Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Smrtna kazna - Page 14 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Smrtna kazna - Page 14 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Smrtna kazna - Page 14 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Smrtna kazna - Page 14 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Smrtna kazna - Page 14 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Smrtna kazna - Page 14 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Smrtna kazna - Page 14 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Smrtna kazna - Page 14 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Smrtna kazna - Page 14 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Smrtna kazna - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Smrtna kazna - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Smrtna kazna - Page 14 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Smrtna kazna - Page 14 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Smrtna kazna

+55
storm
Sonja
Svarog
fragment
Miško
Klaudije
Cipelica
miroljub
Makarije
Dionis
Zalutala
Electronique Terminator
Kementari
Bole
Time
bad_lieutenant
slavena
madam mim
Epitaf
digitalmandrak
Vulin
Johny Bravo
Lilith
Visnja
lotos
Vukota
Batista
naOpaka
Komsinica
sini_do
Marea
furija
djavolica
Strelac
Istina ex Natasha
Vidra
Mesrine
Fi Pi
Sklad odjeka
Johnny-Azra
drdoktor
cat09
pjer
Anhelito
inspy
Dragana
IMHO
Mastifal
Fristajlo
laza
Lila
Hipi
Bass
Avramova
Orhideja
59 posters

Strana 14 od 22 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Sledeći

Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Pon Avg 11, 2014 7:29 pm

Znači ja nepažnjom prođem kroz crveno, zgazim čoveka i zaslužujem smrtnu kaznu, bez obzira na motiv?
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Vulin Pon Avg 11, 2014 7:54 pm

Da, tako nekako. Mislim, zalaganje za smrtnu kaznu nije ništa drugo do osveta, odnosno ono što piše u Hamurabijevom zakoniku - izbijeni zub za izbijeni zub (za razliku od Dušanovog, u kom se ne pominju ni oči ni zubi - ko nije čitao, nek' izvoli da pročita) je klasična odmazda.
Pa zato ponavljam pitanja.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Pon Avg 11, 2014 8:01 pm

U Hamurabijevom zakoniku piše ako izbiješ zub ravnom sebi ili višem po rangu...

Misliš li bi da bi danas mogli ceniti ko je više, a ko manje vredan?

Misliš li da bi se moglo govoriti o zakonu koji je bio vrhunsko dostignuće ali jednog društva od pre skoro 4 milenijuma kao nečemu što je vredno u aktuelnoj raspravi?

Isto tako ga je smešno porediti sa Dušanovim zakonikom...
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Vulin Pon Avg 11, 2014 8:08 pm

Dobro,smešno je i ne vredi ceniti ko više vredi.  Smrtna kazna - Page 14 500484114 

Dobro, majka mu stara, pitam lepu Purgerku kako da procenimo šta je teži zločin i da, stoji tvoja primedba za semafor, ali probaj da na pitanje ne odgovoriš pitanjem. Hvala.  Smile
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Pon Avg 11, 2014 8:29 pm

@Vulin
Šta fali ako pitanjem odgovaraš na pitanje? Kako se radi u sudnici, šta radi advokat da bi okrivljenog sterao u ćošak. Pita ga dok ovaj ne zanemi.

Što se tiče ubistva u saobraćju, svakako da se može odrediti maksimalna kazna (ne smrtna za koju nisam niti postoji), a u zavisnosti od okolnosti.

Nije isto ako je pešak na pečaškom prelazu ili kraj prelaza (postoji propis i koja je udaljenost u pitanju), ili kada pešak prelazi na nedozvoljenom; ako je vozač alkoholisan i još hiljadu stvari. Sve se to sagleda a onda se sudi.

Voziti u alkoholisanom stanju i ubiti čoveka je ubistvo iz smišljenog nehata. Da li još uvek figurira taj termin nije ni važno ali, ako čovek zna da će nakon što popije i napije se možda počiniti saobraćajni prekršaj ili krivično delo u saobraćaju, onda je bio svestan šta se može dogoditi i to je smišljeni nehat.

Slično je i sa bolesnicima kojima je ograničeno ili zabranjeno upravljanje putničkim vozilom.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pon Avg 11, 2014 8:32 pm

Lijepa Purgerka gleda iz svoje perspektive, ono sto bi njoj najteze palo.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pon Avg 11, 2014 8:37 pm

Avramova ::Voziti u alkoholisanom stanju i ubiti čoveka je ubistvo iz smišljenog nehata. Da li još uvek figurira taj termin nije ni važno ali, ako čovek zna da će nakon što popije i napije se možda počiniti saobraćajni prekršaj ili krivično delo u saobraćaju, onda je bio svestan šta se može dogoditi i to je smišljeni nehat.

Ne postoji smisljeni nehat. Nehat i predumisljaj su u kontradikciji. A ko je nesto unaprijed smisljeno i planirano onda se ne moze zvati nehatom. Smile
Postoje svjesni i nesvjesni nehat. Svjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes ali si svjestaj da tvoje ponasanje moze ugroziti neciji zivot. Nesjvjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes i nisi ni svjestan da ugrozavas neciji zivot. Smile
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pon Avg 11, 2014 8:42 pm

Epitaf ::
Rođače moj vremena su takva da orao zimu zimuje sa kokošima, da od dva zla biramo manje...

To je tacno, nazalost svedeni smo na to da biramo izmedju 2 zla. Ali nije Tadija brljao samo kao predsjednik, sjetimo se perioda dok je bio ministar odbrane, i sta je ostalo od vojske posle DS-ovih reformista.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Pon Avg 11, 2014 9:25 pm

Batista :: Ne postoji smisljeni nehat. Nehat i predumisljaj su u kontradikciji. A ko je nesto unaprijed smisljeno i planirano onda se ne moze zvati nehatom. Smile
Postoje svjesni i nesvjesni nehat. Svjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes ali si svjestaj da tvoje ponasanje moze ugroziti neciji zivot. Nesjvjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes i nisi ni svjestan da ugrozavas neciji zivot. Smile

Ogradila sam se namerno jer ne znam da li još uvek postoji takva kategorija po imenu, ali znam da je moje drugarice otac optužen za ubistvo iz smišljenog nehata, a evo i zbog čega. Čistio je pušku u kojoj su bili meci i, u toku čišćenja puške, nehotično je okrznuo okidač i ubio suprugu. To znači da je bio svestan mogućnosti da se to desi ali nije ništa preduzeo odnosno ispraznio pušku od metaka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Kementari Pon Avg 11, 2014 10:10 pm

Vulin ::@Sestra Purgerka  Smrtna kazna - Page 14 1599629421 
Ima logike, ali zašto onda ne i za ubistvo? Mislim, da li je silovanje teži zločin od ubistva?
A pedofil je i onaj ko ne počini silovanje, nego recimo bludniči nad detetom. Da li je i to zločin teži od ubistva?

1. mislim da jest, jer žrtva čitav život ima traume.
2. isto kao 1. i još gore jer se radi o djeci.

ubojstvo se može počiniti i iz nehata, silovanje ne može.
ne opravdavam ubojice nauštrb silovatelja i pedofila, samo razmišljam naglas.
Kementari
Kementari
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 637
Datum upisa : 07.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Pon Avg 11, 2014 10:13 pm

Vulin ::Dobro,smešno je i ne vredi ceniti ko više vredi.  Smrtna kazna - Page 14 500484114 

Dobro, majka mu stara, pitam lepu Purgerku kako da procenimo šta je teži zločin i da, stoji tvoja primedba za semafor, ali probaj da na pitanje ne odgovoriš pitanjem. Hvala.  Smile

Samo probaj da postaviš pitanje koje vredi odgovora, uostalom, ja sam i dao odgovor, žao mi je ako ga nisi uočio, sledeći put ću ga dati u paintu.  Smrtna kazna - Page 14 500484114 Smrtna kazna - Page 14 2979583794 
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Pon Avg 11, 2014 11:32 pm

Avramova ::
Batista :: Ne postoji smisljeni nehat. Nehat i predumisljaj su u kontradikciji. A ko je nesto unaprijed smisljeno i planirano onda se ne moze zvati nehatom. Smile
Postoje svjesni i nesvjesni nehat. Svjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes ali si svjestaj da tvoje ponasanje moze ugroziti neciji zivot. Nesjvjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes i nisi ni svjestan da ugrozavas neciji zivot. Smile

Ogradila sam se namerno jer ne znam da li još uvek postoji takva kategorija po imenu, ali znam da je moje drugarice otac optužen za ubistvo iz smišljenog nehata, a evo i zbog čega. Čistio je pušku u kojoj su bili meci i, u toku čišćenja puške, nehotično je okrznuo okidač i ubio suprugu. To znači da je bio svestan mogućnosti da se to desi ali nije ništa preduzeo odnosno ispraznio pušku od metaka.

To je svjesni nehat. Smile
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Uto Avg 12, 2014 12:06 am

Moguće je da se sada tako kaže, ali znam kako je glasila presuda za slučaj koji sam navela.

Smišljeno je išao na rizik, uslovno rečeno. Meni tu ima logike. Kada bolje razmisliš, isto je svesni ili smišljeni nehat.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Istina ex Natasha Čet Avg 28, 2014 1:38 am

Nemam vremena sve da citam. Smisljeni nehat je pojam koji prvi put cujem. Pre bi se moglo reci o nepaznji koja moze dovesti u opasnost sigurnost, pa i ugroziti zivot sebe i drugog. Postoje situacije kada covek nije uopste razmisljao o posledicama onog sto se eventualno moglo desiti ili se desilo. Mozda nije dobar primer sta je bilo sa mnom u utorak. Vracam se iz sopinga. Prilazim blizu ulice gde znam da je veliki, prelep pas boje cokolade. On laje na sve koji prodju. Pokusava preskociti ogradu, ali je tako lep da ne mogu a da ne zastanem i da mu ne kazem 'good dog, I love you'. I tako, pre nego sto sam prisla, primetim staru zenu, vodi malog fox terijera, vidi se da je i on star. Baka je naisla kraj te ograde ne sluteci sta ce biti. Onaj veliki, boje cokolade, je pobesneo, zaurlao, poceo skakati i svim silama zeleo da preskoci da ih napadne. Baka je bila iznenadjena, pobegla je sto dalje od te ograde. Ja posmatram sve i ne pazim. Sapnem se i umalo ne padnem na beton. Baka vide to i prestravi se. Uhvati se za srce i poce ponavljati: "Are you all right?'. Govorim da jesam, a ona i dalje stoji u mestu. Dozivela je dva soka. Prvo od cokoladnog a onda zbog mog 'leta'. Sta da je umrla?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Čet Avg 28, 2014 2:55 am

Natasha,

Baka je tebi bila nepoznata osoba a ti ne moraš da znaš ništa o njoj pa samim tim ne bi imala nikakve veze da joj se bilo šta desilo kao posledica stresa.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Istina ex Natasha Čet Avg 28, 2014 3:43 am

Znam. Bilo bi mi zao. Ovo nije ni spadalo u Temu. Naprosto, imala sam zelju da napisem.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Istina ex Natasha Čet Avg 28, 2014 3:51 am

Setih se da na FB ljudi potpisuju da su za smrtnu kaznu zbog ubistva devojcice Tijane Juric. Sada se pronaslo da je taj manijak imao I ranije pretenzije da radi zle stvari. Jedan momak je izjavio da ga je brutno tukao. Nije ni odgovarao za to. Koliko je takvih ljudi jos? Koliko toga ne znamo ni da se desilo ni ko je zlocinac. Zna se da od takvih se ne moze napraviti covek, nikad. Jednostavno, psihopata. Ipak se nikada ne bih usudila da sam za smrtnu kaznu. Ponovicu jos jednom nesto sto sam vec rekla. Pricu od Laze Lazarevica PRVI PUT S' OCEM NA JUTRENJE. Kakve su kazne bile nekad. Osuditi zlocinca da tuca kamen. Da radi nesto korisno za drustvo /sada ne mislim na kamen/ dok je ziv. I nikad da ne izadje na slobodu radi sigurnosti drugih ljudi i zivotinja. Strasni ljudi se radjaju! Paklene masine!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Batista Čet Avg 28, 2014 11:52 am

Natasha ::Nemam vremena sve da citam. Smisljeni nehat je pojam koji prvi put cujem. Pre bi se moglo reci o nepaznji koja moze dovesti u opasnost sigurnost, pa i ugroziti zivot sebe i drugog. Postoje situacije kada covek nije uopste razmisljao o posledicama onog sto se eventualno moglo desiti ili se desilo. Mozda nije dobar primer sta je bilo sa mnom u utorak. Vracam se iz sopinga. Prilazim blizu ulice gde znam da je veliki, prelep pas boje cokolade. On laje na sve koji prodju. Pokusava preskociti ogradu, ali je tako lep da ne mogu a da ne zastanem i da mu ne kazem 'good dog, I love you'. I tako, pre nego sto sam prisla, primetim staru zenu, vodi malog fox terijera, vidi se da je i on star. Baka je naisla kraj te ograde ne sluteci sta ce biti. Onaj veliki, boje cokolade, je pobesneo, zaurlao, poceo skakati i svim silama zeleo da preskoci da ih napadne. Baka je bila iznenadjena, pobegla je sto dalje od te ograde. Ja posmatram sve i ne pazim. Sapnem se i umalo ne padnem na beton. Baka vide to i prestravi se. Uhvati se za srce i poce  ponavljati: "Are you all right?'. Govorim da jesam, a ona i dalje stoji u mestu. Dozivela je dva soka. Prvo od cokoladnog a onda zbog mog 'leta'. Sta da je umrla?

Jel ti zivis u Americi? Tamo mozes tuziti covjeka zato sto ima plave oci. A kad neko umre zato sto te vidio kako si se sapleo i pao, tu mozes i corku napipati. Very Happy
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Istina ex Natasha Čet Avg 28, 2014 2:06 pm

Zivim u Australiji. Mislim da se salis. Very Happy
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Čet Avg 28, 2014 2:40 pm

Avramova ::
Batista :: Ne postoji smisljeni nehat. Nehat i predumisljaj su u kontradikciji. A ko je nesto unaprijed smisljeno i planirano onda se ne moze zvati nehatom. Smile
Postoje svjesni i nesvjesni nehat. Svjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes ali si svjestaj da tvoje ponasanje moze ugroziti neciji zivot. Nesjvjesni nehat je kada nemas namjeru da ubijes i nisi ni svjestan da ugrozavas neciji zivot. Smile

Ogradila sam se namerno jer ne znam da li još uvek postoji takva kategorija po imenu, ali znam da je moje drugarice otac optužen za ubistvo iz smišljenog nehata, a evo i zbog čega. Čistio je pušku u kojoj su bili meci i, u toku čišćenja puške, nehotično je okrznuo okidač i ubio suprugu. To znači da je bio svestan mogućnosti da se to desi ali nije ništa preduzeo odnosno ispraznio pušku od metaka.

To je čisti nehat kog krivični zakonik definiše na sledeći način:

Члан 26.

Кривично дело је учињено из нехата кад је учинилац био свестан да својом радњом може учинити дело, али је олако држао да до тога неће доћи или да ће то моћи спречити или кад није био свестан да својом радњом може учинити дело иако је према околностима под којима је оно учињено и према својим личним својствима био дужан и могао бити свестан те могућности.
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Čet Avg 28, 2014 2:43 pm

Smišljeni nehat ne postoji, najbliže po definiciji tome, a što zakon poznaje je skrivljena neuračunljivost gde se odgovornost učinioca krivičnog dela ceni na osnovu stanja pre nego se doveo u neuračunljivo stanje.
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Čet Avg 28, 2014 3:56 pm

Član 26. se odnosi na slučaj koji sam navela. Takođe sam navela da se desilo pre i da ne znam pod kojim imenom se sada zove takva krivično delo.

Члан 26.

Кривично дело је учињено из нехата кад је учинилац био свестан да својом радњом може учинити дело, али је олако држао да до тога неће доћи или да ће то моћи спречити или кад није био свестан да својом радњом може учинити дело иако је према околностима под којима је оно учињено и према својим личним својствима био дужан и могао бити свестан те могућности.

Na bold: zar to nije smišljeni nehat?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Čet Avg 28, 2014 4:04 pm

Ne, to je definicija nehata i u starom i u novom zakonu.

Kod nehata se uvek polazi od činjenice da učinilac krivičnog dela zna da može doći do neželjenih posledica ali da olako drži da do toga neće doći.

Uostalom, nije nehat samo krivično delo, to je samo olakšavajuća okolnost koja može ublažiti kaznu ispod zakonskog minimuma.
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Avramova Čet Avg 28, 2014 4:13 pm

Od kada datira taj stari zakon?

Nehat uopšte nije krivično delo ako se krivica ne desi.

Izgleda da ću morati potražiti drugaricu da mi potvrdi i pokaže presudu i da vam istu prezentiram.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Epitaf Čet Avg 28, 2014 4:22 pm

Važeći zakonik datira iz 2005. sa izmenama, poslednja je bila prošle godine.

A stari datira još iz '77. godine, naravno sa izmenama sve do 2003. godine.

Tu treba dodati i savezni zakon, odnosno Osnovni krivični zakon iz '76. godine koji se takođe primenjivao do 01. januara 2006. godine.
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Smrtna kazna - Page 14 Empty Re: Smrtna kazna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 22 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu