Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Kajanje EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Kajanje EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Kajanje EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Kajanje EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Kajanje EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Kajanje EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Kajanje EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Kajanje EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Kajanje EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Kajanje EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Kajanje EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Kajanje EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Kajanje EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kajanje

5 posters

Ići dole

Kajanje Empty Kajanje

Počalji od ellen Pet Apr 02, 2010 12:18 am

Ne verujem da neko od nas nije pogresio zbog cega se i dan danas kaje... Dakle pricajte sta je ono zbog cega se kajete, kakvo je vase iskustvo s tim i kako prevazici taj osecaj...
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od Dragana Sub Apr 03, 2010 1:30 pm

Kajanje ili krivnja više je misao nego li osjećaj ... U prijevodu znači ; ,, Pogriješio / la sam ! ,,
Ljudi u životu griješe ; u postupcima , procjenama , koracima , neadekvatnom i ne poštenom odnosu prema drugima i sl . Kod zdravog , realnog poimanja krivnje ... poželjeti ćemo se ispričati i popraviti načinjenu nepravdu ... na taj ćemo način prevazići taj negativan osjećaj / tu negativnu misao ( krivnju , kajanje ) . To je jedini i najispravniji način .
Ono što je vrlo opasno i pogrešno za čovjeka je , da se zatvori u vlastiti krug misli i počne se samookrivljavati . Sa samookrivljavanjem se ne smije živjeti .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od ellen Sub Apr 03, 2010 1:45 pm

ellen ::Ne verujem da neko od nas nije pogresio zbog cega se i dan danas kaje... Dakle pricajte sta je ono zbog cega se kajete, kakvo je vase iskustvo s tim i kako prevazici taj osecaj...


Mozda se kajem sto nisam zavrsila fakultet i ostala samo na ovoj visoj,to mi otprilike sada dolazi negde u glavu,ali zbog nekih drugih stvari ne kajem se uopste.I da imam ponovo drugi zivot isto bi cini mi se sve uradila kao i do sada.Od kajanja nema nista ,covek treba po meni uvek da razmisli pre nego sto bilo sta uradi...odluci i donese konacno resenje.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od Sklad odjeka Čet Maj 13, 2010 10:34 am

Кајање настаје после нечега што смо учинили па схватили да смо погрешили. Али од кајања нема никаве вајде. Треба увек добро да се размисли пре него што се нешто учини да не били у ситуацији да се кајемо.Кајање треба да буде опомена за будућа поступања, али и поред њега грешка може да се понови.Кајање је некада олакшавајућа околност, али нема снагу да нешто да промени.
Sklad odjeka
Sklad odjeka
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od Gost Čet Maj 13, 2010 12:41 pm

Ima mnogo toga zbog cega se kajem. Puno puta sam brzopleta, pogresim u proceni, ne odvazem dovoljno dobro situaciju u kojoj se nadjem i donosim brzoplete zakljucke, cesto prenaglim, udaram jako i kad ne treba. Ne volim tu svoju osobinu, stalno se borim sa njom. Vremenom sam postala svesnija svojih slabih strana, bolje izlazim na kraj sama sa sobom. Nije mi tesko reci bilo kome ''izvini'' ukoliko je potrebno, ukoliko procenim da je tako najbolje. Pokajanjem se cistim iznutra, u sebi stvaram sve manje prostora za gresku. Svakako da se bolje osecam kad se pokajem za bilo sta, pa cak i neke sitnice koje se nekome mogu uciniti smesne ,a meni u nekom trenutku izgledaju jako bitne, pa ako pogresim, boli me moja greska, moj greh. To me boli vise nego tudja greska, tudji atak na mene kad nisam zasluzila. Takva sam.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od Orhideja Čet Maj 13, 2010 4:49 pm

Dragana ::Kajanje ili krivnja više je misao nego li osjećaj ... U prijevodu znači ; ,, Pogriješio / la sam ! ,,
Ljudi u životu griješe ; u postupcima , procjenama , koracima , neadekvatnom i ne poštenom odnosu prema drugima i sl . Kod zdravog , realnog poimanja krivnje ... poželjeti ćemo se ispričati i popraviti načinjenu nepravdu ... na taj ćemo način prevazići taj negativan osjećaj / tu negativnu misao ( krivnju , kajanje ) . To je jedini i najispravniji način .
Ono što je vrlo opasno i pogrešno za čovjeka je , da se zatvori u vlastiti krug misli i počne se samookrivljavati . Sa samookrivljavanjem se ne smije živjeti .

Dragana ti su u suštini rekla ispravnu stvar, ali je daleko od životnih situacija.
Divlja reče da je brzopleta i da nekad učini nešto što ne bi trebala, ja nisam brzopleta ali se dešavaju greške nekad sasvim nenamjerno nekoga povrijediš, pokaješ se...izviniš se...ali to više nije TO. Ostaje nešto nedorečeno u vazduhu. E onda tu nastupa kajanje, razumiješ, rekao si sve si učinio da ispraviš ali fali nešto, jer više ni ti ni ta ososba niste isti.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od cat09 Čet Maj 13, 2010 5:09 pm

Divlja ::Ima mnogo toga zbog cega se kajem. Puno puta sam brzopleta, pogresim u proceni, ne odvazem dovoljno dobro situaciju u kojoj se nadjem i donosim brzoplete zakljucke, cesto prenaglim, udaram jako i kad ne treba. Ne volim tu svoju osobinu, stalno se borim sa njom. Vremenom sam postala svesnija svojih slabih strana, bolje izlazim na kraj sama sa sobom. Nije mi tesko reci bilo kome ''izvini'' ukoliko je potrebno, ukoliko procenim da je tako najbolje. Pokajanjem se cistim iznutra, u sebi stvaram sve manje prostora za gresku. Svakako da se bolje osecam kad se pokajem za bilo sta, pa cak i neke sitnice koje se nekome mogu uciniti smesne ,a meni u nekom trenutku izgledaju jako bitne, pa ako pogresim, boli me moja greska, moj greh. To me boli vise nego tudja greska, tudji atak na mene kad nisam zasluzila. Takva sam.

Ovo kao da sam ja pisala. Kajanje Affraid I ja donosim brzoplete odluke pa se posle pokajem. Udaram glavom o zid ako treba, ali kad nešto odlučim, to tako ima da bude ili nikako drugačije.
Naravno, posle usledi kajanje ali ja sam već zeznula stvar a posledice ostaju...uh, meni je nick trebao da bude "divlja," iste smo po ovom pitanju... Kajanje 74719
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Kajanje Empty Re: Kajanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu