Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 37 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kako podnosite negativnu kritiku?

+19
Vukota
Sonja
Cinzia
tetreb
laza
Svarog
Johnny-Azra
djavolica
Poli
bad_lieutenant
Uther Pendragon
naOpaka
Cleopatra
madam mim
Avramova
Time
furija
Lilith
Batista
23 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Pet Dec 23, 2016 6:37 pm

Ako pođemo od toga da nas kritikuje onaj koji bolje poznaje nešto od mene ili tebe - to nikome ne treba da bude problem.
Mene može i dete od 5 godina da postidi, a mogu i da oteram u p.m. duplo starijeg od sebe.
Otvorenost prema preispitivanju sebe od strane drugih mora da postoji, suprotnost od toga je najobičnija, omražena - sujeta.
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Hypnosis_ Pet Dec 23, 2016 6:44 pm

Naravno,jasno je to meni dok neko ne kritikuje mene Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919

avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Pet Dec 23, 2016 6:53 pm

Gore navedeno nije primenjivo za pripadnice lepšeg pola, zbog opštepoznatih činjenica u vezi sa prihvatanjem kritika Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od laza Pet Dec 23, 2016 8:38 pm

Hypnosis_ ::Blago vama. Kritiku bas tesko podnosim Question

Nema razloga da se tako osećaš,sve je to deo života.
Kritika može biti konstruktivna,poučna,korisna,stvar je u tebi kako ćeš da je doživiš.Važno be bez predrasuda saslušati sagovornika,konstatuješ ima li kritika smisla,da nije od onih zluradih,bezvrednih,pakosnih,razmisliš trezveno i odgovoriš.Potom ide onaj deo pretvaranja kritike u diskusiju. Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 1179806630
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Pet Dec 23, 2016 9:58 pm

Inače, postoji posebna tehnika kod davanja kritike odnosno negativnog feedback-a.
Takođe, velike kompanije edukuju svoje ključne osobe i za pravilan prijem kritike.
Pre par nedelja sam bio na jednom takvom treningu, pa vam mogu i preneti osnovna pravila - ako nekog zanima. Smile
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Hypnosis_ Pet Dec 23, 2016 10:08 pm

Pucaj Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919 Nadjoh se u tome sto si rekao Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 750862024
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Pet Dec 23, 2016 10:17 pm

Super!
Aj sutra s' kompa, ne mogu sa telefona tako komplikovan tekst. Smile
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Hypnosis_ Pet Dec 23, 2016 10:20 pm

Naravno,cemu zurba Smile
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Sub Dec 24, 2016 10:22 am

Pokušaću iz delova, prvo ide davanje negativnog feedback-a (kritika).
Suština je da postoje više vrsta načina da nekome ukažete na grešku (negativni feedback). Najpopularniji način je "sendvič" tehnika.
Tehnika se sastoji u tome da počnete sa nečim dobrim, potom kažete ono što ste hteli (kritika) i završite sa nečim pozitivnim.
Dobri primeri:
"Obožavam tvoje ručkove nedeljom, a bili bi još bolji da dodaš za nijansu više soli. Mada, meni se i takvi sviđaju"
"Stvarno se primeti da je kuća generalno sređena, ja možda ne bih na kraju skidao zavese već na početku, ali je ipak bitno da sve sija, svaka čast."
"Večeras izgledaš opasno dobro tako našminkana, plave oči bi ti još bolje došle do izražaja sa vezanom kosom, iako sumnjam da će večeras iko tako dobro izgledati kao ti."
Loši primeri "sendvič " tehnike:
"Boja suknje ti je dobra, ali se ne slaže sa cipelama, izbor torbe ti je fenomenalan"
"Dobar si frajer, ali nisi moj tip, mada verovatno mnoge žele da budu sa tobom"
"Riba super izgleda sa ovim prilozima, ali mislim da nije dovoljno pečena, bez brige - poješćemo je svejedno jer smo gladni."

Između ovih primera (dobrih i loših) postoji suštinska razlika.
Koja?
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Hypnosis_ Sub Dec 24, 2016 11:10 am

Kritika je kritika,nema razlike tu Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919 Vidis da ne umem da primim kritiku jer ja tu ne vidim razliku. Moj mozak samo registruje to da se neko pokaki na moj trud tipa dobar ti je rucak,ali...Moja reakcija na to je obicno a ti jedi gde je bolje Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3007699005 Ustvari,mislim da je problem sto ja mislim da sve radim najbolje i ko sme to da dovede u pitanje Question  omg,ako imas resenje za ovakve slucajeve pomagaj Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919


Poslednji izmenio Hypnosis_ dana Sub Dec 24, 2016 11:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Makarije Sub Dec 24, 2016 11:21 am

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919

Suštinska razlika je u "ali" posle prve rečenice, jer tada potpuno poništavamo pozitivan uvod za kritiku koju želimo da uputimo.
Sad opet uporedi dobre i loše primere.

Naravno, bilo je i komičnih pokušaja pravljenja negativnih primera, kao npr:
"Dobar si ti radnik, ali si dobio otkaz, ne brini za prevoz do kuće - platićemo ti taxi" Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 3681966919

p.s. nemam nameru da se postavljam kao profesor prema đačićima, ni ja 100% nisam shvatio trodnevni trening, ali je definitivno zanimljiva tehnika u pitanju.
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od djavolica Pet Feb 03, 2017 3:28 am

Svakako bolje nego pohvalu. Smile

Salu na stranu, ako je konstruktivna,
poslusam. Ako nije, vadim kandze. :D
djavolica
djavolica
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3352
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od PatakPrvi Pet Feb 03, 2017 1:53 pm

Kako kad .
Ako je prepoznam kao dobranamjernu  , dobro ... cak sam  i zahvalan na njoj . Jbga , taj ko mi je uputi , ustvari mi cini .
A ako prepoznam da nije dobronamjerna ,da je  ajd da kazem tako,   manipulativna .. e na nju  reagujem pozayebano .
( dinarski tip Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 500484114 )

PS.
Ponekad , rijetko, se zeznem u procjeni ..ali obavezno popravim stetu . Smile
PatakPrvi
PatakPrvi
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 752
Datum upisa : 12.08.2016
Lokacija : na obali rjeke Pjedre

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Avramova Pet Feb 03, 2017 2:30 pm

PatakPrvi ::Kako kad .
Ako je prepoznam kao dobranamjernu  , dobro ... cak sam  i zahvalan na njoj . Jbga , taj ko mi je uputi , ustvari mi cini .
A ako prepoznam da nije dobronamjerna ,da je  ajd da kazem tako,   manipulativna .. e na nju  reagujem pozayebano .
( dinarski tip Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 500484114 )

PS.
Ponekad , rijetko, se zeznem u procjeni ..ali obavezno popravim stetu . Smile

Dopada mi se i pronalazim se u tvom mišljenju, dinarka ko dinarac Very Happy Jedino me buni boldovani deo pa te pitam, kako reaguješ?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako podnosite negativnu kritiku? - Page 3 Empty Re: Kako podnosite negativnu kritiku?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu