Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Licemjerje ... EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Licemjerje ... EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Licemjerje ... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Licemjerje ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Licemjerje ... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Licemjerje ... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Licemjerje ... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Licemjerje ... EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Licemjerje ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Licemjerje ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Licemjerje ... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Licemjerje ... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Licemjerje ... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Licemjerje ...

+2
L2
Dragana
6 posters

Ići dole

Licemjerje ... Empty Licemjerje ...

Počalji od Dragana Sub Sep 04, 2010 12:58 pm

Licemjerje je osobnost čovjeka čiji je naziv i dvoličnost , prijetvornost , farizejstvo , podlost , hipokrizija ...
Licemjerje je ,, bolesno ,, odnosno negativno stanje čovjeka pri čemu čovjek izgleda kao da radi za dobro drugih, a zapravo radi za samoga sebe i svoj cilj . To je umotana laž u celofan profinjenosti .
Dvoličnost je skrivanje pod maskom pravednosti da bi se drugom nanijela šteta stavljajući ga u svoj sebični skučeni krug interesa. Društvo s kojim pijemo kavu, prijatelji kojima povjeravamo svoje poteškoće, često puta će pred nama pričati lijepo o nama, povlađivati naše riječi, diviti se našim uspjesima, a čim okrenemo leđa već su protiv nas, s podsmjehom izrugivanja i omalovažavanja.
Današnji život postao je umjetan, agresivan, neiskren, seksualiziran, materijaliziran, komotan, pa su kriteriji za dobro i zlo , za ispravno i neispravno, čovjekovoj slobodi i dostojanstvu nanijeli veliku štetu . Čovjek si uzima za pravo puno toga, opravdava grijeh, zločin, laž, zlo, i to mu daje za pravo da pogazi svoje dostojanstvo i dostojanstvo bližnjih . Izgubili smo kontakt sa stvarnošću, prirodom, jednostavnošću, vrednotama i otuđili se od samih sebe i svoga Boga , izvora života .

Je li dvoličnost kao licemjerje i prijetvornost dio kolektivne svijesti koje se ne da iskorijeniti ili samo izolirano pojedinačno stanje ? Što činite sa svojim odnosom i ljudima kada je u pitanju takova negativna kategorija karaktera ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od L2 Sub Sep 04, 2010 2:23 pm



Licemjerje ... Emotionsbytamilia
Licemeri! Dobro je za vas prorokovao Isaija govoreći: Ovi ljudi približavaju se k meni ustima svojim, i usnama poštuju me, a srce njihovo daleko stoji od mene.“ (Mt. 15,7.8)

Licemerstva je bilo od pamtiveka.Toj vrsti ponasanja su neki ljudi skloniji .Ona ide ruku pod ruku sa nekim karakternim osobininama licnosti ali i situacijama. Hipokrizija je jedno od stanja u drustvu,bezmalo prisutno u svim društvima nezavisno od vremena i geografskih duzina i sirina,koje je izrazito pogodno. Oduvek je bilo vise CUTACA koji klimaju glavom,slazu se ( posle se cude ) i mnogo manje onih hrabrih poklonika istine i spremnih da istinu javno kazu.

" Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što čistite spolja cašu i zdelu a iznutra ste puni grabeži i nepravde... Teško vama književnici i fariseji, licemeri što ste kao okrečeni grobovi, koji se spolja vide lepi, a unutra su puni kostiju mrtvačkih i svake nečistote.“
Naravno Isus govori o grehu ljudi ( ovde prozivajuci intelektualce ) i Bozijoj kazni.Nazalost postoji u zivotu pre te Bozije kazne KAZNA koja sledi onima KOJI NISU FARISEJI. Jer GOVORENJE ISTINe povlaci za sobom konsekvence :drustvene ili pojedinaca.Ukoliko ste spremni reci morate racunati UNAPRED na konsekvence.Sto je onaj kome istinu upucujete mocniji, konsekvece su sve opasnije. Zbog toga je licemerstvo pribeziste mirnog zivota ,NE ZAMERANJA .

Ja sam tipican primer coveka koji se zamera.Sto veci mocnik, to veca zelja za zameranjem.Sto ne znaci da ne znam cutati. I sto ne znaci da sam tada licemer.Jer ,kao sto Dragana napisa preduslov za licemerstvo je neki negativni licni interes.
NAZALOST mnogi ljudi se ne stide sopstvenog licemernog ponasanja, a neki se i ponose. 👅
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Avramova Ned Sep 05, 2010 10:22 am

Dragana ::Licemjerje je osobnost čovjeka čiji je naziv i dvoličnost , prijetvornost , farizejstvo , podlost , hipokrizija ...
Licemjerje je ,, bolesno ,, odnosno negativno stanje čovjeka pri čemu čovjek izgleda kao da radi za dobro drugih, a zapravo radi za samoga sebe i svoj cilj . ?

Sa svime se slažem samo sa jednim ne: koju korist ima licemer i po čemu radi za svoj cilj?

Licemerje nije bolest, to je samo jedna od osobina odredjenog tipa ličnosti. Kao što za homoseksualne osobe ne možemo reći da su bolesne, tako ni za licemerne. Prvi imaju problem psiho devijacije dok drugi nemaju nikakav problem jer su jednostavno takvi po rodjenju. Koliko je licemerstvo "isplativo" tokom života, to samo licemer zna ukoliko se uopšte bavi analizom svog licemerja. Jedino što mogu prihvatiti jeste "korist" što hrani svoju nečistu dušu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Prince Ned Sep 05, 2010 10:37 am

Licemer je:
--Izdavač koji prihvati da ti odštampa i izda knjigu, učini to, a nakon toga je spali.
--Osoba koja osuđuje nešto što i sama radi. U stvari svi ljudi su, bar malo, licemeri.
---Osoba koja po YT, uzivajuci u elegantnoj anonimnosti, siri mrznju nevidjenih razmera(najcesce nacionalnu, versku, rasnu) dok se istovremeno po FB uclanjuje u sve moguce grupe tipa SIRIMO LJUBAV IZMEDJU BALKANSKIH NARODA te neumorno pise statuse posvecene ljubavi, toleranciji i svetskom miru.

---Човек који ти је најбољи пријатељ кад хоће да му позајмиш паре али кад треба да их врати, више га не виђаш, не јавља се на фон, кад те види на улици, бежи...

--Osoba koja pokusava da nemaetne nesto sto veruje da je ispravno, a ni sama nije dosledna tome sto propoveda.

--Covek koji pljuje po drugima zato sto rade isto ono sto je on vise puta vec radio.
--Osoba koja prašta sve sem iskrenosti.
---Истина је да смо сви по мало:
зли,завидни,бесни,геј,садисти, луди,преврезњаци,похлепни,глупи,
осветољубљиви,слушамо гранд,стипсе,себични,некултурни,лажови,лопови
,убице,маструбатори,нарциси,фолиранти и политичари.
Али лицемер је најгори он је све то, плус лицемер.



--živi u Lici na tuđem
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Dragana Ned Sep 05, 2010 11:22 am

Avramova ::
Dragana ::Licemjerje je osobnost čovjeka čiji je naziv i dvoličnost , prijetvornost , farizejstvo , podlost , hipokrizija ...
Licemjerje je ,, bolesno ,, odnosno negativno stanje čovjeka pri čemu čovjek izgleda kao da radi za dobro drugih, a zapravo radi za samoga sebe i svoj cilj . ?

Sa svime se slažem samo sa jednim ne: koju korist ima licemer i po čemu radi za svoj cilj?

Licemerje nije bolest, to je samo jedna od osobina odredjenog tipa ličnosti. Kao što za homoseksualne osobe ne možemo reći da su bolesne, tako ni za licemerne. Prvi imaju problem psiho devijacije dok drugi nemaju nikakav problem jer su jednostavno takvi po rodjenju. Koliko je licemerstvo "isplativo" tokom života, to samo licemer zna ukoliko se uopšte bavi analizom svog licemerja. Jedino što mogu prihvatiti jeste "korist" što hrani svoju nečistu dušu.

1. Licemjer svojim dvoličnim ponašanjem čini sve kako bi došao do određenoga cilja . Takva osoba ne preže ni pred čime . A . kakvu korist licemjer ima ... On to vrlo dobro zna . Postoji niz primjera u bližoj i daljoj okolini koje možemo navesti kao primjere licemjerstva . Možemo uzeti primjere i privatnoga ili društvenoga života . Licemjerje je prikazano u knjigama , na TV -ekranima , kazališnim daskama i sl .
Navešću ti nekoliko primjera ; bajka o Snjeguljici i sedam patuljaka ... današnja politička elita i njeni programi ... izbacivanje cjepiva protiv ,, tobožnje ,, epitemije bolesti ( nedavno ) ... i mogli bismo do beskraja nabrajati ljudska licemjerstva u kojima pojedinci ili grupe rade ( isključivo ) za svoj cilj ...

2. Riječ boljest pored riječi licemjerje stavila sam pod navodnike , upravo da se ne bi bukvalno shvatilo kao bolest u medicinskom pogledu . LIcemjesrtvo u sebi sadrži podlost , neosjetljivost za drugoga , koristoljublje ... lošu namjeru ... Pa je u tom smislu licemjesrtvo negativno karakterno obilježje .

3. Homoseksualnost koju spominješ ... Poremećaj je spolnoga ponašanja . Neprirodno je i neprihvatljivo spolno ponašanje koje bih ja ( moj osobni stav ) , svrstala u bolesno ponašanje .

4. Licemjerstvo nije isplativo ... Svaka osoba lošega ponašanja , ona koja drugome čini loše , na koncu i sama skonča loše ... Takav je , zakon prirode .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Debilko Ned Sep 05, 2010 11:29 am

O licemerju bih ponovo nešto iz sopstvenog iskustva.Slažem se sa gore navedenim, a životni moto mi je uvek bio suprotan.Ipak,sagledavajući sada uz godine iskustva koje sam ostavio iza sebe,možda to ne treba baš tako gledati crno.
Licemerje je možda i jedna dodatna dimenzija inteligencije.Ovo sam zaključio na osnovu analize ljudi iz svoje okoline.Shvatio sam da je ogromna većina takva. U nekoj mladosti,svi se trudimo da ne budemo licemerni i tada nas ima dosta.Ali sa godinama, sve novi i novi ispiti i jedan po jedan padaju,tako da spade knjiga na dva slova.
Deklarativno,o licemerju ste rekli pravilno.Ali ipak,svako u po nekoj situaciji ispadne licemeran.Ipak mora tu postojati određena tolerancija.pošto je u pitanju osobina,koju bez malo,imaju skoro svi.Svako na svoj način i u posebnim uslovima je isakže,ali je tako.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Avramova Ned Sep 05, 2010 11:42 am

Debilko ::Ali ipak,svako u po nekoj situaciji ispadne licemeran

Ako je moguće volela bih čudi primer. Možda se radi o zanemarljivom primerku koji se po prirodi stvari sam odbija od licemerstva.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Fristajlo Pon Sep 06, 2010 1:42 am

Ima nečeg u ovom što Debilko priča; recimo, bela laž, prećutkivanje neke istine koja može i da povredi.
Naravno, ukoliko to podvedemo kao licemerje, uopšte... Licemjerje ... 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Gost Pon Sep 06, 2010 1:49 am

Ne podnosiiiiiiiiiiiiim....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Licemjerje ... Empty Re: Licemjerje ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu