Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Facebook ... - Page 4 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Facebook ... - Page 4 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Facebook ... - Page 4 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Facebook ... - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Facebook ... - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Facebook ... - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Facebook ... - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Facebook ... - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Facebook ... - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Facebook ... - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Facebook ... - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Facebook ... - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Facebook ... - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Facebook ...

+18
cvjeticanin
Miško
klinka13
Dotore
Cleopatra
Bella
Anhelito
digitalmandrak
Avramova
cat09
Arwen Evenstar
vrabac
Fraya
RINGE
Prince
Lila
laza
Dragana
22 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Avramova Čet Jun 23, 2011 8:34 pm

Još uvek je forum bolji što se da videti iz gornjeg primera. Facebook ... - Page 4 560226542 radi za vas!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Dragana Čet Jun 30, 2011 1:14 pm

Avramova ::
Dragana :: Što se tiče Foruma kojega spominješ , također je vrlo slično . Ne razumijem se mnogo u računalnu tehnologiju ali znam da i admin ( valsnik ) Foruma može znati točno , odakle netko ( registrirani član ) piše ...te imaju mogučnost čitanja privatnih poruka .I to je sasvim dovoljan način da saznamo nešto ili mnogo o nekome . Ako se to želi , naravno .

Ako je svrha FB da nešto o nekome saznam više nego što ću to na neposredan način, tek onda ne vidim opravdanu svrhu istog.

Ne, ne mogu znati odakle se ko javlja. Postoji puno načina da prijavljeni član sakrijie identitet boravka, obaveštena sam da postoji i takva mogućnost što je meni nepoznanica. Nikada mi nije bilo važno ko se odakle javlja kao što se nikada nisam bavila mogućnošću čitanja privatnih poruka. Mislim da je bespredmetno ali i neumesno o tome pisati. Facebook ... - Page 4 3021264613

Jasno je da je svrha FB mreže , kako jedan od vidova komuniciranja između korisnika tako i prikupljanje podataka od strane FB -a kao servisa .

Ja uopće ne ulazim , niti bih si to dopustila tvrditi zanima li Tebe osobno odakle tko od korisnika Foruma piše , niti o tomu čitaš li Ti poruke korisnika . Ja sam samo ustvrdila , kako je ta mogućnost ( kontrole ) od strane vlasnika Foruma , moguća . Onaj tko se imalo razumije u informatiku i računarstvo , znati će da je tomu , zaista tako .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Avramova Čet Jun 30, 2011 2:33 pm

Dragana :: Onaj tko se imalo razumije u informatiku i računarstvo , znati će da je tomu , zaista tako .
I oni koji se ne razumeju u informatiku i oni drugi koji se razumeju u istu, vrlo dobro znaju da tzv. hakeri mogu ući u npr. bančin sistem i naravno koristi radi, a ja sam samo admin jednog free foruma i krajnje je neumesno iznositi takve aluzije.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Cleopatra Čet Jun 30, 2011 2:48 pm

Ne razumijem se mnogo u računalnu tehnologiju ali znam da i admin ( valsnik ) Foruma može znati točno , odakle netko ( registrirani član ) piše ...te imaju mogučnost čitanja privatnih poruka .I to je sasvim dovoljan način da saznamo nešto ili mnogo o nekome . Ako se to želi , naravno .
Zavisi sta podrazumevas pod tacnost necijeg lociranja. Evo recimo poslacu ti ja adresu koja se meni trenutno ucitava na ovom sajtu, a ja ne zivim tamo.
Ali i da lociras neciji grad, tacnu adresu je gotovo nemoguce doznati na ovakav nacin jer maltene niko od nas ne koristi staticku ip adresu, vec smo svi na dinamickim.

Ja sam samo ustvrdila , kako je ta mogućnost ( kontrole ) od strane vlasnika Foruma , moguća . Onaj tko se imalo razumije u informatiku i računarstvo , znati će da je tomu , zaista tako .
Poprilicno tesko, ni u jednoj platformi nemas instaliranu tu mogucnost vec bi je trebao sam dodati, da ne kazem isprogramirati. Tako da na vecini sajtova imas svu privatnost a sve ostalo je buva ne bi li se uplasili clanovi ili ne znam ti ni ja sta...

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od IMHO Čet Jun 30, 2011 6:12 pm

Lako je locirati, ali ljudi relativno retko lažu u vezi lokacije. Laže se za godine, izgled, bračno stanje, profesiju (pa i za pol).. Facebook ... - Page 4 2214231980
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Avramova Čet Jun 30, 2011 8:59 pm

Na forumu se razmenjuju mišljenja a ne lični podaci, makar nije moranje. Facebook ... - Page 4 2979583794

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Dragana Pet Jul 01, 2011 1:02 pm

Avramova ::
Dragana :: Onaj tko se imalo razumije u informatiku i računarstvo , znati će da je tomu , zaista tako .
I oni koji se ne razumeju u informatiku i oni drugi koji se razumeju u istu, vrlo dobro znaju da tzv. hakeri mogu ući u npr. bančin sistem i naravno koristi radi, a ja sam samo admin jednog free foruma i krajnje je neumesno iznositi takve aluzije.

Slažem se , i oni koji se imalo razumiju ili pak ne razumiju u informatiku znaju , da postoje hakeri koji mogu ući ne samo u bankarske sisteme već i osobna računala pojedinca , odnosno privatnih korisnika .
To je zaista jasno .
Međutim , napomenuću evo , po drugi puta da sam govoreći o Forumu i mogućnostima kontrole od strane vlasnika Foruma , govorila uopćeno . Nigdje nisam Tebe osobno prozvala tvrdeći da Ti činiš isto jer ja i ne znam , niti trebam znati tko je vlasnik kojega Foruma . Nema potrebe da se opravdavaš ili osjećaš prozvanom u mom pisanju na tu temu .
Također smatram da nijedna tema na Forumu nije nepoželjna ili ju treba kvalificirati kao neumijesnu , te nečije pisanje prozivati aluzijom .
Svako argumentirano demanitiranje nečijeg pisanja i mišljenja je dobrodošlo .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Facebook ... - Page 4 Empty Re: Facebook ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu