Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 54 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 54 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
''Cogito ergo sum'' - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


''Cogito ergo sum''

+7
Marea
inspy
Avramova
Miško
paket
Vulin
Enna
11 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Mesrine Sub Feb 23, 2013 3:09 pm

Marea ::U slobodi zelje ne postoje, pa tako nema ni ogranicenja.
Ja radim, i kad ne zelim, ja shvatam da to ne zelim, i zato mi nije ni "moranje"..
Nema tu ropstva ako saberes dva i dva.

Ako nema ropstva ,aj` se nađemo za tri sata na pola puta ... Recimo , Sarajevo ... ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   ''Cogito ergo sum'' - Page 5 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Sre Feb 27, 2013 3:02 pm

Ma nemoj, Sarajevo na pola puta? Kako da ne..Ja do Sarajeva imam hiljadarku u kilometrima, a to ces ti preci za tri sata ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Sre Feb 27, 2013 3:25 pm

Mislim dakle (ne) postojim. Mnoge snage i misli dolaze da "posjete" ovo tijelo, svih ovih godina i iz razlicitih dimenzija. Mnoge stvari kada gledate unazad, tj u proslost, reci cete, ma to je NISTA, bilo pa proslo. Dakle, covjek se zabavlja sa sobom. I ovo danas je isto kao i to juce. Verzija sebe samog, ali tesko prihvatljivo. Kada biste se nasli licem u lice ispred gladnog lava? ..nijedna vasa misao prije toga ne bi Vam pomogla.. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919 u tom trenutku sve bi nestalo, a vi i dalje postojite..ali nema planova u vasem mozgu, nema proslosti, nema buducnosti..nema nicega..i zato pozeli dobrodoslicu lavu, jer niko ti ne garantuje sjutrasnji dan..Ovo naravno nije bukvalna prica, vec primjer MISLI i postojanja...
Tek "ispred gladnog lava", covjek je ono sto jeste, tek tad mislim dakle NE postojim...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 11:07 am

paket ::

Ti koristis neku svoju kvazi slobodu , pa skaces iz filozofskih perioda , koji su didakticki odeljeni, za lakse ucenje.....
Racionalizam je vec domena Sopenhauera, Hegela , i Kanta, i eventualno Nicea
Decartes je element razvoja ljudske misli, i ne vise od toga.Njegov dvodimenzionalni sistem apscise i ordinate, i oslanjanje na matematski dokaz (ali u okviru njegovog znanja i vremena), ga ne cini univerzalnim, nego prihvatljivim.On nije operirao sa vremenom i prostorom, i dimenzijama, niti su njegove lamentacije prihvatljive.Jedan od vaznih elemeneta filozofije toga vremena, do Nicea je i odredjivanje Boga i religije....Ako imas Boga kao apsolutni referentni sustav, po kojem meris ostalo,onda si automatski limitiran stanjem dogme, sto je paradoks, jer Bog nije definiran nicim

Da sve si u pravu i pomalo u krivu paket. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 363364791 Smile

Moja filozofija se ne obazire na već rečeno, čak ni na ono dokazano ,smem sve filozofske poglede da pomešam, znam da se tim dobija filozofski bućkuriš iz koga uzimam sebi ono što mi u nekom momentu treba, biram svoj ''filozofski pravac'' tako što bacim novčić ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919 i potečem kuda me put vodi i šire,bez granice u razmišljanju, a moj Bog, On Ona Ono ima u sebstvu sve što postoji realno i što se zamišlja, dakle i sve što je imaginarno, moj bog je sve i ništa zajedno, stvarnost i mašta u jednom. A tu priznačeš ima o čemu da se misli, moj bog je u meni i svemu i svima oko mene, Apsoulut koji ne meri ništa ali se prema njemu mere svi, ne sudi nikome, živi u svakome.... Čudna biljka kao i ja ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919 ''Cogito ergo sum'' - Page 5 2666627526
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 11:09 am

Marea ::Mislim dakle (ne) postojim. Mnoge snage i misli dolaze da "posjete" ovo tijelo, svih ovih godina i iz razlicitih dimenzija. Mnoge stvari kada gledate unazad, tj u proslost, reci cete, ma to je NISTA, bilo pa proslo. Dakle, covjek se zabavlja sa sobom. I ovo danas je isto kao i to juce. Verzija sebe samog, ali tesko prihvatljivo. Kada biste se nasli licem u lice ispred gladnog lava? ..nijedna vasa misao prije toga ne bi Vam pomogla.. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919 u tom trenutku sve bi nestalo, a vi i dalje postojite..ali nema planova u vasem mozgu, nema proslosti, nema buducnosti..nema nicega..i zato pozeli dobrodoslicu lavu, jer niko ti ne garantuje sjutrasnji dan..Ovo naravno nije bukvalna prica, vec primjer MISLI i postojanja...
Tek "ispred gladnog lava", covjek je ono sto jeste, tek tad mislim dakle NE postojim...

Da, mislim dakle ne postojim ako lavu stanem na put i počnem da filozofiram. Lave dobrodošao! ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3726945182
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Pet Mar 01, 2013 11:13 am

Tigre bolje te nasao.. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 11:19 am

''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919

Po Dekartu je čovek centar sveta a njegovu bit vidi u tome da stalno misli i misli, u tome se ogleda njegov racionalizam, to mu je temelj iz kojeg polazi, ali ne shvata lava ozbiljno.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Pet Mar 01, 2013 11:24 am

A po meni, covjek jeste centar svijeta, a misli su gosti koji dolaze i odlaze.
U "susret lavu" covjek je jedino tad "prava priroda". Sve ostalo je trenutno stanje i trenutne zelje i trenutne misli...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od inspy Pet Mar 01, 2013 11:30 am

Enna ::
Da sve si u pravu i pomalo u krivu paket. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 363364791 Smile

Moja filozofija se ne obazire na već rečeno, čak ni na ono dokazano ,smem sve filozofske poglede da pomešam, znam da se tim dobija filozofski bućkuriš iz koga uzimam sebi ono što mi u nekom momentu treba, biram svoj ''filozofski pravac'' tako što bacim novčić ''Cogito ergo sum'' - Page 5 3681966919 i potečem kuda me put vodi i šire,bez granice u razmišljanju, a moj Bog,.....
да ме не схватиш погрешно али онда твоје филозофирање нема никаквог смисла у овом свету и може се назвати себичним и егоситичним. Поента и јесте да се логиком објасни мисао,а да симболика гура и води из позадне..И то је једини начин да вас људи разумеју и да се неко знање прошири..У супротном је поезија у којој појмови нису толико повезани кориснија,лепша..
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Pet Mar 01, 2013 12:01 pm

Logikom objasniti misao jedanko je kao i smrt objasniti umiranjem. Sirenje znanja se ne zasniva na razumijevanju drugih.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 12:05 pm

Ne shvatam te pogrešno, shvatam te totalno ispravno, čini mi se izdaleka, svako filozofiranje jeste egoistično, mislim Ja o nekome ili nečemu, misliš Ti o nečemu, svako za sebe razmišlja, ne mogu misliti tudjom glavom i biti na taj način manje egoistična, svako iz svog ugla gleda na stvari, dogadjaje, život, boga ili djavola, sve je u filozofiji prvo subjektivno, tu je i poezija, tu negde dodje i do rime koje su odraz subjektivnog osećaja, dese se poklapanja misli koje su subjektivne, pravi pesnici jesu najveći filozofi, egoistični u želji da sebe pretvore u reč i tako budu shvaćeni i prihvaćeni, njihove nesreće su egoistične iste su im i sreće, žele biti besmrtni na taj način koji je subjektivan do bola, ali pravi pesici, oni kojima su reči alat da se stigne do istine koja bi trebala biti objektivna, apsurdno jel'da, i eto ponovo razloga za filozofiju. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od inspy Pet Mar 01, 2013 12:24 pm

Maре,људи да немају потребу да их неко разуме или да неког разумеју не би ни улазили у расправе и комуникацију. Јер мисао вуче афирмацију и тежи да се споји са туђом мисли...тако све у овом свету настаје...а конкретно кад достигне јасан ниво и када са њом може свесно да се манипулише. Немам ништа против маштарења и фикције,напротив, сви ми свашта извлачимо из подсвести (или одакле већ)ал то се не може назвати филозофијом.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 12:29 pm

Mašta je početak svake ideje, a tu je i filozofija kao ideja, kao način posmatranja i razmišljanja o svemu što jesmo i svemu što nismo, sukob ideja jeste mesto iz koga nastaje filozofija, svako misli da zna kako priča treba da izgleda na kraju. Svi smo na neki način filozofi, ali malo njih to sme da prizna.

Pesnici su najveći filozofi ,tek da ponovim misao. Dakle mislim... ''Cogito ergo sum'' - Page 5 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Pet Mar 01, 2013 12:32 pm

Ako je tako, onda je masta svaka moguca misao??
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Enna Pet Mar 01, 2013 12:36 pm

Misli kao misli, većina njih je proizvod iluzije koju hranimo tim našim mislima, mislimo da znamo, mašta može svašta, šta znam, možda jeste a verovatno nije. ''Cogito ergo sum'' - Page 5 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Marea Pet Mar 01, 2013 12:40 pm

Po meni, masta je da egoizam "viri" iz ove price. Masta pojedinca nikako svacija, ne moze ni biti. I snovi su samo nasi. Ne mozes ih drugome dati..sve i da hoces...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

''Cogito ergo sum'' - Page 5 Empty Re: ''Cogito ergo sum''

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu