Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 57 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 57 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Čime bojite kosu? EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Čime bojite kosu? EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Čime bojite kosu? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Čime bojite kosu? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Čime bojite kosu? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Čime bojite kosu? EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Čime bojite kosu? EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Čime bojite kosu?

5 posters

Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Čime bojite kosu?

Počalji od Orhideja Pon Sep 13, 2010 5:06 pm

Nema žene koja ne koristi farbu za kosu.
I sama sam jedna od tih, koristila sam Palete, Garnier, Londa, Subrina, Loreal itd, sa i bez amonijaka. Međutim u zadnje vrijeme sam primijetila da mi kosa opada više nego inače, na internetu nađem svašta nešto i između ostalog jedan od razloga je i boja za kosu. Biljnih preparata za bojenje ovde nema sem kane u nekim glavnim nijansama. A evo šta kažu za nju:
Već stoljećima je kana vrlo popularna za bojenje kose na Bliskom istoku i Indiji. Korištenje kane za bojenje i njegu kose je uobičajeni tretman u ovim zemljama, a zbog svojih kvaliteta, koriste je i bogati i siromašni.

Kod nas se kana koristi, ali vrlo rijetko u poređenju sa vještačkim preparatima za bojenje kose. Međutim, kana je prirodni preparat i jako je dobra za kosu, pa možda da razmislite dvaput prije nego se odlučite na uobičajeno bojenje kose i posegnete za kanom.

Kana je odličan regenerator za kosu, jer je jača zahvaljujući njegujućim sastojcima. Takođe, sadrži i antifungicidalna svojstva koja pomažu u borbi protiv peruti.

Kada koristite kanu za bojenje kose, vaša kosa se ne mrsi i mnogo je lakše oblikovati je. A kao prirodna boja, boji kosu u prirodnu i lijepu crvenu boju, tako što oblaže dlaku sa providnim crvenkastim slojem. Kada više puta nanosite kanu, kosa postaje sve izražajnije crvena.

Kada koristite kanu kao boju za kosu, možete napraviti smjesu za farbanje tako da odgovara potrebama vaše kose.Ukoliko vam je kosa suha, uvijek možete u smjesu dodati posebna ulja ili limunov sok. Neki dodaju cvjetnu vodicu ili jaje da bi dobili što bolju smjesu. Nanošenje kane nije jednostavno i možda bi bilo dobro da zamolite nekog da vam pomogne pri tome. Također, zna biti i vrlo nezgodno i prljavo. Da biste izbjegli fleke po vašoj odjeći ili bojenje kože, stavite peškir na ramena ili obucite neku staru košulju, a na rukama obavezno nosite rukavice. Uvijek počnite bojenje od dna kose prema tjemenu. Počnite prvo sa pramenovima kose, a kasnije je rasporedite po cijeloj kosi.

Na crnoj kosi kana daje samo crvenkasti odsjaj, plava kosa postaje crvena, crvena kosa postaje izražajnije crvena, a sijeda svijetlo crvena.

Smjesa mora stajati na kosi 2-12 sati da bi boja djelovala, što zavisi od brzine otpuštanje boje iz praha kane. To je zaista dugo vrijeme u poređenju sa vještačkim bojama, ali kosa poslije kane nikada nije suha, mnogo je ljepša i zdravija. Tako da možda nekada možete odvojite toliko vremena da pružite vašoj kosi puni tretman.
Šta sad?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 5:54 pm

Farbom za kosu...i prelijepa mi je...ali kosa samo....ja sam Bogom dato ruzna....ali dobro je dok ima farbe da se koliko toliko uljepsam....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Pon Sep 13, 2010 6:00 pm

Bojim, tj boje me ( nekako nisam sigurna u to bojenje doma, u salonu sam sigurna u ishod) , sa Paul Mitchell bojama (apsolutno sve njihovo za kosu koristim, otkad sam ih otkrila, ništa drugo mi nije jednako kvalitetno).
Boja je permanentna, u kremi s malom količinom amonijaka, razvijena na bazi pčelinjeg voska.Dugotrajna je, prirodnog izgleda s izvanrednim sjajem i regeneracijom. Umjesto da mi boja 'uništava' kosu, regenerira je. Toplo vam preporučam da probate.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:02 pm

Nemas nam je sto preporucivati jer strucnjaci odavde je maximalno izbjegavaju....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Pon Sep 13, 2010 6:04 pm

Moooolim? Zaštoooo?
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:05 pm

Nos ti posolim....
salim se naravno, ne znam zasto, ali je tako....
i to upozoravaju da je ne koristimo...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Pon Sep 13, 2010 6:07 pm

Lucija ne cimaj me Čime bojite kosu? 327314487
Slaba sam na kosu i PM :Čime bojite kosu? 3681966919:
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:15 pm

Ne ozbiljno ti kazem pa i ja sam,

evo...

ti moj savjet, probaj pa kao ne funkcionise dodji pa me osisaj na kratko...

Pantene
pro-v
glatt&seidig
lisci effetto seta
BALSAMO

shampoo
Glatt & Seidig
Lisci effetto seta

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:16 pm

E i da naglasim tamno-zeleni....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Pon Sep 13, 2010 6:19 pm

Gle, sve smo mi različite, tebi očito funkcionira i ja to pozdravljam. Našla sam ono što meni saaavršeno odgovara (i ne samo meni, znaš i sama kakav ugled PM uživa, tako da te anti-propagande mogu biti samo zdrava konkurencija). Preporučila jer sam sto posto sigurna u kvalitetu i ispravnost (naravno ako je od ovlaštenih distributera, ima mnogo lažnjaka na tržištu jer je to realno skup brend). Prije njih sam isprobala sve živo i neživo i čak mi brendovi poput Tigia i Tony&Guy nisu odgovarali, i PM sam otkrila kad sam već 'izgubila svaku nadu' da ću uspjeti postići što sam zamislila, valjda zato zvučim kao plaćen oglas :Čime bojite kosu? 3681966919:
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:25 pm

Ma naravno.....cujes...ma sve sto ti odgovara koristis, bez obzira na reklamu bilo kakve vrste jel....salim se ja malo, meni ne odgovara nikako, ali imam jako "meku kosu" vec pa mozda zbog toga....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Pon Sep 13, 2010 6:27 pm

Bitno da je plava Čime bojite kosu? 2979583794
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Pon Sep 13, 2010 6:30 pm

Čime bojite kosu? 4022889699 ma daj to je najbitnije......
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Uto Sep 14, 2010 2:04 pm

Ko bi rekao da farbane plavuse znaju voditi ovako zanimljive, sadrzajne i konzistentne razgovore? :zvizduće:
Ljubim vas u plave glave. Čime bojite kosu? 327314487 Čime bojite kosu? 327314487
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Lila Uto Sep 14, 2010 4:08 pm

To su ti predrasude draga, niko nas ne uzima za ozbiljno a kad ono, mi bombe u svakom smislu :zvizduće:

:Čime bojite kosu? 3681966919:
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Cleopatra Uto Sep 14, 2010 4:13 pm

Orhideja ::Nema žene koja ne koristi farbu za kosu.
Ima me. Čime bojite kosu? 2214231980
Nekako sam se uvek plasila da cu nesto z... a da bojim u neku drugu nijansu nije mi neki izazov. Pa ostah neofarbana. Čime bojite kosu? 2214231980
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Uto Sep 14, 2010 6:42 pm

Lila ::To su ti predrasude draga, niko nas ne uzima za ozbiljno a kad ono, mi bombe u svakom smislu :zvizduće:

:Čime bojite kosu? 3681966919:
Bombe sa puno hidrogena, bez amonijaka u pakovanju poznatog proizvodjaca. Ma, ljubim vas!

Ja vise farbam druge nego sebe. Čime bojite kosu? 907769211
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Sre Sep 15, 2010 9:11 am

E Divlja..ne valja ti to...to nije lijepo...cuvaj da tebe neko ne "ofarba" i to sa losom farbom..pa ces morati i ti u pakovanju poznatog proizvodjaca...i moze ti se desiti da poplavis..mislim kosa Čime bojite kosu? 4022889699 a ne poplava...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od pjer Sre Sep 15, 2010 9:43 am

samo suncevim zracima i slana morska voda.......boja kose bude zuto bela plava...smedja.....mnoge su me pitale jer se satiram.... Čime bojite kosu? 2979583794
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Sre Sep 15, 2010 9:46 am

Jaooo pjer, balgo tebi...zavidim ti...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od pjer Sre Sep 15, 2010 9:50 am

lucija ::Jaooo pjer, balgo tebi...zavidim ti...

jaoo Luci..nemoj da mi zavidis dve godine nisam video more... 👅

ubi me SEKA(svetska ekonomska kriza) Čime bojite kosu? 479116528 i radovi na prosirenju ne porodice vec stambenog prostora,,, Čime bojite kosu? 2979583794
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Sre Sep 15, 2010 10:02 am

Bas te briga za to, bitno je da ti je boja kose..zuto belo plava...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Gost Sre Sep 15, 2010 12:59 pm

lucija ::E Divlja..ne valja ti to...to nije lijepo...cuvaj da tebe neko ne "ofarba" i to sa losom farbom..pa ces morati i ti u pakovanju poznatog proizvodjaca...i moze ti se desiti da poplavis..mislim kosa Čime bojite kosu? 4022889699 a ne poplava...
Frabaju me, da znas.Zato sam resila da otvorim svoj salon. Dosta bre vise, ne dam se farbati.
Ali....Ofarbam se.I to ti je to. Za sada imam kosu. Gusta je. Sjaji, sad, sto je crna, sta cu joj ja?
Ne bi bilo dobro da smo sve plavuse. Ovako, proizvodjaci farbe prave razne boje. Lako je za crnu. Plavu farbu je tesko naci da prijanja ,lici na nesto, da nije zuta vec fino ''plava''. Kako plava kad je zuta?
Volim plavuse makar bile i zute.


Sa poplavama, zemljotresima i ostalim prirodnim katastrofama nemam nista. Čime bojite kosu? 2531996303
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od slavena Čet Jun 14, 2012 10:14 pm

Ofarbajte se u plavo, ali zdravo

Pre nego što vam Dejan Ivanović, vlasnik frizerske akademije „Dežan“, dugogodišnji saradnik „Blic žene“ i stalni član žirija već tradicionalnog izbora za naj kosu Srbije, kaže kako da se ofarbate u plavo i ubodete nijansu, a da ne izgorite kosu, Ljiljana Perović, stilistkinja „Blic žene“, objasniće vam zašto uopšte to treba da uradite.

Čime bojite kosu? Plavusa1

Kao prvo, plavuša je uvek primećena. To je definitivno najženstvenija boja kose. Kao drugo, plave nijanse na lice deluju kao fejslifting, samo je važno pogoditi nijansu. Zlatne boje su lepe, ali žute nisu! A granica je tanka – kaže Ljiljana.

UBODITE PRAVU NIJANSU

Ako ste tamnoputi, farbajte se u boju meda, a ako ste svetloputi, stajaće vam platinastoplave nijanse.
Kako biste izbegli onu groznu žutu nijansu na koju je upozorila Ljiljana, za svako drugo pranje koristite šampone i regeneratore s tzv. silver efektom. Kad ih istisnete iz bočice na ruku, oni su tamnoljubičaste boje, koja ubija crveni pigment.

IZ SMEĐE U PLAVO

Ako prirodno imate izuzetno svetlu nijansu smeđe, gusti plavi pramenovi u dve-tri nijanse biće bolje rešenje nego farbanje cele kose. Izrastak će vam se manje videti, kosa će se manje oštetiti, a boja će izgledati raskošno. Dovoljno je da osvežavate boju jednom u tri-četiri meseca, savetuje Dežan.

IZ RIĐE U PLAVO

Ako ste riđi, a želite da odete u plavuše, to nije jednostavan zahvat. Crveni pigment je veoma postojan i postoji opasnost da vam kosa ispadne žuta. Zato je pre farbanja neophodno uraditi depigmentaciju boje. Moraćete da se farbate svakih mesec dana, i to u salonu a ne sami, bar dok ne išišate crvenu kosu, objašnjava Dejan Ivanović.

IZ CRNE U PLAVO

Ako ste ofarbani u crno, procedura je sledeća. Prvo se radi depigmentacija, onda se kosa farba u smeđe sve dok se ne išiša cela depigmentisana površina kose. Tek kad vam na glavi ostane samo prirodna kosa farbana u smeđe, možete uspešno da se ofarbate u plavo. Izuzetak je situacija da ste se samo jednom farbali u crno, a prirodno ste plavi. I za vas važi isto što i za riđokose – kod frizera jednom mesečno, kaže frizer Dejan Ivanović.

ŠMINKA ZA PLAVUŠE

Uz platinastoplavu boju kose najefektnije izgledaju plave i lila senke. Ako imate kosu boje meda, odlično će vam stajati smeđe ili svetlozelene senke, a bolje je da odaberete smeđi nego crni krejon. Birajte rumenila u nežnoroze nijansama i ruževe kajsija ili zlatnobež boje. Takođe, maskara treba da bude tamnosmeđa jer uz plavu kosu izgleda skladnije od crne, savetuje Jelena Grbić, šminkerka. Čime bojite kosu? 907769211

p.s.
ko o cemu Jurivaka o ustipcima , a ja , kao svaka " normalna " plavusa o ... :Čime bojite kosu? 3681966919:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Čime bojite kosu? Empty Re: Čime bojite kosu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu