Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 71 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 71 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
O obrazovanju - Page 3 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
O obrazovanju - Page 3 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
O obrazovanju - Page 3 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
O obrazovanju - Page 3 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
O obrazovanju - Page 3 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
O obrazovanju - Page 3 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
O obrazovanju - Page 3 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
O obrazovanju - Page 3 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
O obrazovanju - Page 3 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
O obrazovanju - Page 3 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
O obrazovanju - Page 3 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
O obrazovanju - Page 3 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
O obrazovanju - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


O obrazovanju

+17
Prince
Nova clanica
Dotore
Snowflake
Debilko
digitalmandrak
Fristajlo
cvjeticanin
Arwen Evenstar
Dragana
Vidra
Bass
Johnny-Azra
Orhideja
Avramova
Hipi
Dr.acula
21 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 5:55 pm

a ovo na avataru je ona...moja mala glupacica.....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 6:01 pm

Ista majka. Upečatljive, lepe, duboke oči. :inloveee:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 6:05 pm

Hvala Av. tako kazu...

e sad, ovo za sina, jeste obican djeciji nestasluk, ali kad bi ti samo znala koliko smo mi imali problema zbog toga, ne bi ni vjerovala...no dobro je to....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 6:14 pm

To su problemi prolaznog karaktera.

Sećam se da je moj brat bio jako nestašan u školi ali izuzetan djak, tačnije izuzetan iz tri predmeta: matematika, fizika, tehničko. Posle uz sve to i svi stručni predmeti u srednjoj školi i postao vrhunski stručnjak, i sve se zaboravilo.

I tako, ima još primera kada je dečiji nestašluk bio potpuno bezazlen. Za takvu decu bih rekla da su prilično samostalna jer nije isto biti nestašan ili biti bahat.

Nestašluk ne isključuje dobro vaspitanje.




____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 6:23 pm

e Avramova, malo ko shvata te stvari bas ovako kao ti...

jer to i jeste tako....znas iz kojeg razloga?..sto moj sin dobija sve devetke (ovdje su ocjene od 5 do 10 u osnovnoj skoli)...e sad sto je on malo hiperaktivan to je druga prica....ali ja sam toga svjesna i ne branim ga, kada su sastanci roditeljski, jer ovdje nisu svi u grupi na sastanku, vec ide jedan po jedan roditelj a na tebe su " tri maestra" a ti jedan i tako tece roditeljski , ma proces cijeli...dok je kod nas jedan ucitelj a njih 300...sto je priznaces skroz drugacije...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Ned Nov 28, 2010 6:42 pm

Avramova ::
Verovala ili ne, obližnja osnovna škola nije prijavila nedolazak braće na početak školske godine, ni tokom sredine, pa ni kraja, i nikada, i savršeno ih je bilo briga što nisu znali zbog čega dečaci nikada više nisu došli u školu.
To bi morali da prijave. Ja samo ne volim kad se na osnovu jednog primera vrsi generalizacija. Ja ne kazem da u prosveti nema svakojakog kukolja (na kraju krajeva, gde ga nema?), ali ne volim kad se popljuje kompletan prosvetni kadar na osnovu jednog loseg iskustva. To je kao kad bih ja svakog roditelja unapred okarakterisala kao malicioznog i tako se u startu postavila prema njemu samo zato sto sam naletala na druge koji su takvi.
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 6:57 pm

@Snowflake

Zaista je nepravedno prema jednom dogadjaju osuditi čitav prosvetni kadar ali znam puno primera lošeg iskustva. Celo društvo je u krizi pa što ne bi bilo i u prosveti.

Nastavnici nisu motivisani jer nisu dovoljno plaćeni i smatram opravdanim što se bune zbog toga, ali ne i što im manjka motiva pa se prema učenicima ponašaju nonšalantno jer im je puna glava životnih problema.

Kako bismo to primenili na zdravstvo a i jedno i drugo zanimanje spadaju u najdelikatnija. Čak mogu reći da je biti nastavnik možda i najdelikatnije zanimanje.

Slučaj koji sam iznela je iz mog komšiluka kada se ama baš niko, od škole do centra za socijalni rad, nije interesovao šta je sa dečacima. Njihov dalji život je krenuo stranputicom.

Šta bi bilo da se razredni starešina upitao šta je sa braćom NN? Da je prijavio pedagogu, ovaj centru za socijalni rad, a centar odradio ono za šta postoji. Možda sada ne bismo imali dva zatvorenika, dva tragična životna slučaja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Ned Nov 28, 2010 8:46 pm

Avramova ::@Snowflake
Nastavnici nisu motivisani jer nisu dovoljno plaćeni i smatram opravdanim što se bune zbog toga,
Ma kakvi, nema plata veze s tim, ili jesi za taj posao ili nisi. U oba slucaja ces se ponasati u skladu sa svojim karakterom. Neko nece raditi kako valja ni za triput vecu platu, a neko bi radio kako treba cak i kad bi mu se jos vise smanjila plata. Na kraju krajeva, svi mi dobijamo istu platu O obrazovanju - Page 3 4027700691
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 8:53 pm

U pravu si, uvek sam tvrdila da za taj posao čovek mora biti talentovan i raditi ga s ljubavlju. Sada kao da se netalentovani vade na platu, taman im dobrodošlo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Ned Nov 28, 2010 9:02 pm

Pazi Luci ja i sada znam iz prikrajka da posmatram šta moje dijete radi u školi i kako se ponaša. Njegovo ponašanje je zasad u redu i nemam zamjerki, ne dira i ne provocira nikog, a recimo dobio je batine ni kriv ni dužan jer je zamijenjen sa drugim dječakom. Batine je dobio ispred vrata učionice i učiteljica je bila unutra, navodno nije čula. Nakon mog reagovanja tek tad je reagovala i ona i škola.

Snowflake ::Izvini, molim te, ali skole prijavljuju socijalnom i nedolazak deteta u skolu, a kamoli neku ozbiljniju stvar. Kad je nasilje u skoli u pitanju, skola radi sve sto je u njenoj moci da to resi.
Izvini ti, pre neko vrijeme jedan dječak se dovukao puzeći kući (14 god.) kad su ga roditelji vidjeli odmah su ga odveli u hitnu gdje je ustanovljeno da je teško pretučen. Tuklo ga je 15 dječaka jer im on nije donio novac (dijete je bogatih roditelja), ostao je u bolnici na liječenju majka je sutradan otišla u školu i pitala šta se to dešava, škola je rekla "to nije naša briga" na njeno pitanje čija je "rekli su -policija". Dječak je imenovao svoje napadače sve redom iz svog i susjednog razreda. Bila sam u dvorištu kad su stigle dve poularne marice sa policijom koja ih je potrpala i odvela.
Dječak koji je dobio batine više ne ide u ovu školu već u susjednom gradu.

Pričam ti priče. Istina boli.
p.s. ako mislite da sam roditelj koji nije za saradnju dam vam broj mobilnog učiteljice pa nju pitajte jesam li ili nisam za saradnju
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 9:16 pm

Orhideja, ovo je zaista monstruozno...ne znam sta reci, osim da se nadam da je to samo eto "zakazalo u toj skoli" i da to nije slucaj uopsteno ne daj Boze....jer ....bilo bi alarmantna situacija da jeste....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Ned Nov 28, 2010 9:33 pm

Luci ja nikad ne pričam napamet, ta mama je moja školska drugarica i to je izrečeno pred više roditelja jer se susret desio u holu škole.
Šta reći... strašno i ja se iskreno nadam da ostane samo u ovoj školi i do ovog pedagoga škole. Da je situacija pred alarm svima je jasno ako nije došlo i vrijeme. Prije godinu ili dve ne sjećam se tačno u Sarajevu veliki dječaci (14-15 god) uhvatili malenog u wc od 8 godina i naterali ga da im on pu*i. Ma znaš šta, na takve stvari sam bijesna i ujedala bih. Imaš djecu i ja ga imam, Dragana nema i ne možemo gledati isto. Ne daj Bože nikome. Gdje je škola bila tada, gdje su u vraga čistačice, i oni koji bi morali biti na hodniku. Ja tražim kamere oni kažu skupo, ja kažem ja ću nabaviti, plaćamo po pola jer ih mogu dobiti za DŽ maltene, oni kažu ne treba.
Pa ko je lud ovde.
Nisu svi nastavnici isti, da im je teško izboriti se sa djecom jeste ali da im je plata baš i mala, pa i nije tako. Mišićka se dobro pobrinula za njihove plate pre par godina.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Uto Dec 07, 2010 11:08 pm

Orhideja ti ovdje pises o mnogo jacem problemu nego sto je sama tema...ovdje je rijec o cistom nasilju... ne o obrazovanju...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Čet Dec 09, 2010 11:39 am

lucija ::..ovdje je rijec o cistom nasilju... ne o obrazovanju...
Da, ali nasilje se dešava u obrazovnim ustanovama, druga stvar kad je na ulici u diskoteci i drugim mjestima. Škola je škola.
Što se tiče onoga što djeca uče u školama već sam pisala. Nastavni plan je preobiman i komplikovan za djecu manjeg uzrasta.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Čet Dec 09, 2010 12:06 pm

Najveca skola je ulica..ako cemo tako da gledamo na stvari, ni nasilje na ulicama ne treba smatrati normalnim jer se ne desava u nekoj obrazovnoj ustanovi, ok. ali sve je to obrazovanje onda...zivot cijeli..od porodice, preko skole pa sve do ulice....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dragana Sub Dec 11, 2010 3:24 pm

Orhideja ::Dragana ti iz krajnosti u krajnost.
Svoje dijete ne tučem niti vičem, učim ga dobrom.
A kako sad tebi objasniti šta je dobro jer si ti nastavnik i gledaš samo iz tog ugla. Šta je dobro?...za mene vladanje, ponašanje, učenje itd. za jednu drugu mamu dobro je "udariti ti njega prvi da nebi on udario tebe."
To nije ni prva ni zadnja koju sam čula pred školom ali isto tako ni prva ni zadnja koja je to rekla javno na savjetu roditelja da joj nijedan nastavnik niti pedagog ni "A" nije rekao.
O čemu mi pričamo? Školstvo je zakazalo ozbiljno ne samo kod mene, već svugdje samo je pitanje ko to želi vidjeti. E ja vidim i ja zato stajem u odbranu svog djeteta dok ne saznam je li ili nije krivo za neko djelo.
Razumiješ sad?

Školski projekt Stop nasilju je priča za malu djecu, ko je koga prijavio? Hajde molim te nismo djeca, kad je neki nastavnik prijavio tučeno dijete bilo kome, ni policiji ni socijalnom. U školama je sve više nasilja i toga si svjesna i ti i ja. Nažalost moje dijete ide sada, ali da postoji privatna osnovna škola vjeruj da bi ga odmah upisala tamo pa taman hodala bosa ulicom a ne u javnu. Samo da zaštitim dijete.

Voljela bih da pojasniš svoju prvu rečenicu . U kojem smislu iili dijelu pisanja moje razmišljanje ide ,, iz krajnosti u krajnost ,, ?
Meni nije potrebno objašnjavati što je dobro u ophođenju sa djecom , a što nije . Ja vrlo dobro znam ; što jest a što nije dobro .
Naravno , promatram ovaj tijek razgovora iz ugla prosvjetnog djelatnika ali to nije jedini ugao iz kojega gledam . Kada bih bila jednostrana i ne promatrala problem iz perspektive učitelja , roditelja i djeteta tada ne bih bila kvalitetan učitelj .
Međutim , problem koji ovdje vidim je ogorčenost na odgojno - obrazovni sustav . Škola jest odgojno - obrazovna ustanova ali to Ne znači da će ili da treba školstvo preuzeti , primarni odgoj djeteta koji se stjeće u roditeljskom domu .
Postoji skupina roditelaj koje će udariti , fizički kažnjavati dijete smatrajući da je to ispravno . Udarajući svoje dijete roditelj ga istovremeno uči da je udaranje ispravno ponašanje . Dijete će tada među vršnjacima također koristiti takvo ponašanje .
Spominješ majku koja je javno izjavila da je u redu ,, udariti da on tebe ne bi udario ,,. To je vrlo teška izjava . Što reći o roditelju koji je kadar takvo što izjaviti ?! Nitko toj majci nije uzvratio komentar s razlogom . Ispravan postupak učitelja . Ponekad se nema potrebe raspravljati . Ako je roditelj spreman pokazati takvo svoje razmišljanje , kojem ujedno pokazuje da tako uči i svoje dijete , što onda reći o dječjim ponašanjima !? Za svako nasilno dječje ponašanje uzrok se nalazi u roditeljskom domu . Pokazuje primjer kojega si navela . Škola i učitelji ne mogu mijenjati pogrešne obrasce ponašanja roditelja . Mogu samo upozoriti , savjetovati , pomoći a za to je potrebna suradnja i povjerenje roditelja a ne roditeljska arogancija i negativizam .

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Nova clanica Pon Dec 13, 2010 8:55 am

sta mislimo o obrazovanju i dali je potrebno i koliko prepustam vama da nesto kazete o tome.........

Moguce je da ti znas pomnoziti dva jednocifrena broja a mozda i jedan jednocifreni a drugi dvocifreni, za treci vec sumnjam osim ako nije ceo, ali svirepi drakula... sto ne nauci gramatiku pa tek onda da opichimo o obrazovanju. Shtih proba... ko je komponovao Seviljskog berberina, Etidu? Ako znash odgovor, sve pravopisne greshe ce ti biti oproshtene.Rrezervno pitanje: koja reka protiche ispod Savskog mosta? O obrazovanju - Page 3 2214231980
Nova clanica
Nova clanica
Član
Član

Broj poruka : 208
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Pon Dec 13, 2010 9:21 pm

vjerovatno neka u koju se mnogo uriniralo i koja tiho tece greotice i uprkos tome...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Uto Dec 14, 2010 10:07 am

Saznajni proces se zaustavlja smrću. O obrazovanju - Page 3 2945899434

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Nova clanica Pet Dec 17, 2010 9:54 am

lucija ::vjerovatno neka u koju se mnogo uriniralo i koja tiho tece greotice i uprkos tome...

urinirali leshevi baceni da ih rechna stihija odveze tamo odakle su doshli. Kozericni odgovor ali tachan.nazalost..
Nova clanica
Nova clanica
Član
Član

Broj poruka : 208
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Uto Dec 21, 2010 11:16 am

Obrazovanje ludo radovanje...kod nekih.. O obrazovanju - Page 3 74719
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Prince Sub Nov 26, 2011 8:44 am

Niko nije sasvim obrazovan pre nego što nauči da ćuti. (Horacije)


Po toj definiciji za neke bih reko da su bez obrazovanja kako je Lucika pa metna Very Happy
i ne čuje se živa jel O obrazovanju - Page 3 1369909122 Question

Nekad je narod bio neobrazovan i moga si ga preveslati kako hoćeš ..danas ne

Govorili su Hercegovcima da bi ostali na kršu da će viđeti sa Rusima za veliki bager što ravna planine ,o kome je govorio Vlado Šegrt .
Da sve bude ravno ka Vojvodina
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od MoonGirl Sre Jul 25, 2012 2:02 pm

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Skola-kriva-za-smrt-djaka-Alekse-Jankovica.sr.html
Šta mislite o ovome ? Ja sam tek sad i čula za ovog dečaka, ali svejedno mislim da bi svi ovi koji su umešani trebali mnogo gore da prođu, da ne poveruješ da samo pokušavaju da podvuku pod tepih sve. O obrazovanju - Page 3 3235190673
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Mile ljakse Ned Dec 09, 2012 2:09 am

"Bolonja" je izmisljena da upropasti narodno secanje i da ubije volju za bilo kakvim zivotnim kriterijumima osim materijalistickih.
Mile ljakse
Mile ljakse
Novi član
Novi član

Broj poruka : 46
Datum upisa : 07.12.2012
Godina : 91
Lokacija : Brdjani

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od ttooma Pon Jan 14, 2013 3:34 pm

Obrazovanje je jadna od važnijih segmenata za stutkturiranje i formiranje ličnosti i svesti i pravilnog rezonovanja opšte prihvatljivih vrednosti. Obrazovanjem pojedinac razvija i obuhvata i sagledava situacije realno i upoznat je sa mogućnošću delovanja i uticaja na sticanju i razvijanju informacija i građenju sopstvene ličnosti. Veliki uticaj na donošenju odluke i formiranju,tj.konstruisanju velikih mogućnosti interesovanja. Usvajanjem informacija,odnosno, ctianjem,obrazovanjem , pojedinac realno sagledava njegove potrebe a i potrebe društva.Obrazovanjem pojedinac pomaže kako sebi tako i društvu u razvijanju u podsticanju i negovanju onih vrednosti koje su prihvatljive,cenjene, i uvažavane u društvu. Tako da jedna društvena grupa koju sačinjavaju pojedinci koji imaju realne potencijale direktno ili direktno usmeravaju mlađe generacije na usvajanju prihvatljivih normi u društvu.Obrazovanjem pojedinac menja svoju strukturu ličnosti, navodeći na adekvatne vrednosti i realnog ophođenja prema pojavama i situacijama. Obrazovanje je nedeljiva struktura, i obrazovanjem individua stiče znanja koja su mu potrebna u realizaciji i ostvarivanju ljudskih potreba ili oplemenjivanju i pomaganju.
ttooma
ttooma
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1266
Datum upisa : 26.12.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 3 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu