Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Starački dom EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Starački dom EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Starački dom EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Starački dom EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Starački dom EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Starački dom EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Starački dom EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Starački dom EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Starački dom EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Starački dom EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Starački dom EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Starački dom EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Starački dom EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Starački dom

+10
PatakPrvi
Miško
Hypnosis_
madam mim
Makarije
Orhideja
Klaudije
Cipelica
Batista
Avramova
14 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Starački dom Empty Starački dom

Počalji od Avramova Ned Jan 15, 2017 2:39 am

Dobih ideju da malo porazgovaramo o staračkim domovima. Kako gledate na tu društveno uređenu kategoriju? Da li biste starost proveli u staračkom domu ili sa decom? Odnosi se na starost kada se čovek ne može brinuti sam o sebi bilo zbog bolesti ili starosti.

Kako biste postupili prema vašim roditeljima?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Batista Ned Jan 15, 2017 2:46 am

Tesko pitanje.
Zavisi prije svega od finansijske situacije. Ako bih bio pri parama radije bih platio nekoga ko bi se brinuo o njima 24/7 nego sto bi ih poslao u staracki dom.

Ne bih iskljucio opciju starackog doma, ali to bi mi bila zadnja opcija.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Ned Jan 15, 2017 3:13 am

Tvoja prva opcija je ok ali za to se moraju imati dovoljno dobri stambeni uslovi da se roditelj smesti kao i taj neko ko će ga čuvati. I to je prilično skupa varijanta.

Danas postoje izuzetno dobro opremljeni starački domovi, privatni naravno, malih kapaciteta, ugodni, puno sadržaja za pokretna stara lica, i sebe vrlo rado vidim u takvom ali nikako dokle god se mogu sama o sebi starati.

Deca uvek mogu platiti od penzije roditelja, još dodati ako treba a u zavisnosti gde bi roditelje smestili.

Mnogi to smatraju nekorektnim prema roditeljima a ja smatram da je odbijanje staračkog doma nekorektno prema deci. Deca moraju da rade, da vaspitavaju i odgajaju svoju decu pa je logično da slobodno vreme treba da potroše na njih, pre svega.

U tom smislu, uvek podržavam ideju da uz zajednički pristanak stari roditelj bude smešten u starački dom a prema mogućnostima odabrati i kakav.

Na internetu se može videti veliki izbor. Moja drugarica je smestila ujaka u jedan, imao je svoj apartman, istina bio je devizni penzioner pa je mogla plaćati mesečnu naknadu.

U stranim zemljama to je sasvim uobičajeno i nema straha od toga šta će okolina reći.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Cipelica Ned Jan 15, 2017 3:32 am

Tata mi više nije živ, nažalost...

Briga me za okolinu, ja mamu ne bih mogla da ostavim nikad u staračkom domu.
Ne zbog ljudi, već zbog toga što bi mi srce prepuklo...
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Klaudije Ned Jan 15, 2017 3:38 am

Sve se nešto mislim, možda i oni jedva čekaju da odu u starački dom i da nas se otarase...
Klaudije
Klaudije
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 28.09.2016
Lokacija : Kod tetke...

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Orhideja Ned Jan 15, 2017 8:41 am

Lično ne bih mogla, ne zbog okoline ili finansija već jedino što ja to ne mogu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Makarije Ned Jan 15, 2017 9:27 am

Ima li neko konkretna iskustva sa staračkim domovima kroz osobe iz svog okruženja?
Ja imam, tašta je u pitanju.
Ne bi je sada pod pretnjom sile odveli iz privatnog doma, jer tamo ima sve što nije imala u svojoj kući: razgovor sa svojim vršnjacima, tri obroka dnevno i medicinsku pomoć 24x7x365.
Kada bih o sebi morao da pričam, mislim da bi mi mnogo teško pao izlazak iz kuće koju sam podigao sa ledine. Ali, ko zna. Možda bude i po onom što premudri brat Klaudije reče ...
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od madam mim Ned Jan 15, 2017 10:32 am

Poslednjih godina sam, silom prilika, dosta zaokupljena staračkom psihologijom i moja iskustva su sledeća:
- Kod starih ljudi je strah od nemoći, usamljenosti i smrti, prirodno, čak i kad ne govore o tome, realno stalno prisutan i skoro opipljiv; na jedan način se o tome razmišlja sa 30 ili 50 godina (zavisno od intelekta, pameti i duhovnosti individue), ali sa 80 je to potpuno druga priča... koliko god osoba bila mentalno očuvana ( a demencija je takoreći prirodan proces i ne znači, podvlačim, samo ’zaboravnost’), strah počne da nagriza i najzdraviju logiku
- I kada pristaju na starački dom, to je iz razloga koji je Ave navela – želja da se potomci ne opterećuju, ali ih svejedno ta vrsta „žrtve“ toliko onespokojava da obično, najčešće, vodi ubrzanom kopnjenju u novom okruženju (kako su mi rekli oni koji se profesionalno bave starim ljudima)
- Stari ljudi su izrazito robovi navika, sitnih rituala, prisnosti sa prostorom u kojem su živeli ili žive i za koji ih vezuju uspomene; i kada se, vođeni odlukom da ne opterećuju svoje potomke, odluče za izmeštanje u starački dom, svejedno opet nadvladani pomenutim strahom tu i tamo manipulišu osećanjima potomaka (atakujući sitnim primedbama na grižu savesti dece). Ne rade oni to zlonamerno, da se razumemo. Ali rade. I kaju se posle zbog toga. Ali, dinamika te kompleksne, slojevite emocije je iscrpljujuća i vrlo često fatalna.
A što se tiče staračkih domova... veliki je mit da oni za velike pare nude ne znam kakvu brigu o duševnom stanju svojih štićenika. Elementarnu negu – da, sve ostalo je na volji štićenika. Pa tako i u slučaju koji je naveden u postu iznad. To je, dakle, rulet. Može ispasti dobro, ali i ne mora.
E, sad... ja bih napisala isto kao i Ave... ali nisam sigurna i ne smem da tvrdim kako bih razmišljala sa 70 ili 80 godina...
Mogu samo jedno da kažem: smatram velikim blagoslovom kad čoveku požive roditelji i dočekaju duboku starost bivajući prisutni u njegovom sopstvenom životu, ali isto tako ZNAM da u životu nema većeg iskušenja ili moralne dileme nego kada dođe taj trenutak da se odluka mora doneti.
(PS. Čak i kad izbor ne postoji – kad je stanje dementnosti, Alchajmera ili ko zna čega, takvo da je institucija, bolnica ili starački dom, jedino rešenje – svejedno ostaje griža savesti. Osim kod onih koji nemaju savesti uopšte.)
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Makarije Ned Jan 15, 2017 10:39 am

Svakako da pričamo o kompleksnim emotivnim odlukama, i to obostranim.
Lična iskustva su neprocenjiva u ovakvim diskusijama, i veoma ih uvažavam.
Ono što nikako ne možemo sporiti je da je iza svake odluke oko odlaska u dom vrlo specifičan razlog koji nije baš moguće klasifikovati u postojeće okvire sopstvenog razmišljanja.
Dodao bih samo da država potcenjuje ovaj problem, pa time daje prostor privatnicima da grabe deo ogromnog kolača ove tužne problematike.
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Batista Ned Jan 15, 2017 12:34 pm

Dok je covjek razuman sa njim mozda i mozes bez doma. Koliko god da je slab ili bolestan mozes ga neko vrijeme ostaviti samog. Kada nije dobar u glavu njega ne smijes pustiti ni 2 minuta, napravice havariju.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Hypnosis_ Ned Jan 15, 2017 1:33 pm

Da,tu si u pravu. Moja baka je tako zavrsila. Vise nikoga u kuci nije poznavala,sekla se,kada postane nervozna cepala garderobu sa sebe Starački dom 1714321156 Bilo je uzasno i grozno je za prezivljavati sve to. Danonocno smo je pazili,na smenu.
Samo jednog trenutka smo pomislili na dom kao resenje,ali nisam ja dala.
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Ned Jan 15, 2017 8:54 pm

Makarije :: Dodao bih samo da država potcenjuje ovaj problem, pa time daje prostor privatnicima da grabe deo ogromnog kolača ove tužne problematike.

Sve više je privatnih domova za stare, konkurencija je velika pa je i usluga bolje. Makar je to moje saznanje.

Odavno, još dok su mi deca bila sasvim mala, uvek sam razmišljala kao sada. Ako me strefi neko čudo ne znam kako ću razmišljati ali, ako sam sada izričita, ne verujem da bih se bunila da tako bude i kada i ako dođem u tu situaciju.

Moji sinovi sada kažu da to ne bi dozvolili na šta im ja odgovorim da je to jedino ispravno rešenje budući da mi dom za stare ne deluje loše ali i da je korist obostrana. Uostalom, posete su uvek dozvoljene. Najveća sreća je otići zdrav u dom a takvih slučajeva ima puno. Neki ljudi jednostavno ne žele da žive sami, u domu imaju društvo po meri i vrlo su zadovoljni.

Evo primera jednog odličnog doma gde stari ljudi stvarno uživaju. To su mi neki i potvrdili iz iskustva.

Ovakve uslove neki nemaju ni u svojoj kući. Dom za stare Nana

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Miško Ned Jan 15, 2017 10:00 pm

U svakom uređenom društvu bi mogla biti uređena i briga za stare osobe. Po mom mišljenju - starački dom je POTREBA.Nijedan razuman roditelj ne može očekivati da njegova đeca puste službu i njega čuvaju.Odumiranje možganskih ćelija(demenca), nepokretnost i mnogo drugih teških bolesti primoraju čoveka na dom. Istina je da mali broj i teško bolesnih starih osoba želi dom.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Ned Jan 15, 2017 10:13 pm

Svakako. Čudni su roditelji koji traže negu dece shvatajući da je to ogromna žrtva za njih jer nisu slobodni da ceo dan posvete starom roditelju, da je to iscrpljujuće i jednostavno nemoguće budući da rade. I šta je sa decom, šta je sa ostalim vremenom van posla? Svestan roditelj će na vreme raszmišljati o tome i na vreme iskazati svoju volju baš zato što voli svoju decu ne osvrćući se na to šta drugi misle.

Moja baka je bolovala samo nedelju dana i imali smo velike probleme za to kratko vreme, jer ko će mi dati bolovanje da budem sa njom, kako joj obezbediti negu pored male dece, posla? Teško ili nikako. Preminula je nakon nedelju dana, u svom stanu. Da su mi roditelji živi sigurna sam da ni jedno od troje dece ne bi opteretili. Ima još nešto što mi ukazuje na to, ali ne bih da iznosim javno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od madam mim Pon Jan 16, 2017 8:06 am

Avramova :: Čudni su roditelji koji traže negu dece shvatajući da je to ogromna žrtva za njih jer nisu slobodni da ceo dan posvete starom roditelju, da je to iscrpljujuće i jednostavno nemoguće budući da rade.

Ne. Nego je čudno (mada vrlo životno) kako se promeni perspektiva kad čovek zanemoća, oboli, postane nepokretan, pa još treba da bude prepušten nezi i brizi nekih potpuno stranih ljudi ili, još gore, da umre sam negde iza nekog zelenog paravana... kad te, svestan toga, narušenog samodostojanstva, samo pogleda... ne mora ništa da kaže, još manje da zamoli, a znaš da nikada nije ni očekivao...

Potpuno je druga priča kako zdrav, prav, pokretan čovek razmišlja o svojoj 'budućnosti' u staračkom domu, a mnoooogo je drugačija priča kad oseti da se primakao čas...
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Hypnosis_ Pon Jan 16, 2017 9:26 am

Avramova ::

Ovakve uslove neki nemaju ni u svojoj kući. Dom za stare Nana

Ok je ovo,ali sta je sa vecinom privatnih domova za stare i kako se tamo odnose prema njima? Evo ja imam par slucajeva kako su neki ljudi prosli sa privatnim domovima.

Ne poznajem mnogo ljudi koji su zavrsavali u tim ustanovama,ali sam imala komsinicu koja je sama resila da ide u dom. Imala je svoju kucu,odlicnu penziju,pokretna,zdrava i jednostavno odlucila i to je to.Tamo je i umrla,ali secam se price da je bila jako zadovoljna tamo. To mi je ok,kada sam svesno odlucis. Ovako,kada te dohvati neka bolest i svima si teret necu ni da mislim kako se tada osecaju stari ljudi kada ih smeste u dom. Previse sam slaba na stare ljude,meni su i baba i deda umrli kuci.Bilo je strasno i tesko za izdrzati,oboje tesko bolesni. Deda je imao rak pluca,baka alchajmera tako da prodjosmo sve muke,ali eto. Bar sam ja mirna da sam ih do poslednjeg dana gledala i vodila racuna o njima.
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od madam mim Pon Jan 16, 2017 9:57 am

Hypnosis_ :: Bar sam ja mirna da sam ih do poslednjeg dana gledala i vodila racuna o njima.

Da. I ne samo vodila računa, više je u pitanju želja da ga/nju držiš za ruku i da tom nekog kog voliš i ko se polako gasi pružiš saznanje i utehu da nije sam u tom trenutku, da su njegovi najmiliji pored njega.
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Uto Jan 17, 2017 9:04 am

@Mim

Deci dopuštaju da budu uz roditelja kada dođe kritični čas, bez vremenskog ograničenja. Takođe, ne smemo zaboraviti posete što znači da deca nisu ostavili roditelje tek da ih se oslobode već iz razloga što jednostavno nije moguće postići sve.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Uto Jan 17, 2017 9:08 am

Hypnosis_ ::Da,tu si u pravu. Moja baka je tako zavrsila. Vise nikoga u kuci nije poznavala,sekla se,kada postane nervozna cepala garderobu sa sebe Starački dom 1714321156 Bilo je uzasno i grozno je za prezivljavati sve to. Danonocno smo je pazili,na smenu.
Samo jednog trenutka smo pomislili na dom kao resenje,ali nisam ja dala.

Zbog čega nisi dala? Ako je bila dementna ona ne bi ni bila svesna da je u domu, ko je čuva itd. Ti si se trošila, nešto je sigurno trpelo zbog svega, ponajpre ti. Nije to jedini način da se iskaže ljubav.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Orhideja Uto Jan 17, 2017 9:27 am

Avramova :: Evo primera jednog odličnog doma gde stari ljudi stvarno uživaju. To su mi neki i potvrdili iz iskustva.

Ovakve uslove neki nemaju ni u svojoj kući. Dom za stare Nana
Nemaju naravno, lijepo je, uredno i čisto ali nema topline...kao da mogu da osjetim da je neko tamo gost. Kod kuće su uspomene, u mraku se snalazite bez upaljenog svjetla jer znate gdje se šta nalazi i miriše na vaš dom.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Uto Jan 17, 2017 9:40 am

Postoje ljudi kojima to neće smetati, napraviće u svojoj sobi atmosferu koja će im goditi i razmšljati o svojoj deci ne stavljajući ih u nezavidan položaj kada je jako teško postići sve. Ovo se odnosi na nepokretne mentalno svesne ljude a naročito na one kojima je potrebna konstantna medicinska pomoć.

Moje iskustvo sa bakom koja je pred smrt samo nedelju dana kopnila, za mene i brata bila je prava agonija naročito što nije živela sa nama. Mala deca, ne možeš dobiti bolovanje, godišnji iskorišćen. Šta smo mogli da radimo osim da molimo za slobodne dane na smenu, a onda kombinacije sa decom, muka. Da je potrajalo morala bi u starački dom.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od PatakPrvi Uto Jan 17, 2017 12:31 pm

Orhideja ::
Avramova ::Evo primera jednog odličnog doma gde stari ljudi stvarno uživaju. To su mi neki i potvrdili iz iskustva.

Ovakve uslove neki nemaju ni u svojoj kući. Dom za stare Nana
Nemaju naravno, lijepo je, uredno i čisto ali nema topline...kao da mogu da osjetim da je neko tamo gost. Kod kuće su uspomene, u mraku se snalazite bez upaljenog svjetla jer znate gdje se šta nalazi i miriše na vaš dom.
Ne sekiraj se bebo . Doci cu u krombi kaputu , i čuću kad ti se moje omakne.. Starački dom 4027700691


PatakPrvi
PatakPrvi
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 752
Datum upisa : 12.08.2016
Lokacija : na obali rjeke Pjedre

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Orhideja Uto Jan 17, 2017 6:16 pm

Ma nemoj mi reći.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od jelena Ned Jan 22, 2017 7:09 pm

Avramova ::Dobih ideju da malo porazgovaramo o staračkim domovima. Kako gledate na tu društveno uređenu kategoriju? Da li biste starost proveli u staračkom domu ili sa decom? Odnosi se na starost kada se čovek ne može brinuti sam o sebi bilo zbog bolesti ili starosti.

Kako biste postupili prema vašim roditeljima?

Moja majka je kod mene i koliko god budem mogla bice uz mene.Moja sestra bezi ,nalazi stotinu izgovora samo da mama ne ode kod nje ni za vikend, ne dolazi ni da mi pomogne oko kupanja i sl a uzela je od nje sve sto je mogla i maximalno iskoristila a sada joj nije potrebna,to je tako bolno ljudi moji.
Kad ne budem u stanju da brinem o majci tada cu uzeti zenu koja ce paziti majku u njenoj kuci.
A sto se mene tice volela bih da strost docekam u svom domu i ako ne budem u stanju da se brinem o sebi da imam negovateljicu.
Nikada ne zaboravite svoje roditelje i ne trpajte ih odmah u dom.
Ovo je moje misljenje Smile
jelena
jelena
Legendarni član

Broj poruka : 13189
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Avramova Ned Jan 22, 2017 7:47 pm

Smeštanjem roditelja u dom nikako ne znači da se zaboravljaju, taman posla. Ako bi u mom slučaju situacija tako nalagala, ni slučajno ne bih sinovima zamerila jer to bi konačno bila moja želja, a ja imam poverenja u njih i znam da bi bila maksimalno obezbeđena.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Starački dom Empty Re: Starački dom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu