Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Smrtna kazna - Page 19 EmptyJuče u 6:51 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Smrtna kazna - Page 19 EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Smrtna kazna - Page 19 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Smrtna kazna - Page 19 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Smrtna kazna - Page 19 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Smrtna kazna - Page 19 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Smrtna kazna - Page 19 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Smrtna kazna - Page 19 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Smrtna kazna - Page 19 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Smrtna kazna - Page 19 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Smrtna kazna - Page 19 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Smrtna kazna - Page 19 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Smrtna kazna - Page 19 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Smrtna kazna

+55
storm
Sonja
Svarog
fragment
Miško
Klaudije
Cipelica
miroljub
Makarije
Dionis
Zalutala
Electronique Terminator
Kementari
Bole
Time
bad_lieutenant
slavena
madam mim
Epitaf
digitalmandrak
Vulin
Johny Bravo
Lilith
Visnja
lotos
Vukota
Batista
naOpaka
Komsinica
sini_do
Marea
furija
djavolica
Strelac
Istina ex Natasha
Vidra
Mesrine
Fi Pi
Sklad odjeka
Johnny-Azra
drdoktor
cat09
pjer
Anhelito
inspy
Dragana
IMHO
Mastifal
Fristajlo
laza
Lila
Hipi
Bass
Avramova
Orhideja
59 posters

Strana 19 od 22 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeći

Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Cipelica Čet Jan 05, 2017 6:09 pm

To se jednom da i šlus...
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Čet Jan 05, 2017 6:21 pm

@Cipelica
Nece da bude. Proguglaj pa ces vidjeti.

@Avramova
Rijec je o lijekovima koji ako se ne uzimaju redovno izgube efekat. Sta bude ako se ne odazove na terapiju, a policija ne moze da ga locira. U osnovi sam protivnik tih prisilnih terapija. Neka ide u zatvor i odlezi svoje, kao sav ostali svijet.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Cipelica Čet Jan 05, 2017 6:25 pm

U pravu si.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/12/091229_castration_chem.shtml
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Čet Jan 05, 2017 7:18 pm

Batista :: @Avramova
Rijec je o lijekovima koji ako se ne uzimaju redovno izgube efekat. Sta bude ako se ne odazove na terapiju, a policija ne moze da ga locira. U osnovi sam protivnik tih prisilnih terapija. Neka ide u zatvor i odlezi svoje, kao sav ostali svijet.

To je druga stvar, nisam znala da je terapija stalna. Sigurno je da postoji način kako bi se pedofil naterao da uzima terapiju. Neka se redovno javlja na kontrolu kada bi utvrdili da li uzima ili ne, verujem da takav metod postoji. A lociranje, to je osnovna stvar, ne sme se ispuštati iz vida kao što se to dešava pa neko već poznat policiji ubije celu porodicu. Šta je policija radila, što ga nije locirala kao potencijalnog ubicu?

Ok, možda takav metod i nije najsrećnije rešenje, a šta se dobija kada se kazni zatvorom, odleži kaznu, biva slobodan i prestaje biti pedofil. Da li je to baš tako? Može li se obuzdati takav nagon kao krajnji ishod seksualne devijacije?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Čet Jan 05, 2017 7:57 pm

Avramova ::Daj Klaudije, kakva krvna osveta, to mi ne liči na tebe. Nisam za smrtnu kaznu, niti za osvetu.

Da mi neko ubije oca ili majku, brata ili sestru, završio bi isto kao i oni, možda i gore...
A da se pozivam na milost, vodim se humanošću ili moralom, to je van pameti...

Moje telo je moja tvrđava i moj zakon, ja pišem zakone a ne država jer me država ni ne štiti...
Imam pravo da branim sebe i svoju porodicu, i to je jedini zakon koji priznajem...
Na napad uzvraćam napadom, na agresiju agresijom, na nasilje nasiljem, onako kako situacija nalaže... Branim sebe i svoj život, i čuvam svoju porodicu...

Čuj, nije humano ubiti ubicu, a humano je kad ubica ubije...
Kome se takvi zakoni sviđaju neka ih poštuje, ja poštujem samo onaj prirodni...
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Makarije Čet Jan 05, 2017 9:26 pm

Mnogo je stranica o ovoj temi napisano godinama unazad.
Teško je racionalno razmišljati kada se radi o dragim osobama, bilo da su sa jedne ili sa druge strane ...
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Čet Jan 05, 2017 11:11 pm

Avramova ::To je druga stvar, nisam znala da je terapija stalna. Sigurno je da postoji način kako bi se pedofil naterao da uzima terapiju. Neka se redovno javlja na kontrolu kada bi utvrdili da li uzima ili ne, verujem da takav metod postoji. A lociranje, to je osnovna stvar, ne sme se ispuštati iz vida kao što se to dešava pa neko već poznat policiji ubije celu porodicu. Šta je policija radila, što ga nije locirala kao potencijalnog ubicu?

Ok, možda takav metod i nije najsrećnije rešenje, a šta se dobija kada se kazni zatvorom, odleži kaznu, biva slobodan i prestaje biti pedofil. Da li je to baš tako? Može li se obuzdati takav nagon kao krajnji ishod seksualne devijacije?

Zadnjih par postova govorimo o pedofilima, ne o ubicama. A pitanje da li se neko takav moze obuzdati mozemo postaviti za bilo kog robijasa, i onoga ko je obio trafiku i onoga ko je ubio.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Miško Čet Jan 05, 2017 11:51 pm

Za neke teške zločine je možda pravilno izlučiti počinioca iz zajednice. Smrt se može razumeti i kao nagrada... za one neizlečive, mada sam lično protiv smrtne kazne jer mislim da čovek nema nikakvo pravo da donosi odluke u ime Boga.(Moje razmišljanje je laičko - struka je merodajna)
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Pet Jan 06, 2017 12:16 am

Batista :: Zadnjih par postova govorimo o pedofilima, ne o ubicama. A pitanje da li se neko takav moze obuzdati mozemo postaviti za bilo kog robijasa, i onoga ko je obio trafiku i onoga ko je ubio.

Jasno mi je da govorimo o pedofilima, htela sam samo da napravim poređenje da se generalno počinilac zločina mora "držati na oku" a nikako pustiti da se bez nadzora pusti na slobodu jer time se sprečava novo krivično delo, u ovom slučaju pedofilija.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od miroljub Pet Jan 06, 2017 12:36 am

pedofili zaslužuju smrtnu kaznu
avatar
miroljub
Novi član
Novi član

Broj poruka : 48
Datum upisa : 15.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Cipelica Pet Jan 06, 2017 12:38 am

Smrtna kazna je za njih blagoslov...Završe začas..Ja mislim da je ipak bolja hemijska kastracija i stalni nadzor...Da pate celog života..
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Pet Jan 06, 2017 12:42 am

Miško ::Za neke teške zločine je možda pravilno izlučiti počinioca iz zajednice. Smrt se može razumeti i kao nagrada... za one neizlečive, mada sam lično protiv smrtne kazne jer mislim da čovek nema nikakvo pravo da donosi odluke u ime Boga.(Moje razmišljanje je laičko - struka je merodajna)

Sa prvim boldovanim se slažem u načelu ali ne i sa drugim, a evo i zašto...
Ako onaj ko odlučuje o sudbini počinioca krivičnog dela sa smrtnim ishodom (da se izrazim pravnom terminologijom), onda se postavlja pitanje da li to važi i za samog počinioca krivičnog dela...
Ovo ti je prosta matematička relacija "ako i onda", ništa više...
Ako ubica ubije, automatski je sebe stavio u poziciju da odlučuje o nečijem životu, pa ako sebe (primera radi, ako si baš ti taj koji donosi odluku o tome kako će se postupati u tom slučaju) staviš u poziciju da nemaš na to pravo, onda opovrgavaš suštinu rečenog...

Tako, po nekoj prostoj logici, ako ubica ubije, automatski je onoga ko odlučuje o njegovoj daljoj sudbini oslobodio moralnog načela i odgovornosti za svaku odluku koju donese...

Ako mi neko ubije oca ili majku, brata ili sestru, daje mi pravo da po načelu "ako i onda" odgovorim istim aktom... Ali to onda nije krivično delo, to je zadovoljenje pravde...
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od fragment Pet Jan 06, 2017 12:52 am

Avramova ::Ako je neko u stanju da na najjeziviji način nekome oduzme život i biva osudjen na smrtnu kaznu, on zapavo biva "nagradjen", odnosno oslobodjen od kazne. Nije poenta u tome, poenta je da za počinjen zločin ispašta a to je, prizaćete, velika muka.  

Možda je moja opcija surovija od onih koji su za smrtnu kaznu.

Apsolutno se slažem.
fragment
fragment
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.01.2017
Lokacija : beograd

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od laza Pet Jan 06, 2017 1:00 am

Ko će da odredi intenzitet ispaštanja,postoji li merač za to.Shvatite da su zatvori poput hotela,da imaju bolju zdravstvenu zaštitu nego mi,bolju hranu od polovine stanovnika Srbije,ne drhte od izvršitelja,ne plaše se da će da im isključe struju,grejanje poput trećine Srba,biblioteka im opremljenija nego mnoge po Srbiji,mnogi gradovi i nemaju biblioteku.Shvatate li,oni su na godišnjem,ili višegodišnjem,odmoru dok su u zatvoru.
Kada izadju,a kazna se obavezno prepolovi,ne znajuda se snađu u spoljnom svetu,obaezno ponove zločin i vrate se tamo odakle su izašli,u svoju kuću,u zatvor.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pet Jan 06, 2017 1:10 am

Granica za pedofiliju u Srbiji je 18 godina. Zasto neko ko siluje djevojku od 17 g. zasluzuje smrtnu kaznu a onaj koji siluje djevojku od 18 ne zasluzuje?
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Miško Pet Jan 06, 2017 1:10 am

@ Klaudije.

Tvoje razmišljanje je logično. Verovatno i u skladu sa moralnim načelima u odnosu na zločinca. Ali ja mislim da postoje neke uzročno posledične veze (karma) pa baš zbog toga (u izogib posledici) sud prepuštam onima što sude. Potrebno je, ponekad,  braniti i druge od sebe - čojstvo.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pet Jan 06, 2017 1:12 am

Miško ::@ Klaudije.

Tvoje razmišljanje je logično. Verovatno i u skladu sa moralnim načelima u odnosu na zločinca. Ali ja mislim da postoje neke uzročno posledične veze (karma) pa baš zbog toga (u izogib posledici) sud prepuštam onima što sude. Potrebno je, ponekad,  braniti i druge od sebe - čojstvo.

Klaudije je Crnogorac, imaj razumjevanja. Very Happy
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Cipelica Pet Jan 06, 2017 1:16 am

Lila ::Budući da se nagledam svakakvih gadosti i kriminalaca u sklopu studiranja ,( provodimo neko vrijeme u zatvorima i kaznionicama svakih par mjeseci) , to me navelo na stav da je smrtna kazna na prvi pogled nekada nužna. Postoje ljudi koji su toliko okorjelo zli i potpuno ubjeđeni u svoju ispravnost da pomisliš : ˝Ovoga bolje da nema...˝. Ipak, to bi bilo prelako. Pojedinci zaslužuju najstrašnije kazne, a oduzimanje slobode je svakako strašno. Možda se ne čini tako, ali vjerujte , njih je u tim ćelijama i po šestero na par metara kv., obavljaju nuždu jedni kraj drugih, polno opće, tuku se, neki i ubijaju. Oduzme im se svaka privatnost. Umjesto smrtne kazne, po meni je za one najgore zlotvore savršeno ovako kako je, bez imalo dostojanstva. Čak im je i u samici bolje nego u ˝standardnim uvjetima˝.

Sa ovim se slažem u potpunosti.
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Pet Jan 06, 2017 1:21 am

Miško ::

Slažem se, ne može se ubistvo jednostrano stepenovati, ali otićićemo toliko daleko da će nas obojicu zaboleti glava...
Recimo, Zakon o nužnoj samoodbrani najviše bode oči... Bilo je slučajeva da čovek, braneći sebe ili članove svoje porodice, u samoodbrani, ubije napadača/provalnika... Njemu se sudi za ubistvo, dakle, može se nadati kazni od 5 - 15 godina, možda i više... I sve bi se to još i podnelo kada kod nas ne bi bio običaj da oni sa dubokim džepom mogu da zgaze čoveka na ulici i prođu sa uslovnom kaznom, a mnogi ne vide ni tu uslovnu kaznu... U drugim zemljama takav akt je precizno definisan Zakonom (UK, USA), i tačno se zna kad se može tako postupiti... Bilo je i ima slučajeva gde žene, recimo, koje su godinama trpele zlostavljanje od strane muževa, psihičko i fizičko, bivaju oslobođene za ubistvo koje su počinile u nužnoj samoodbrani, ali to kod nas nije slučaj...

Bio je jedan slučaj u USA, ali ne znam u kojoj državi, gde je maloletna ćerka na svirep način ubila svoju majku... U prvo vreme hteli su da joj sude kao maloletnoj osobi, usledilo je veštačenje i ispitivanje osumnjčene... Pošto ona nije pokazala bilo kakave znake kajanja ili odgovornosti za počinjeno krivično delo, porota je donela odluku da joj se sudi kao odrasloj/punoletnoj osobi... Osuđena je na smrtnu kaznu u vreme kad je imala oko 15, 16 godina...
Dakle, pokušali su sa blažom kaznom ali pošto nisu uspeli, prešli su na onu težu...
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Pet Jan 06, 2017 1:28 am

Batica ::

Mi sa tim nemamo nikakvih problema...
Pravda se izvršava na licu m(j)esta... Very Happy
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Pet Jan 06, 2017 1:33 am

Batista ::Granica za pedofiliju u Srbiji je 18 godina. Zasto neko ko siluje djevojku od 17 g. zasluzuje smrtnu kaznu a onaj koji siluje djevojku od 18 ne zasluzuje?

Zato što budale pišu Zakone... Smrtna kazna - Page 19 363364791
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Svarog Čet Feb 09, 2017 2:58 pm

Treba da se uvede.
Svarog
Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2116
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Orhideja Čet Feb 09, 2017 5:16 pm

Klaudije ::
Ako mi neko ubije oca ili majku, brata ili sestru, daje mi pravo da po načelu "ako i onda" odgovorim istim aktom... Ali to onda nije krivično delo, to je zadovoljenje pravde...[/justify]

Može se i tako nazvati ali prostije rečeno to je osveta, e sad ko tebi daje pravo da ti sudiš ako postoji pravna država a postoji...

Lično ja sam za uvođenje smrtne u nužnom slučaju a ima ih.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Klaudije Čet Feb 09, 2017 8:54 pm

Moja slobodna volja mi daje pravo...

Zakon služi da slabe štiti od jakih, a ja nisam slab pa mi ne treba ni zakon da me štiti od nečije samovolje...

Oko za oko, zub za zub, i to je jedini zakon koji poštujem...
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Čet Feb 09, 2017 8:58 pm

Klaudije :: Oko za oko, zub za zub, i to je jedini zakon koji poštujem...

I tako neko ko se vodi tom izrekom postaje isto što i onaj koji je prvi počinio zločin - postaje zločinac. Šta se u tom slučaju rešava?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 19 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 22 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu