Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Psiholozi u zdravstvu EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Psiholozi u zdravstvu EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Psiholozi u zdravstvu EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Psiholozi u zdravstvu EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Psiholozi u zdravstvu EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Psiholozi u zdravstvu EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Psiholozi u zdravstvu EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Psiholozi u zdravstvu EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Psiholozi u zdravstvu EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Psiholozi u zdravstvu EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Psiholozi u zdravstvu EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Psiholozi u zdravstvu EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Psiholozi u zdravstvu EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Psiholozi u zdravstvu

5 posters

Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Orhideja Čet Maj 27, 2010 11:57 am

Pošto imamo čak tri psihologa zanima zašto psihologija nije uključena u zdravstvo direktno, naprimjer da idu bolesnicima pred operaciju ulijevati samopouzdanje, razgovarati i sl.? Mislim da bi bilo velike pomoći tu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Dragana Čet Maj 27, 2010 5:31 pm

Razlog tomu što nema specijeliziranoga psihološkoga svajetovanja jest vjerojatno to što liječnici imaju u okvriru svoje struke tu psihološku naobrazbu pa svaki liječni pristupa ( ili bi trebao ) prije kakvoga liječenja nastupiti na ohrabrujući način svom pacijentu .
Specijalizirani psiholozi i ista takva savjetovanja kao zaseban psihološki tretman bolesnika , postoji ( ali samo ) kod bolesnika oboljelih od malignih bolesti .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Orhideja Pet Maj 28, 2010 11:08 am

Sad ćete vi mene pogrešno shvatiti. U HR u bolnicama dolazi sveštenik pa sa svakim sjedne prozbori koju, kaže da se ne boji da je Bog uz njega i OK ...gledala sam, on na taj način pruža utjehu ljudima i to puno znači.
A šta mislite da je to recimo neko stručno lice, koje zna kako, kad i na koji način reći. Vi imate kapaciteta ali niste iskorišteni.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Dragana Pon Jun 28, 2010 9:18 pm

Orhideja ::Sad ćete vi mene pogrešno shvatiti. U HR u bolnicama dolazi sveštenik pa sa svakim sjedne prozbori koju, kaže da se ne boji da je Bog uz njega i OK ...gledala sam, on na taj način pruža utjehu ljudima i to puno znači.
A šta mislite da je to recimo neko stručno lice, koje zna kako, kad i na koji način reći. Vi imate kapaciteta ali niste iskorišteni.

Nećemo Te pogrešno shvatiti . Mislim da ovo u svezi dolaženja svećenika u hrvatskim bolnicama , nije istinito . U hrvatskim bolnicama ne dolaze svećenici kako bi razgovarali sa oboljelima . Možda je moguće u nekim iznimnim situacijama kada umirući to zatraži . Ili u nekakvoj specijaliziranoj bolnici poput bolnice Sv. duh u Zagrebu .
Liječnici i sami trebaju pružati ( stručnu ) psihološku podršku pacijentu ... Koliko ju pružaju , vjerujem da je upitno ...
Uvijek sam za pružanje nade , optimizma i ohrabrenja jer ona pomaže u ozdravljenju . Napokon ; nada umire zadnja ... I radije bih rekla ; Vi imate kapaciteta i možete ga iskoristiti !
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od drdoktor Pon Jun 28, 2010 11:33 pm

Orhideja ovo je veoma slozeno pitanje, a glavna prepreka je sujeta. Doktori izmedju sebe ne mogu da se gledaju.

Njihov pritup pacijentima u vecini slucajeva je katastrofalan.

Imao sam prilike da se uverim u to mnogo puta. Dodje i kaze znate vi bolujete od raka nema vam spasa. Tras u nesvest.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Veselica64 Pon Jun 28, 2010 11:48 pm

Dragana ::Razlog tomu što nema specijeliziranoga psihološkoga svajetovanja jest vjerojatno to što liječnici imaju u okvriru svoje struke tu psihološku naobrazbu pa svaki liječni pristupa ( ili bi trebao ) prije kakvoga liječenja nastupiti na ohrabrujući način svom pacijentu ..

Dobro kažeš,trebao bi....samo u praksi retko kad je tako.
Imala sam i ja iskustvo sa tom "psihološkom naobrazbom",kad sam ležala u bolnici polumrtva,pa mi je na moju pritužbu,da se loše osećam,sestra poslala dežurnog doktora,koji mi je sasuo u lice,da umirem i ne može da mi pomogne.Taj osećaj,i te njegove reči me prate i dan danas iako je od tada prošlo deset godina,ali kao da je bilo juče.
Veselica64
Veselica64
Član
Član

Broj poruka : 274
Datum upisa : 22.06.2010
Godina : 59
Lokacija : NS

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Orhideja Uto Jun 29, 2010 11:04 am

Dragana ::
Nećemo Te pogrešno shvatiti . Mislim da ovo u svezi dolaženja svećenika u hrvatskim bolnicama , nije istinito . U hrvatskim bolnicama ne dolaze svećenici kako bi razgovarali sa oboljelima . Možda je moguće u nekim iznimnim situacijama kada umirući to zatraži . Ili u nekakvoj specijaliziranoj bolnici poput bolnice Sv. duh u Zagrebu .
Liječnici i sami trebaju pružati ( stručnu ) psihološku podršku pacijentu ... Koliko ju pružaju , vjerujem da je upitno ...
Uvijek sam za pružanje nade , optimizma i ohrabrenja jer ona pomaže u ozdravljenju . Napokon ; nada umire zadnja ... I radije bih rekla ; Vi imate kapaciteta i možete ga iskoristiti !

Dragana, pa tata moj je ležao u ZG u bolnici i iako pravoslavac , svećenik je bio i kod njega i pitao ga što leži i kad će izaći i plaši li se rutinske operacije sutradan, rekao mu je da će sve biti u redu jer je Bog uz sve njih, da on nije tu da bi ispovijedao pred smrt već da popriča sa svakim i kaže kako Bog čuva sve. Tata kaže kad je izašao iz sobe u sobi je ostao samo mir. Valjda ih je utješio, ulio im sigurnost.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Vidra Sub Maj 07, 2011 11:56 pm

ulio im sigurnost.
Da li ova sigurnost znaci da se kod (tvog tate) osobe pojavila snaga, vera, nada?
Kako mi koji nismo psiholozi, doktori, svestenici, da ulijemo pozitivu ljudima koji su tesko bolesni?
Kako da im damo snagu da traju, da prebrode? Da im zivot bude kvalitetan, a samo 'malo' izmenjen?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Psiholozi u zdravstvu Empty Re: Psiholozi u zdravstvu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu