Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Bracna ili vanbracna zajednica?

+29
Vulin
Albatros
Miško
Cleopatra
Qbin
sini_do
inspy
Jurivaka
Vidra
Anhelito
RINGE
Fristajlo
digitalmandrak
drdoktor
Hipi
cat09
IMHO
Dragana
Prepoznatljiva
ostensibly
Sklad odjeka
Orhideja
Lila
maks
Arwen Evenstar
sanjalica
Avramova
BG_HIGHLANDER
ellen
33 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Avramova Pet Apr 02, 2010 5:05 am

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 1369909122 Kakva deca! Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 1369909122

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od sanjalica Pet Apr 02, 2010 5:08 am

Daaa....deca su sastavni deo i bračne i vanbračne zajednice......pogotovo ako "komplet" funkcioniše kako treba. :vala02:
sanjalica
sanjalica
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : novi sad

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Gost Pet Apr 02, 2010 5:08 am

Ja preferiram bračnu, mada ko zna možda imam i vanbračne - ko ćega znati! :slamka..:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Avramova Pet Apr 02, 2010 5:14 am

Mislila sam na vas dvoje da ste deca. Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 4022889699 Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 479116528

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od sanjalica Pet Apr 02, 2010 5:18 am

......a ja mislila da se za promenu vratimo na temu.....al ne daju ova jaja.....udarila u glavu opasno..... Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 4022889699
sanjalica
sanjalica
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : novi sad

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Avramova Pet Apr 02, 2010 5:23 am

Simba ::Ja preferiram bračnu, mada ko zna možda imam i vanbračne - ko ćega znati! :slamka..:
Najgore bi bilo da ni majke ne znaju ko je otac dece. Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 2255911292

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Lila Pet Apr 02, 2010 11:27 am

Meni je svejedno dok nema djece.
Sa profesionalne strane, znam kako je bračnoj djeci utoliko lakše kod pravnih stvari tako da mi taj papir treba samo u te svrhe. Kao dokaz ljubavi i predanosti nikako.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Orhideja Pet Apr 02, 2010 12:34 pm

Koji crni papir, šta to papir vrijedi djetetu, ako je otac djeteta stoka. Nema tog papira koji će ga naterati da plati alimentaciju ili rizna osnovna očinska prava.

Da sumiram, bili u bračnoj ili vanbračnoj zajednici najbitnije je da znate s kim ste u vezi, onda će biti puno lakše sve ili otići ili ostati, sa djecom bez djece, kako god.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Sklad odjeka Pon Apr 12, 2010 11:21 pm

BG HIGHLANDER

Nemaju pravo nasledjivanja, ali imaju pravo utvrdjivanja bracne tekovine.
Sklad odjeka
Sklad odjeka
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od ostensibly Pet Apr 23, 2010 4:28 pm

Papir ne znaci ama bas nista. Nista.
Em je vanbracna zajednica jednaka pred zakonom, em papir ne moze odrediti kako ce neko sa kim ziveti. Odnosno, da li ce skladno ziveti zajedno ili ne...
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Prepoznatljiva Uto Apr 27, 2010 5:16 pm

Avramova ::

Vanbračna zajednica je često iskrenija od zvanične, što umnogome utiče psihološki faktor - osećaj slobode.
Suština je što ljudi sklapanjem administrativnog braka svesno gube slobodu na koju, u bilo kom statusu, imaju apsolutno pravo.

Sa ovim se ne bih složila. Kad ulaziš u bračnu zajednicu ne gubiš ništa od slobode niti se glumi neka iskrenost a najmanje ljubav.
Prepoznatljiva
Prepoznatljiva
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : blizu tebe

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Avramova Uto Apr 27, 2010 5:49 pm

Prepoznatljiva :: Sa ovim se ne bih složila. Kad ulaziš u bračnu zajednicu ne gubiš ništa od slobode niti se glumi neka iskrenost a najmanje ljubav.

Osvrni se malo oko sebe i pogledaj kako ljudi žive. Ali ne slušaj šta ti pričaju, samo ih posmatraj, možda će neko biti i iskren.

Nisam rekla da je to pravilo niti da s kod dešava svih, ali je vrlo često.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Dragana Pon Maj 17, 2010 8:16 pm

ellen ::Da li pravite razliku izmedju ove dve vrste povezivanja ili ste iskljucivi pristalica jedne ili druge? Da li nam je papir potreban da bismo funkcionisali normalno, ili nam je papir neka vrsta sigurnosti?
Meni licno taj papir i ne znaci nista, ali...???Sta vi mislite o tome?

Svatko ima pravo izbora i treba se ponašati onako kako njemu odgovara a ne nekom drugom . Hoće li netko radije živjeti u izvanbračnoj zajednici ili bračnoj , stvar je vlastitoga htijenja i izbora .
Moj bi osobni izbor svakako bio brak i bračna zajednica u kojoj papir s potpisom naizgled ne znači ništa . Ne bih rekla da je papir s potpisom bilo kakav znak sigurnosti nečega , jamstvo za zadržavanje ljubavi ili partnera . Ali ... ljudi vezani brakom u jačem su ,, osjećaju ,, vezanosti kao i djeca koja se u tom odnosu rađaju . Veći je osjećaj uzajamnoga poštovanja .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od IMHO Pon Maj 17, 2010 8:21 pm

Simba ::Vanbračna zajednica je po meni s*anje ! Mnogo bre komplikovano - ili jesi ili nisi u braku!
Osim ako neko neće da kaže da ima ženu/muža nego dečka/devojku!
Liči mi na ono - kad čovek ode u penziju upiše fakultet da mu žena spava sa studentom a ne penzionerom! Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 479116528

Zasto tako mislis?
Ja zivim 2 godine u vanbracnoj zajednici i ne osecam razliku.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Lila Pon Maj 17, 2010 8:22 pm

Još godinu dana i imaš sva prava kao i bračni drugovi.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:22 pm

ellen ::Da li pravite razliku izmedju ove dve vrste povezivanja ili ste iskljucivi pristalica jedne ili druge? Da li nam je papir potreban da bismo funkcionisali normalno, ili nam je papir neka vrsta sigurnosti?
Meni licno taj papir i ne znaci nista, ali...???Sta vi mislite o tome?

Ja sam tri godine živela sa mužem u vanbračnoj zajednici jer nam nije bio bitan taj papir. Međutim, kad smo se venčali, u meni je proradio neki potpuno nov osećaj pripadnosti njemu. To je neopisivo rečima...dok smo živeli zajedno kao da su nam vrata uvek bila otvorena za eventualni odlazak, ali kad sam rekla "da" kao da sam dala neki zavet da ću zauvek ostati njegova.

Ma ne mogu to da opišem rečima, osećaj je sasvim drugačiji, dublji, lepši, osećaj potpune pripadnosti...i sama sam bila zatečena tim osećanjima...
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Lila Pon Maj 17, 2010 8:23 pm

Cat, lijepo to sve zvuči kako si doživjela, ali meni se zapravo sviđa uvijek imati vrata za izlaz.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:24 pm

mrm ::
Zasto tako mislis?
Ja zivim 2 godine u vanbracnoj zajednici i ne osecam razliku.

Osetićeš kad kažeš "da" Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 689950
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:25 pm

Lila ::Cat, lijepo to sve zvuči kako si doživjela, ali meni se zapravo sviđa uvijek imati vrata za izlaz.

Svako živi onako kako mu se sviđa. Šta znam, ja bRez ovog mog magarčića ne bih mogla Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 125399 (to mu ja tepam Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 197741 )
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od IMHO Pon Maj 17, 2010 8:27 pm

Ali cat, ja sam vec odavno rekla 'da'. Zivimo u stanu kod mojih, imamo jednu sobu samo za nas. Kad njegovi rasciste nerasciscene vlasnicke odnose nad stanom u Novom Sadu prodacemo ili zameniti taj stan za Beograd, ja cu zatrudneti i vencacemo se.Pred nama je samo niz administrativnih prepreka, sve drugo je isto.
Ili mislis da ce se papak drasticno promeniti kad potpisemo papir??!
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:36 pm

mrm ::Ali cat, ja sam vec odavno rekla 'da'. Zivimo u stanu kod mojih, imamo jednu sobu samo za nas. Kad njegovi rasciste nerasciscene vlasnicke odnose nad stanom u Novom Sadu prodacemo ili zameniti taj stan za Beograd, ja cu zatrudneti i vencacemo se.Pred nama je samo niz administrativnih prepreka, sve drugo je isto.
Ili mislis da ce se papak drasticno promeniti kad potpisemo papir??!

Ma neće se on promeniti a nećeš ni ti, ja samo kažem da je drugačiji osećaj...barem je kod mene tako bilo...

Kažeš papak? Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 125399
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od IMHO Pon Maj 17, 2010 8:38 pm

Pa dobro, docekacemo i to. Da ne planiramo decu ja bih mirne duse ostala nevencana.


Zovem ga papak otkad mi je ukrao Samsung. Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 88530
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:43 pm

mrm ::Pa dobro, docekacemo i to. Da ne planiramo decu ja bih mirne duse ostala nevencana.


Zovem ga papak otkad mi je ukrao Samsung. Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 88530

Ja još nemam decu, ali kad porastem, valjda će me i to stići. Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 763888

Ah, da, ti si se ono beše žalila dragoj saveti?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od IMHO Pon Maj 17, 2010 8:50 pm

S velikim razlogom.
On zna da ja vise od cipela i garderobe volim nov mobilni, obecao mi je novi i uzaptio stari a onda sve zaboravio, samo je Samsung ostao kod njega. Kako da se ne zalim? Volim ga ali mi dodje da ga iseckam na komadice velicine petoparca!
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od cat09 Pon Maj 17, 2010 8:57 pm

mrm ::S velikim razlogom.
On zna da ja vise od cipela i garderobe volim nov mobilni, obecao mi je novi i uzaptio stari a onda sve zaboravio, samo je Samsung ostao kod njega. Kako da se ne zalim? Volim ga ali mi dodje da ga iseckam na komadice velicine petoparca!

Ne znam šta da ti kažem...podseti ga koliko voliš mobilne telefone i dobro ga izribaj. Daj mu do znanja da si ljuta kao ris. Ne znam jesi li odreagovala kad se to desilo? Da li si mu pokazala koliko si besna?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Bracna ili vanbracna zajednica? - Page 4 Empty Re: Bracna ili vanbracna zajednica?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu