Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta sve utice na pad nataliteta?

+18
Avramova
Cleopatra
Dotore
drdoktor
cat09
Lila
Fristajlo
ostensibly
Anhelito
laza
maks
BARABA
Orhideja
digitalmandrak
Vidra
RINGE
Dragana
ellen
22 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Pon Sep 06, 2010 2:53 am

novac i ljubav..dva najveca razloga..ostali su u manjini...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Uto Nov 16, 2010 12:52 pm

ellen ::DECA JESU NEŠTO NAJLEPŠE I NAJPAMETNIJE ŠTO SMO URADILI U NAŠEM ŽIVOTU, ALI MISLIM DA SMO POGREŠILI ZEMLJU I VREME.
Natalitet pada jer se ljudi sve manje sexaju. Tu zemlja i vreme nisu bas najbitniji. Valjda ljudima nije vise toliko stalo do te ''sirotinjske zabave'' toliko kao ranije ,sta znam, nista ne znam.....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Pet Nov 19, 2010 6:51 pm

Divlja ::
ellen ::DECA JESU NEŠTO NAJLEPŠE I NAJPAMETNIJE ŠTO SMO URADILI U NAŠEM ŽIVOTU, ALI MISLIM DA SMO POGREŠILI ZEMLJU I VREME.
Natalitet pada jer se ljudi sve manje sexaju. Tu zemlja i vreme nisu bas najbitniji. Valjda ljudima nije vise toliko stalo do te ''sirotinjske zabave'' toliko kao ranije ,sta znam, nista ne znam.....

Ma sexaju se, ali koriste kondome, razne dobro jutro pilule, dijafragme, spirale(za šta sam do pre koju godinu mislio da se koriste isključivo pri koričenju knjiga, fotokopija i sl. :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919: ) neće obaveze, neće odgovornost, neće ništa.(ni žene ni muškarci)
Onda, sredstvo za kontracepciju koje je najčešće u Srbiji je abortus, imamo jedan omanji grad dece "očišćene" abortusom, kao da je taj plod nešto prljavo pa se žena mora očistiti.



Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Cleopatra Sub Nov 20, 2010 8:13 pm

Deca nisu igracke i mislim da i treba da se prave neplanski. Pad nataliteta je pretezno zbog niskog standarda gradjana, sta ce ljudi s decom ako ne mogu da ih prehrane, obuku, iskoluju? Zalosno, ali tako.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Sub Nov 20, 2010 8:30 pm

Deca nisu igracke i mislim da i treba da se prave neplanski. Pad nataliteta je pretezno zbog niskog standarda gradjana,

Moram da se ne složim s tobom, i to iz prostog razloga što je besparica samo opravdanje koje ljudi ističu iz ne znam kojih razloga. Lično sam imao celih 200 e prihoda kada sam planski napravio dete i kad se rodilo i posle toga sam se borio da mi prihodi rastu da bih ga mogao izdržavati.

Ako je to tačno da lova utiče na natalitet, onda bi u Norveškoj, Nemačkoj, Danskoj, Švedskoj npr natalitet trebalo da bude oooogroooman. Stvar je onome što već rekoh, niko ne želi obavezu, a deca su ogromna obaveza, full time job, od 00-24 nema pauze, čak ni kad odrastu i odu od kuće Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 4027700691

Dakle, kada pogledam svoj život u ovom trenutku i brak koji se raspada to je jedino zbog čega se ne kajem što sam potrošio nekoliko godina života i izgubio gomilu živaca.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Cleopatra Sub Nov 20, 2010 8:46 pm

Burla ::
Moram da se ne složim s tobom
A ti se inace uvek slazes sa mnom? :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:

Naravno da su velika obaveza, jesu i radost, slazem se. Ali praviti decu bez cilja, kao sto vecina blentara radi, mi isto nije logicna situacija.
Na mudima, da napravis dete u takvoj besparici, ti zaista cestitam. Ja se prva ne bih na tako nesto usudila. Mada poznajuci sebe, ne bih ga se ni odrekla da se tako nesto desi. Zato se trudim da se ne desi. Ne volim nezgodne situacije, pa tako nista i ne prepustam slucaju. Nikada se ne bih udala zbog deteta, pa tako i ne planiram da ga pravim iz hobija, vec sa nekim s kim bih mogla svoj zivot da podelim.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Sub Nov 20, 2010 8:53 pm

A ti se inace uvek slazes sa mnom? :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:

Sad si me provalila :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Avramova Sub Nov 20, 2010 9:03 pm

Kada bi ljudi čekali da budu u situaciji da imaju sve uslove za odgajanje dece, mnogi ih nikada ne bi ni radjali. Ali, nije tako. Ono što svi imamo i ne tiče se države jer nam ona to i ne obezbedjuje, jeste želja za reprodukcijom i sposobnost vaspitanja.

Slažem se sa Burlom, dete u kući je najveći stimulans za veće angažovanje u cilju boljeg obezbedjenja uslova života potomku pa i celoj porodici.

Nije društvo to koje će mi odrediti hoću li imati decu ili ne. To je moja odluka i nije mala, i ne može se u svakom životnom dobu* ostvariti.


Poslednji izmenio Avramova dana Sub Nov 20, 2010 10:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ispravka *)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Orhideja Sub Nov 20, 2010 10:29 pm

Prije par godina moj tata u bolničkoj sobi leži sa čovjekom koji ima devetoro djece, taj čovjek nikad nije radio u preduzeću, išao je na nadnice i živjeli su dosta teško. Kad su ga pitali (dok je bio mlad) zašto ima toliko djece rekao je "oni su moja penzija". I bili su, najstariji je otišao u Austriju a za sobom je poveo i ostatak braće i sestara. Kuća je vila a njih dvoje roditelja ta djeca drže kao dve kapi vode na dlanu.
Šta hoću reći, došlo je vrijeme sebičluka, svi misle samo na sebe i svoja lična zadovoljstva, da sa nekim podijele nešto čak i banalno tugu i radost ne dolazi u obzir a kamoli šta drugo.
Dijete je jedino što će i razveseliti i rastužiti ali je ipak jedna neprikosnovena ljubav za cijeli život.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Nova clanica Sub Nov 20, 2010 11:31 pm

Devalvacija osnovnih vrednosti.
Nova clanica
Nova clanica
Član
Član

Broj poruka : 208
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Snowflake Ned Nov 21, 2010 5:45 pm

Nije bas da je samo sebicluk u pitanju i nije bas da ne zavisi od materijalne situacije. Lako je to reci kad si stambeno obezbedjen i imas posao, pa iz takve situacije posmatras situaciju. Sta da radi zena koju ce poslodavac da otpusti onog momenta kad ostane u drugom stanju? * Kako ce ona da prehrani to dete? Ok, neka radi njen muz, pod uslovom da ga ima... Da li je jedna mesecna plata dovoljna za sve troskove zivota u Srbiji danas? Ja zivim sama, imam posao, platu, radim i mimo toga privatno i jedva cu uspeti da poplacam kiriju i racune sad u toku grejne sezone. Sta bi tek bilo da treba celu porodicu da izdrzavam?

* (da ne pricam da ima i onih koji ni ne zaposljavaju mladje zene za koje postoji "osnovana sumnja" da bi mogle da se odluce da imaju dete Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3137150671)
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Avramova Ned Nov 21, 2010 8:48 pm

Razumem svačije mišljenje i meni je žao što se neko odriče zato što nema stan, redovnu ili nikakvu platu. Ono što znači "imati dete" mnogo je jače i nadmašuje svaki problem.

Prvo dete sam rodila a nisam bila zaposlena, nisam imala svoj stan. Drugo dete sam rodila i bila zaposlena. Konačno stambeno rešenje sam dočekala sa dvoje dece.

Beše vreme komunizma, vreme koje sam i ja jednom pljunula, a mnogi ga i dalje pljuju uprkos što su baš u to vreme stekli ono što sada nikada ne bi.

:cica: :cica:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Orhideja Ned Nov 21, 2010 9:41 pm

Snowflake ::Nije bas da je samo sebicluk u pitanju i nije bas da ne zavisi od materijalne situacije.

Dok sam bila solo nisam razmišljala o pravljenju bilo kakvog objekta za sebe. Počela sam razmišljati kad je dijete imalo par mjeseci i polako iz kredita u kredita, iz godine u godinu i sad imamo svoj krov. Nije bilo lako u tih par godina sam ostajala i bez posla i svašta nešto ali pregura se. Da sam bila bez djeteta ne bih se ni odlučivala za gradnju, šta će mi?
Lako je to reci kad si stambeno obezbedjen i imas posao, pa iz takve situacije posmatras situaciju. Sta da radi zena koju ce poslodavac da otpusti onog momenta kad ostane u drugom stanju? *

Šef saznao i spucao otkaz. Nijednog jedinog momenta nisam pomislila na abortus.
Kako ce ona da prehrani to dete?
Sve se može kad se hoće.
Ok, neka radi njen muz, pod uslovom da ga ima... Da li je jedna mesecna plata dovoljna za sve troskove zivota u Srbiji danas?
Nisam u Srbiji ali kao da i jesam, muža nemam, relativno rano sam ga ostavila i otišla zauvijek
Ja zivim sama, imam posao, platu, radim i mimo toga privatno i jedva cu uspeti da poplacam kiriju i racune sad u toku grejne sezone. Sta bi tek bilo da treba celu porodicu da izdrzavam?
To još uvijek nije izgovor. Za sve ima, nađe se, zaradi se ...ja ne mogu reći da se sad oblačim isto kao pre djeteta dok sam bila sama ali zato njega oblačim tip top u Todoru i Tifaniju pretežno, život bez djeteta je pust, ja crpim snagu iz njegovog zagrljaja kad se vratim s posla.
Nijedna žena ne treba sebi dozvoliti život bez djeteta, starost je teška kad si sam.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Cleopatra Ned Nov 21, 2010 9:48 pm

@Orhideja a moze i Av

Niko ovde ne kaze da se ne moze izgurati, ako se desi. Ali da se u takvim nekim uslovima deca planiraju bas i nije normalno. Sasvim je prirodno da covek oseca potrebu da bude koliko toliko pripremljen za planiranje potomstva.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Orhideja Ned Nov 21, 2010 10:00 pm

Baš ti hvala Kleo, ispadoh i luda Smile
Samo vi tako razmišljajte ...godine teku.

Za moj 20 rođendan Bilja mi je rekla, danas uživaj jer od danas godine lete. Bila je savršeno u pravu, dvadesete su proletjele ne znam kud ni kad. I dalje lete. A djevojaka je sve više i više i sve su same, muškarci isto tako.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Hipi Pon Nov 22, 2010 12:03 am

Gejevi Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 2214231980
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Pon Nov 22, 2010 2:11 am

Dete je motiv za život, i lepo ti je kad se igra pored tebe i kad nemaš ćorava dinara u džepu, kad odeš ujutru na posao, vratiše se uveče a primetiš da je beba porasla malo. Nema lepšeg osećaja. Pare su tu najmanje bitne, treba imati muda.

Kad sam ja dobio sina brat od tetke mi se žalio, nema uslove :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:
Ima svoju firmu, stan gde će da živi, devojku koju voli i ona njega. Ja ga onda pitam: Koji ti uslovi trebaju? Ne diže ti se? Idite u šumu na Strelište(spomen park blizu moje kuće) jedini uslov koji treba je da ne izvadiš i da se ona s tim složi, ako bude muško zovite ga Strelko, ako bude devojčica zovite je Strelica.

KAd su kasnije zatrudneli, javlja se i kaže poslušao sam te, ispunio sam uslove.
Ja: Koje uslove?
On: Napravio sam Strelka ili Strelicu :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:

Doduše sin im se zove Uroš, ali je to nebitno

Dakle svi vaši strahovi su potpuno neporavdani, detetu je najvažnije posvetiti pažnju, nahraniti ga i obući, sve ostalo su hirevi, a za to ne treba puno mudrosti, više mudosti :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:
I nosiće i nešto od nekog rođaka, ne mora piti kravicu može i šabačko, jebiga, za svaki strah možemo naći izgovor i reći to ne može, fali mi ovo. A dete/deca je/su rezultat koji je većini od nas najveći koji ćemo napraviti u životu.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Avramova Pon Nov 22, 2010 2:21 am

Cleopatra ::@Orhideja a moze i Av

Niko ovde ne kaze da se ne moze izgurati, ako se desi. Ali da se u takvim nekim uslovima deca planiraju bas i nije normalno. Sasvim je prirodno da covek oseca potrebu da bude koliko toliko pripremljen za planiranje potomstva.

Podrazumeva se da sam planirala decu. Tek nakon tri godine braka rodila sam prvo dete. Kada gledam iz ove perspektive isto bih učinila ali obavezno iz radnog odnosa. Vreme je bilo mnogo povoljnije i to što nisam radila nije bilo od značaja da ne planiram radjanje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Pon Nov 22, 2010 8:24 am

Burla ::
Ma sexaju se, ali koriste kondome, razne dobro jutro pilule, dijafragme, spirale(za šta sam do pre koju godinu mislio da se koriste isključivo pri koričenju knjiga, fotokopija i sl. :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919: ) neće obaveze, neće odgovornost, neće ništa.(ni žene ni muškarci)
Onda, sredstvo za kontracepciju koje je najčešće u Srbiji je abortus, imamo jedan omanji grad dece "očišćene" abortusom, kao da je taj plod nešto prljavo pa se žena mora očistiti.
Sexaju se i kao kontraceptivno sredstvo im cesto sluzi abortus- kiretaza. Devojka se proseta malo do ginekologa i zakaze tu kiretazu, momak mozda zna za sve ali ne bi da ucestvuje u nicemu. Tradicionalni odnos prema problemu- abortus je ''problem'' devojke, zene, ona ce to vec ''resiti''.
Mozda je i u tome problem, ne mogu bas sve cure da idu u skolu, na fakultet i postanu samohrane majke za primer. Kontraceptivne pilule i nisu bas igrackice za gutanje, ma sta ko govorio, ukljucujuci i doktore, kontraceptivne pilule i hormoni sa kojima se one igraju nisu za salu- ostavljaju fizicke posledice na tu buducu zenu. Kondomi su za muskarce, ali...... I tako, nazalost, abortus je kontraceptivno sredstvo br.1 u Srbiji.
Deca jesu motivacija u braku, ali, nisu svi u braku a sexaju se. Slazem se da nije samo besparica uzrok padu nataliteta, tu su upetljali prste i nacin zivota buducih mama i tata, vaspitanje danasnje dece koja ce nekome u buducnosti, jednom, nadam se biti roditelji. Obrazovanje koje im na sva usta govori, upucuje ih na kontracepciju, brzo se zivi, nema se vremena za obaveze koju deca sa sobom sigurno nose.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Avramova Pon Nov 22, 2010 11:51 am

Divlja :: Sexaju se i kao kontraceptivno sredstvo im cesto sluzi abortus- kiretaza.

Abortus može da sledi kada kontracepcija izostane i onemogućava radjanje ali ne i začeće.

... brzo se zivi, nema se vremena za obaveze koju deca sa sobom sigurno nose.

I jednoga dana kada ostanu sami shvate kako je trebalo usporiti ritam jer, sve vrednosti koje su tada stvorili neuporedivo su manje od dece.

Razumem one koji nemaju decu iz nekih svojih, za njih ali i zaista opravdanih razloga, ali zbog trke kroz vreme, zbog karijere, zbog obaveza itd. e, takve ne razumem.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Pon Nov 22, 2010 12:06 pm

Ma @Av, lucidno, sa humoristickim primesama sam se ''odrazila'' Smile kad sam rekla da im je kontracepcija= kiretaza- upravo zato sto kontracepciju ne koriste spadnu na abortus, znam, tema je ozbiljna.... Zene su neopravdano izlozene riziku, treba same da se izbore sa svim problemima, da imaju posao, platu, decu, porodicu, sve je skoro na njima.
Jako malo muskog sveta razmislja o deci pre braka, dok se devojcice jos kao male igraju davanja imena svojoj buducoj deci. Raskorak u zeljama i mogucnostima koji u ovom brzom i ludom vremenu uzima svoj danak- natalitet opada, a u Srbiji je sve vise starih ljudi o kojima drustvo ne brine na normalan nacin.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Pon Nov 22, 2010 12:21 pm

Jako malo muskog sveta razmislja o deci pre braka, dok se devojcice jos kao male igraju davanja imena svojoj buducoj deci.

Generalizacija koja je opasna i karakteriše muški deo populacije kao manje vredan i neodgovorni deo populacije.
Lično poznajem više žena koje su za to da se ne udaaju i da ne rađaju decu, dok većina muškaraca koje znam imaju taj san o porodici i deci. Žene ili su previše mlade ili imaju drugi neki izgovor zašto ne bi imale decu Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 1555288004
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Pon Nov 22, 2010 12:31 pm

Ali, decu ''prave'' muskarci, pa kada ih naprave jako cesto pobegnu od ''problema''.
Problem je zajednicki, nece biti da zene ne zele da budu majke- to je zeni prirodno, instinktivno ima potrebu da postane majka, bioloski, kakogod.
Sad, sto zbog nekih drugih stvari mnoge pomeraju taj dan majcinstva, to opet ne moze da ide samo na adrese zena kao greh ili greska. I mukarac itekako doprinosi svemu tome. Da, muskarci bi da se ozene i imaju porodicu, ali bi isto tako vecinom da zene neke '' full ribe'', sa platom, karijerama i ko zna kakvim cudima jos pride. Pri tom ne uzimaju u obzir bas sopstvene kvalitete i mogucnosti, a cesto su u svadji sa rodjenim ogledalom. Onda kada neke ''nefull'' devojke krenu u ''lov na muza'' ismevaju ih prvi upravo ti muskarci koji su posvadjani sa ogledalom, koji bi eto da se zene al' sa ''princezom'' pod jedan, o tome razmisljaju dok trce za onima koje jure karijeru i ne razmisljaju na prvom mestu o pelenama. Sukobi interesa i prioriteta. Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3800882975
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Dotore Pon Nov 22, 2010 12:58 pm

Da, muskarci bi da se ozene i imaju porodicu, ali bi isto tako vecinom da zene neke '' full ribe'', sa platom, karijerama i ko zna kakvim cudima jos pride.


To su izgovori za nesposobne. Frka im od obaveza pa izmišljaju razne tako nemoguće stvari.

Sasvim se slažem sa tobom.

Šta mi je? :Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Gost Pon Nov 22, 2010 1:02 pm

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 4022889699
Nista. Malko si loood pa vidis sta treba da se vidi komsija, samo to. Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 907769211
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta sve utice na pad nataliteta? - Page 3 Empty Re: Sta sve utice na pad nataliteta?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu