Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 48 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
O obrazovanju - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
O obrazovanju - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
O obrazovanju - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
O obrazovanju - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
O obrazovanju - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
O obrazovanju - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
O obrazovanju - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


O obrazovanju

+17
Prince
Nova clanica
Dotore
Snowflake
Debilko
digitalmandrak
Fristajlo
cvjeticanin
Arwen Evenstar
Dragana
Vidra
Bass
Johnny-Azra
Orhideja
Avramova
Hipi
Dr.acula
21 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Sub Okt 30, 2010 10:05 pm

Snowflake ::

Slažem se sa svime što si navela. Negde mora reagovati država (zakon)*, negde škola uključujući školskog psihologa, učenika, roditelje i naravno nastavnika.

I jedinice su ocene pa ko neće i pored razgovora, eto ih njemu. O obrazovanju - Page 2 4242552882


Poslednji izmenio Avramova dana Pet Nov 26, 2010 6:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : *)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Sub Okt 30, 2010 10:25 pm

Aaaaa, pa onda te "nastavnik mrzi", pa mama dodje u skolu da pita sto mi kinjimo njeno dete :O obrazovanju - Page 2 3681966919: I svi su fini i zlatni i... njeno dete to uradilo? affraid Ma, neeemoguce, on je zlatno dete, ne bi njemu tako nesto palo na pamet O obrazovanju - Page 2 E045 Jedna mama je kod moje koleginice na roditeljskom sastanku cak izjavila da ce "ona uvek da stane u odbranu svog deteta, cak i ako nije u pravu"

Ih, sta ti je roditeljska ljubav, ne moze to bas svako da shvati O obrazovanju - Page 2 3454011178
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Sub Okt 30, 2010 11:02 pm

Možda bi bil dobro pre polaska deteta u školu roditelje malo obučiti, predočiti im česte greške, njihovu ulogu, kao i ulogu škole, bez obzira što se smatra da oni to znaju jer su i sami prošli školsko doba. Najozbiljnije mislim.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Sub Okt 30, 2010 11:48 pm

Snowflake :: "ona uvek da stane u odbranu svog deteta, cak i ako nije u pravu"
Svoje se meso ne jede. Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Sub Okt 30, 2010 11:53 pm

@Orhideja

Ne budi sigurna da to dete često ne zloupotrebi. Nisam da se javno išiba, ali kritiku mora da istrpi tamo gde je mesto za to.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Ned Okt 31, 2010 12:16 am

Avramova ::Možda bi bil dobro pre polaska deteta u školu roditelje malo obučiti, predočiti im česte greške, njihovu ulogu, kao i ulogu škole, bez obzira što se smatra da oni to znaju jer su i sami prošli školsko doba. Najozbiljnije mislim.
Bojim se da bi to bio prevelik udarac na sujetu pojedinih. Najozbiljnije mislim O obrazovanju - Page 2 4027700691

Orhideja :: Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.
Ako je bar upola postena, reci ce da to sto je njeno dete uradilo nije ok i da ce porazgovarati s njim o tome. Nista drugo ni nije neophodno O obrazovanju - Page 2 4027700691
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Okt 31, 2010 10:59 am

Nikada mi nije bilo jasno zasto roditelji nisu objektivni, ja takvih problema nemam, i hvala Bogu sto je tako... O obrazovanju - Page 2 2013163487
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Hipi Pon Nov 01, 2010 10:12 pm

Orhideja ::
Svoje se meso ne jede. Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.

Ovo sam htela da napisem O obrazovanju - Page 2 3726945182
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dotore Pet Nov 26, 2010 3:23 am

Orhideja ::
Svoje se meso ne jede. Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.

Zašto bi neko javno stao u odbranu nečega što nije dobro, tako se dete samo zbunjuje, moraju mu se predočit aršini jednaki i kod kuće i u javnosti, kako će drugačije da skonta u čemu je poenta?
Nije greh ni pogrešiti ni priznati grešku, ni u javnosti ni kod kuće. Ko prizna grešku ispraviće je i biće načisto šta je dobro, a šta ne, ko ne prizna večito će lutati.

Možda grešim Very Happy
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Pet Nov 26, 2010 10:48 pm

Aaaaa što ste vi čudni, roditelji danas brane i potiču djecu da se ponašaju kriminalno i bodre ih javno za tako nešto. Ako JA javno stanem u odbranu svog djeteta jer nisam sigurna da je istina to što je urađeno...ja sam loša majka, a jok, kod mene ne pali. Mora se dokazati krivica mog djeteta za javnu kritiku a ako je nema nije kriv dok ne dođe kući i ja s njim razgovaram.

Svoje se meso ne jede, onaj ko nema priča "Markove konake" a onaj ko ima....eeeeeeeeee taj zna o čemu pričam.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dragana Pet Nov 26, 2010 10:56 pm

Orhideja ::
Snowflake :: "ona uvek da stane u odbranu svog deteta, cak i ako nije u pravu"
Svoje se meso ne jede. Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.

Ako sam dobro shvatila tvoje riječi , smatraš da roditelj javno treba stati u obranu svoga djeteta odnoso podržati što je učinilo unatoč tomu što je ponašanje bilo neprimjereno ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dotore Pet Nov 26, 2010 11:07 pm

Mora se dokazati krivica mog djeteta za javnu kritiku a ako je nema nije kriv dok ne dođe kući i ja s njim razgovaram.

Onda ga ni ne branimo, niti kudiš u javnosti dok ne utvrdimo šta je po sredi.
A šta ako dete laže? Kako ćemo saznati istinu? Ko će nam reći/potvrditi da je krivo ili jok?
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Sub Nov 27, 2010 12:31 pm

Ovo i jeste stav vecine roditelja u danasnje vreme. Prva pomisao je da nastavnik laze, a da njegovo/njeno dete govori istinu, to je uvek polazna pretpostavka. Mada, ja zaista ne znam koji bi motiv nastavnik imao da laze. Deca umeju da slazu s ciljem da se izvuku iz nekog problema. To je priodna stvar i na tome im uopste ne treba zameriti. Njihovo je da pokusaju, ali na nama je da to ne dozvolimo. Svima, i roditeljima i nastavnicima. Ili se mozda varam?
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dragana Sub Nov 27, 2010 2:18 pm

Snowflake ::Ovo i jeste stav vecine roditelja u danasnje vreme. Prva pomisao je da nastavnik laze, a da njegovo/njeno dete govori istinu, to je uvek polazna pretpostavka. Mada, ja zaista ne znam koji bi motiv nastavnik imao da laze. Deca umeju da slazu s ciljem da se izvuku iz nekog problema. To je priodna stvar i na tome im uopste ne treba zameriti. Njihovo je da pokusaju, ali na nama je da to ne dozvolimo. Svima, i roditeljima i nastavnicima. Ili se mozda varam?

Ne varaš se . U pravu si . Sve što si napisala , ispravno je .
Kada dijete počin nešto neprimjereno , prirodno je da zausme obrambeni stav i kaže ; Ja nisam ...
Ako dijete i dalje negira počinjeno , ono negira situaciju odnosno laže ih više razloga ( straha od roditeljske kazne ili naučenog obrasca ponašanja preuzetog od svojih roditelja ).
Učitelji nemaju razloga lagati , niti imaju potrebu za time . Tada ne bi bili učitelji . Dužnost je učitelja prenijeti roditelju svako djetetovo neprimjereno ponašanje ( agresiju , psovanje i sl. ) s ciijljem spriječavanja takvoga daljnjega ponašanja . Roditelji također ( što je pogrešno ) takav učiteljski čin shvačaju pogrešno odnosno osobno , misleći da je to atak na njih same .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Sub Nov 27, 2010 10:59 pm

Dragana ::
Ako sam dobro shvatila tvoje riječi , smatraš da roditelj javno treba stati u obranu svoga djeteta odnoso podržati što je učinilo unatoč tomu što je ponašanje bilo neprimjereno ?
Dragana, jako dugo se družimo na forumu i mislim da si dosad shvatila kakva sam osoba.
Nisam rekla to tako, krivo si protumačila, neću podržati ni svoje ni tuđe dijete, a ja sam ta koja treba da grdi, tuče, viče i razgovara sa njim a ne nastavničko vijeće. Ako ja ne mogu naći načina da se izborim sa problemom, onda je moje vaspitanje zakazalo. A da ću ga šamarati ili grditi javno i na taj način poniziti vlastito dijete to se varate, to se radi u kući a ne u školi, ali tu nema podržavanja djela.
Snowflake ::Ovo i jeste stav vecine roditelja u danasnje vreme. Prva pomisao je da nastavnik laze, a da njegovo/njeno dete govori istinu, to je uvek polazna pretpostavka.
Varaš se, svaki roditelj zna zašta je njegovo dijete kadro učiniti. Ja vrlo dobro znam svoje dijete jer s njim provodim jako puno vremena , razgovarajući, čak i pišući i uopšteno o svemu.
Imali su sad neki opšti test o "nazovi društvu" i ima pitanje s kim najviše volite pričati?...odgovor sa mamom, ko vas najviše podržava? ...odg.mama, ko najviše učtiče na vaš pogled dobrog i lošeg u društvu i porodici? opet odg...mama.(mislim to su djeca šta oni znaju o prenesenom značenju), ko vas najviše grdi kad pogriješite?...opet mama.
Ono što zamjeram nastavnicima i učiteljima je to pokazivanje demokratije U fazonu "vi imate svoja prava, stop nasilju i sl.. Naravno da je stop nasilju, ali dijete koje je tučeno ono je mirno i tiho i postoje znakovi nasilja, na te stvari se zatvaraju oči ali se zato djeci pune uši o "pravima djeteta". I tera se da napamet znaju telefeon socijalnog rada i ostale gluposti. Na te stvari sam alergična, ogorčena i samo me ljute.
Ovo je aspekt roditelja.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Dragana Ned Nov 28, 2010 1:31 pm

Orhideja ;

Nebitno je jesmo li dugo ili kratko zajedno na Forumu . To što smo određeni period zajedno na Forumu ne znači da ćemo se svaki puta i razumjeti ili složiti u mišljenjima . Postavila sam ti pitanje jer doista nisam razumjela tvoje pisanje .
Neću se složiti sa tvojim stavom da je roditelj taj ( u ovom slučaju Ti ) koji treba grditi , tuči ili vikati na dijete . Nećeš dijete ni šamarati ni ponižavati , ni pred drugima ni kod kuće . Zadatak roditelja je objasniti djetetu gdje je pogriješilo , što takvo ponašanje donosi i postaviti jasne granice . Roditelj treba porazmisliti zbog čega je dijete počinilo nekakvo loše djelo . Izvor problema nalazi se u obiteljskom domu . Ako smatraš da je u redu dijete tući i fizički , te verbalno kažnjavati kod kuće , tada se ne možeš začuđivati što se tako ponaša izvan kuće . U svom je domu dijete naučilo da je fizičko nasilje ispravno ponašanje .
Tada je greška u roditeljskom odgoju . I školski projekti ,, Stop nasilju ,, ne odnose se samo na spriječavanje školskog vršnjačkog , već i obiteljskog nasilja .

Također se ne bih složila sa izjavom da svaki roditelj zna što je njegovo dijete kadro učiniti . Ponašanje djeteta izvan obitelji u drugačijem okruženju pokazuje sasvim drugo ponašanje . Roditeljski odnos ; kritika , zanemarivanje , stavovi , očekivanja , opći odnosi ... dolaze do izražaja u djetetovom odnosu sa okolinom . Dijete je slika svojih roditelja .

Također se ne bih složila da je dijete koje je u obitelji fizički zlostavljano ( tučeno ) , mirno i potišteno . Mirna i potištena su seksualno zlostavljana djeca . Najčešći zlostavljaći u razredu su upravo ; u obitelji fizički kažnjavana djeca !

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Orhideja Ned Nov 28, 2010 3:59 pm

Dragana ti iz krajnosti u krajnost.
Svoje dijete ne tučem niti vičem, učim ga dobrom.
A kako sad tebi objasniti šta je dobro jer si ti nastavnik i gledaš samo iz tog ugla. Šta je dobro?...za mene vladanje, ponašanje, učenje itd. za jednu drugu mamu dobro je "udariti ti njega prvi da nebi on udario tebe."
To nije ni prva ni zadnja koju sam čula pred školom ali isto tako ni prva ni zadnja koja je to rekla javno na savjetu roditelja da joj nijedan nastavnik niti pedagog ni "A" nije rekao.
O čemu mi pričamo? Školstvo je zakazalo ozbiljno ne samo kod mene, već svugdje samo je pitanje ko to želi vidjeti. E ja vidim i ja zato stajem u odbranu svog djeteta dok ne saznam je li ili nije krivo za neko djelo.
Razumiješ sad?

Školski projekt Stop nasilju je priča za malu djecu, ko je koga prijavio? Hajde molim te nismo djeca, kad je neki nastavnik prijavio tučeno dijete bilo kome, ni policiji ni socijalnom. U školama je sve više nasilja i toga si svjesna i ti i ja. Nažalost moje dijete ide sada, ali da postoji privatna osnovna škola vjeruj da bi ga odmah upisala tamo pa taman hodala bosa ulicom a ne u javnu. Samo da zaštitim dijete.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 4:18 pm

Ja ovdje moram da reagujem, jer imam dvoje djece, i naravno da ne dam na njih...ali ovo sto Orhideja govori je skroz besmisleno...jedna moja tetka je takva, tako da imam takvih razumijem ja i nju, ali...Cekaj....Dragana je isto prije svega majka....a STOP NASILJU...dabome da STOP....ali ako nema saradnje sa roditeljima..(a sa ovakvim kao Orhideja nema) onda ta "akcija" ne vrijedi....i tu je sve STOP....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Snowflake Ned Nov 28, 2010 4:55 pm

Orhideja ::
Varaš se, svaki roditelj zna zašta je njegovo dijete kadro učiniti.
Ali isto tako treba da znas da se deca ponekad ne ponasaju isto u skoli i kod kuce.


Orhideja ::Ono što zamjeram nastavnicima i učiteljima je to pokazivanje demokratije U fazonu "vi imate svoja prava, stop nasilju i sl.. Naravno da je stop nasilju, ali dijete koje je tučeno ono je mirno i tiho i postoje znakovi nasilja, na te stvari se zatvaraju oči ali se zato djeci pune uši o "pravima djeteta". I tera se da napamet znaju telefeon socijalnog rada i ostale gluposti. Na te stvari sam alergična, ogorčena i samo me ljute.
Ti zaista mislis da ovo o pravima deteta fascinira prosvetne radnike? Zar to ne bi bilo malo kontradiktorno u odnosu na sve sto sam ranije rekla na ovu temu?

Orhideja :: Hajde molim te nismo djeca, kad je neki nastavnik prijavio tučeno dijete bilo kome, ni policiji ni socijalnom.
Izvini, molim te, ali skole prijavljuju socijalnom i nedolazak deteta u skolu, a kamoli neku ozbiljniju stvar. Kad je nasilje u skoli u pitanju, skola radi sve sto je u njenoj moci da to resi. Da li znas kakva je sada procedura potrebna da bi neko dete dobilo i najobicniji ukor? Ne znas, dabome. Jako je nekorektno kriviti skolu sto ne radi nesto za sta ona i nema ingerencije. Sta bi ti, recimo, uradila da se u skoli u kojoj ti radis desava vrsnjacko nasilje, da neko dete maltretira ostalu decu? Da te podsetim, ne smes da ga izbacis iz skole dok roditelj na to ne pristane i neka druga skole pristane da ga primi. Kazniti ga mozes tek posle hiljadu i jedne obavljene procedure (sto moze da potraje i mesec dana), pod uslovom da ti se roditelj uopste pojavi u skoli. Jedna gospodja je imala dete kod nas, mali je maltretirao sve na koje je naleteo. Onda je naleteo na jednog malo starijeg klinca, pa mu je ovaj vratio. E, mama se onda konacno pojavila! Dosla da kaze da "njenog Iliju niko ne sme da dira!" Nije nego!
Nemoj da shvatas licno ono sto ja ovde pisem, ne aludiram ja na tebe kad govorim o roditeljima, ja samo kazem da je neverovatno sta su sve spremni da urade za svoje dete onda kad to uopste nije na mestu.
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 5:03 pm

Orhideja :: Svoje se meso ne jede. Ako je bar upola dobra majka izribaće ga i kazniti kod kuće ali javno njeno je da stane u odbranu svog djeteta.

Delimično se slažem s tvojim stavom s tim što neću javno reći "moje dete je u pravu" jer ne znam da li je, ali ću reći "prvo ćemo da utvrdimo ko je pravu, a onda možemo dalje".

Dodajem: slažem se sa Orhidejom u smislu da ću sa detetom kod kuće voditi drugačiji razgovor nego pred drugima, ovoga puta u školi, što je i prirodno.

Nisam sigurna da su svi nastavnici dobronamerni. I tu imamo primera kad nastavnik u potpunosti dobro obavlja svoj posao ali i kada je prevršio meru dotle kada njegov rad postaje štetan. Sve govorim iz ličnog iskustva. Ali, da nije nas, takvih roditelja, njihova bi bila jača. Ipak, neće moći.


Poslednji izmenio Avramova dana Ned Nov 28, 2010 5:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 5:09 pm

da, ali ako unaprijed ti vec odredjujes sud....malo onda drugacije se sve to tumaci zar ne???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 5:19 pm

Dragana ::Također se ne bih složila da je dijete koje je u obitelji fizički zlostavljano ( tučeno ) , mirno i potišteno . Mirna i potištena su seksualno zlostavljana djeca . Najčešći zlostavljaći u razredu su upravo ; u obitelji fizički kažnjavana djeca !

Za neverovati da je baš tako.

@Snowflake

Verovala ili ne, obližnja osnovna škola nije prijavila nedolazak braće na početak školske godine, ni tokom sredine, pa ni kraja, i nikada, i savršeno ih je bilo briga što nisu znali zbog čega dečaci nikada više nisu došli u školu.

Ovo je istina.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 5:27 pm

evo...moj sin je u sustini okey...ali...u skoli, ukratko cu reci..zakljucali su iz zezanja jednog djecaka u toaletu...iii??? sta sam ja trebala sad reci...nije to moj sin uradio...a jeste....drugo , ima dugu kosu i redovno dobija opomene zbog toga, e sad to zakonski je dozvoljeno..ali...ta netrpeljivost starih dobrih maestri je preovladala i sta sad ja trebam raditi???ma mislim....uzas, ali evo borimo se sa svime..jer ja sam za saradnju, i znam da mojn sin nije savrsen...to je najbitnije....da sam toga svjesna..(a kako ne bih i bila kad mu je majka bila uzasna)...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Gost Ned Nov 28, 2010 5:44 pm

a opet sa druge strane gledano, oni se sami ustrucavaju na neke "drasticne korake" jer moja djevojcica slika radove za skolu.....tako da sve ima svoje...tako Vam je to danas...dragi moji...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Avramova Ned Nov 28, 2010 5:54 pm

lucija ::evo...moj sin je u sustini okey...ali...u skoli, ukratko cu reci..zakljucali su iz zezanja jednog djecaka u toaletu...iii???

Ovo bih kvalifikovala kao običan dečiji nestašluk. O obrazovanju - Page 2 4242552882
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

O obrazovanju - Page 2 Empty Re: O obrazovanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu