da te izneveri.., Mislim da nisam previše apstraktan . Postoje neki duhovni zakoni, istina da ih nismo učili u školama jer nisu predmet edukcije, koji su slični onim moralnim normama . Jedan kaže- da se apsolutnim poverenjem eliminiše svako nepoverenje. Ako i tvoja supruga tebe poštuje, voli i veruje ti nećeš imati nekih problema ako joj obazrivo u nekom povoljnom trenutku kažeš istinu... srećno !
U pravu si kada bi razgovarali o ljudima iz komšiluka koji nisu u sekti.
Baš zato što u toj organizaciji vladaju druga pravila želim da ih ljudi upoznaju.
Ljudi koji nakon više godina napuste (ako uspeju ) imaju problema da se vrate u normalan život.
avatar
poelbuster
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Miško Sre Jul 25, 2012 8:47 pm

Strpljene i želja su osnov svega !!

p.s. Možda je bolje biti Mason nego Jehov svedok ???


Poslednji izmenio Miško dana Sre Jul 25, 2012 8:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Fristajlo Sre Jul 25, 2012 8:51 pm

poelbuster

Ljudi koji nakon više godina napuste (ako uspeju ) imaju problema da se vrate u normalan život.
Ето решења.
Упознати га са таквим људима; они су прошли том стазом, и њихово искуство се не може надмашити никаквим саветима.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Vidra Sre Jul 25, 2012 8:57 pm

Fristajlo ::

Ето решења.

eto i Radovana...
sad opet mu necu odoleti Jehovini svedoci 2503617651


Poslednji izmenio Vidra dana Sre Jul 25, 2012 9:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Sre Jul 25, 2012 9:02 pm

@poelbuster

Imaš li ti blagoslov od svog paroha za takvu misiju?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Mesrine Sre Jul 25, 2012 9:12 pm

Kakvi ,bre, svedoci, svedoci čega?
U Bibliji se pominju 3 imena Boga, pitanje je, ko je pravi?Jahve, Jehova, ili Adonaj?
Naravno, nijedan od njih. Pravi bog koji se pominje u Bibliji je sveprisutni Sveti Duh...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Jehovini svedoci 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu