Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 75 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 75 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Advokatura EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Advokatura EmptyJuče u 10:58 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Advokatura EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Advokatura EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Advokatura EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Advokatura EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Advokatura EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Advokatura

+6
Bella
Orhideja
Lila
Fraya
Fristajlo
Avramova
10 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Advokatura Empty Advokatura

Počalji od Avramova Čet Mar 03, 2011 11:15 pm

Biti advokat... da li to zanimanje da svrstamo u humano ili suprotno. Humano je svakako ako brani istinu, a da li je humano ako brani ubicu.

Iznesite vaše mišljenje, iskustvo...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Čet Mar 03, 2011 11:22 pm

Ne rade advokati samo to...
Ja ih angažujem za zastupanje u imovinskim predmetima- i imam dobra iskustva. Od kad to radim, nešto i na ovim kilavim sudovima završih. No, mora ih se nadzirati, ganjati i- plaćati. Kao sa zubarima- neprijatno, ali- isplati se, u konačnom rezultatu...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Gost Čet Mar 03, 2011 11:34 pm

Tesko pitanje Av... Ja to nikad ne bih mogla da radim, na advokate gledam kao na nuzno zlo...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Čet Mar 03, 2011 11:36 pm

Nažalost, advokati i jesu nužno zlo ali kada ustrebaju, ona se moramo zaptitati koga za advokata. Znamo dobro da veliki procenat često radi u dosluhu sa suprotnom stranom.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Čet Mar 03, 2011 11:43 pm

Ne znamo, samo nagađamo. Bilo je takvih, ali se situacija malo menja- takvi danas brzo ostaju bez mušterija- oštra je konkurencija. Eto, neko dobro od ove trandžicije... Advokatura 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 10:22 am

Advokati su za mene i moje pojmove o casti jedne progfesije na zadnjem mesto. Ispred njih su shinteri i popovi.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 10:48 am

Zamišljam ubistvo, svi dokazi govore da je smišljeno i za osudu. Ko to dozvoljava advokatima da brani ubicu? Kakve su tek tu manipulacije!

Ne bih govorila o svima ali je sigurno da je jedan veliki broj advokata uslovno rečeno počinio krivično delo braneći krivca. Ali zakon je tu, može im se sve.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 11:06 am

Avramova ::Zamišljam ubistvo, svi dokazi govore da je smišljeno i za osudu. Ko to dozvoljava advokatima da brani ubicu? Kakve su tek tu manipulacije!

Ne bih govorila o svima ali je sigurno da je jedan veliki broj advokata uslovno rečeno počinio krivično delo braneći krivca. Ali zakon je tu, može im se sve.

Nisi u pravu Avramova, barem ne oko odbrane ubica.

Zakon je takav , i ne samo u Srbiji, da svako ima pravo na odbranu.

Advokat,kao i lekar ima svoj "kodeks" i tu i ne sme nista da se menja.

I masovni ubica ( recimo ubica ,pedofil, ali i drug Karadzic) ima pravo na pravnu pomoc advokata.

Bez toga bi pravni sistem bio nezamisliv.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:14 am

Ni kavu nisam popila, ali morala sam se logirati , neke stvari izbačene tu su presmiješne Advokatura 2503617651

Advokati su za mene i moje pojmove o casti jedne progfesije na zadnjem mesto. Ispred njih su shinteri i popovi.

Eto, sad mogu odgovoriti nabrzinu, sigurna sam da ćemo se saplitati neki o neke još na ovoj temi.


Ne bih govorila o svima ali je sigurno da je jedan veliki broj advokata uslovno rečeno počinio krivično delo braneći krivca. Ali zakon je tu, može im se sve.
Ovo nije nimalo točno i premda nisam advokat, ali spremam se postati, pomalo sam osobno uvrijeđena. Laici donose paušalne ocjene bez dubokog uvida u materiju koja IPAK daje odgovore na mnoga pitanja, pa tako i na ovo. Fraya je što se ovoga tiče u pravu. SVATKO,ali svatko ima pravo na obranu i presumira se da je nevin dok se ne dokaže suprotno jer je to tekovina ne samo pravne nauke, već modernog demokratskog društva.
Advokat,kao i lekar ima svoj "kodeks" i tu i ne sme nista da se menja.
Tako je! I ja se ne moram slagati sa tim, niti nedajbože sa onim šta je uradio, ali on svoja ljudska prava ima.
Inače, što se same teme tiče, za mene je advokatura jedno plemenito i časno zanimanje, koje se stiče mukotrpno (da bi se ondaK donosile olako paušalne ocjene), i osim šta 'brani ubice', većinom ih trpa u zatvor.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 11:19 am

Razumem ja da je zakon takav, tako i napisah. Stvar sam posmatrala iz etičko moralnog aspekta u slučaju kada za ubistvo ne postoji opravdanje kao što u slučaju pedofiliije može da postoji (pedofilija - poremećaj ličnosti) kao i u slučaju ubistva ih nehata, smišljenog nehata, afekta itd. ali ubistvo s predumišljajem, kako odbraniti ubicu?

Pravni sistem može urediti tu oblast i zadovoljiti norme pravne države.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 11:22 am

Idi,begaj,dear Lila. Mucno se stice? Pa stice se kao i svaki drugi faks,
Svuda mora da se uci i muci.Zar nije medicina mnogo zayebanija od tih pravvnih nauka? Duze se studira, mozes tek sa 30 godina da budes lekar specijalista,ali samo ako si uredno studirao 6 godina medicine.

Inace se savrseno slazem s tobom da svako mora da ima na pravo na odbranu,
a advokat naravno zna da je njegov klijent ubica,ali hvala Bogu i taj ubica
ima prava da dokaze svoju eventualnu nevinost.

Ja licno advokate mrzim ( Lila ,ovo nema nikakve s tobom) jer su alavi,
maznjavaju od najsiromasnijih ljudi lovu,ne izdaju fiskalne ili bilo kakve racune, ali nisu oni za to krivi. Moze im se, drzava to od njih ne zahteva.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 11:25 am

Avramova ::Razumem ja da je zakon takav, tako i napisah. Stvar sam posmatrala iz etičko moralnog aspekta u slučaju kada za ubistvo ne postoji opravdanje kao što u slučaju pedofiliije može da postoji (pedofilija - poremećaj ličnosti) kao i u slučaju ubistva ih nehata, smišljenog nehata, afekta itd. ali ubistvo s predumišljajem, kako odbraniti ubicu?

Pravni sistem može urediti tu oblast i zadovoljiti norme pravne države.

Avramova, mi iz Kurira saznajemo da je neko pedofil, mi to ne znamo ako se to stvarno i
ne dokaze. A moze samo na sudu da se dokaze. Zato je potreban advokat. I za ejdnu i za drugu stranu.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:29 am

Stvar sam posmatrala iz etičko moralnog aspekta
U pravnim normama su etičke i moralne norme zadovoljene koliko je moguće bez zadiranja u neke druge sfere, jer ne može se sve promatrati iz ugla 'ja i moje poimanje pravde i prava'.

smišljenog nehata
Možeš li mi objasniti što je smišljeni nehaj? U dosadašnjem studiranju (a na četvrtoj godini sam) još nisam naišla na taj termin.

ali ubistvo s predumišljajem, kako odbraniti ubicu?
Nije sve crno-bijelo. Prvo, misliš da će svaki reći advokatu 'da, ja sam planirao dugo otrovati svoju ženu i uradio sam to', pa u 99%slučajeva neće. Drugo, postoje advokati po službenoj dužnosti, znači, netko uradi nešto ovakvo što je svakako za osudu ( u Hr primjer ubojstva mlade advokatice Ivane Hodak), dodjeli mu se advokat po službenoj dužnosti koji ga mora braniti, ali u suštini, ponekad je to 'pro forme', ako se odbije, advokat snosi sankcije. Svaka struka ima svoj rizik, doktoru može umrijeti čovjek, mi možemo biti u situaciji da branimo krivog. To nas NE kvalificira kao krive!

Pravni sistem može urediti tu oblast i zadovoljiti norme pravne države.

Ne može, jer već jest.

I ono što je ljudima teško shvatiti ali je istinito - pravo i laička pravda nisu i nikada neće biti sinonimi. Često se poklapaju, ali neki djelovi širim masama jednostavno nisu razumljivi pa se tretiraju kao neprihvatljivi i dolazi do ovakvih stvari.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 11:32 am

Lila ::

Ne bih govorila o svima ali je sigurno da je jedan veliki broj advokata uslovno rečeno počinio krivično delo braneći krivca. Ali zakon je tu, može im se sve.
Ovo nije nimalo točno i premda nisam advokat, ali spremam se postati, pomalo sam osobno uvrijeđena.

Ok, uvredjena sam i ja jer se advokat tuženog upire odbraniti pokušaj ubistva a svi dokazi su da je pokušaj bio smišljen. Advokat uz pomoć vrhuške može sve pa i odbraniti potencijalnog ubicu i zato sam tako pisala.

Laici donose paušalne ocjene bez dubokog uvida u materiju koja IPAK daje odgovore na mnoga pitanja, pa tako i na ovo.

Neka sam i laik ali nisam neupućena a i dokazi su tu, te ne možemo govoriti o paušalnoj oceni. Sada govorim iz ličnog iskustva.

SVATKO,ali svatko ima pravo na obranu i presumira se da je nevin dok se ne dokaže suprotno jer je to tekovina ne samo pravne nauke, već modernog demokratskog društva.


Ni ovo nisam sporila. Ne bih o savremenom demokratskom društvu kakvo je naše i gde je istina na strani advokata koji brani krivca samo zato što je u poziciji da dobije podršku vlasti. Vrlo očajno i obeshrabrujuće. Više mi liči na sve osim na uredjeno moderno demokratsko društvo. Gadi mi se.

Verujem da ima onih koji su čitali nešto o famoznoj odbrani advokata File Filote u slučaju Šefke, majke - ubice.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 11:34 am

Fraya :: A moze samo na sudu da se dokaze. Zato je potreban advokat. I za ejdnu i za drugu stranu.

Zato je potreban veštak i ide se dalje u postupak.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:38 am

Fraya ::Idi,begaj,dear Lila. Mucno se stice? Pa stice se kao i svaki drugi faks,
Svuda mora da se uci i muci.Zar nije medicina mnogo zayebanija od tih pravvnih nauka? Duze se studira, mozes tek sa 30 godina da budes lekar specijalista,ali samo ako si uredno studirao 6 godina medicine.

Inace se savrseno slazem s tobom da svako mora da ima na pravo na odbranu,
a advokat naravno zna da je njegov klijent ubica,ali hvala Bogu i taj ubica
ima prava da dokaze svoju eventualnu nevinost.

Ja licno advokate mrzim ( Lila ,ovo nema nikakve s tobom) jer su alavi,
maznjavaju od najsiromasnijih ljudi lovu,ne izdaju fiskalne ili bilo kakve racune, ali nisu oni za to krivi. Moze im se, drzava to od njih ne zahteva.
Hoćeš da ti na ličnom primjeru kažem kako se stiče? Moj faks (PFZG, najjači je u regiji), traje 5 godina, prosjek studiranja je 8 i to ne zato jer su ljudi ljeni. Otkad sam na faksu, NEMAM, AL NEMAM život jer učim i imam visoke ocjene, ali za svaku se potrudim ko isus (građansko pravo sam mrljavila godinu dana uz polaganje nekih drugij ispita napr), učim ponekad 10 sati, na prvoj godini i 12 kad se borilo za opstanak, na dan. Psihički otišla u qurac, pokupila i neke bolesti, kojih fala bogu više nema, ali su sve bile na nervnoj bazi. I ne samo ja, živim i okružena sam sa studentima prava i svima nam je tako! Nakon studija, pripravnički , za advokaturu 3godine, uz minimalnu plaću (3500kn), zatim pravosudni ispit , pa onda tek ako imaš kod koga ili imaš kapital da započneš vlastiti posao. I sve to ti ne garantira da ćeš uspjeti , ima advokata kruha gladnih. Naravno da je i medicina, i ostali fakulteti vrlo teški, ali imam kolege sa medicine, i da se ne lažemo, njima je faks bar organiziran i to olakšava posao. Mi predavanja nemamo, beskrajne zakone i još štošta učimo sami , ispita ispod 1000strana više nema (kad smo na 1god imali ispite od 500-700str bilo je pučko veselje). Uči se ispit u prosjeku 3mjeseca i još ti to nije garancija za prolaz. Nek ovome posvjedoči bilo tko tko ide na moj faks, istina do slovca.
U Hr izdaju račune i tarife su službene, imam advokata u obitelji pa znam.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:43 am

Advokat uz pomoć vrhuške može sve pa i odbraniti potencijalnog ubicu i zato sam tako pisala.
A koliki je procenat tih iz vrhuške? Vrlo mali, pa je stoga bespredmetno kvalificirati jednu cijelu struku kao gadljivu. I doktora se podmiti pa ne smatram da su svi doktori gamad!


Sada govorim iz ličnog iskustva.
Ako govoriš iz ličnog iskustva, imaš posla sa jednim advokatom, pa stoga opet ono šta sam rekla gore.
Većina advokata samo nastoji , kao i svi ostali ljudi, pošteno zaraditi svoj kruh na koji imaju pravo.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 11:44 am

Lila :: Možeš li mi objasniti što je smišljeni nehaj?

Otac moje drugarice je osudjen na par meseci i uslovnu kaznu zbog ubistva iz smišljenog nehata. Naime, čistio je pušku iz koje nije izvadio metke, a zatim je iz nehata povukao oroz i ubio suprugu, što znači da je bio svestan rizika ali nije obezbedio sigurnost.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:48 am

Otac moje drugarice je osudjen na par meseci i uslovnu kaznu zbog ubistva iz smišljenog nehata. Naime, čistio je pušku iz koje nije izvadio metke, a zatim je iz nehata povukao oroz i ubio suprugu, što znači da je bio svestan rizika ali nije obezbedio sigurnost.
Onda je u terminološkoj razlici stvar, kod nas je to ovo :
Krajnja ili gruba nepažnja ( culpa lata ) postoji kada se štetnik ponaša krajnje nepažljivo, kao posebno nemaran i lakomislen čovjek koji u svojim postupcima zanemaruje najuobičajeniju brižljivost.
I zato je osuđen, jer je MORAO paziti na napunjenost puške! Tu pravo ne dopušta odstupanja.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 11:52 am

Lila :: A koliki je procenat tih iz vrhuške? Vrlo mali, pa je stoga bespredmetno kvalificirati jednu cijelu struku kao gadljivu. I doktora se podmiti pa ne smatram da su svi doktori gamad!

Svakako i zato napisah:

Avramova :: Ne bih govorila o svima ali je sigurno da je jedan veliki broj advokata uslovno rečeno počinio krivično delo braneći krivca. Ali zakon je tu, može im se sve.

. Ako govoriš iz ličnog iskustva, imaš posla sa jednim advokatom, pa stoga opet ono šta sam rekla gore.

Ne, naravno da nemam posla sa samo jednim advokatom, zato sam tako i pisala.

Većina advokata samo nastoji , kao i svi ostali ljudi, pošteno zaraditi svoj kruh na koji imaju pravo.

Tako bi trebalo biti ali, nažalost, nije.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pon Mar 07, 2011 11:54 am

Tako bi trebalo biti ali, nažalost, nije.
To je tvoje mišljenje, na koje imaš pravo i koje uvažavam, moje je drugačije.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 12:02 pm

@Lila

U sveopštem haosu sreća je naići na poštenog lekara a kamoli advokata pa i sveštenika što Fraya reče. Nikada ne govorim o svima već o većini ili jednom procentu.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 12:27 pm

@Lila

Pa znam ja sta se i kako studira. Licni primeri uopste nisu potrebni.
Ja sam diplomirala sa 23 (mogla sam i sa 22, al nisam htela),
ta prava su za moj pojam,kao i medicina, faks koji se uci dupetom,a ne
glavom ( mora se zagreje stolica,citanja i razmisljanja tu nisu
potrebna). Ti pricas o stranicama ( 1000 ili 800), ali je to isto
kao i bauk ispit iz anatomije kod mene ili recimo filozofa za ispit su se
citala sabrana dela Platona ili Getea, a za to nije bilo dovoljno samo
zagrejati stolicu.

Nekada ( ali je to bilo davno) advokatski je poziv ( kao i popovski)
bilo casno zanimanje,danas je to savrseno drugacije.

U Frankfurtu ( a ja tu zivim) na sto stanovnika ( a stanovnici su i bebe)
ima 1 advokat. Ti ljudi naravno nemaju posla, taksiraju uvece da bi
mogli da prezive.

Prema tome, nije ta profesija bas san snova.

Moraju i u Srbiji advokati da izdaju fakture,ali to ne rade, jer im jeto
"terra incognita". I za njih, ali i za klijentelu.Kao i kod popova.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 12:37 pm

Fraya :: Moraju i u Srbiji advokati da izdaju fakture,ali to ne rade, jer im jeto
"terra incognita". I za njih, ali i za klijentelu.Kao i kod popova.

Advoklati zaista moraju da izdaju račun ali i opravdano naplaćuju uslugu, dok sveštenici to ne bi smeli, njima se daje ili ne daje dobrovoljni prilog, kako ko može.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Orhideja Pon Mar 07, 2011 1:39 pm

Posao je posao. Onaj ko brani ubicu ne mora biti loš ali isto tako i i ko brani nevinog može biti gad od čovjeka. Nije bitno koga brani već kakav je kao čovjek.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura Empty Re: Advokatura

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu