Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 65 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 65 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Čudo brojeva EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Čudo brojeva EmptyJuče u 10:58 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Čudo brojeva EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Čudo brojeva EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Čudo brojeva EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Čudo brojeva EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Čudo brojeva EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Čudo brojeva

+7
furija
Strelac
Time
Cleopatra
L2
Hipi
Dragana
11 posters

Ići dole

Čudo brojeva Empty Čudo brojeva

Počalji od Dragana Sre Mar 24, 2010 10:16 pm

Brojevi su logični ... to znamo ...
Ali su jednako tako vrlo čudesni i fascinantni ...
Jesmo li svjesni toga ?


Vrijedno je pogledato ovaj link ;


http://public.carnet.hr/~ahorvate/igrice/Ljepota-matematike.zip
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Hipi Sre Mar 24, 2010 10:31 pm

Meni su brojevi uvek bili muka :twisted:
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od L2 Ned Avg 01, 2010 11:21 pm

1 X 8 + 1 = 9

12 X 8 + 2 = 98

123 X 8 + 3 = 987

1234 X 8 + 4 = 9876

12345 X 8 + 5 = 98765

123456X 8 + 6 = 987654

1234567X 8 + 7 = 9876543

12345678X8 +8 = 98765432

123456789X8 + 9 = 987654321

Čudo brojeva Eancool


1 X 9 +2 = 11

12 X 9 +3 = 111

123 X 9 +4 = 1111

1234 X 9 + 5 = 11111

12345 X 9 + 6 = 111111

123456 X 9 + 7 = 1111111

1234567 X 9 + 8 = 11111111

12345678 X 9 +9 = 111111111

123456789X9 +10=1111111111

Čudo brojeva Eancool


9 X9 + 7 = 88

98 X9 + 6 = 888

987 X9 + 5 = 8888

9876 X9 + 4 = 88888

98765 X9 +3 = 888888

987654 X9 +2 = 8888888

9876543 X9 +1 = 88888888

98765432X9 +0 = 888888888

Čudo brojeva Eancool
1 X 1 = 1

11 X 11 = 121

111 X111 = 12321

1111 X1111 = 1234321

11111 X 11111 = 123454321

111111 X 111111=12345654321

1111111 X1111111=1234567654321

11111111X11111111=123456787654321

111111111X111111111=12345678987654321


Čudo brojeva Eancool
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Cleopatra Čet Sep 23, 2010 11:16 am

Ne fascinira me jeftina zaje*ancija, matematika je jedino nepobitno. I matematicke zakonitosti nemaju mogucnost promene. Nesto kao jedini jezik kojim bismo mogli uspostaviti komunikaciju s nekim izvanzemaljcem, jer se citav nas svet zasniva na brojevima, i nas mentalni skop ne moze da prihvati drugaciji poredak u toj oblasti. Bez obzira na zapis brojeva i brojcane sisteme.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Gost Pon Apr 07, 2014 9:15 am

Čiji mentalni sklop? Ima ljudi sa diskalkulijom koji brojeve nikako ne mogu da shvate.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Time Pon Apr 07, 2014 4:23 pm

Hm, bas je cudno to sa brojevima, a sa prostorom koji se opet moze izraziti brojevima, odnosno nekom funkcijom je jos cudnije. Dok sam studirao imao sam kolegu koji je razbijao matis, sedi u amfiteatru i dok mi ne stizemo da prepisemo zadatak sa tri table, on mirno prati i ispravlja profesora, onako s mesta, jer je ovaj pogresio.
Ipak ja sam bio uveliko zavrsio skolu kad sretnem njega, vuce nacrtnu geometriju s prve godine.
Njemu je zamisliti koordinatni sistem, tj. tri ravni koje se seku pod pravim uglovima, te jednu pravu kako prodire kroz dve ravni, bilo nezamislivo.
Za one sa jeftinijim ulaznicama:
Da bih vam ovo objasnio, dovoljno je da zamislite stap koji je naslonjen u cosku sobe i vec ste zamislili takorekuc prodor prave kroz ravan  Čudo brojeva 560226542
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Strelac Uto Apr 08, 2014 12:42 am

Cleopatra ::Ne fascinira me jeftina zaje*ancija, matematika je jedino nepobitno. I matematicke zakonitosti nemaju mogucnost promene. Nesto kao jedini jezik kojim bismo mogli uspostaviti komunikaciju s nekim izvanzemaljcem, jer se citav nas svet zasniva na brojevima, i nas mentalni skop ne moze da prihvati drugaciji poredak u toj oblasti. Bez obzira na zapis brojeva i brojcane sisteme.

Kleo, ne zasniva se svet na brojevima...

Brojeve mi samo koristimo kao alat da bi opisali svet oko sebe... da bi ga kvantifikovali, dali mu merljivu vrednost... i bez brojeva postoji sve oko nas.

Matematika je sjajna disciplina, ne bi rekao samo nauka, vec i filozofija, nacin misljenja. Imao sam dara za to kao klinac, uvek me je fascinirala moc brojeva... mnogim ljudima je to odbojno, plasi ih, misle da se nece najbolje snaci... od losih profesora u osnovnoj jos navuku animozitet... nema potrebe, matematika, algebra, igranje sa brojevima, geometrija, trigonometrija... to je kao deciji luna park, kad udjem u to, tesko izlazim...

Matematicki modeli imaju veliku vaznost u prakticnim naukama, od fizike, hemije, ekonomije... nista ne bi mogli bez njih, jer sve teoretske pretpostavke moraju da prodju resheto prakticnih dokaza, eksperimenata... a tu je mata bog i batina, jer upravo ona nam sluzi da dokazemo ili opovrgnemo neciju ideju... surova je i pravedna, ako ne valjaju krajnji brojevi...pisi propalo...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Strelac Uto Apr 08, 2014 1:41 am

Čudo brojeva 9882161-roulette-wheel

Cudo...ili boziji znak... zbir brojeva na ruletu je verovali ili ne - 666... djavolji broj...

Nije ni cudo sto francuski monah koji je izmislio rulet da bi se zabavio malo sa prijateljima, kad je video u sta se to izrodilo...ubio se...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Cleopatra Uto Apr 08, 2014 3:36 pm

oblica ::Čiji mentalni sklop? Ima ljudi sa diskalkulijom koji brojeve nikako ne mogu da shvate.
Svaciji, cak i zivotinjski.

Sto se tice diskalkulije, nije potrebno da neko bude matematicki genije da bi se njegova svest zasnivala na brojevima. Svuda oko nas su brojevi, meni je ovo brojanje na prste sasvim dovoljna cinjenica da je i kod deteta sa diskalkulijom svest ista kao kod bilo koga drugog.
Čudo brojeva Diskalkulija_zpsebd10c6f

Strelac ::
Kleo, ne zasniva se svet na brojevima...

Brojeve mi samo koristimo kao alat da bi opisali svet oko sebe... da bi ga kvantifikovali, dali mu merljivu vrednost... i bez brojeva postoji sve oko nas.
Ne govorim o broju kao pojmu, ciframa...
Bez brojeva ne postoji nista oko nas, ne postoji jedno drvo, dva drveta, tri, deset... ne postoji jedna casa vode, dve case vode, jedan sto, jedna devojka, sest devojaka.
Ili recimo racunanje vremena, nemoguce je bez brojeva. Kako god da izdelis dan, mesec, godinu, kako god broj da nazoves to mora pripadati brojcanom sistemu.
Ne mislim samo na dekadni sistem, binarni sistem je recimo osnova racunarstva, zasniva se na matematickim aksiomima tacno i netacno. Moze li se bez tacnosti i netacnosti zamisliti svet?
Zatim brojevi kao mera, i ako pokusas da zaobidjes brojcani iznos na vagi kada pravis kolac i uzmes sacicu necega ili dve, opet smo u brojevima, mera je dve sacice.
Nase telo je puno brojeva izmedju ostalog a kamoli svest.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od furija Uto Apr 08, 2014 9:56 pm

Matematika je jedini predmet iz kog nikad nisam dobila jedinicu i nikad je nisam racunala kao nesto ozbiljno u rasporedu casova, odnosno - nesto gde debelo moram da se preznojim  Čudo brojeva 3681966919 Cak sam je polozila u predroku, sa jako malo muke i visokom ocenom  Čudo brojeva 363364791  A sad citam simptome diskalkulije i pronadjoh se bar u polovini napisanog  Čudo brojeva 479116528 Čudo brojeva 479116528  Totalno sam zbunjena, da ne kazem da sam se negde zabrojala  Question Laughing 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Avramova Uto Apr 08, 2014 10:08 pm

Moj profesor matematike u gimnaziji je rekao "Matematika je so poezije, a poezija je so života". Ne znam da li je to njegova misao ali mi se dopadala baš kao i matematika samo zbog profesora.

Matematiku neće znati onaj ko je ne zavoli. A da li je potrebna, mislim da nije. Ovaj svet bi trajao drugačije da ne ležemo kada to sat kaže već Sunce kada zađe, a budili se sa njegovim izlaskom.

Volim moju automaticku pračku kao sestru ali ni potok nije loš.  Čudo brojeva 3137150671


Poslednji izmenio Avramova dana Uto Apr 08, 2014 10:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od furija Uto Apr 08, 2014 10:24 pm

Ne znam da li je matematika potrebna ili nije, al neki se odlicno sracunaju i bez nje  Čudo brojeva 479116528 Mislim da je osecaj za brojeve urodjen, kao i mnoge druge stvari. Nekome je sve to logicno samo po sebi a nekom nikad nije. Uvek se iznenadim do besvesti kad sretnem odraslog coveka koji nije sposoban da sracuna najobicnija tri trocifrena broja bez digitrona ili da pomnozi dvocifren i jednocifren broj  Question  Sa druge strane, nema sanse da zapamtim vise od pet brojeva telefona, cak ni svoj fiksni broj ne znam  napamet Čudo brojeva 479116528 Čudo brojeva 479116528 I sad sam u dilemi - u koju sam ja crnu rupu zapala  Čudo brojeva 2036138286 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Strelac Uto Apr 08, 2014 11:49 pm

Cleopatra ::

Strelac ::
Kleo, ne zasniva se svet na brojevima...

Brojeve mi samo koristimo kao alat da bi opisali svet oko sebe... da bi ga kvantifikovali, dali mu merljivu vrednost... i bez brojeva postoji sve oko nas.
Ne govorim o broju kao pojmu, ciframa...
Bez brojeva ne postoji nista oko nas, ne postoji jedno drvo, dva drveta, tri, deset... ne postoji jedna casa vode, dve case vode, jedan sto, jedna devojka, sest devojaka.
Ili recimo racunanje vremena, nemoguce je bez brojeva. Kako god da izdelis dan, mesec, godinu, kako god broj da nazoves to mora pripadati brojcanom sistemu.
Ne mislim samo na dekadni sistem, binarni sistem je recimo osnova racunarstva, zasniva se na matematickim aksiomima tacno i netacno. Moze li se bez tacnosti i netacnosti zamisliti svet?
Zatim brojevi kao mera, i ako pokusas da zaobidjes brojcani iznos na vagi kada pravis kolac i uzmes sacicu necega ili dve, opet smo u brojevima, mera je dve sacice.
Nase telo je puno brojeva izmedju ostalog a kamoli svest.

Kleopatra, pa sve to postoji i bez brojeva...

Jel postojis ti ako nemas svoje ime i prezime... postojis, ljudima bas nisi najjasnija, ne znaju kako da te oslove, ali to ne znaci da si potonula u crnu rupu...

Ovo u nastavku sto pricas... slazem se, i rekao sam da su nam brojevi alat sa razumevanje nase okoline... zasto brojimo bas po deseticama?! Zato sto su nasi preci prvo brojali prstima...

Interesantno je npr da je Dzordz Bul jos pre 150 godina osmislio binarni sistem sa 0 i 1, napravio teoriju, dok mu u praksi to nigde nije koristilo... dok sredinom proslog veka nisu napravljeni poluprovodinici koji ce moci na fizickom planu da interpretiraju te nule i jedinice, u smislu dal tece(1) ili ne tece struja(0)... bulova algebra i binarni sistem su dusa i srce svakog racunara danas, i citave informaticke revolucije...

Ne razumem ovo da je nase telo puno brojeva... ni kao metaforu... nase telo je ogromna hemijska fabrika, nezamislivo slozena, ni uz najmocnije racunare ne mozemo da simuliramo ni delice funkcija... da ne kazem koliko smo sto se tice saznanja kako mozak funkcionise tabula raza... svaka nasa celija se pokorava stotinama fizickih i hemijskih zakona... tu je sustina, a brojevi su tek pomocno sredstvo kada vrsimo ispitivanja i eksperimente, da izmerimo koliko cega ima negde...

Mozemo izvuci i siri zakljucak koji je izmedju nas predmet spora... covek nije centar univerzuma, postojali su, postoje, i postojace i drugi organizmi kojima pojam brojeva onako kako mi to shvatamo nista ne znaci... ali im i ne smeta da zivuckaju svoj zivotic... Čudo brojeva 4027700691
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Cleopatra Sre Apr 09, 2014 1:10 pm

Strelac ::Kleopatra, pa sve to postoji i bez brojeva...

Jel postojis ti ako nemas svoje ime i prezime... postojis, ljudima bas nisi najjasnija, ne znaju kako da te oslove, ali to ne znaci da si potonula u crnu rupu...
Ali i dalje postojim kao jedinka. Nikako da ti priblizim srz price da je koncepcija zivota nezamisliva bez brojeva, ne broja kao naziva, nego pojma.

Evo opet primer iz zivota, zoves na veceru 4 prijatelja i kapiras treba ti 5 tanjira za vas, 5 viljusaka, 5 nozeva...pa i 5 porcija. E sad ne govorim o tome kako se ti izrazavas nego o onome sto je u tvojoj glavi, kako drugacije mozes da zamislis i organizujes to u svojoj svesti ako ne upotrebis racunanje. Bez obzira na to koja je oznaka za "5" i "broj" u tvojoj glavi je broj 5. Nemam neki sinonim kojim zamenila cifru i broj u svom izrazavanju ali uopste ne pricam o njima kao recima.

Ovo u nastavku sto pricas... slazem se, i rekao sam da su nam brojevi alat sa razumevanje nase okoline... zasto brojimo bas po deseticama?! Zato sto su nasi preci prvo brojali prstima...
Znaci zasnovano na nama samima, odnosno nasem telu... isto kao levo i desno.

Interesantno je npr da je Dzordz Bul jos pre 150 godina osmislio binarni sistem sa 0 i 1, napravio teoriju, dok mu u praksi to nigde nije koristilo... dok sredinom proslog veka nisu napravljeni poluprovodinici koji ce moci na fizickom planu da interpretiraju te nule i jedinice, u smislu dal tece(1) ili ne tece struja(0)... bulova algebra i binarni sistem su dusa i srce svakog racunara danas, i citave informaticke revolucije...
Da, imah 10 iz diskretne matematike i obozavah je.

Ne razumem ovo da je nase telo puno brojeva... ni kao metaforu... nase telo je ogromna hemijska fabrika, nezamislivo slozena, ni uz najmocnije racunare ne mozemo da simuliramo ni delice funkcija... da ne kazem koliko smo sto se tice saznanja kako mozak funkcionise tabula raza... svaka nasa celija se pokorava stotinama fizickih i hemijskih zakona... tu je sustina, a brojevi su tek pomocno sredstvo kada vrsimo ispitivanja i eksperimente, da izmerimo koliko cega ima negde...
Sustina je da smo na temi cudo brojeva, i da ti ja objasnjavam da brojevi cine kompletnu covekovu svest o pojimanju sveta oko sebe. Pa prepuno brojeva, dve ruke, dve noge, dva oka, 5 prstiju na svakoj saci...
Ali nemoguce je zamisliti to sto meris bez brojeva, ajde objasni mi kako bi ti u svojoj glavi zamislio dve case jogurta bez pojma broja 2. Ali zajebi to da mi broj nazoves drugim imenom, ne pricamo o igri reci. Zamislices dve case, ne postoji koncepcija po kojoj mozes da upotrebis bilo sta drugo jer je nasa svest ogranicena na brojeve. Mi ne mozemo da zamislimo svet bez njih, priznao ti to meni ovde ili ne...

Mozemo izvuci i siri zakljucak koji je izmedju nas predmet spora... covek nije centar univerzuma, postojali su, postoje, i postojace i drugi organizmi kojima pojam brojeva onako kako mi to shvatamo nista ne znaci... ali im i ne smeta da zivuckaju svoj zivotic... Čudo brojeva 4027700691
Ma daj, hoces da kazes da ostale vrste ne znaju na primer tacan broj svoje dece?

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Strelac Sre Apr 09, 2014 2:49 pm

Cleopatra ::
Ali i dalje postojim kao jedinka. Nikako da ti priblizim srz price da je koncepcija zivota nezamisliva bez brojeva, ne broja kao naziva, nego pojma.

Evo opet primer iz zivota, zoves na veceru 4 prijatelja i kapiras treba ti 5 tanjira za vas, 5 viljusaka, 5 nozeva...pa i 5 porcija. E sad ne govorim o tome kako se ti izrazavas nego o onome sto je u tvojoj glavi, kako drugacije mozes da zamislis i organizujes to u svojoj svesti ako ne upotrebis racunanje. Bez obzira na to koja je oznaka za "5" i "broj" u tvojoj glavi je broj 5. Nemam neki sinonim kojim zamenila cifru i broj u svom izrazavanju ali uopste ne pricam o njima kao recima.

Sustina je da smo na temi cudo brojeva, i da ti ja objasnjavam da brojevi cine kompletnu covekovu svest o pojimanju sveta oko sebe. Pa prepuno brojeva, dve ruke, dve noge, dva oka, 5 prstiju na svakoj saci...
Ali nemoguce je zamisliti to sto meris bez brojeva, ajde objasni mi kako bi ti u svojoj glavi zamislio dve case jogurta bez pojma broja 2. Ali zajebi to da mi broj nazoves drugim imenom, ne pricamo o igri reci. Zamislices dve case, ne postoji koncepcija po kojoj mozes da upotrebis bilo sta drugo jer je nasa svest ogranicena na brojeve. Mi ne mozemo da zamislimo svet bez njih, priznao ti to meni ovde ili ne...

Ma daj, hoces da kazes da ostale vrste ne znaju na primer tacan broj svoje dece?

Naravno, postojis kao jedinka... nisu brojevi neophodno za to...

Ne umanjujem znacaj brojeva stavljajuci ih na periferno mesto... kao sto sam rekao, oni su nama vazni da bi razumeli svet oko sebe...

Razlikujemo se zato sto ih ti stavljas na pijedestal, a ja ne... broj kao mera, kvantifikacija, tj koliko necega ima je tek jedno svojstvo, ne i jedino... pre svega je pitanje dal nesto postoji ili ne... ako postoji, onda tek na red dolaze druga pitanja koja to opisuju...

Pre svega poreklo, ko je to "napravio", od cega je poteklo... pa zasto postoji, zasto bas tako a ne drugacije...od cega je sastavljeno, kakva mu je gradja...koliko toga ima, za to koristimo brojeve... ali i kakvo je nesto, kakav mu je kvalitet, fizicke, hemijske osobine...iz prirodnog domena, da ne bi sad isao i u socijalne karakteristike...

Posto si rekla da su brojevi u srzi svega... kako bi brojevima objasnili necije poreklo?! Kako bi brojevima rekli da li je nesto tvrdo, mekano, savitljivo, kruto, zilavo, dal se rastvara u vodi, da li oksidira, isparava...

Ti npr ima jednu glavu, dve ruke, dve noge, dva uha, dvadeset prstiju... da bi te opisao u tom segmentu, ne mogu bez brojeva... ali dal je to sve?! Osim toga imas i npr crnu kosu, duge noge, svetao ten, uske kukove, velike grudi... zoves se Kleopatra, egipatska si kraljica, zaljubila si se u Marka Antonija...

Dal se sad razumemo, ili je i dalje nesto sporno?

Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Cleopatra Pet Apr 11, 2014 2:14 pm

Beskrajno si sarmantan  Čudo brojeva 2979583794 
Ne osporavam ja nijednu drugu nauku, stavljam akcenat na brojeve jer smo na temi o brojevima. Nije bitno kako bih ja objasnila nekom nesto pomocu brojeva nego da je to jedina potencijalna spona sa nekim drugim civilizacijama jer je nemoguce poimanje sveta bez njih.

Naravno, postojis kao jedinka... nisu brojevi neophodno za to...
Cak ni jedinica? Embarassed

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od madam mim Sre Jul 09, 2014 9:31 pm

Ja sam iz grupe onih koji nisu voleli matematiku. Mislim, išla mi je, ali mi nikada nije bila favorit. Što sam starija, sve više je cenim kao nauku.... i potpuno sam fascinirana i trajno inficirana zlatnim presekom!  Smile 
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Prince Pon Mar 23, 2015 6:17 pm

Brojevi imaju značenja jer označavaju regione,narode,religiju, i sl. u institucijama.
NPR Ko ima ovakve brojeve P 6346096,LK 690K0003T,VD 698K0005A,pov 1321863
u ličnim dokumentima verovatno životari u qurcu od države sa takvim "dokumentima"
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Avramova Pon Mar 23, 2015 10:04 pm

Ljubav prema matematici kod mene je podstakao moj rođeni brat, zaludeli matematičar. Sećam se savršenog osećaja kada sam jedina u razredu dobila pet na pismenom i to ne jednom. Čak sam rešila i dopunski zadatak jedina i to nekoliko puta. Bila sam jako ponosna.

Kada su mi klinci pošli u školu želela sam da zavole matematiku što je najvažnija stvar. Posle sve lako ide. Krenula sam od jabuke. Čudo brojeva 3681966919

Sećam se da je jednog dana mlađem dozlogrdilo pa mi je rekao - Promeni jabuke, daj klikere. Čudo brojeva 3681966919 Ljubi ga majka, sve sam uradila po njegovoj želji ali nisam uspela, nije zavoleo matematiku ali zato je u igricama na kompjuteru maestro. I to je nešto.

Tablicu množenja sam ispisala na velikom hamer papiru pa rekoh, kada prolazi baciće pogled kad vraga. Već za par dana na hameru je pisalo "delije sever". Čudo brojeva 1736080295 Nisam se ljutila jer očigledno da metod nije uspeo što znači da sam ja kriva. Sada ga često pitam koliko su npr. 7x8 ne  zato da proverim da li zna, već zato što ja ne znam. Čudo brojeva 3681966919

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Prince Sub Jul 25, 2015 8:48 am

Broj je zapad: Čudo brojeva 2515805305  a istok ime,Čudo brojeva 1914617364




 a Čudo brojeva 3248188162 ČetvRtak gdje je?
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od jelena Ned Dec 11, 2016 8:50 pm

Svi smo čuli za đavolski broj 666? Da li znate koji broj bi mu bio protivteža?

Verovatno se većina mistika, naučnika, astrologa slaže da tu snagu da parira ovom broju ima niz od tri sedmice. Prvo, zašto sedam?

Broj šest predstavlja nesavršenost. U Svetom pismu se brojevi često koriste u simboličnom smislu. Sedam označava potpunost ili savršenost.

Šest, pošto je za jedan manji od sedam, može ukazivati na nešto što Bog smatra nepotpunim ili nesavršenim i na nešto u vezi s Božjim neprijateljima, smatraju brojni tumači religije.

Sedam se odvek pominje kao pozitivan, sveti broj.

U mnogim religijama i civilizacijama imamo ovaj broj sa jakom simbolikom. Sedam je dana u kojima je stvoren svet, sedam nebesa, sedam gora i mora u pričama.

I popularna mitologija voli ovaj broj, pa imamo i sedam patuljaka. I u onim najstarijim imao je moć: u Egiptu je bio simbol večnog života, kod Sumeraca simbolizuje božanstvo. Kod Maja simbolizuje Velikog Medveda.

Dakle, sedam je moćan, sveti broj. Ali, šta bi značio u nizu?

Popularna astrologija voli da kaže: ako sanjate niz 777, anđeli vas pozdravljaju, i mnoga čuda vam se ostvaruju, a mnoga su pred vama. Ne zaustavljajte se u marljivom radu i znajte, da vaš san postaje stvarnost.

Ovaj broj je vrlo pozitivan znak, koji vas upozorava, da će možda stići i daljna čuda. Ali, odakle vuče koren snaga tog niza?

Mnogi misle da niz 666 nastaje jer se u Svetom pismu ponavljanje pravdalo naglašavanjem, pa se tako nesavršeni broj šest našao tri puta u nizu, i on predstavlja „niz đavola“, „žig zveri“, koji nose oni koji su sledbenici antihrista.

Negde se pominje da je niz koji nosi neko ko je izopačen i 999 (prevrnute šestice).

A kako je sedam potpun, božanski broj, to je broj koji nose oni koji dolaze od Boga, oni koji bi trebalo da pobede đavola, sve one sa „žigom zveri“.

Oni su potpuni, i savršeni, i protivteža su svemu što je protiv Boga. Oni su mesije, označeni da spasu svet – kaže jedno od tumačenja.

Verovali u mistiku brojeva, ili njihovu moć, morate da se zapitate ponekad da li su brojevi samo cifre kojima trgujemo, ili su dublja istina? Neki idu toliko daleko da ih traže i tamo gde vi ne biste ni pomislili, na primer u bar kodovima proizvoda koje kupujemo.



Prenosi: 24sata.rs
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od jelena Ned Dec 11, 2016 8:53 pm

Matematiku sam uvek volela i dobro smo saradjivale.Verujem u brojeve,moji su 1,2,3,5.
Uvek ih kombinujem i ima tu nesto neverovatno i cudno al uspeva. Very Happy
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Čudo brojeva Empty Re: Čudo brojeva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu