Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta ste danas kuvali?
Danas u 1:02 pm od Tomtom

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:03 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:27 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Juče u 5:36 pm od Davidova

» Odavno nisam čuo/čula
Juče u 5:31 pm od Davidova

» Misao dana
Pet Apr 20, 2018 10:55 pm od Sky

» Moje otkriće
Pet Apr 20, 2018 8:50 pm od Sky

» Svirajte noćas za moju dušu!
Pet Apr 20, 2018 8:48 pm od Sky

» Ne može da vam dosadi
Pet Apr 20, 2018 8:38 pm od Sky

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Pet Apr 20, 2018 8:10 pm od Sky

» Poklanjam ti pjesmu...
Pet Apr 20, 2018 8:09 pm od Sky

» Moj hit danas
Pet Apr 20, 2018 8:05 pm od Sky

https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ПИСМО ПРИЈАТЕЉУ - Даниил Хармс

Ići dole

ПИСМО ПРИЈАТЕЉУ - Даниил Хармс

Počalji od Qbin taj Sub Jan 21, 2012 8:35 pm

Драги Никандре Андрејевичу,

Примио сам твоје писмо и одмах схватио да је од тебе. Најпре сам, додуше, помислио да оно можда и није од тебе, али само што сам га отворио, одмах сам схватио да је од тебе. А баш сам био помислио да није од тебе. Драго ми је што си се већ одавно оженио, јер када се човек ожени оном којом хоће да се ожени, значи да је постигао оно што је хтео. Јуче сам примио твоје писмо и одмах помислио да је то писмо од тебе, али сам затим помислио да по свој прилици није од тебе, али сам отворио и видео - баш од тебе. Врло је лепо од тебе што си ми написао писмо. Најпре ми ниси писао, а затим си ми одједном написао писмо, мада си ми већ и раније, све док ниси једно време престао да ми пишеш, такође писао. Одмах, чим сам примио твоје писмо, закључио сам да је оно од тебе - а узгред буди речено, веома ми је драго што си се већ оженио. А то, кад човек пожели да се ожени, онда по сваку цену и треба да се ожени. Зато је мени веома драго што си се ти напослетку оженио управо оном којом си хтео да се ожениш. И баш си добро урадио што си ми написао писмо. Веома сам се обрадовао када сам угледао твоје писмо. Чак сам одмах помислио да је од тебе. Истина, док сам га отварао, прошло ми је кроз главу да није од тебе, али сам затим, упркос томе, закључио да је од тебе. Хвала што си ми писао. Заваљујем ти на томе и веома ми је драго због тебе. Ти вероватно ни не слутиш зашто ми је толико драго због тебе, али ја ћу ти одмах открити зашто ми је због тебе драго. Драго ми је зато што си се оженио, и то управо оно којом си хтео да се ожениш. А то је, знаш, веома лепо оженити се управо оном којом желиш да се ожениш, зато што тада управо и постижеш оно што си хтео. Ето, управо зато ми је тако драго за тебе. А такође ми је драго и зато што си ми написао писмо. Ја сам још издалека закључио да је писмо од тебе, али како сам га узео у руке, прошло ми је кроз главу: а шта ако није од тебе? И затим сам помислио: ма не, наравно да је од њега. Отварао сам писмо и све време мислио: да ли је од тебе или није од тебе? да ли је од тебе или није од тебе? И кад сам га отворио, видео сам да је од тебе. Веома сам се обрадовао и одлучио да и ја теби напишем писмо. Има толико тога да се каже, али буквално нема се времена. Оно што сам стигао, написао сам ти у овом писму, о осталом ћу ти писати касније, јер за то сад стварно немам времена. У крајњој линији, добро је што си ти мени написао писмо. Сада знам да си се већ одавно оженио. Из претходних писама сам знао да си се оженио, а данас сам опет видео - цела је истина да се оженио. И мени је веома драго што си се оженио и написао ми писмо. Одмах, чим сам угледао твоје писмо, истог часа сам закључио да си се опет оженио. Па, мислим се, то је лепо што си се ти опет оженио и написао ми о томе писмо. Сад ми пиши ко је твоја нова жена и како је све то испало. Пренеси поздрав својој новој жени.

Даниил Хармс

Qbin
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 893
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: ПИСМО ПРИЈАТЕЉУ - Даниил Хармс

Počalji od Avramova taj Sub Jan 21, 2012 10:34 pm

:: Oprosti, možda bi pismo trebalo da je dirljivo ali meni je simpatično smešno. Daniil zaista nema vremena. Ako usledi odgovor, molim te da nam ga preneseš. S nestrpljenjem čekam.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Qbin taj Sub Jan 21, 2012 11:18 pm

Наравно да је смешно. Хармс је познати руски (совјетски) сатиричар.

ПЛАВА СВЕСКА БР.10

Био један риђи човек који није имао очи и уши. Није имао ни косу, тако да су га условно звали риђим. Он није могао ни да говори јер није имао уста. Нос такође није имао. Штавише, није имао ни руке ни ноге. Није имао ни стомак, није имао ни леђа, није имао ни кичму, није имао ни један унутрашњи орган. Није имао ништа! Тако да није јасно о коме је реч. Боље онда да о њему више не говоримо.

7.јануара 1937.

Qbin
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jan 21, 2012 11:28 pm

Pretpostavila sam da je u pitanju humorista. Nažalost, nisam čula za njega i to me čudi budući da volim rusku književnost.

Hvala i za ovu priču, odlična je. Smile

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Qbin taj Sub Jan 21, 2012 11:30 pm

Не сећаш се овог филма?

Qbin
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jan 21, 2012 11:46 pm

Ne, nisam ga gledala ali nameravam. Hvala na preporuci. Smile

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Ned Jan 22, 2012 2:18 pm

nema tu mnogo dumanja...il ga volish il ga ne volish.... umetnost apsurda u njegovim prichama je prevazishla sve granice mozda prihvatljivog chitaocu koji postavlja granice ..
pokushacu da pronadjem temu koju sam otvorila ne jednom od foruma, posvecenu ovom izuzetnom piscu, mada mislim da je mrka kapa, tj da su je satrapi obrisali.. :c:

evo za sada dve kratke beleshke iz raskoshnog opusa meni dragog pisca ..

Starice koje ispadaju

Jedna starica se usled svoje preterane radoznalosti nagnula kroz prozor, ispala i razmrskala se.

Kroz prozor se nagnula druga strica da bi videla onu koja se razmrskala, ali je usled svoje preterane radoznalosti takođe ispala kroz prozor, strmoglavila se i razmrskala.

Zatim je kroz prozor ispala treća starica, zatim četvrta, zatim peta.

Kada je ispala i šesta starica, meni je dosadilo da ih gledam, pa sam pošao na Maljcevsku pijacu gdje su, kažu, jednom slepcu poklonili pleteni šal.

SUSRET

Tako jednom pošao neki čovek na posao, pa usput sreo drugog čoveka koji se,

pošto je kupio veknu poljskog hleba, vraćao svojoj kući.

To bi, u stvari, bilo sve.
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Qbin taj Ned Jan 22, 2012 3:28 pm

Хвала, naOpaka. Very Happy

Јелисавети ГРИЦИНОЈ

Драга Лиза,

Честитам рођендан вашем Кирилу, а такође поздрављам и његове родитеље што успешно испуњавају од природе им одређен план васпитавања потомка који до друге године не уме да хода, али затим, временом, почиње да руши све око себе и, најзад, када достигне млађи предшколски узраста , волтметром украденим из очевог писаћег стола одважује се да распали по глави своју љубљену мајку, јер она не успева да избегне сасвим вешто изведен напад свог још ниуколико сазрелог детенцета, које у свом незрелом потиљку већ планира да, пошто уцмека родитеље, усмери сву своју одвећ изоштрену пажњу на дедицу зараслог у седине и самим тим добродржећег у смислу умног развоја, упркос поодмаклим годинама, у чију ће се част 28. фебруара код њега окупити разноразни поклоници његове одиста ванредне појаве, међу којима, међутим, на моју велику жалост, нећу бити ја, будући у то време у извесној стисци, одајући се на обалама Финског залива умећу које ми је од детињства својствено, наиме , да се лаћам пера и замасћујем га у мастионицу како бих кратким и јасним фразама изразио своју дубоку и, понекад чак, на известан начин веома узвишену мисао.

Данил Хармс

28. фебруара 1936. године

Случајеви - Даниил Хармс
Изабрани текстови

Qbin
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Jan 22, 2012 3:38 pm

Qbin ::
Случајеви - Даниил Хармс
Изабрани текстови
Hvala Qbin!

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jan 22, 2012 4:29 pm

Мени је омиљена она прича о Пушкину и његовим синовима, кад за вечером падају са столица...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Qbin taj Ned Jan 22, 2012 6:47 pm

Avramova ::Hvala Qbin!

Нема на чему.

Qbin
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Sub Feb 11, 2012 1:34 am

Kubine, care!

Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 24, 2012 4:57 pm

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu