Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Roditeljski  sukobi ... EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Roditeljski  sukobi ... EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Roditeljski  sukobi ... EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Roditeljski  sukobi ... EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Roditeljski  sukobi ... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Roditeljski  sukobi ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Roditeljski  sukobi ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Roditeljski  sukobi ... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Roditeljski  sukobi ... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Roditeljski  sukobi ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Roditeljski  sukobi ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Roditeljski  sukobi ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Roditeljski  sukobi ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Roditeljski sukobi ...

+7
Fristajlo
Hipi
Lila
digitalmandrak
Dotore
Anhelito
Dragana
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dragana Čet Dec 09, 2010 9:41 am

Prosječna obitelj na ovim prostorima se u današnje vrijeme skoro svakodnevno suočava sa stresnim situacijama što može dovesti do napetih odnosa među roditeljima pa i sukoba . Sukobi mogu uključivati verbalno ali fizičko nasilje , što je oblik zlostavljanja.
Djeca se vrlo često nađu u ulozi 'svjedoka' roditeljskog sukoba, zbog čega su vrlo bitni načini na koje se rješavaju sukobi . Djetetov osjećaj sigurnosti usko je vezan za to kako se roditelji odnose jedan prema drugome.

Kako i koliko po Vašemu mišljenju utjeću roditeljski odnosi , u ovom slučaju sukobi , na emocionalno stanje i buduće ponašanje djeteta ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Anhelito Čet Dec 09, 2010 10:49 am

Uticu u velikoj meri pogotovo kada je dete malo. Ono, posmatrajuci svoje roditelje se uci kako da se ponasa i samo u takvoj situaciji.
Ako roditelji otovoreno raspravljaju npr. o parama, nestasici, o tome kako ce da plate racune o teskom zivotu, dete ce mozda stvoriti neke pespotrebne strahove i frustracije.

Takodje mi nikad nije bilo jasno, niti podrzavam kada roditelji da izvinete na izrazu, pickaraju jedno drugo pred detetom. Uvek, i jos jednom uvek, ce to dete kada poraste tako se ponasati i prema svom partneru.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 12:42 pm

Sve je relativno..jer toliko sam se nagledala djece , koja poticu iz kulturnih i stabilnih porodica, a postali su losi ljudi, takodje i obrnuto..gdje je familija bila u haosu i raspadu , fenomeni od djece kasnije ljudi...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dotore Čet Dec 09, 2010 4:09 pm

Sukobi utiču na decu u velikoj meri, naročito kad su deca mala, jer se na taj način deca "pune " strahovima koje kasnije ne umeju da objasne i verbalizuju. Ona to ne umeju da iskažu rečima, ali umeju da pokažu nekom vrstom inaćenja i revolta. Ne znači uopšte da će neko postati kvalitetniji čovek ukoliko mu se roditelji ne svađaju i obratno, isto tako ne znam šta su to kulturne i stabilne porodice? Zar postoji porodica u kojoj nema konflikta između muža i žene, oca i sina, majke i kćeri? Ja se sa tim nisam uspeo susresti za ovoliko koliko sam živ.

Svađa između roditeljima može da izazove anksioznosti kod deteta, ali da ga poremeti potpuno ne može, ne znam ni jednu idealnu porodicu, osim onih koji glume savršenstvo, a posle se ispostavi daim se sin puca u venu i slično.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od digitalmandrak Čet Dec 09, 2010 4:13 pm

Supruga i ja se nikad nismo svadjali pred decom...Ono sto imamo da raspravimo uradimo u 4 oka
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dotore Čet Dec 09, 2010 4:16 pm

digitalmandrak ::Supruga i ja se nikad nismo svadjali pred decom...Ono sto imamo da raspravimo uradimo u 4 oka

Najbolji mogući način, ali to zavisi od temperamenta i od nivoa neslaganja, vaspitanja istih tih roditelja, tako da ti ja na tome čestitam na tome što si uspeo tako nešto da izvedeš.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Lila Čet Dec 09, 2010 5:17 pm


Kako i koliko po Vašemu mišljenju utjeću roditeljski odnosi , u ovom slučaju sukobi , na emocionalno stanje i buduće ponašanje djeteta ?

Utječu, uvelike nas određuje porodica iz kakve potječemo, htjeli mi to priznati ili ne. Ona Tolstojeva poznata (SVE SRETNE OBITELJI NALIK SU JEDNA NA DRUGU, SVAKA NESRETNA OBITELJ NESRETNA JE NA SVOJ NAČIN), je djelomično točna , sa prvim dijelom se ne bih složila jer nema savršeno sretne obitelji, svaka je pomalo nesretna, na svoj način, samo neke u manjoj mjeri, one pravo usmjerene da to prevaziđu i rade na svom skladu koliko god je moguće.
Digi - idete u pravom smjeru , nikada se ne svađati pred djecom, ali , što da ti ja 'popujem', ti si praksa a ja teorija Roditeljski  sukobi ... 4027700691.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 5:25 pm

Burla, ja nemam nista za reci, ako ti ne znas sta su to kulturne i stabilne porodice....osim ako si glup ili se pravis da jesi, sto je bolja varijanta, i naprotiv uopste ne mislim da ce neko postati kvalitetniji ako mu se roditelji ne svadjaju (pred djecom , jer svadjaju se svi,naravno samo neko manje neko vise)..licno se pred djecom ne svadjam..nikada, niti cu..ali tema je..da se govori i iz tudjih iskustava...i vidjenja i procjena itd.itd.

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dragana Čet Dec 09, 2010 5:51 pm

digitalmandrak ::Supruga i ja se nikad nismo svadjali pred decom...Ono sto imamo da raspravimo uradimo u 4 oka

Ovo je lijepo ... Zaista .
Ne postoje supružnici koji se nikda ne će posvađati , ali oni razumni to nikada neće činiti pred djecom .
Česti, neriješeni sukobi među roditeljima pogađaju djecu i negativno utječu na njih.
Česte svađe i prepirke među roditeljima te teški neriješeni sukobi negativno utjeću na psihički razvoj djeteta . Roditeljske svađe mogu kod djece izazvati promjene u ponašanju , mentalnom i fizičkom razvoju i društvenim odnosima . Djeca mogu postati tužna , uznemirena , agresivna , potištena ili pak neposlušna . Mogu se pojaviti problemi sa spavanjem , koncentracijom i učenjem .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 5:55 pm

Da, ali covjek je "napravljen" tako da ponekad , gubi kontrolu, i nazalost ne bira ni mjesto ni vrijeme za raspravu vec jednostavno "puca"...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dragana Čet Dec 09, 2010 6:04 pm

lucija ::Da, ali covjek je "napravljen" tako da ponekad , gubi kontrolu, i nazalost ne bira ni mjesto ni vrijeme za raspravu vec jednostavno "puca"...

Čovjek je stvoren da se ljuti i da puca ... Naravno ... Nije dobro držati nezadovoljstvo u sebi . Nezadovoljavjuće situacije u bračnom odnosu moraju se iskomunicirati . Ali , uvijek postoji bolji način . Djeca su ispred svega . Čovjeku je dat i razum , pomoću kojega će izbjeći grubosti u bilo kojem smislu , naročito pred svojom djecom znaući koliko će roditeljske svađe biti bolne i frustrirajuće i za njih .


Poslednji put izmenio Dragana dana Čet Dec 09, 2010 6:05 pm, izmenio ukupno 2 puta
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dotore Čet Dec 09, 2010 6:04 pm

lucija ::Burla, ja nemam nista za reci, ako ti ne znas sta su to kulturne i stabilne porodice....osim ako si glup ili se pravis da jesi, sto je bolja varijanta, i naprotiv uopste ne mislim da ce neko postati kvalitetniji ako mu se roditelji ne svadjaju (pred djecom , jer svadjaju se svi,naravno samo neko manje neko vise)..licno se pred djecom ne svadjam..nikada, niti cu..ali tema je..da se govori i iz tudjih iskustava...i vidjenja i procjena itd.itd.


Ja poznajem dosta ljudi iz tzv kulturnih i stabilnih porodica, spolja gladac, iznutra jadac, zato sam rekao da mi nije jasno šta je to. Jedno je predstava za javnost, a drugo je ono što zaista jeste.
Imam prijatelja kome su roditelji univerzitetski profesori, jako fini ljudi, svi kulturni i bog zna kako stabilni, nikad nisu podigli ton jedni na druge, ma milina.
Pre 7 godina je se lečio od heroina, posle od alkoholizma, sad je sasvim ok. Dakle Ne pravim podelu na kulturne i nekulturne porodice, nego na one u kojima ima komunikacije i u kojima nema. Onde gde postoji komunikacija postoji i svađa kao jedan od njenih vidova, i možeš biti kulturan i stabilan, ali ćeš ući u klinč sa svojim partnerom ako vam se mišljenja sukobe.

Znam još jednog iz iste takve porodice, mišljenja sam da ga keva u 35 i dalje kupa i puderiše mu guzu. Kad ih vidiš skupa i kad čuješ ljude da pričaju o njima, čuješ da se nikad ne svađaju, da nemaju problema, ali taj dečko nikad nije držao devojku za ruku osim ako nije calnuo kintu. Kontaš li zašto mi nije jasno kakve su to kulturne i stabilne pordice, jer ništa nije onako kako je upakovano, nego je onakvo kako je kad ga izvadiš iz celofana, pa otvoriš oblandu, pa vidiš da li je fil dobro napravljen.

Moji su se sukobili preda mnom i sestrom, video sam i čuo svašta, ali smo i sestra i ja izrasli u relativno normalne ljude. Niti sam preterano kulturan, niti sam preterano stabilan, ali sam se izgradio i nisam siguran da su me te njihove svađe toliko oštetile Roditeljski  sukobi ... 4027700691
Ima mnogo stvari koje utiču na razvoj čoveka, a svađa roditelja je samo jedan od segmenata.
To da li sam glup je moja lična stvar i mislim da imam pravo biti i glup ukoliko sam takav, ne mogu svi ljudi biti pametni Roditeljski  sukobi ... 4027700691
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 6:22 pm

Pa ja o tome upravo govorim...jer niko nece reci, skoro pa niko, ej znas ja se svadjam sa zenom (muzem nebitno) pred djecom...To ce ti malo ko reci, ili gotovo niko....e tu je veci problem nego sam cin...

I ne mislim da si glup, vec je to moja sloboda komunikacije koju posjedujem rodjenjem.. Roditeljski  sukobi ... 74719
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dotore Čet Dec 09, 2010 6:25 pm

lucija ::Pa ja o tome upravo govorim...jer niko nece reci, skoro pa niko, ej znas ja se svadjam sa zenom (muzem nebitno) pred djecom...To ce ti malo ko reci, ili gotovo niko....e tu je veci problem nego sam cin...

I ne mislim da si glup, vec je to moja sloboda komunikacije koju posjedujem rodjenjem.. Roditeljski  sukobi ... 74719

Kako neće?
Možeš se požaliti prijatelju, uostalom o tome i ne mora da se priča, to je opšte mesto. Svaki se bračni par bar ponekad posvađa.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 6:32 pm

Ma da, ali ajde daj primjer, ko je to ovdje (na forumu) rekao e meni se "omaklo pa sam puko-la pred djecom jednom slucajno, ne cak ni to neces procitati, jer svaki covjek za sebe, u nekom svom kutku za sebe misli da je svetac...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Hipi Čet Dec 09, 2010 7:41 pm

Sve zavisi. Jedno je neki obican konflikt koji se lako razresi, a potpuno drugo su konstantne svadje, prepucavanja i losi odnosi. To ni ne morate da cinite pred decom, ali ona ce to da osete. I naravno da ce to da ima negativne posledice na njih i njihovo ponasanje, cak i mnogo ozbiljnije nego sto se to mozda cini.
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od digitalmandrak Čet Dec 09, 2010 9:00 pm

Luci,ne veruj mi ako neces,tvoja stvar... Roditeljski  sukobi ... 4242552882
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Fristajlo Čet Dec 09, 2010 9:24 pm

lucija :: jer svaki covjek za sebe, u nekom svom kutku za sebe misli da je svetac...
Ja ne mislim, ja sam ateista, pa automatski... Roditeljski  sukobi ... 668473
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Avramova Čet Dec 09, 2010 11:01 pm

Hipi ::Sve zavisi. Jedno je neki obican konflikt koji se lako razresi, a potpuno drugo su konstantne svadje, prepucavanja i losi odnosi. To ni ne morate da cinite pred decom, ali ona ce to da osete. I naravno da ce to da ima negativne posledice na njih i njihovo ponasanje, cak i mnogo ozbiljnije nego sto se to mozda cini.

Baš tako jer je u pitanju netrpeljivost a ona se odražava i čuteći.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Pet Dec 10, 2010 9:43 am

digitalmandrak, ne ne i ne, uopste nisam mislila na tebe, vec generalno....naravno da ima i takvih kao ti i hvala Bogu za to...(i kao ja naravno Roditeljski  sukobi ... 74719 )
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Avramova Pet Dec 10, 2010 12:07 pm

Kažu: da bi dete jednoga dana, kada postane odrastao čovek, moglo reći NE (a na to ima pravo, prirodno), mora to prvo naučiti u kući.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Pet Dec 10, 2010 2:59 pm

Smatram da se sa necim i nekim osobinama ipak jednostavno "radjamo" individue za sebe, bez obzira na okolnosti...familiju,roditelje itd...itd...e sad ima istine i u tome ali i u ovome...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Dotore Pet Dec 10, 2010 3:06 pm

Avramova ::Kažu: da bi dete jednoga dana, kada postane odrastao čovek, moglo reći NE (a na to ima pravo, prirodno), mora to prvo naučiti u kući.

Potpuno tačno, da ne kažem apsolutna istina :Roditeljski  sukobi ... 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Avramova Pet Dec 10, 2010 4:01 pm

Burla ::
Potpuno tačno, da ne kažem apsolutna istina :Roditeljski  sukobi ... 3681966919:

Roditeljski  sukobi ... 4022889699 :cheers: I ja kažem. :skriven:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Gost Pet Dec 10, 2010 5:59 pm

A ja mislim da bi rekao NE...ne mora nauciti u kuci, vec jednostavno s razlogom i sopstvenim razumom ( bez obzira na kucu)...to moze osjetiti cijelim bicem ..kada treba reci NE....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski  sukobi ... Empty Re: Roditeljski sukobi ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu