Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Ne može da vam dosadi
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyDanas u 7:26 am od Dall

» Podseća me
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyDanas u 7:21 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyDanas u 7:17 am od Dall

» Postoji li zlo?
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyJuče u 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyJuče u 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Istorijsko poreklo Srba - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Istorijsko poreklo Srba

+8
digitalmandrak
Akhenaton
Fraya
Fristajlo
Orhideja
Dotore
inspy
vandalija
12 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Pon Feb 28, 2011 1:48 pm

Na žalost, utisak te ne vara jer su našu istoriju uvek pisali drugi, a Srbi su se, prema tome postavljali oportunistički, u sistemu, ako mogu da vajdim, vajdim koga se tiče nešto što je nekad bilo. Zato, se Srbima ponavlja istorija a, narodu kome se to dešava, narodu koji se ne uči na svojim istorijskim greškama - nema napretka! Zadnji slučaj je od juče, Blic je doneo izveštaj o zagonetnim smrtima poznatih Srba, kao naše najumnije glave su umrle pod nerazjašnjenim okolnostima, i, to se prihvaća, mada je, istorijski ,takva vest potpuni falsifikat. Ali, Alex Ringier, vlasnik Blica, je Austrijanac, sin ratnog zločinca pogubljenog 1949.g.Njegova firma je poznata po izdavanju pseudo- istorijskih knjiga, i iz njegove kuhinje je kost našao Bil Klinton da izjavi kako je Srbija kriva za I svetski rat.Ringier dominira medijskom scenom Srbije i, s vremena vreme, baca "kosti" čiji je zajednički imenitelj da su Srbi narod- gubitnik., a njegovi najsvetliji likovi psihopate.Taj isti lik svake godine donira SANU sa 100000 evra da ne reaguje na "mine" koje on pušta u svojim listovima u Srbiji.Naravno, deo kolača dobija i Vlada.
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fristajlo Pon Feb 28, 2011 1:55 pm

E, za ovo sam ti ja svedok i potvrda- dobro poznajem prilike u medijima, i mnogo je gore nego što si opisao. Pri tom, sad je još i u ortakluku sa našim tradicionalnim prijateljima Nemcima, nekom novom firmom iz Berlina... Istorijsko poreklo Srba - Page 3 92204
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Hipokrat i Skilak o Sarmatima

Počalji od vandalija Uto Mar 01, 2011 10:21 am

Hipokrat, oko 400.g. pre n.e. Sauromate smešta u Evropu: "U Evropi postoji skitski narod zvan Sauromate koji su naseljeni oko Meotskog jezera. Oni se razlikuju od svih drugih po tome što se i njihove žene bore protiv neprijatelja". Znatno ranije, pre Herodota ili Hipokrata, srećemo se sa imenom Sarmata, u Skilakovom (Skylax) vodiču za moreplovce gde on opisuje obale, luke i reke. Skilak iz Karijanda je živeo u VI veku pre n.e. a od njegovih zapisa ostali su samo fragmenti Indica i Periplus gde spominje Sarmate koji obitavaju u Evropi, istočno od Skita, prema Tanaisu, koji je granica Evrope i Azije. On kaže da se na drugoj obali Tanaisa, gde počinje Azija, prvi narod na Pontu su Sauromati "kojima žene vladaju" /tzv. matrininearni poredak/, ačiji su susedi Meoti, što graniče sa Sindima (Singama). Naziv Surmati (Surmatai) koristi i Eudoks iz Kinda koji, pod uticajem Plinija, spominje Sarmate oko Kaspijskog mora, u Aziji, gde nalazi i Aorse, Dribike, Bakstrte i Sarpare. Aristotelov učenik Teofrast (370-287. g, pre n.e.) u delu O vedama spominje zemlju Sarmatiju, a kod Posejdonija, koji je uticao na Marinusa i Ptolemeja Sarmatija se prostire iznad Tanaisa i Boristena, ispod Hiperborejskog okeana povezujući Evropu i Aziju. Sa zapada se graniči Germanijom a sa istoka Skitijom. Strabon, kao i Polibije, u svojim rukopisima spominje Sarmate južno od Skita. Po Strabonu, Sarmatija je prvi deo severnog dela Azije i neka je vrsta poluostrva.
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Orhideja Uto Mar 01, 2011 1:20 pm

vandalija ::Na žalost, utisak te ne vara jer su našu istoriju uvek pisali drugi, a Srbi su se, prema tome postavljali oportunistički, u sistemu, ako mogu da vajdim, vajdim koga se tiče nešto što je nekad bilo.
Zaista ne volim tu ljudsku osobinu gdje novac može sve učiniti.
Zato, se Srbima ponavlja istorija a, narodu kome se to dešava, narodu koji se ne uči na svojim istorijskim greškama - nema napretka!
Vrtimo se u krug svakih 45-50 godina.
Zadnji slučaj je od juče, Blic je doneo izveštaj o zagonetnim smrtima poznatih Srba, kao naše najumnije glave su umrle pod nerazjašnjenim okolnostima, i, to se prihvaća, mada je, istorijski ,takva vest potpuni falsifikat. Ali, Alex Ringier, vlasnik Blica, je Austrijanac, sin ratnog zločinca pogubljenog 1949.g.Njegova firma je poznata po izdavanju pseudo- istorijskih knjiga, i iz njegove kuhinje je kost našao Bil Klinton da izjavi kako je Srbija kriva za I svetski rat.Ringier dominira medijskom scenom Srbije i, s vremena vreme, baca "kosti" čiji je zajednički imenitelj da su Srbi narod- gubitnik., a njegovi najsvetliji likovi psihopate.
I ljudi to vjeruju a ustvari niko nema pojma kome Blic pripada.
Taj isti lik svake godine donira SANU sa 100000 evra da ne reaguje na "mine" koje on pušta u svojim listovima u Srbiji.Naravno, deo kolača dobija i Vlada.
Na ovo sam zgrožena, hajde da dio dobije Vlada, ali akademici, vrhunski stručnjaci pojedinih oblasti da sebi dozvole tako nešto je za mene van pameti. Prodaješ sebe, svoje znanje i svoju zemlju za šaku eura ili si toliko izlapjeo starac da više pojma nemaš ni o čemu. (bolje da se zaustavim inače bih mogla svašta napisati koliko sam sad revoltirana)
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fristajlo Uto Mar 01, 2011 1:26 pm

Vandalija, imaš li neke mape? Bilo bi interesantno pogledati ih...
Inače, tema je više nego zanimljiva. Istorijsko poreklo Srba - Page 3 238630
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Orhideja Uto Mar 01, 2011 6:47 pm

Fristajlo ::Vandalija, imaš li neke mape? Bilo bi interesantno pogledati ih...
Inače, tema je više nego zanimljiva. Istorijsko poreklo Srba - Page 3 238630
Sigurno da ima. Vandalija ne stavljaj mape, neka naruči knjigu kao i ja, usput trebaće mi dve knjige.
Sory Fri morala sam :Istorijsko poreklo Srba - Page 3 3681966919:
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fristajlo Uto Mar 01, 2011 6:54 pm

Orhideja ::
Sigurno da ima. Vandalija ne stavljaj mape, neka naruči knjigu kao i ja, usput trebaće mi dve knjige.
Sory Fri morala sam Istorijsko poreklo Srba - Page 3 74719
Lisice, utalila si se... Istorijsko poreklo Srba - Page 3 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Orhideja Uto Mar 01, 2011 11:00 pm

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 74719 Jao Fri, kako mene možeš zvati lisicom. Šalim se, ali znaš od početka me tema zainteresovala i čitajući i sklapajući još neke kockice fali mi još i zato sam naručila knjigu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty SHORTCUT

Počalji od vandalija Uto Mar 08, 2011 12:00 pm

Šta se to doista desilo pa su Srbi odustali od svoje istorije dopustivši da im BB istoričari i domaći trabanti pišu istu, revidiranu, koja se ni malo ne osvrće na istorijske izvore koji joj ne odgovaraju? Nakon Ruvarčevog hiperkriticizma i osvešćivanja nakon I svetskog rata kad nas je "prijateljska Austrougarska i Nemačka" napale svim snagama, javljaju se izuzetno dokumentovane knjige Nika Zupaniča, istoričara i direktora Narodnog muzeja u Ljubljani. On je bio ekspert za Lužičke Srbe a napisao je izuzetno fundiranu raspravu Srbi Plinija i Ptolemeja. Reakcije su bile pozitivne i tad, između dva rata, niz dobrih knjiga iz drevne srpske prošlosti piše M.Živančević, profesor iz Beograda. I taman kad se mislilo da će Ruvarčevi trabanti iz BB okruženja biti stavljeni ad acta, dešava se II svetski rat i vaskrsla komunistička Juga u zagrljaj prima već prežaljene BBovce. Zašto? Ideja bratstva i jedinstva te pravljenje muslimanske, crnogorske i makedonske nacije iz srpske, bila je u oštroj opreci spram zaključaka Zupaničevim o Srbima kao autohtonom narodu, Arijevcima, drevnom narodu iz Veda, itd. Ipak, kritička misao nije mogla biti ugušena i narednih decenija javljaju se tri izuzetno značajna autora, svi univerzitetski obrazovani, ozbiljni i okazani istraživači. Reč je o Milanu Budimiru, Relji Novakoviću i Radoju Pešiću. :aav:
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Uto Mar 08, 2011 12:12 pm

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 3235190673 Lingvista svetskog glasa, akademik, Milan Budimir, našao je veze Srba, Tribala, Ilia i Singa, pisavši kroz razrešenja lingvističkih nedoumica o Srbima kao dokazano drevnom narodu i da je čista izmišljotina kako je on na Balkan došao tobože u VII veku; svojim knjigama dokazao je potpunu apsurdnost teza BB škole. Vlast mu nije mogla ništa osim da ga povremeno vređa i svi su odahnuli kada je umro. Njegova kapitalna dela čame u depoima, ne doštampavaju se i sve je urađeno da ovaj Prometej bude zaboravljen. Između ostalog, Budimir je pisao knjige i rasprave na čistom klasičnom latinskom što je ove BBovce posebno izluđivalo dok su mantrali o bratstvu i jedinstvu. I, odahnuše kad ovaj ispusti svoju plemenitu dušu. Al, ne lezi vraže, na scenu stupa prof. Radivoje Pešić koji sa Univerziteta Bolonja piše knjige o vezi Etruraca i Srba, etrurskog pisma i vinčanice, itd. U svetu je priznat, ovde osuđen od kojekakvih kreatura, napadan u svakoj prilici. No, Pešićeve knjige su tu i njegova istraživanja neobično značajna. Sad je, za oficijelne istoričare njihovo tumačenje srpske istorije uveliko uzdrmano, zabrane i napadi više ne pomažu jer se iza Budimira i Pešića, intelektualaca svoje vrste pojavljuje i profesor, uvaženi vizantolog Relja Novaković koji u seriji objavljuje knjige iz drevne srpske istorije Istorijsko poreklo Srba - Page 3 1656610304
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Orhideja Uto Mar 08, 2011 1:06 pm

Može pitanje:
slušam Šešeljevo suđenje u jednom momentu kad se obraća sudu on govori " vi znate da mi Rusiju smatramo majkom jer smo potekli odande", ja shvatam da on podrazumijeva nastanak Srba od Slovena i dolaska sa Karpata i doline Dnjepra kako su nas učili ali pitanje je zašto smo zaista tako naklonjeni Rusiji mada je edidentno da ona gleda svoj interes već vijekovima.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Uto Mar 08, 2011 1:25 pm

Srbi nisu Rusi, jasno. Rusi, preciznije Varjage su severnjaci koji su se u III,IV veku naselili na prostore današnje Rusije pokorivši tamnošnja slovenenska plemena. Sloveni su došljake zvali "Rhousima" po boji njihove kose. Srbi (tad deo Sarmata) susreli su se sa Rusima u Bosforskom kraljevstvu. Rusi su tamo (Crnomorski bazen) primili od Sarmata Andreje hrišćanstvo, kao i Srbi i otuda njihove čvrste veze sa nama. I Srbi i Rusi su slovenizovani tokom narednih vekova.
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Uto Mar 08, 2011 1:37 pm

Kao što postoji BB škola tako postoji i Velikoruska; obe su nekonsistentne i barataju neproverenim podacima; Šešeljevu izjavu valja vezati za knjigu J. Deretića, Srbi i Rusi, inače radikala, gde on potpuno nekritički Srbe proglašava Rusima. Ova notorna glupost je kod ruskih nacionalista naišla na odobravanje a Deretića uzdigla u rang petrogradskog akademika. Svašta ljudi rade zarad vlastite koristi. Ova Deretićeva paskvila ulazi u istoriju bešćašća.
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Orhideja Uto Mar 08, 2011 11:45 pm

vandalija ::Rusi, preciznije Varjage su severnjaci koji su se u III,IV veku naselili na prostore današnje Rusije pokorivši tamnošnja slovenenska plemena.

I Srbi i Rusi su slovenizovani tokom narednih vekova.

Malo mi sad nejasno ovo, ako su Rusi pokorili Slovene a i Srbi su tu negdje u sretanju s njima kao da pokoren narod nije primio odlike osvajača već je osvajač uzeo odlike pokorenog.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Sre Mar 09, 2011 11:49 am

Sloveni su bili uglavnom sedelačko stanovništvo, bavili su se uglavnom zemljoradnjom dok su Varjage bile pokretno, ratničko- lovačka plemena. Sloveni su od njih primili ime a "slovenizacija" je nastala mešanjem ova dva srodna naroda. Istoričar Zupanič kaže da bi današnji Srbi govorili lužičkosrpskim da se nisu tako dugo mešali sa Slovenima.Sloveni jesu primili odlike osvajača ali te ratničke crte bile su ublažene. Kroz istoriju,pokazalo se, Sloveni su bili najnenasilniji narod o tome svedoči to što su najčešće robovali a njihove zemlje često bile meta mnogih osvajača: Franaka, Gota, Germana, Huna, Avara, Ugra, Turaka. Bugari su poslovenjeni, izvorno oni su Ugri, deo tatarske mase. Dakle, ovo tatarsko pleme je kroz svega par vekova promenilo svoj profil
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fraya Sre Mar 09, 2011 1:02 pm

Citam Vandalijine teoreme,cudim se da ja to sada prvi put cujem,
a sve ukljucujuci i neke profesore lingviste koji su dokazivali
(nisam savrseno dobro shvatila sta su dokazivali) jer neki´
pricaju o sanskritu, drugi o jeziku Luzickih Srba,a to je bio kao nas
srpski jezik nekada.

Lepo je to sto on prepricava teorije nekih profesora,ali mene
sada zanima samo ovaj deo koji se odnosi na jezik.

Koje su izvore koristili ti profesori dokazujuci da je srpski jezik
stariji, pa skoro i od ameba?

Ima li pisanih tragova o tome? Nema,jel tako?

I cemu cela ova prica? Koga uopste to zanima?
Narocito danas, kada je i uvoj drzavi u kojoj ja zivim, evidentno
da je 10% populacije funkcionalno nepismeno. A koliki je procenat
u Srbiji?
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Dotore Sre Mar 09, 2011 3:15 pm

Orhideja ::
vandalija ::Rusi, preciznije Varjage su severnjaci koji su se u III,IV veku naselili na prostore današnje Rusije pokorivši tamnošnja slovenenska plemena.

I Srbi i Rusi su slovenizovani tokom narednih vekova.



@ Vandalija
Malo mi sad nejasno ovo, ako su Rusi pokorili Slovene a i Srbi su tu negdje u sretanju s njima kao da pokoren narod nije primio odlike osvajača već je osvajač uzeo odlike pokorenog.

U istoriji je kao jedna od opštepoznatih činjenica da manje kulturan narod usvaja onog naroda sa razvijenijom kulturom, tstoga, ako su već Srbi i Rusi slovenizirani onda je nelogično kako Sloveni nisu primili njihovu kulturu i jezik, već su Srbi Rusi primili slovensku.
Ako sam izveo dobar zaklljučak iz tvoje priče Srbi su kulturno i u svakom smislu dominantni u odnosu na ostale, pa mi deder to objasni.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fraya Sre Mar 09, 2011 6:29 pm

Burla ::[
U istoriji je kao jedna od opštepoznatih činjenica da manje kulturan narod usvaja onog naroda sa razvijenijom kulturom, tstoga, ako su već Srbi i Rusi slovenizirani onda je nelogično kako Sloveni nisu primili njihovu kulturu i jezik, već su Srbi Rusi primili slovensku.
Ako sam izveo dobar zaklljučak iz tvoje priče Srbi su kulturno i u svakom smislu dominantni u odnosu na ostale, pa mi deder to objasni.


Da, tako su i Turci preuzeli islam od naroda koji su cak i porobili.

Usput , jedinstven slucaj u istoriji da je porobljivac preuzeo religiju porobljenih.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od vandalija Sre Mar 09, 2011 7:11 pm

Hrišćanstvo je u svojim počecima bilo religija siromašnih a u IV veku je postalo i državna religija i religija bogatih, bez razlike ali, hrišćanstvo je bilo eminentno, religija siromašnih.
Onda, zašto je Evropa usvojila američki kulturni model? Izjava da jači nešto nameće slabijem je izmišljotina BB škole po kojoj su svi koji nisu Germani se morali njima potčiniti. Usvaja se ono od drugog što je prijemčivo bez obzira ko je jači. Kako recimo gluplji, a jači, ne može da nametne svoju vrednost? Vrednosti nemaju veze sa snagom.
vandalija
vandalija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fraya Sre Mar 09, 2011 7:36 pm

vandalija ::Hrišćanstvo je u svojim počecima bilo religija siromašnih a u IV veku je postalo i državna religija i religija bogatih, bez razlike ali, hrišćanstvo je bilo eminentno, religija siromašnih.Onda, zašto je Evropa usvojila američki kulturni model? Izjava da jači nešto nameće slabijem je izmišljotina BB škole po kojoj su svi koji nisu Germani se morali njima potčiniti. Usvaja se ono od drugog što je prijemčivo bez obzira ko je jači. Kako recimo gluplji, a jači, ne može da nametne svoju vrednost? Vrednosti nemaju veze sa snagom.

Rimljani su nazivali hriscanstvo religijom siromasnih. U IV veku car Konstantin
(onaj sto je rodjen u Nisu) izjednacava hriscanstvo sa religijom Rimljana,
a i sam ( po predanju) postaje hriscanin, tako da hriscanstvo kao "drzavna"
religija ima jako dugu tradiciju.

Ne shvatam kako je i kada Evropa preuzela americki kulturni model? Engleska
ima slicnosti sa americkim modelom ( recimo u pravosudju), ali je to iz razloga
sto su Anglosaksonci u krajnjoj liniji i osnovali Ameriku, ia i pisali cuveni
ustav tako sto su preslikali svoje zakone i obicaje. Skolski sistem je slican,a
li opet je razlog taj da su Englezi svoj model skolstva preneli u Ameriku.

Kontinentalna Evropa ima veze sa Amerikom koliko i Kina,Japan
ili Rusija.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Dotore Sre Mar 09, 2011 7:45 pm

Fraya ::

Da, tako su i Turci preuzeli islam od naroda koji su cak i porobili.

Usput , jedinstven slucaj u istoriji da je porobljivac preuzeo religiju porobljenih.

A da li su primili jezik i običaje tog porobljenog naroda, kulturu i sve ostalo? I o tome se isto može diskutovati.

Osim Turaka mislim da su i Tatari primili Islam od naroda koje su gazili.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fraya Sre Mar 09, 2011 9:51 pm

Burla ::

Da, tako su i Turci preuzeli islam od naroda koji su cak i porobili.

Usput , jedinstven slucaj u istoriji da je porobljivac preuzeo religiju porobljenih.

A da li su primili jezik i običaje tog porobljenog naroda, kulturu i sve ostalo? I o tome se isto može diskutovati.Osim Turaka mislim da su i Tatari primili Islam od naroda koje su gazili.[/quote]

Pa primili su arapsko pismo, puno je reci ranije bilo pozajmljeno iz
arapskog i persijskog jezika,a sigurno i kuhinju jer su oni bili primitivni
konjanici,a Arapi kultivisan narod.

Tek je sa stvaranjem moderne Turske arapsko pismo zamenjeno
latinicom na insistiranje, naravno, Ataturka.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Dotore Sre Mar 09, 2011 10:04 pm

Pa primili su arapsko pismo, puno je reci ranije bilo pozajmljeno iz
arapskog i persijskog jezika,a sigurno i kuhinju jer su oni bili primitivni
konjanici,a Arapi kultivisan narod.

Tek je sa stvaranjem moderne Turske arapsko pismo zamenjeno
latinicom na insistiranje, naravno, Ataturka.

Usvojiše neke reči, ali su svakako nisu usvojili čitav jezik. Uostalom, ako obratiš pažnju na moj prvi post od danas, videćeš da moja tvrdnja i jeste da manje kulturni narodi prihvataju stvari od kulturnijih i civilizovanijih naroda. To je tako prirodno.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Fraya Sre Mar 09, 2011 10:09 pm

Pa to i ja zelela da kazem svojim gornjim izlaganjem Istorijsko poreklo Srba - Page 3 3726945182
A i mi smo usvajali ihihihi od banatskih Shvaba, ali i Turaka
raznorazne reci, ali i tu kuhinju koju danas imamo.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Akhenaton Čet Mar 10, 2011 8:42 pm

Treba biti malo bolje informisan..."Rus" je finski naziv za vikinga,varjaga.ostalo je stvar polemike...ali naucne...ne bezvezne forumske.
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istorijsko poreklo Srba - Page 3 Empty Re: Istorijsko poreklo Srba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu