Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 70 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 70 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Fitnes EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Fitnes EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Fitnes EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Fitnes EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Fitnes EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Fitnes EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Fitnes EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Fitnes

3 posters

Ići dole

Fitnes Empty Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 5:04 pm

Da li vise volite da vezbate u stanu, i koristite svoju opremu tegice, sobni bicikl, loptu itd. ili vise volite da platite u fitnes centru aerobik, oblikovanje ili neku od vrsta kardio programa itd?

****
Ja sam isla tokom decembra i januara u fitnes centar blizu kuce, ali sam zbog manjka parica prestala.
Drugarica preko puta mene ima u potkrovlju svoj mali fitnes centar da tako kazem, kupila je svakakve sprave, jos nisam isla da vidim sta sve ima, mada me ona zove da vezbamo zajedno.
Naravno jedva cekam da krenem. Ustedecu bar 2500 mesecno, a efekat ce biti isti.
Sjajno!!!
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Anhelito Ned Jun 06, 2010 5:10 pm

Imam kod kuce tegice i neke kasete za vezbanje i to me uhvati jedno mesec dva da svaki dan vezbam i onda prestanem i to samo iz jednog razloga, treba mi drustvo za vezbanje.
Volim kada odem npr. u neki fitnes centar pa onda ona glasna muzika pokrece i svi rade kao jedan, medjutim zbog finansijske situacije ne mogu tako nesto pa onda se drzim ovog vezbanja kuci.
Mada sad kad je lepo vreme moze da se nadje dosta alternativa fitnes centrima pa se moze biti fizicki aktivan i bez ulaganja novca...bicikl, roleri, trcanje, plivanje....
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 5:14 pm

Ej, Anhelito, pa ti si covek za mene!!!!
I ja patim za drudtvom....

A sta kazes da vezbamo zajedno?
I badminton pomaze, samo da znas.... to ce prvi I da ti kaze, cccc :zongler:
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 5:15 pm

KAŽI ĆAO OPUŠTENOM TRICEPSU

Da bi vam nadlaktice, biceps i triceps izgledali dobro, u program treninga uvrstite vežbe za ramena

Fitnes 4720531

Iako se mesecima trudite da opuštene mišiće tricepsa dovedete u red i bez stida i srama u potrebnim prilikama pokažete svoje prelepe ruke, nikako da dođete do željenog cilja. Svaki put kada biste se pogledali u ogledalo, padali biste u očaj zbog opuštenih mišića vaših ruku. Ključna stvar da steknete savršeno zategnute mišiće svakako su ciljane vežbe za određeni deo muskulature, a koje će vam preporučiti profesionalni trener. Upravo zato, da bi vaše ruke, nadlaktice, biceps i triceps izgledali sjajno, u program treninga uvrstite vežbe za ramena. Sportisti i rekreativci koji redovno vežbaju obično znaju da zanemare zadnju ložu ramena, čime prave izuzetan propust. Vaše nadlaktice će izgledati kao iscrtane samo ako treningom jasno definišete deo između ramena i troglavog mišića nadlaktice (triceps). Nabavite jednoručne tegiće, popularno zvane bućice, od po 1,5 do dva kilograma težine.


1. Uzmite tegiće u obe ruke. Zauzmite stav tako što ćete razmaknuti noge u širini kukova i blago savijte kolena. Nagnite se napred tako da vam telo bude skoro u paralelnoj liniji s podom. Savijajte ruke u laktovima i privlačite ih telu, a onda ih ispružite iza tela sa dlanovima okrenutim nagore.
2. Vratite se u početni položaj. U vežbi koja sledi okrenite ruke dlanovima prema podu. Ponavljajte vežbu naizmenično okrećući dlanove nagore i nadole.
3. Mišiće zadnjeg dela ramena aktiviraćete tako što ćete zauzeti stojeći položaj i razmaknuti noge u širini kukova. Obema rukama držite bućice iste težine. Ispružite ruke i savijajte laktove pod pravim uglom, tako da nadlaktice budu u vertikalnoj liniji u odnosu na pod. Ne pomerajte nadlaktice, već spustite tegove do nivoa ramena. Vratite se ponovo u početni položaj.
4. Postavite dve ravne klupe paralelno jednu naspram druge, na oko metar rastojanja. Sedite na jednu i uhvatite se za njene ivice. Oduprite se rukama i podignite noge na drugu klupu, tako da ostatak tela visi između klupa. Prebacite jednu nogu preko druge. Lagano spuštajte telo prema podu tako što ćete savijati laktove sve dok vam nadlaktice i podlaktice ne obrazuju prav ugao. Ne spuštajte se niže od ugla od dvadeset stepeni, zato što tako možete da istegnete ramena. Zastanite nakratko u donjem položaju, a zatim se vratite u početni položaj tako što ćete ispraviti ruke.

Sve vežbe radite u tri serije po deset ponavljanja. Kako budete ulazili u formu, tako ćete postepeno povećavati broj ponavljanja u svakoj seriji.


Poslednji izmenio Arwen Evenstar dana Ned Jun 06, 2010 5:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od All Angel Ned Jun 06, 2010 5:16 pm

Arwen Evenstar ::Da li vise volite da vezbate u stanu,
Kad bih imao bazen u stanu vezbao bih 100% Very Happy

Nego,jel ' fitnes stvarno radi....mislim sve to zezanje uz muziku itd??Ovo stalno pitam kad cujem da neko ide na aerobik.
All Angel
All Angel
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1083
Datum upisa : 30.03.2010
Lokacija : Belgrade

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 5:19 pm

Na aerobik nisam isla jer ne volim da skacem ko majmun Fitnes 4022889699
Ja sam isla na kardio program: steper, traka za brzi hod, sprava za nordijsko skijanje i bicikl i bilo mi je super.
Meni je nutricionista preporucio ali i zabranio trcanje i skakanje zbog kolena, a kad skinem ovih 10-ak kg viska vala cu trcati kao zmaj.
Sama cu sebe terati da trcim, jer mi tada to nece predstavljati problem.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 5:42 pm

Oblikujte mišiće zadnjice i nogu

TRENING ZA ČVRSTU GUZU
Prestanite da vezujete džemper oko struka i jadikujete! Krajnje je vreme da se pozabavite svojom pozadinom

Fitnes Thumb_5464(2)

Priroda vašeg posla je takva da su vam se mišići usled slabog kretanja poprilično opustili. Ruku na srce, ono što vama bode oči svakako je zadnjica koja izgleda kao da se spustila u podrum, tj. na pete. Verujte da niste jedini! Mnoge devojke padaju u očaj zbog toga pa često guzu pokrivaju tako što vežu džemperić oko struka. Prestanite da jadikujete! Krajnje je vreme da se pozabavite svojom pozadinom. Inače, zadnjica je najveći mišić na telu. Zbog svoje veličine najlakše se opušta, a najteže se učvršćuje. Zbog toga se ne zanosite previše mišlju da ćete za kratko vreme zadnjicu lako podići na zavidni nivo. Brzo obucite trenerku i patike i krenite na vežbanje. Evo nekoliko saveta kako da guzu dovedete u red i da je podignete koliko-toliko.

1. Lezite na leđa. Pete postavite na stolicu. Rukama se uhvatite za prednje nogare stolice. Kolena savijte pod uglom od 90 stepeni. Podižite karlicu sve dok vam celo telo od kolena do grudi ne bude u istoj ravni. Pomerajući prste na nogama naviše ili dalje od sebe, stežite zadnjicu. Na kraju se polako spustite na pod. Uradite vežbu u tri serije po 20 ponavljanja.


2. Nabavite bućice od pet kilograma. Stanite tako da vam stopala budu udaljena otprilike onoliko koliko bi iznosio udvostručen razmak između vaših bokova. Držite teg između nogu okrenuvši ga uspravno. Savijajte kolena, ne povijajući leđa. Radite vežbu sve dok vaše butine ne dođu u gotovo horizontalan položaj. Zadržite se u tom položaju nekoliko sekundi, a zatim se lagano vratite u početnu poziciju. I ovu vežbu treba da izvedete tri puta po 20 ponavljanja.

3. Pronađite neki oslonac. Recimo, negde pored gelendera, zida, stolice i uhvatite se jednom rukom za njega a drugu stavite na bok. Ispravite se, uvucite stomak i stegnite trbušnjake. Ispružite i podignite malo nogu, suprotnu od ruke kojom se držite, pružajući nožne prste napred. Iz tog položaja spuštajte se u polučučanj, naginjući se blago unazad. Udahnite dok se spuštate, izdišite kada se vraćate u početni položaj. Uradite tri serije od po 12 ponavljanja sa svakom nogom.

Ovo su samo neke od vežbica za podizanje i učvršćivanje zadnjice. Najefikasniji su svakako iskoraci, polučučnjevi i čučnjevi! Ostaje vam samo da krenete sa intenzivnim treninzima pa rezultati neće izostati.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Anhelito Ned Jun 06, 2010 5:45 pm

Nego,jel ' fitnes stvarno radi....mislim sve to zezanje uz muziku itd??Ovo stalno pitam kad cujem da neko ide na aerobik.

U kom smsilu dal' radi? Fitnes je i aerobik i pilates i tae bo i joga sve to spada pod neku vrstu fitnes. S obzirom da nemam problem sa kilazom kod mene sve te vezbe imaju samo za jedan cilj da me odrze u top formi i to je sve. :hulahop:


Poslednji izmenio Anhelito dana Ned Jun 06, 2010 5:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Anhelito Ned Jun 06, 2010 5:46 pm

eeee Arwen dobre ti ove vezbe za guzu, svidja mi se :toto:
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 6:08 pm

Pripremite se za leto

IZVAJAJTE NOGE
Odvojte bar pola sata dnevno za lagani trening u kućnom ambijentu i za vrlo kratko vreme bićete više nego iznenađeni rezultatima

Fitnes Er%20(2)

Krajnje je vreme da počnete da radite na sebi i svojoj formi. Ostalo je nešto manje od dva meseca do leta, kada ćete želeti da zasenite okolinu svojim izgledom. Pošto, kao i većina žena, želite savršeno oblikovane noge, trebalo bi da se pozabavite ciljanim vežbama koje će vam na odgovarajući način iscrtati mišiće na njima i doprineti boljem celokupnom izgledu.

Ako niste sportski tip pa vas odlazak u fitnes salu smara, sa sve ostalim članovima koji vam „otimaju” prostor i kiseonik, na svojim nogama možete poraditi i kod kuće sasvim jednostavnim, osnovnim vežbama, koje su baza svakog kvalitetnog treninga. Tri ključne stavke za oblikovanje nogu svakako su: postići tonus mišića, rešiti se masnog tkiva i zategnuti kožu.

Možda sve to za vas izgleda nedostižno, ali, verujte, nije teško! Odvojte bar pola sata dnevno za lagani trening u kućnom ambijentu i za vrlo kratko vreme bićete više nego iznenađeni rezultatima.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Arwen Evenstar Ned Jun 06, 2010 6:08 pm

Polučučnjevi
Polučučnjevi su vežba koju možete da radite kod kuće, a i na radnom mestu. Raširite noge i lagano se spuštajte do visine svojih kolena, kao da ćete zadnjicu spustiti na fotelju. Ako vam je lakše da procenite koliko duboko treba da se spustite, iskoristite stolicu. U tom slučaju neka vam noge budu paralelno rastavljene u visini kukova. Kada se spuštate zadnjicom, samo dodirnite stolicu. Ova vežba vam neće samo zategnuti mišiće već će vam podstaći i cirkulaciju u nogama. Uradite tri serije po deset ponavljanja.

Čučnjevi
Neverovatno zvuči, ali čučnjevi angažuju gotovo sve mišiće regije ispod struka. Dovoljno je da svakodnevno uradite tri serije po petnaest ponavljanja i vaše noge će polako ali sigurno menjati oblik nabolje. Uopšte nije bitno da li ćete čučnjeve raditi raširenih nogu ili ćete stajati u položaju paralelno postavljenih stopala. Efekat ćete pojačati ako koristite bućice (tegiće od po kilogram-dva) dok se spuštate u čučanj.

Iskorači napred
Nabolja vežba za oblikovanje nogu upravo je iskorak. U zavisnosti od toga kako ćete ga raditi, angažovaćete različite delove regije nogu. Iskorak napred ćete najbolje uraditi tako što ćete ga izvoditi iz stojećeg položaja. Iskoračite napred tako da dužina iskoraka bude dužina vaše noge, a zatim se spustite tako da koleno zadnje noge skoro dodirne pod. Bitno je da butina i list obe noge čine prav ugao. Uradite tri serije po dvanaest ponavljanja i za jednu i za drugu nogu.

Iskorak u stranu
Ovu vežbu ćete najbolje izvesti tako što ćete jednom nogom iskoračiti u stranu, a zatim se spustiti na tu nogu u potpunosti dok zadnjica ne dodirne petu, dok druga noga ostaje potpuno ispravljena.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Fitnes Empty Re: Fitnes

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu