Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 54 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 54 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Odelo (ne)čini čoveka EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Odelo (ne)čini čoveka EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Odelo (ne)čini čoveka EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Odelo (ne)čini čoveka EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Odelo (ne)čini čoveka EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Odelo (ne)čini čoveka EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Odelo (ne)čini čoveka EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Odelo (ne)čini čoveka

+6
drdoktor
Fristajlo
Dragana
cat09
pjer
Avramova
10 posters

Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Avramova Ned Apr 18, 2010 12:54 pm

Većina ljudi je primetila kako ponekad ono što obuku utiče da se osećaju bolje i sigurnije, a i da često donose sud ili bar stvaraju prvi utisak o drugima na osnovu toga kako su obučeni.

Vremenom se pokazalo, kao empirijski dokazi koji potvrdjuju uverenje da odeća utiče i na posmatrače i na one koji je nose.

Na osnovu onoga kako je neko obučen, donosimo zaključak npr. o njegovom poreklu ili socijalnom statusu. Nažalost, u današnje vreme, na prostorima Srbije, ti dokazi više nisu validni dokazi jer je dobro poznato da će se neko odreći i zalogaja hleba u korist "krpice" samo zato da bi bili IN, što svakako govori o mnogo čemu.

Dobro obučena osoba će biti "vodja", za njim će se krenuti i preko pešačkog prelaza kršeći pravilo, dok će se retko ko povesti za "odrpancem".

Lepo obučene će pre angažovati da kontaktiraju sa ljudima (prikupljanje peticija i sl.). Isto tako je i kada govorimo o TV vestima. Gledaoci čak više veruju istim vestima ako ih čitaju konzervatino obučeni spikeri nego kada su ovi obučeni moderno, u trendu, ili neobavezno.

Mnogi su na osnovu toga kako se neko oblači, odmah u stanju da opišu njihovu ličnost. Ovo se naročito odnosi na dečiji uzrast kada će nekoga ko ne nosi markirane patike, farmerke itd. već proceniti i odrediti njegovu "poziciju".

Petogodišnji dečak se obratio vaspitačici rečima: "Jao, blago tebi, ti imaš najke."


Poslednji izmenio Avramova dana Ned Apr 18, 2010 3:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od pjer Ned Apr 18, 2010 1:06 pm

naravno..da odeca i obuca ne cini coveka..ali da uticaja ima i te kako...zbog samog drustva....koje je u stanju da te unisti ..jer nemas markiranu odecu...

pre jedno godinu dana gledao sam emisiju .....bbc radio istrazivanja ..o ponasanju ljudi.

elem.....glumac na jednom trgu..glumi odrpanca..pijanicu...tetura se i pada......niko mu ne prilazi da mu pomogne i tako satima..samo gledaju..i zaobilaze u velikom luku.....

druga scena.....glumac lepo obucen..sredjen cist fensi....glumi kao da mu nije dobro pada na trotoar....i nije proslo par sekundi..ljudi mu odmah prilaze da mu pomognu.... Odelo (ne)čini čoveka 224227

pa sad vi zakljucite sami kuda ide svet Odelo (ne)čini čoveka 829402

zato nike patike i ostala in garderoba Odelo (ne)čini čoveka 477329 Odelo (ne)čini čoveka 127658
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Avramova Ned Apr 18, 2010 1:42 pm

pjer,
naveo si odličan primer i to je nažalost tako.

Jednom prilikom, ulazeći u moju zgradu, ispred vrata sam zatekla čoveka koji leži, razdrlana košulja, pokisao, verovatno alkoholisan, bilo je hladno.

Ko zna koliko je ljudi prošlo i nije reagovalo. Čim sam ušla u stan, pozvala sam policiju i hitnu pomoć. U policiji su mi rekli - ma to je pijandura, ko mu je kriv što pije?

Na to sam kategorično rekla da ako je alkoholičar ne znači da mu ne treba pomoći i da bi oni morali znati da je alkoholizam bolest zavisnosti. Ipak su došli i odveli ga ali ne znam gde.

Sutradan, u prodavnici koja se nalazi u mojoj zgradi, prodavačica mi je rekla da je to komšija, da nije alkoholičar i da mu je toga dana kćerka rekla da boluje od neke bolesti. Čovek je bio u šoku i zbog toga se napio.

Eto primera kako ljudi mogu biti surovi. A priori osude čoveka, a da pojma nemaju zbog čega.

Da je pričao kao tvoja, verovatno bi neko i pre mene reagovao.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od cat09 Ned Apr 18, 2010 1:52 pm

Odelo ne čini čoveka. Nikad nisam gledala ljude po spoljašnjem izgledu jer mi to govori samo o njegovom materijalnom statusu i ništa više.

Imam i ja jedan primer kad sam ugledala čoveka kako leži na ulici. Bila sam sa mužem i on je rekao "ma pusti ga, sigurno se napio." Svi su prolazili i nisu se obazirali. Ja sam ipak prirčala jer je delovao kao da je mrtav, ležao je na leđima mirno.

Prodrmala sam ga i on se probudio. Shvatila sam da je pijan ali je bilo važno da je živ. Svi mi imamo pravo na život, pa i pijanice. Ja cenim svačiji život i ko zna šta je tog čoveka nateralo da pobegne u alkoholizam...Iako je alkoholičar, on vredi kao čovek isti je kao i svi ostali ljudi...
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Avramova Ned Apr 18, 2010 1:59 pm

Odelo ne čini čoveka čovekom, ali govori o njemu.

Markirana odeća ne igraju nikakvu ulogu. Imala sam priliku videti model zbog kog sam se u sebi zgrozila, a bila je žestoka marka u pitanju. To mi je saopštila vlasnica, bez mog pitanja.

Odala je deo svoje ličnosti i odabirom garderobe i otkrivanjem marke.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od cat09 Ned Apr 18, 2010 2:24 pm

Da imam više para, sigurno bih kupovala kvalitetnije i skuplje stvari ali samo zbog kvaliteta a ne marke. Ima ona poznata "nisam toliko bogat da kupujem jeftino" i toga se pridržavam.
Ako mi trebaju čizme koje ne propuštaju sneg, ja ću radije dati više para da ne bih zimi išla sa mokrom čarapama nego da kupim neke jeftine koje će mi prokišnjavati.
Bolje je kupiti jednu kvalitenu stvar nego više nekvalitetnih jer je sve to sezonska garderoba i traje dva-tri meseca. I onda opet moraš da kupiš novu jer se ova pocepala. Zato ja uvek kažem: nisam toliko bogata da kupujem jeftino...
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Dragana Ned Apr 18, 2010 2:56 pm

Čini li odjeća čovjeka ?! Ne čini ga čovjekom ali nam mnogo govori o njemu samome ...
Ne znači da je čovjek u skupocijenom i markiranom odijelu , apriori i vrijedniji , pametniji ... Ali ... ,, odijelo ,, odnosno stil odijevanja i način na koji nosimo određenu odjeću ( neovisno o marci ili cijeni ) ... mnogo govori o nama .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Gost Uto Apr 20, 2010 9:43 pm

Odelo ili stil odevanja nisu samo ocena nekog čoveka i njegovog stila,već je i karakteristika doba i vekova.Svaki stil oblačenja i odeće i obuće je obeležio epohe i sve to...Tako da kroz prozor tih modnih razvijanja i same mogućnosti razvijanja industrije je i doprinelo da se i stilovi odevanja menjaju.
Što znači da se ja slažem sa pretpostavkom da onaj koji je dobro odeven,a ne stoji mu znači da ima lovu,a nema telo za to.Dalje,onaj koji je ukusno odeven,kažem nefirmiran,znači da ima svoj stil koji mu niko nije nametnuo.E to je najbitnije!Izabrati garderobu koja vam stoji,a ne koju vam preporučuju pa makar mi imali i milione.

Prema garderobi i boji,posebno po boji odevanja se može i zaključiti i čovekov stav prema spoljašnjem svetu i ophođenju i osećanju.
Da ne nabrajam,otprilike možemo i naslutiti.Ne mora značiti da neko ko nosi tamnu odeću znači da je mračan um,ne ,ne ..ne!
Neko ko nosi svetle boje da je nežan i dražesan!Ma kakvi.
................................................................................
A da ne pričamo tek o obući.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Fristajlo Čet Apr 22, 2010 1:45 am

U ovom površnom svetu, to jeste bitno. I robu kupujemo ako je u atraktivnijoj ambalaži; to je svakako zloupotreba psihologije, ali, u eri materijalizma, čemu se drugom nadati.
Naravno, što ste obrazovaniji i mudriji, teže upadate u tu klopku; ali, zavera je globalna, i na "protivničkoj" strani su majstori zanata- borba ne jenjava... Odelo (ne)čini čoveka 74719 Moj metod je da skoro nikog ne ocenjujem odmah, na prvi utisak. To me je mnogo puta spaslo od greške u proceni.
Moj stil je izrazito sportski; ne nosim odela, iz nekog lišnog protesta prema toj etikeciji i odbijanja da se prilonim tom prevarnom trendu izgleda. Kožta me, ali, spreman sam da platim tu cenu. Odelo (ne)čini čoveka 169658
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od drdoktor Čet Apr 22, 2010 2:42 am

Odela nisu vise u modi.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Sklad odjeka Pet Apr 23, 2010 8:40 am

Odelo loseg coveka ne moze da ucini boljim, ali moze da drzi u zabludi druge ljude, jedan period dok ne upoznaju njegove stvarne vrednosti. Dobar covek u dobrom odelu je jos bolji.Preko odela moze da se nekada nesto yakljuci o licnosti, ako on sam sebi bira odela, stil, boju itd. Ako angazuje stilistu ili ima novca i kupuje odela od poznatih kreatora, opet po savetu nekog modnog strucnjaka, tad nista necemo otkriti.Moja koleginica je uvek govorila kada smo joj kupovali poklone za rodjendan, da voli lep poklon pa makar bio uvijen u novine. Meni se ipak dopada da poklon bude lep i lepo upakovan kao i dobar covek da bude od stila.
Sklad odjeka
Sklad odjeka
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od ellen Sub Maj 22, 2010 7:08 pm

Odelo čini telo a karakter čoveka.Ovde kada sam rekla da odelo cini telo a karakter coveka.Slazem se od reci do reci.Ali sam neko ko jako vodi racuna o garderobi,i oblacenju koliko god govorila da odelo cini samo telo.Bitno mi je i pazim sta cu da obucem,jer se jako dobro osecam kada sam u garderobi koju volim.Sto naravno ne znaci da ako mi je garderoba bitna zanemarujem karakter.Ali ljude ne ocenjijem prema oblacenju da ne budem pogresno shvacena,vec po njegovim mislima i delima.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od djavolica Pon Dec 23, 2013 12:15 am

Na cjenim ljude po tome sta nose i kako izgledaju
jer su u puno slucajeva bas ti, sto ne izgledaju bas
najbolje, dobri i skromni ljudi.

Znaci, odjelo ne odredjuje karakter i osobine nekog
covjeka, al moze puno da pomogne u situacijama svakdana.

Ja mislim da je lijepo kad je covjek lijepo obucen,
al vaznije je da je cist i uredan. Sve su ostalo sitnice.

A ko ljude ocjenjuje i ucjenjuje po tome, dZaba mu sva odjeca
i marke svjeta, kad je u dusi prljav i poderan.
djavolica
djavolica
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3352
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Komsinica Pon Dec 23, 2013 3:42 pm

Naravno da odijelo cini covjeka!

Ali ne u smislu koje je marke (maGucci;)))))))))

Covjek (i zena i muskarac - ljudi smo je'l;))))) koji je pristojno i prikladno obucen, privlaci paznju:)

Docim ona/j koji to nije, msm. znamo sta privlaci  Odelo (ne)čini čoveka 2214231980 
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odelo (ne)čini čoveka Empty Re: Odelo (ne)čini čoveka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu