Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Učimo decu da postanu samostalna ili?

+5
Lilith
Konkubinac
Mojra
Batista
Avramova
9 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 5:01 pm

Polako, doćićemo i do krucijalnog problema, ovo je uvertira a i tema je dosta kompleksna pa joj valja oprezno prići.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3486417944 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 5:04 pm

fala lepo na opreznosti al' nikad duge gatje nisam nosio, moglo bi se reci da sam ko merilinka al bez sisa i sto se tice emotivne rashlade iz friza 'de me zeljno cekaju al' nikako da docekaju  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2503617651 
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2014 5:05 pm

Što joj lepo ne kažeš da nisi škorpija, pa da se opusti.

da ne kažem zaebe...  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2214231980 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 5:09 pm

Sv. Oblica ::Što joj lepo ne kažeš da nisi škorpija, pa da se opusti.

da ne kažem zaebe...  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2214231980 

ma.... Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3681966919 izvlacim iz ljudi najbolje i najgore...ako kazem napr. ja sam rogat oma ce reakcija, ih sirovina sad cu ja njega... a vako je na stenbaju pa je oprezna i misli, zaeban je.... al dzaba i da ima i trece oko ko kundalini zmija na celu jer nece znati sta ce je snadje kad joj zadjem ko tuta bugarin u podrume nesvesti  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528 
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 5:10 pm

Ma nema veze šta je, može biti i lav, važno da ne nosi duge gaće po ovoj vrućini. Staram se o kolegama.

Sv. Oblice, šibni mi pp sa podatkom o hor. znaku kolege K. a sve u interesu konsruktvine diskusije.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 4027700691 

Jbt. dok si rekao keks druga strana, pa ti vidi. Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2945899434

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 5:12 pm

Konkubinac :: ma.... Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3681966919 izvlacim iz ljudi najbolje i najgore...ako kazem napr. ja sam rogat oma ce reakcija, ih sirovina sad cu ja njega... a vako je na stenbaju pa je oprezna i misli, zaeban je.... al dzaba i da ima i trece oko ko kundalini zmija na celu jer nece znati sta ce je snadje kad joj zadjem ko tuta bugarin u podrume nesvesti  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528 

 Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 1801434793 To, to mi radi. Odavno mi niko nije čačkao po nesvesti.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 169055031 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2014 5:12 pm

Ja i ne znam šta je u horoskopu.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 363364791 

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 5:15 pm

Sv. Oblica ::Ja i ne znam šta je u horoskopu.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 363364791 


istina... ziva..

@avramova

kad me je oblica vidla uzivo oma se pokupila i pobegla i ostavila sve drugarice na moju milost i nemilost jer je osetila nepatvoreno i iskreno zlo koje preti da je virusno inhibira  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 5:16 pm

Možda ni on ne zna.

Da idem na decu.

Moj stariji je bio par meseci u izviđačima a mlađi je sa izviđačima išao na more. Prema mojim saznanjima mogu reći da sam zadovoljna kako su se snalazili u raznim situacijama o kojima ću kasnije pisati malo opširnije ali nikako opširno.

Divno je neko rekao "Da bi čovek bio srećan dok je mali mora da bude malo gladan i da mu bude malo hladno."

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 5:17 pm

Konkubinac :: @avramova

kad me je oblica vidla uzivo oma se pokupila i pobegla i ostavila sve drugarice na moju milost i nemilost jer je osetila nepatvoreno i iskreno zlo koje preti da je virusno inhibira  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528

Zato ću se ja od tebe držati na bežinom rastojanju.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3021264613 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2014 5:21 pm

Konkubinac ::
Sv. Oblica ::Ja i ne znam šta je u horoskopu.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 363364791 


istina... ziva..

@avramova

kad me je oblica vidla uzivo oma se pokupila i pobegla i ostavila sve drugarice na moju milost i nemilost jer je osetila nepatvoreno i iskreno zlo koje preti da je virusno inhibira  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528

pa kad su ti poskakale u krilo...  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 363364791 
ja sam mogla samo da se povučem i da ostatak večeri slušam onog teologa koji je trebao seksolog da bude...  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 657883169 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 5:25 pm

covek je fenomen, ovo sad deluje kao chat ali zanimljivo je naprimer da upoznas coevka zakoga mislis da je doktor za zensku stvar jer pise stalno na ljis a u priv komunikaciji te fascinira sa teoloskom doktrinom i znanjem koji nije bas od juce...posle sam video da mu ni isti pol nije stran pa sam zamaglio iza krivine  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2503617651
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 5:28 pm

Avramova ::
Konkubinac :: @avramova

kad me je oblica vidla uzivo oma se pokupila i pobegla i ostavila sve drugarice na moju milost i nemilost jer je osetila nepatvoreno i iskreno zlo koje preti da je virusno inhibira  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 479116528

Zato ću se ja od tebe držati na bežinom rastojanju.  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3021264613 

ma ja sam bre ko kasper...maca od coveka... sve dokmi ne probudis znatizelju ka onostranom seksu..onda iz mene izbije nesto fantazmorganicno sto i tebe povuce u bezdan u kom se davis al sama sebi sve vreme govoris.... jao sto mi je lepooooo Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3681966919

kafka je nesto slicno pisao o tome a i bulgakov, ma dosta njih su imali taj sukobljeni princip  Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 500484114 Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2214231980
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Lilith Čet Jun 12, 2014 8:27 pm

deca su onakva kakvim ste ih napravili... i nisu ona kriva.

jel sad da pričam o sexu, horoskopu... ?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Konkubinac Čet Jun 12, 2014 9:28 pm

kada se ide kod socijalnog radnika ako se ima problem sa decom, uvek doticni prvo poziva na razgovar majku jer 75 posto problema u odgoju dece nastaju zbog loseg odnosa na relaciji majka dete... pod uslovom naravno da su oba roditelja relativno normalna a ne ekstremi...
Konkubinac
Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Čet Jun 12, 2014 9:36 pm

Moji su isti ja, tek po nešto su povukli na oca ali dobro, nije im loš otac, ipak sam ga ja birala. Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2979583794

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od mrvica* Pon Jun 16, 2014 7:27 pm

Konkubinac ::kada se ide kod socijalnog radnika ako se ima problem sa decom, uvek doticni prvo poziva na razgovar majku jer 75 posto problema u odgoju dece nastaju zbog loseg odnosa na relaciji majka dete... pod uslovom naravno da su oba roditelja relativno normalna a ne ekstremi...

Da to nije možda zato, jer očevi provode premalo vremena sa svojom decom, pa se za sve dečije neuspehe i probleme nema okriviti ko drugi do majka??? Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 2214231980 Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 3681966919
mrvica*
mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Pon Jun 16, 2014 8:39 pm

Kakav je to problem koji zahteva odlazak kod socijalnog radnika a pri tom su roditelji normalni a ne ekstremi? Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 363364791

Moje iskustvo: provodila sam vreme sa mojom decom onoliko koliko sam želela a želela sam puno, što više. Koliko je otac želeo, toliko je on provodio. Meni je bilo najvažnije da smo svi skupa i tada nema problema zbog kojih mora da se poseti stručno lice.

Ko je stručniji od mene za moje dete? Ko ga bolje bolje poznaje od mene i oca. Mene više jer je to sve lepo udesila priroda.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od mrvica* Pon Jun 16, 2014 9:11 pm

Priroda jeste ženi dala moć rađanja i ostvarenja jedinstvene veze između majke i deteta, ali nam to ne daje za pravo da ulogu oca posmatramo kao sekundarnu ili manje značajnu. U odgoju deteta podjednaku ulogu treba da imaju oba roditelja, prvenstveno u pogledu kvaliteta odnosa roditelj-dete, manje u smislu količine vremena provedenog sa detetom.
mrvica*
mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Pon Jun 16, 2014 9:20 pm

Kolilična vremena je bitna utoliko što se u tom vremenu dešava kontakt/odnos majka-dete, otac-dete. Moramo priznati da je ipak majka više sa decom od dojenja pa do prvih papica. Posle se nastavlja pa kako ko smatra da treba, želi...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od mrvica* Pon Jun 16, 2014 9:34 pm

S jedne strane si u pravu, ali prednost ipak dajem kvalitetu nad kvantitetom. Poznato ti je da ima iks primera gde majke provode veliki deo dana sa decom, gde su uglavnom prisutne fizički, ali ne i duhom. Jako je važno na koji način se koristi to vreme. I pola sata dnevno posvećenog detetu na pravi način je daleko bolja opcija  nego biti pored deteta čitav dan, a baviti se nekim drugim aktivnostima.
mrvica*
mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Pon Jun 16, 2014 11:07 pm

Kvalitet je inače uvek iznad kvantiteta a naročito kada govorimo o roditeljstvu. Decu sam rodila, bavila se njima, negovala ih, učila, animirala itd. jer sam to žarko želela.

Prvi dolazak babice je bio zaludan, sve sam sama odradila iako prvorotka. Ko može bolje da oseti svoje dete i kao bebu i kasnije, u toku odrastanja. Kako je počelo tako je i trajalo sa oba sina dok im krila nisu ojačala i sada se dogovaramo, razgovaramo, družimo... Često kažem, pa neka zvuči i grubo, deca su najisplativija investicija.

Ni babe, ni dede, tetke i ostala familija nisu mi bili nužni ni za trenutak.


Poslednji izmenio Avramova dana Pon Jun 16, 2014 11:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Johnny-Azra Pon Jun 16, 2014 11:09 pm

Lilith ::deca su onakva kakvim ste ih napravili... i nisu ona kriva.
Nisu, ona su onakva kakva jesu.... Very Happy 
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Avramova Pon Jun 16, 2014 11:24 pm

A kakva jesu? Delom su onakva što ponesu rođenjem, delom kako ih vaspitavamo i odgajamo. Da li bi jedno dete bilo isto da je raslo u dve različite sredine (različit tretman i sve što se pod tim podrazumeva)?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Thabit Pet Jul 04, 2014 4:55 pm

avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Učimo decu da postanu samostalna ili? - Page 2 Empty Re: Učimo decu da postanu samostalna ili?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu