Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Srpska Nova godina EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Srpska Nova godina EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Srpska Nova godina EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Srpska Nova godina EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Srpska Nova godina EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Srpska Nova godina EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Srpska Nova godina EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Srpska Nova godina EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Srpska Nova godina EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Srpska Nova godina EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Srpska Nova godina EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Srpska Nova godina EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Srpska Nova godina EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Srpska Nova godina

+13
Johny Bravo
Iceman
Prince
Cinzia
Strelac
Vukota
Mesrine
Johnny-Azra
Batista
digitalmandrak
Thabit
Avramova
Time
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Srpska Nova godina Empty Srpska Nova godina

Počalji od Time Pon Jan 13, 2014 9:16 pm

SRPSKA NOVA GODINA: Zašto se slavi 13. januara i što je u komunizmu bila zabranjena?

Nastala je kao znak otpora pokušajima da se zatre srpski identitet. Komunisti su izdavali striktnu naredbu da 13. januara kafane moraju da se zatvore najkasnije do 22 sata!

Naučnici su samo delimično u pravu kad kažu da je srpska Nova godina u stvari starokalendarska, nastala po računanju vremena koje je ustanovio Julije Cezar. Iako se može nazvati i pravoslavnom, jer je slave Rusi, Gruzini monasi na Svetoj Gori, pa čak i pravoslavni Japanci, srpska Nova godina je nešto drugo, jer je nastala kao znak otpora pokušajima da se zatre srpski identitet.

Ona nije počela da se slavi javno i prkosno 1919. godine, kada je Kraljevina SHS za vancrkvene svrhe usvojila novi gregorijanski kalendar. Srbi su postali smunjičavi tek 1923, kada je iz Zagreba poručeno da pravoslavna slavlja navodno štete privredi i trgovini.

Zebnju Srba su pojačali isti zahtevi iz hrvatskih gradova gde su bili jaki centri franjevaca, a čašu je prelio zahtev novokomponovanih srpskih bogataša, ratnih profitera, koji su tražili da se kalendar dodatno podesi da i Božić i Uskrs padaju uvek u dane vikenda, da ne bi imali gubitke zbog praznika.

Srpska Nova godina Srpska-nova-2-670x355

Taj pritisak je Srbe toliko iritirao da su starokalendarsku Novu godinu od 1923. počeli da praznuju kao “opozicionu” javno i prkosno, u restoranima i na ulicama, iako nije bila državni praznik. Proslavu nove pravoslavne organizovala je prva beogradska “Kasina”, a sledećih godina su se pridružile sve prestoničke kafane, bioskopi, domovi ratnika-invalida…

- S Novom godinom probudio se kod nas društveni život. Veselja započinju, prijatelji se sastaju u privatnim društvima, vesele se i u prijatnoj zabavi provode. Kud god da se okreneš, od svuda ti svirka uši zaglune – preneo je novogodišnju atmosferu 1. januara 1847. reporter “Srbskih novina”.

Srpska Nova godina Srpska-nova-3-670x358

Državna propaganda, da ljudi treba da budu manje Srbi, a više Jugosloveni, potiskivala je pravoslavnu Novu godinu. U komunizmu je slavlje srpske Nove godine bilo zabranjeno, pa su i oni rođeni 13. januara bili sumnjivi ako slave rođendan. Postojala je striktna naredba da 13. januara kafane moraju da se zatvore najkasnije do 22 sata, ali, ipak, Srbi su nastavili da je slave krišom i iz inata.

Izvor: http://www.telegraf.rs/vesti/918412-srpska-nova-godina-zasto-se-slavi-13-januara-i-sto-je-u-komunizmu-bila-zabranjena
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Avramova Uto Jan 14, 2014 4:39 am

Ni srpske nove godine nisu što su nekada bile. Šta je uzrok tome, sami vrag zna. Da li skupoća, nemaština ili nešto treće?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Thabit Uto Jan 14, 2014 2:35 pm

Neka nova SFRJ koja se izgleda nameće samo u Srbiji glavama serbskim,nadgradnja jedne kulture u modernu evropsku,globalnu kulturu,pokažimo celom svetu našim primerom kakav treba da bude da bi bio dobar svet ali budimo pametni ovoga puta prodajmo se skuplje....opet je opasna po kuglu zemaljsku'velika srpska ideja'i problem valja saseći u korenu!Zabraniti postojanje 13-tog džanuara....Živeo oktobar 31,živeo Halloween!
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od digitalmandrak Uto Jan 14, 2014 2:51 pm

Srpska Nova godina 1601565_455885641201391_1351412382_n
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Time Uto Jan 14, 2014 8:41 pm

Iskren da budem meni je previse tih praznika i tu srpsku Novu godinu bas i ne priznajem mnogo. Bes praznik kad se sutra radi  Srpska Nova godina 3681966919 
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Avramova Uto Jan 14, 2014 9:18 pm

Srpska Nova godina 3681966919 Time, dopada mi se tvoja pragmatičnost.  Srpska Nova godina 169055031 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Batista Uto Jan 14, 2014 10:23 pm

Time ::Iskren da budem meni je previse tih praznika i tu srpsku Novu godinu bas i ne priznajem mnogo. Bes praznik kad se sutra radi  Srpska Nova godina 3681966919 

Da nije srpske nove godine cime bi popunio prazninu od bozica do jovandana?  Srpska Nova godina 2214231980 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Avramova Uto Jan 14, 2014 10:44 pm

Kako čime, pa Time je oženjen za razliku od mene a za tebe ne znam.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 14, 2014 10:53 pm

SRPSKA NOVA GODINA: Zašto se slavi 13. januara i što je u komunizmu bila zabranjena? ::
Nekakvi kalendari su u pitanju, ko ce ga znati...A komunisti su je zabranili zbog 13 sekretara skoja..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Avramova Pet Jan 17, 2014 5:11 pm

Čudni smo mi. Prvo smo je slavili krijući. Zatim smo mogli slobodno. Držalo nas par godina i sada ništa, nema veze. Ko nas šiša zajedno sa Novom godinom. Pa ako Božić slavimo 7. januara, što Novu godinu ne bismo čekali 13.? Baš smo čudan narod!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Pet Jan 17, 2014 6:32 pm

Glupost,kao i ona 31. decembra. Nijedna nije naša i nijedna nije tačna.
Kao prvo,nikakav Isus i njegov tatko nisu naši bogovi,a kao drugo,jadna nam je majka od kad smo izgubili svoje nasleđe,svoju veru,svoju tradiciju i svoje bogove i boginje.
Od tada je počeo pad Srba,kao i svih slovenskih naroda.
Dokle god se odričemo onoga što je naše i ispravno,a prihvatamo ono što je tuđe i lažno,neće nama biti bolje nikada.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 12:28 am

Jeste vala... Bas sam tu slavio kad dodjose onomad komunisti na vlast i zatrese mi nacionalni identitet... Tek sto sam zaboravio Peruna i Dazboga kad mi uvalise nekakvu kopiju nekog tamo praznika... Dodjose komunisti i upropastise mi nacionalni identitet za koji nisam siguran ni odakle sam ga navukao, a vucem ga kao grip jos od Kraljevine SHS, pogubih se vise nacisto... I sad kad opet mogu da je slavim meni se nesto i ne slavi, nekako mi je bezveze... Ali cuo sam od nekog da je to veliki plus za poludivlju radnicku klasu i evo odrekao sam se svog aristokratskog porekla jer  masa je zakon i identitet svih identiteta... Radujem se i kineskoj i bas nekako gledam kako da se uklopim u sve to.... Proucavam istoriju Mongola i Huna i samo mi ta jedna karika nedostaje pa da potvrdim navode moderne arheologije u vezi boravka istih na nasim prostorima....
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 12:59 am

U pravu si ,Vukota, ako to gledaš sa materijalne strane. Ali postoji i ona druga, mnogo bitnija.
Što se tiče komunizma, isti mu je tata ,kao i Hrišćanstvu. Tako da, dva puta si se naš`o u nebrano zbog istih ljudi... Srpska Nova godina 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 1:11 am

Jednom mi neko rece da ne veruje u ISHS jer je ovaj bio komunista... I sad se ja pitam da li je ceo Novi Zavet, u stvari, komunisticki manifest... I sad moram da stavim Srpsku novu godinu u nekakav pravilan odnos prema razgradnji nacionalnog identiteta koji se razgradio jos pod Turcima... Ili, sta bi Karadjordje danas rekao na sve ovo...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Strelac Sub Jan 18, 2014 1:18 am

Slavili smo u kuci Srpsku novu godinu za vreme komunista... secam se jos 1988, uciteljica se bunila sto odsustvujem sa casova sa obrazlozenjem da mi je slava...Mitrovdan, pocetkom novembra...

Tad  se slavila srpska nova kao otpor toj mentalnoj tiraniji...

Posle toga, kad je to postalo IN, izgubio sam osecaj da je to vazno... i obicna Nova mi je prilican shit kao povod za neko slavlje... a ovo... kad vidim na koji se nacin proslavlja... batalio sam...

Nema tu ni H od hriscanstva, niti je Isus rodjen kad se slavi... da ne ulazim sad u detalje zasto je uzet 25. decembar... pa kako i zasto je prepravljen Julijanski kalendar, da i Gregorijanski nije tacan... da je Milutin Milankovic ponudio jos precizniji...

Zasto smo mi 20-ih godina bili inicijatori prelaska na gregorijanski pa posle odustali...to je sve politika, svadja sa katolicima, strah od jaceg uticaja Vatikana, nespremnost da sa Hrvatima slavimo u isto vreme... nista mi se to ne dopada, to nema veze sa religijom...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 1:30 am

Vukota ::
Jednom mi neko rece da ne veruje u ISHS jer je ovaj bio komunista... I sad se ja pitam da li je ceo Novi Zavet, u stvari, komunisticki manifest... I sad moram da stavim Srpsku novu godinu u nekakav pravilan odnos prema razgradnji nacionalnog identiteta koji se razgradio jos pod Turcima... Ili, sta bi Karadjordje danas rekao na sve ovo...

Naravno da jeste, Novi Zavet je tata Komunizmu. Isus propoveda komunizam - svi jednaki,ali u bedi,i Carstvo Nepostojeće ( država ) iznad svega. Srpska Nova godina 3681966919
Što se tiče Srpske Nove, ona je srpska isto tol`ko, kol`ko sam ja Japanac. Srpska Nova godina 3681966919
Naša Srpska je tamo negde na proleće. Solarni kalendar je lažan, pravi kalendar je Lunarni i ima 13 meseci od po 28 dana, a 25. Jul je takozvani - Dan Izvan Vremena.
Ko kontroliše vreme ( kalendar ), kontroliše planetu.
Identitet smo davno izgubili, a onda su nam drugi rekli šta smo, kako smo i gde smo... A mi to oberučke prihvatili.
Sad nismo nigde. Srpska Nova godina 3681966919



____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 1:38 am

Mi nismo nigde jos od pada Smedereva... Karadjordje se prevrce u grobu... Identitet nam je na nivou prelaska suptsance iz cvrstog u tecno pa u gasovito stanje... Drzava je jaka kao lav-kad ona rikne-mi crkavamo... I tako dalje...
A Srpska nova je temelj naseg identiteta koliko i Sveti Trifun... Da katolici ne iskopase odnekud onog njihovog Valentina ovaj nas bi se ubio od dosade...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 1:45 am

Kakvo Smederevo, mi nismo nigde još od Stefana Nemanje i sina mu Rastka.
Od kako nas je pritislo Hrišćanstvo, od tada se je crna magla nadvila nad Srbijom i ne popušta.
Delovalo je kao da će Dušan Silni da ispravi situaciju,ali to je trajalo kratko. Jer on nije rekao, kad ti neko udari šamar, ti mu okreni drugi obraz, nego, oko za oko, zub za zub.
A u to vreme, svaka filozofija koja se kosi sa ovom zubastom, nikako nije bila prihvatljiva. Srpska Nova godina 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 1:52 am

Ode ti sad u daleku istoriju... Da je hristanstvo nelogicno-jeste... Ali koliko se secam, siroke narodne mase niko nije pitao-niti ce ikada pitati-hoce li ili nece da se klanjaju ovom ili onom bogu... Dakle, sirokom narodnom svescu igrali su se-i igraju se i dalje-pojedinci, preko instrumenata religije... Drustveno-manipulativan proces ili, religija je opijum za mase... Sad, sto je nesto sasvim drugo, jeste vera sama po sebi, oslobodjena svih bogova i kvazi-bogova...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 2:05 am

Ima istine u tome što govoriš,ali ako već treba da verujemo, onda je bolje da verujemo u ono što je čisto naše, nego u ono što je tuđe. Tako da Svarog i Perun treba uvek da nam budu ispred hrišćanstva, jer su oni deo nas,a hrišćanstvo sa nama nema,ama baš nikakve veze.
Laž,koja pritom nije dobro ispričana,ali laž na kojoj parazitiraju određene interesne grupe već 1700 godina,tako da im nije ni na kraj pameti, da se olako odreknu laži koja im daje dobar život bez muke i kontrolu širokih narodnih masa ( čitaj ovaca ).

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Avramova Sub Jan 18, 2014 2:18 am

Mesrine, zar ti nisi kosmopolita?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 2:23 am

Komusta,hrišćanin,kosmopolita,revolucionar,liberal,satanista,kao i internacionalista, završavaju se uvek na istoj adresi. Naravno da nisam. Srpska Nova godina 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 2:49 am

Strelac ::Zasto smo mi 20-ih godina bili inicijatori prelaska na gregorijanski pa posle odustali...to je sve politika, svadja sa katolicima, strah od jaceg uticaja Vatikana, nespremnost da sa Hrvatima slavimo u isto vreme... nista mi se to ne dopada, to nema veze sa religijom...

SPC finansira Vatikan i to vec odavno, a zaboravio sam kako se zove onaj Nemac (mislim da je Nemac u pitanju) koji je "veza" izmedju finansijera iz Vatikana i ovih hijena ovde... To je tzv. "Unijat" koji se provlaci kao svinjsko crevo jos od 50-te godine proslog veka, mozda i ranije, a cilj mu je vracanje Pravoslavne crkve pod sapu Vatikana... Ugovor ili kako ga vec nazivaju crkvenim jezikom, nisu potpisale samo Bugarska i Rusija, tj. Bugarska i Ruska crkva dok ostale pravoslavne crkve jesu... Bio je jedan podugacak tekt o tome ali ne znam u kojim novinama... Procitaj izjave onog Vaseljenskog sektasa i sve ce ti biti jasno...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Mesrine Sub Jan 18, 2014 2:59 am

Put Hrišćanskih Crkava je da se ujedine,sa Luciferom na tronu. U Vatikanu,od onih upućenih, niko  ne veruje u Isusa, svi su deca Lucifera.
A ovo je njihov znak, takozvani "znak rock-a".

Srpska Nova godina El-diablo-PopeRatzinger-handsign2-20-09

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Srpska Nova godina 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Vukota Sub Jan 18, 2014 3:05 am

Kiparski sporazum, mislim da se tako zove...
Kad ovce vole da se sisaju na celavo...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Srpska Nova godina Empty Re: Srpska Nova godina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu