Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 79 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 79 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Radiestezija EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Radiestezija EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Radiestezija EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Radiestezija EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Radiestezija EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Radiestezija EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Radiestezija EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Radiestezija

5 posters

Ići dole

Radiestezija Empty Radiestezija

Počalji od Avramova Uto Avg 24, 2010 2:32 pm

Radiestezija kao disciplina zahteva, pre svega, temeljan pristup a zatim stručan i aktivan rad. Samo vežbajući povećavamo naše prirodne energetske potencijale i stvaramo ličnu metodu rada koja nam može osigurati napredak.

Radiestezijski zadatak može se rešiti na nekoliko načina. Jedan od njih je korišćenje radiestezijskih grafikona. Ovaj način traženja rešenja ima svoje prednosti u odnosu na druge moguće metode, a koristimo ga i kod teleradiestezije.

Vrlo je važno da radiestezijska istraživanja vršite u onom periodu dana kada se najbolje možete koncentrisati.

Pražnjenjem štetnih zračenja iz organizma, mentalno ili kroz vodu, uz pomoć viska, poboljšavamo opšte stanje organizma i njegovu radnu sposobnost. Uputno je isprazniti se prije i posle svakog radiestezijskog istraživanja.

Radno mesto treba biti smešteno u neutralnooj ili pozitivnoj zoni zračenja. Pri tom, dobro je koristiti drvenu radnu površinu. Visak odgovarajućih karakteristika, zatim biotenzor takodje ispraznite pre svakog rada, jednom od već poznatih metoda.

"Mogu li istraživanje obaviti bez opasnosti po zdravlje osobe za koju istražujem odnosno po moje lično?" - osnovno je i nužno pitanje pre svakog početka rada.

U večitoj borbi za bolji život, radiestezija bi trebala odigrati ulogu preventive. Samim tim, na izgled neznatan i beznačajan podatak dobijen ovim ptuem, može biti od velikog značaja. Istaknuo bih da se radiestezijskim putem mogu otkriti, primera radi, poremećaji ili slabe tačke organizma koje još nisu simptomatične, a nije ih moguće otkriti ni jednom drugom metodom. Tek tada radiestezija ima ono mesto gde dolaze do zražaja njena lična svojstva i daje mogućnost pravovremenog delovanja i pronalaženja svih uzoroka poremećaja ovisno o području gde ih želite locirati.

E.B.
_________________
Nastaviće se


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Sre Avg 25, 2010 9:26 pm

Pronalaženjem štetnih zona zračenja bavili su se veći rašljari drevne Kine nazivajući ih mestima zlih duhova jer su unosili nemir i donosili bolest svim živim bićima koja bi se tamo zadržavala. Danas je problematika patogenih zona jedan od osnovnih problema radiestezijskih istraživanja i možemo bez preterivanja reći da je malo živih stvorenja na Zemlji koja mogu boraviti na tim zonama bez opasnosti odnsono, ako mogu, tada su to većinom razne štetočine kao što su mravi, moljci, crvotočine i drugi.

Od ostalih živih bića patogenim bakterijama, virusima i drugim uzročnicima bolesti, ove su zone pogodne za njihov rast, razvoj i reprodukciju.

Biljke su u odnosu na patogena zračenja poseban predmet istraživanja i o tome je pripremljena posebna studija.

(Izvodi, autor E.B.)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od pjer Sre Avg 25, 2010 9:40 pm

ja sam sa Radiestezijom pokusao da dobijem 7 na loto..:Radiestezija 3681966919:
ispisao na papiru brojeve..i da ne...par puta bilo 4..:Radiestezija 3681966919:
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 8:58 pm

pjer,
knjiga o radiesteziji iz koje prenosim delove ima i svoj grafikon. Morala bih da ga skeniram i postavim na forum.

Samo javi i ja ti vrhunskim viskom biram brojeve i garantujem više od petice. :Radiestezija 3681966919:

I ne zaboravi da častiš. Radiestezija 4200506399

Malo šale nije višak.

Sve ovo možda deluje neozbiljno a u suštini se lako može objasniti iz naučnog ugla.

Nastavak sledi

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od pjer Čet Avg 26, 2010 9:40 pm

imam talenta za to...ali nisam isao tako daleko.. Very Happy
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Hogar_Strašni Čet Avg 26, 2010 10:01 pm

pjer ::ja sam sa Radiestezijom pokusao da dobijem 7 na loto..:Radiestezija 3681966919:
ispisao na papiru brojeve..i da ne...par puta bilo 4..:Radiestezija 3681966919:

Tu ne pomaže radiestezija, samo pasulj. Radiestezija 2531996303
Hogar_Strašni
Hogar_Strašni
Član
Član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 06.08.2010
Godina : 63
Lokacija : od Vardara do Triglava

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 10:27 pm

Molim vas Hogare, kakav pasulj vas spopao, nismo na gastronomiji. Radiestezija 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Hogar_Strašni Čet Avg 26, 2010 10:50 pm

Koliko je meni poznato, divna damo, radiestezijom se mogu pogoditi neke stvari, ali samo one koje su se desile ili se dešavaju trenutno. Za nešto u budućnosti pomaže samo gledanje u pasulj pod uslovom da se ode u južnu Srbiju, tamo su najjače gledačice. Radiestezija 3475579592
Hogar_Strašni
Hogar_Strašni
Član
Član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 06.08.2010
Godina : 63
Lokacija : od Vardara do Triglava

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 11:07 pm

Predobri Hogare,
zar niste pročitali šta sam pisala pjeru? Radiestezija 2862510338

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Hogar_Strašni Čet Avg 26, 2010 11:15 pm

Skrivena lepotice,
tek sad uvideh blagu dozu humora u vašem izlaganju g-dinu Pjeru, što me je vrlo obradovalo. Međutim radiestezija me veoma zanima i jedva čekam nastavak vašeg izlaganja a i dijagram koji ste obećali. 🐘
Hogar_Strašni
Hogar_Strašni
Član
Član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 06.08.2010
Godina : 63
Lokacija : od Vardara do Triglava

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 11:27 pm

Da, sve ću vam prezentirati, samo malo strpljenja, a vi slobodno pišite o vašem mišljenju, iskustvu i sl.

P.S. Nije to moje izlaganje već prekucavanje fragmenata iz knjige kako sam i pisala, ooooo Hogare Helgin. Radiestezija 2862510338

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Treći deo

Počalji od Avramova Čet Sep 02, 2010 1:41 pm

Životna snaga, životna sposobnost, krepkost, izdržljivost, duševna živahnost..., neki su od sinonima za vitalnost ili vitalitet koje navodi Bratoljub Klaić u "Rječniku stranih riječi".

Kao životna energija može nam biti značajan pokazatelj opšteg stanja organizma. Ispitujući njene vrednosti u različitim dobima dana, otkrivamo vreme u kojem se mogu uspešnije obavljati dnevni zadaci i obaveze, a što je još važnije i sa znatno poboljšanim rezultatima. Moguće je odrediti i maksimalnu vitalnost odredjene osobe te je uporediti sa trenutačnom. Takav podatak je od velike koristi kao pokazatelj stanja organizma.

E.B.

U nastavku sledi grafikon.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od L2 Čet Sep 02, 2010 2:41 pm

Neki clanovi moje uze porodice bave se vec dugi niz godina radiestezijom .To je jedno od pitanja na koje smo mi sebi dali odgovor i iza njega stavili tacku ( u nasu korist ).Zbog toga ja ,nazalost, stalno razmestam stvari u kuci,ili stavljam aluminijsku foliju. Radiestezija 4022889699 Radiestezija 4022889699 Radiestezija 4022889699
Moje iskustvo sa literaturom je beznadeno.To je jedna od oblasti o kojoj ce te naci bezbroj izvora i bezbroj pojedinacnih razmisljanja.Ali sve se u sustini svodi na da i ne .Ili radiesteziju prihvatate ili ne."Potvrde" nazovimo naucnog tipa ne mogu se izvesti ,odnosno ne postoji sporazum da se prihvate.Premda se radiestezija sasvim ozbiljno tretira.


Pre nego sto pogledam svoju arhivu da podsetim samo i na dimenziju psiholoskog mehanizma koji pokrece visak - nezavisno od fizickih uticaja.Ako se visak upotrebi bez predrasuda -kazu da nam moze pomoci da zavirimo i u nasu podsvest, nase tajne zelje odnos prema nekim situacijama,osobama, predmetima.
Licno ne upraznjavam radiesteziju, niti koristim ovu mogucnost preko drugih.Jedino kontrolisem zracenja u prostoru u kom zivim .
Interesantno je i to da pojedini tumaci Biblije TVRDE bez pogovora da je upotreba viska ( uostalom i mnogobrojnih ostalih tehnika ) PROTIVNA VERI,pa ga stoga STROGO ZABRANJUJU.
Zbog ove tvrdnje sam procitala ponovo CELU Bibliju i naisla samo na jedan deo u kom se on spominje.Iz tog dela nisam mogla zakljuciti nista konkretno.Ali potpuno shvatam ove tumace, jer ovakav zakljucak proistice sasvim jasno iz opstih religijskih postulata koje sam spomenula.


Poslednji izmenio L2 dana Čet Sep 02, 2010 3:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Čet Sep 02, 2010 3:10 pm

Tumačenje radiestezije je još pre prilično godina uzelo maha i mnogi su u tome videli profit. Ono što je sigurno jeste da radiestezija ima svoju naučnu potporu u fizici. Ona ne proriče već objašnjava.

Ovo što prenosim iz knjige nikako ne znači da preporučujem da se iko time ozbiljno i pozabavi ali je svima dobro poznat način pronalaženja izvora vode kada čovek na zemljištu gradi kuću i odredjuje njen položaj u odnosu na izvor vode gde se postavlja bunar.

To su nekada radili, pa i sada rade ljudi sa rašljama i nije nikakav novitet niti ga se religija odriče.

Visak i ono o čemu govori knjiga autora E.B. je samo prezentacija nečega što stručnjanci sasvim drugačije tretiraju.

Malo zabave i ništa više. O ozbiljnom pristupu radiesteziji reč stručnjaka se svakako mora uzeti za obziljno.

U svetu, stručni tim prilikom gradjenja stambenog objekta itekako ima u vidu podzemne vodene tokove pa, prema njima, projektuje stambene jedinice. Ništa novo kod njih, dok kod nas još uvek niko ne mari da li će stambeni objekat biti izgradjen baš pored vrba koje rastu isključivo na podvodnom terenu.

Krenite sami od pokusa kada se možete zaptitati zbog čega vam sobno bilje počinje venuti na "zgodnom" mestu dok, čim ga premestite tamo gde vam baš smeta, ono se počne oporavljati.

U tek useljenu zgradu sa 81. stanom, u proseku, godišnje je umiralo 1,5 ljudi. Neko će reči da je to za očekivati budući na broj stanovnika. Ali nije tako jer nisu umirali stari ljudi, već i oni koji su tek počeli da žive. Oko solitera su rasle vrbe. O slučajevima ponaosob ne bih, možda se neko prepozna.






____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od L2 Čet Sep 02, 2010 3:41 pm

Avramova ::
Ovo što prenosim iz knjige nikako ne znači da preporučujem da se iko time ozbiljno i pozabavi

Nadam se da moje misljenje nije bilo povod ovoj konstataciji jer sam njega dodala kao svoj prilog diskusiji .Nista vise.

...niti ga se religija odriče.


Samo da nadopunim ponavljajuci.Neki tumaci tvrde ..Da navedem prvog koji mi pade na pamet Derek Princ inace Britanski filozof,teolog inace po religioznoj evokaciji : evangelist.
Ovu temu smatram interesantnom, nikako zabavnom u negativnom smislu reci.

Inace :da dodam ..
Realna opasnost po zdravlje su UV, rentgensko i gama zracenje. Opasni su jer jonizuju materijal kroz koji prolaze te sa nastalim OH- radikalima "zaustavljaju" zapocetih PAR MILIONA hemijskih reakcija unutar celije. Nekad celija popravi stetu. Nekad ugine. A nekad dobijes rak.Ovo vazi za LJUDE KOJI SU PROFESIONALNO IZLOZENI ovom zracenju(radiologe)ili su kojim drugim slucajem ozraceni. Sve sto je od svetla nanize (po frekvenciji) je apsolutno bezopasno u dozama kojima si izlozen za prosecan ljudski vek. Ova zracenja su bezopasna.




L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Avramova Pet Sep 03, 2010 2:10 pm

L2 ::
Nadam se da moje misljenje nije bilo povod ovoj konstataciji jer sam njega dodala kao svoj prilog diskusiji .Nista vise.


Svakako da ne iako je knjiga više komercijalnog tipa nego naučno štivo. Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Jovanka Orleanka Čet Nov 10, 2011 8:01 am

Moje iskustvo sa literaturom je beznadeno.To je jedna od oblasti o kojoj ce te naci bezbroj izvora i bezbroj pojedinacnih razmisljanja.Ali sve se u sustini svodi na da i ne .Ili radiesteziju prihvatate ili ne."Potvrde" nazovimo naucnog tipa ne mogu se izvesti ,odnosno ne postoji sporazum da se prihvate.Premda se radiestezija sasvim ozbiljno tretira.

- Za sve je potreban dobar izvor pa i za radiesteziju koju objašnjava nauka zvana fizika (statika).

Jovanka Orleanka
Jovanka Orleanka
Novi član
Novi član

Broj poruka : 40
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 50
Lokacija : Negde daleko, daleko od mora

Nazad na vrh Ići dole

Radiestezija Empty Re: Radiestezija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu