Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Imate li svoju privatnost? EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Imate li svoju privatnost? EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Imate li svoju privatnost? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Imate li svoju privatnost? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Imate li svoju privatnost? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Imate li svoju privatnost? EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Imate li svoju privatnost? EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Imate li svoju privatnost?

+3
Prince
Avramova
diotimo
7 posters

Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Imate li svoju privatnost?

Počalji od diotimo Pon Maj 24, 2010 7:29 pm

U krugu porodice ili odabranih prijatelja covek moze sasvim da se
opusti,da bude prirodan,da bude ono sto jeste. Nemogucnost imanja tajni znaci-biti lisen sebe...

Imate li svoju privatnost i sta uopste mislite o ovom fenomenu...?


Poslednji izmenio dr diotimo dana Uto Jun 22, 2010 2:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Avramova Pon Maj 24, 2010 8:30 pm

diotimo ::U krugu porodice ili odabranih prijatelja covek moze sasvim da se opusti,da bude prirodan,da bude ono sto jeste.
Zar neko ko je npr. u šetnji nije ono što jeste? Dakle, mi smo svuda ono što jesmo, u onoj količini otkriveni koliko to situacija od nas zahteva, i to je prirodno.

.nemogucnost imanja tajni znaci-biti lisen sebe..

Ko to može da kontroliše sadržaj u mojoj glavi i da mi onemogući imanje tajni? Samo onaj koji se sam lišava svojih tajni lišava se sam sebe, i tu se slažem.

Imate li svoju privatnost i sta uopste mislite o ovom fenomenu...?

Svakako da je imam. Postoje stvari kojima je jedino u mojim mislima ugodno. Desi se da nešto nekome poverim i to je maksimalno pouzdana osoba, dakle nije problem u bojazni da ću biti izdana ali sam nakon "ubijanja" moje tajne osećala teskobu. Moja greška!

Hesse piše (interpretiram) - izgovorene tajne prestaju biti tajne i zato ih pustimo da žive.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Prince Pon Maj 24, 2010 8:39 pm

Kao što reče moj prijatelj koji živi i sada inostranstvu jednom prilikom " meni se čini da oni bolje znaju koliko ja novca imam u džepu,sve znaju Imate li svoju privatnost? 441346 "
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od drdoktor Uto Maj 25, 2010 11:24 am

diotimo ::
Imate li svoju privatnost i sta uopste mislite o ovom fenomenu...?

Mislim da svi danas imamo privid privatnosti. Ako krenemo od toga da obicnim klikom neko moze da sazna koliko raspolazemo sa ustedjevinom, parama, gde smo sve isli i kupovali itd, do kamera na ulici koje nas budno prate, ostaje samo soba i moj um kao oaza privatnosti. Mada, sve se vise trude i da tu udju.

Savremeni koncept zivljenja, uvodi odsustvo privatnosti, ali i nesto jos gore odsustvo sopstvene misli.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Dragana Uto Maj 25, 2010 7:31 pm

Za osobe koje se bave javnim poslom , normalno je da su u interesu javnosti . Bilo da su političari , profesori , liječnici ili na koncu umjetnici , glazbenici , glumci ....
Ne mislim da ljude , osim manjeg dijela populacije , baš zanima svaki korak ili intimni dio života neke javne osobe . Mediji su ti koji prikazuju njihovu intimu , prodaje radi ...
Bez obzira što je lako moguć uvid u naše račune u bankama , svak od nas ima svoj život , intiman i samo svoj , upravo onoliko koliko ga sam želi takvim zadržati .
Na koncu , čovjek je društveno biće , a u interakciji sa ljudima želi biti na određeni način primječen i prihvačen pa i pohvaljen u onome što dobro radi .
Vjerujem da ne postoji čovjek koji želi bit i,, nevidljiv ,, i živjeti kao da ne postoji ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od diotimo Uto Maj 25, 2010 11:34 pm

Dragana ::
Vjerujem da ne postoji čovjek koji želi bit i,, nevidljiv ,, i živjeti kao da ne postoji ...

Draga moja,grdno se varas..ima ih samo tako...a,sta znaci biti ''vidljiv''.to me interesuje...Poznajem mnogo ljudi,koji zele biti u svom svetu..nedodirljivom,a izvanredno finkcionisu spolja...(jer ih taj dodir ne dotice...)

Ponekad je divno ziveti''kao da ne postojimo''i izvanredan je osecaj..Mislim da se nas dve ne razumemo ovde..tj..ne mislimo na iste stvari...Umesnost je velika, ''biti nevidljiv'',- postojati u svom svetu,a funkcionisati u ovom ''svacijem''..,bez mogucnosti da vas skeniraju...

Covek zivi u najmanje dva sveta...svom unutrasnjem i ovom spoljasnjem...koji je obicno odraz naseg unutrasnjeg stanja...Mnogi veliki ljudi zele da zive,ali kao da ''ne postoje''...Mislim da je to privilegija samo onih visoko svesnih i darovitih, koji znaju sta je sustina pravog bitisanja,ali takodje to su i oni, koji bas nisu zaljubljeni u ljudski rod kao najvisu stepenicu u hijerarhiji zivih stvorova...
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Dragana Sre Maj 26, 2010 7:06 pm

diotimo ::

Tvrdiš da ima ljudi koji žele živjeti kao da ne postoje , a zatim pitaš ; što to znači ...

Postoje ljudi koji žive u svom svijetu , ali takvi ljudi imaju svoju psihološki profil , svoju dijagnozu takve osobnosti .
Kako čovjek živi svoje unutarnje misli i odražava ih na specifičan način , to stoji . Ali , to je sasvim nešto drugo . I biti produhovljen nešto je sasvim drugo , od teme pod naslovom koji si postavila . S druge strane visoka svjesnost o sebi je jedno a darovitost opet nešto drugo ... a tema o tajnosti i privatnosti življenja nešto sasvim treće ...

Ne znam kakvi su to ljudi o kojima pišeš a koji teže životu ,, kao da ne postoje ,, ?! Malo mi je zabrinjavajuća takva težnja za životom .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od diotimo Sre Maj 26, 2010 7:54 pm

Dragana ::

Znala sam da se necemo razumeti(to sam i napisala...).jer smo na sasvim drugim talasnim duzinama...
sve je pisano figurativno..
primer banalan...
pravi klrivci i bogatuni su nepoznati...zar ne..vecina njih...zivi oko nas i nevidljivi su , i ne znamo da su to ONI...krivci za nase tuzne zivote...
odvojila si stvari koje su u biti neodvojive..svesnost je jedno,darovitost drugo....u zivotu je sve jako povezano...produhovljenost..isto..ali i ne znam zasto si tako podvajala...
no dobro..kazem znala sam da se necemo razumeti...ti si ''previse realna''...

moj post ima drugaciji smisao...


Poslednji put izmenio Orhideja dana Sre Maj 26, 2010 11:21 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Skraćenje citata)
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Dragana Sre Maj 26, 2010 8:06 pm

diotimo ::



Ne moramo se slagati u mišljenjima , ne moramo se slagati u stavovima , ne moramo se čak ni razumjeti ... To uopće i nije potrebno ... Iako sam ja Tvoje pisanje vrlo dobro razumjela . Jer , ono što misliš to i pišeš ... Ali je pristojnost i korektan odnos sugovornika veliki pokazatelj kulture čovjeka .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od diotimo Sre Maj 26, 2010 8:21 pm

Dragana@

Ne moramo se slagati u mišljenjima , ne moramo se slagati u
stavovima , ne moramo se čak ni razumjeti ... To uopće i nije
potrebno ... Iako sam ja Tvoje pisanje vrlo dobro razumjela .
Jer , ono što misliš to i pišeš ... Ali je pristojnost i
korektan odnos sugovornika veliki pokazatelj kulture čovjeka .
Ovo ti nije uopste potrebno..
Kada sam rekla realna..zasto u startu dajes kvalifikacije koje nisu na mestu...jednostavno se ne razumemo...
dobro..Dragana ..i moje je ime, pravo, Dragana..dajmo..''spustiti loptu'' i krenimo iz pocetka Imate li svoju privatnost? 427239


Poslednji put izmenio Orhideja dana Sre Maj 26, 2010 11:22 pm, izmenio ukupno 4 puta (Razlog : Skraćenje citata)
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Orhideja Sre Maj 26, 2010 10:51 pm

diotimo ::
Imate li svoju privatnost i sta uopste mislite o ovom fenomenu...?

Elektronsko je vrijeme, kamere su svugdje ali tamo gdje trebaju tamo ih nema.
Može svatko da ima svoju privatnost u onolikoj mjeri koliko je sam odluči imati. Postoje neke stvari koje znam samo ja o sebi i svjesna sam ih, neke moje misli i samo moja razmišljanja.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od ellen Pet Maj 28, 2010 6:55 pm

diotimo ::Dragana@

Ne moramo se slagati u mišljenjima , ne moramo se slagati u
stavovima , ne moramo se čak ni razumjeti ... To uopće i nije
potrebno ... Iako sam ja Tvoje pisanje vrlo dobro razumjela .
Jer , ono što misliš to i pišeš ... Ali je pristojnost i
korektan odnos sugovornika veliki pokazatelj kulture čovjeka .
Ovo ti nije uopste potrebno..
Kada sam rekla realna..zasto u startu dajes kvalifikacije koje nisu na mestu...jednostavno se ne razumemo...
dobro..Dragana ..i moje je ime, pravo, Dragana..dajmo..''spustiti loptu'' i krenimo iz pocetka Imate li svoju privatnost? 427239

Ni ja se sa ovim pisanjem naravno ne bi slozila,a s necim ako se ne slazem naravno da i ne pokusavam da razumem.Naravno da imam svoju privatnost i po meni svaki normalan covek bi trebao da tezi tim ako nista nazovi trenucima.Sa Draganim postom se apsolutno slazem i njeno pisanje mi je sasvim razumljivo sta je htela da kaze.Privatnost nije nikiakav fenomen,sem ako nije jos jedno glediste sa strane psihijatrije.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Avramova Pet Maj 28, 2010 9:05 pm

ellen ::Ni ja se sa ovim pisanjem naravno ne bi slozila,a s necim ako se ne slazem naravno da i ne pokusavam da razumem.

Oprosti, a kako ćeš znati da se ne slažeš ako nisi pokušala da razumeš?

Privatnost nije nikiakav fenomen,sem ako nije jos jedno glediste sa strane psihijatrije.

Nije čoveka psihijatrija uputila kako da se oseća, vlada, postoji... već je čovek ustanovio psihijatriju kao naučnu disciplinu, što znači da psihijatrija prvo posmatra čoveka pa tek onda daje svoj stručni stav i tome nikada kraja, prirodno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od ellen Sub Maj 29, 2010 2:41 pm

Pokusavala sam godinama da prvo razumem taj nazovi fenomen,a onda sam u tom razumevanju tokom godina zivljenja izgubila taj osecaj .prosto je to utrnulo,tako da sada mogu slobodno da kazem da se ne slazem.Jer praksa mi govori drugacije.Sto se tice psihijatrije slozila bi se sa tobom prilicno,ali problem je mnogih psihijatra sto prvo ne mogu sebi pomoci,a kako ce onda drugome.Moje vecito pitanje,a znam ih sijaset.Demagozi do bola.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Avramova Pet Jul 16, 2010 12:19 pm

ellen ::... problem je mnogih psihijatra sto prvo ne mogu sebi pomoci,a kako ce onda drugome.

Ljudi tudje probleme sagledavaju objektivnije nego što to čine osobe u problemu, te je i logično da im mogu više pomoći. Ovo se naročito odnosi na one koji su stručno osposobljeni za tu vrstu pomoći. Psihijatar je čovek i nema razloga ne očekivati da i on može imati problema. (Uporedi stomatologa, oftalmologa, hirurga itd. itd.)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imate li svoju privatnost? Empty Re: Imate li svoju privatnost?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu