Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Biti direktan - Page 11 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Biti direktan - Page 11 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Biti direktan - Page 11 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Biti direktan - Page 11 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Biti direktan - Page 11 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Biti direktan - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Biti direktan - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Biti direktan - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Biti direktan - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Biti direktan - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Biti direktan - Page 11 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Biti direktan - Page 11 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Biti direktan - Page 11 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Biti direktan

+42
Strelac
Lilith
Kamikaza
promaja
sini_do
Bole
laza
Batista
Mojra
Komsinica
ttooma
Вучица
babamara
Marea
cvjeticanin
Debilko
Marko
Enna
Cleopatra
Koza
Istina ex Natasha
Prince
furija
Goga_
212ganna
Miško
Mesrine
slavena
Vulin
Djeneral
Orhideja
jelena
NFS_MW_girl
Fristajlo
Avramova
inspy
naOpaka
Anchy81
Sklad odjeka
Dragana
Vidra
ellen
46 posters

Strana 11 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Batista Pon Feb 17, 2014 2:21 am

Nema zamjerke. Trazeno uradjeno.  Very Happy 
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Avramova Pon Feb 17, 2014 3:19 am

Hvala! Ipak ti karakter nije tako težak. Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od laza Pon Feb 17, 2014 11:10 pm

ne treba mešati direktnost i bahatost.direktno obraćanje,jasno,čisto ,iskreno nije isto što i drsko,uvredljivo osiono obraćanje.ko pronađe tu balans može se pohvaliti da je sposoban da bude direktan ali ne na štetu sagovornika.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od promaja Pon Feb 17, 2014 11:13 pm

Pa uvek više cenim direktne osobe nego one filozofe...kaži šta te muči ,normalno ,ako imaš muda Biti direktan - Page 11 363364791
promaja
promaja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1866
Datum upisa : 12.01.2014
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od laza Pon Feb 17, 2014 11:17 pm

promaja ::Pa uvek više cenim direktne osobe nego one filozofe...kaži šta te muči ,normalno ,ako imaš muda Biti direktan - Page 11 363364791

znači ženama je priroda onemogućila da budu direktne.... Biti direktan - Page 11 479116528 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od promaja Pon Feb 17, 2014 11:21 pm

Ne brate ,one su uvek u prednosti ,njih ne možeš obrukati sa onim -ako imaš muda...one imaju kad oće  Biti direktan - Page 11 363364791
promaja
promaja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1866
Datum upisa : 12.01.2014
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Avramova Pon Feb 17, 2014 11:46 pm

laza ::ne treba mešati direktnost i bahatost.direktno obraćanje,jasno,čisto ,iskreno nije isto što i drsko,uvredljivo osiono obraćanje.ko pronađe tu balans može se pohvaliti da je sposoban da bude direktan ali ne na štetu sagovornika.

Pa nije baš da je direktnost uvek poželjna pa neka i nije bahata. Ako mi neko uputi direkto pitanje a ja na njega ne želim odgovoriti jer smatram da je delikatno i suviše lično, direktno ću mu i odgovoriti da mu ne želim odgovoriti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od furija Pon Feb 17, 2014 11:54 pm

Ako mi neko uputi licno direkto pitanje tako cu sas meskom direktno odgovoriti, (naravno da odgovor nema veze sa pitanjem  Biti direktan - Page 11 479116528 ) da mi vise nece postavljati ni idirektna pitanja  Biti direktan - Page 11 3681966919 Biti direktan - Page 11 3681966919 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Batista Pon Feb 17, 2014 11:57 pm

Ovdje se mijesaju dvije stvari, direktnost u komunikaciji i postavljanje neumjesnih pitanja. Smile
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od laza Pon Feb 17, 2014 11:57 pm

direktnost je poželjna ali agresivnost ne,niti u postavljanju pitanja niti u očekivanju odgovora.
nedirektnost je bliska licemerju,političari su na primer tome skloni.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od furija Uto Feb 18, 2014 12:02 am

Batista ::Ovdje se mijesaju dvije stvari, direktnost u komunikaciji i postavljanje neumjesnih pitanja. Smile
U pravu si. Biti direktan u komunikaciji ne podrazumeva bezobrazluk, nekulturu i primitivizam. Ljudima je  lakse  reci da su direktni  nego da priznaju  da su nevaspitani i prosti....
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Avramova Uto Feb 18, 2014 12:17 am

@furija @Batista

To je to! Biti direktan - Page 11 1273374577

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Kamikaza Čet Feb 20, 2014 4:11 pm

Po svaku cenu , direktno pa šta bude  Biti direktan - Page 11 1599629421 
avatar
Kamikaza
Novi član
Novi član

Broj poruka : 87
Datum upisa : 04.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Lilith Čet Mar 13, 2014 11:49 pm

to nikako nije pametno uvek i po svaku cenu... naročito ako si u podređenom položaju.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Strelac Čet Mar 13, 2014 11:56 pm

Lilith ::to nikako nije pametno uvek i po svaku cenu... naročito ako si u podređenom položaju.

Nije pametno, ali je lekovito...

Ne naravno sve svakome, ali u situaciji kad imas izbor da precutis, cime se precutno slazes sa necim sto ti se uopste ne svidja... ili da kazes otvoreno sta mislis, i moguce zbog toga gore prodjes... ali ce sagovornik ceniti tvoju iskrenost... uvek biram ovo drugo...

Kad legnes i pokrijes se jorganom preko glave, ako te grize savest sto si ispao ckapi, sto nisi nesto smeo, a trebao si, jer je tako bilo fer... ne spavam dobro tu noc... ne desava mi se cesto, ali nekad okolnosti tako nameste...

Zavisi to od karaktera osobe... introvertni ljudi uglavnom gledaju svoja posla i izbegavaju konflikte... nisam jedan od njih, recicu ti ono sta mislim, pa kud puklo da puklo... to me je mnogo puta kostalo, ali najcesce spavam i sanjam i hrcem za sve pare...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od laza Pet Mar 14, 2014 12:03 am

biti direktan u svetu licemerja i samoljublja je jeres
nikome ko nema rezervni komplet živaca to ne bih preporučio.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Lilith Pet Mar 14, 2014 12:11 am

Strelac ::
Lilith ::to nikako nije pametno uvek i po svaku cenu... naročito ako si u podređenom položaju.

Nije pametno, ali je lekovito...

Ne naravno sve svakome, ali u situaciji kad imas izbor da precutis, cime se precutno slazes sa necim sto ti se uopste ne svidja... ili da kazes otvoreno sta mislis, i moguce zbog toga gore prodjes... ali ce sagovornik ceniti tvoju iskrenost... uvek biram ovo drugo...

Kad legnes i pokrijes se jorganom preko glave, ako te grize savest sto si ispao ckapi, sto nisi nesto smeo, a trebao si, jer je tako bilo fer... ne spavam dobro tu noc... ne desava mi se cesto, ali nekad okolnosti tako nameste...

Zavisi to od karaktera osobe... introvertni ljudi uglavnom gledaju svoja posla i izbegavaju konflikte... nisam jedan od njih, recicu ti ono sta mislim, pa kud puklo da puklo... to me je mnogo puta kostalo, ali najcesce spavam i sanjam i hrcem za sve pare...

znam da je lekovito... funkcionišem po tom principu, ponekad hoću da stanem na loptu, ponekad ne čak ni kada se posledice uzmu u obzir... iz principa. ne da bih nešto izbacila iz sebe, ne dovodim se do te faze.

biram i ja ovo drugo u slučajevima kada moraš biti jasan, da bi drugoga poštedeo pogrešnog tumačenja, a sebe smaranja, odgovor se samo prolongira, a vremenom biva sve teže.
ustvari ne volim manipulaciu i igrice, a prećutkivanje mi na to liči...

dešava se svima... zato je ponekad dobro ne razmišljati, reaguješ afektivno.
inače sam impulsivna i izbegavam takve stvari, moram znati granice, postoji izbor da li ću ih preći ili ne, svesna sam. moram biti sa tom ''falinkom''... često izleti nešto što ne treba, ili uradim nešto za šta se kasnije ispostavi da je bilo greška... ali to lakše podnosim od činjenice da se ukopam i ne uradim ništa.
i ja sam za to... ali ako rizikuješ da se zameriš profesoru ili šefu, a nemaš alternativu za drugi posao, bolje prećutati. ne odustati, samo sačekati bolju priliku...  Biti direktan - Page 11 2979583794
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Strelac Pet Mar 14, 2014 12:26 am

Lilith ::

znam da je lekovito... funkcionišem po tom principu, ponekad hoću da stanem na loptu, ponekad ne čak ni kada se posledice uzmu u obzir... iz principa. ne da bih nešto izbacila iz sebe, ne dovodim se do te faze.

biram i ja ovo drugo u slučajevima kada moraš biti jasan, da bi drugoga poštedeo pogrešnog tumačenja, a sebe smaranja, odgovor se samo prolongira, a vremenom biva sve teže.
ustvari ne volim manipulaciu i igrice, a prećutkivanje mi na to liči...

dešava se svima... zato je ponekad dobro ne razmišljati, reaguješ afektivno.
inače sam impulsivna i izbegavam takve stvari, moram znati granice, postoji izbor da li ću ih preći ili ne, svesna sam. moram biti sa tom ''falinkom''... često izleti nešto što ne treba, ili uradim nešto za šta se kasnije ispostavi da je bilo greška... ali to lakše podnosim od činjenice da se ukopam i ne uradim ništa.
i ja sam za to... ali ako rizikuješ da se zameriš profesoru ili šefu, a nemaš alternativu za drugi posao, bolje prećutati. ne odustati, samo sačekati bolju priliku...  Biti direktan - Page 11 2979583794

Treba uvek uzeti u obzir da ne napravis vece sranje nego korist...

Izbegavam da govorim stvari koji ce povediti nekog drugog, bez da ce posle imati nekog veceg efekta... ne govorim nekom da je glup, ruzan... ne vredjam na tom nivou, nadjem nacin da ukazem da mu je razmisljanje bezvezno, bez da direktno koristim uvredljive pojmove...

Ako neko drugi povredjuje nekog treceg, jos do koga mi je stalo... bez obzira sto se to mene ne tice direktno... tad sam gori nego da mene neko vredja... kad nekog smatram prijateljem, ili dobrim covekom, ako neko nasrne na njega, a taj neko ne ume da se brani... tad ulecem u fajt bez rukavica... tad govorim i ono sto ne bi trebalo da se govori...

Pomislim posle da sam mogao da precutim, ali vec u sledecoj sekundi sam svestan da za tako nesto nije bilo sanse, i da to ne bi bio ja... to ima svoju cenu, ali spreman sam da je platim.

Ono sto me uzasava je dvolicnost mnogih ljudi... oni sto cute kao pizde, ili se namerno slihtaju nekome za koga znas da ga ne podnose...samo da bi izvukli korist za sebe... i previse je takvih, i oni obicno najbolje plivaju u zabokrecini zivota koji nas okruzuje... licemeri i jajare, kojima si vazan samo ako mogu od tebe nesto da usicare...prema takvim nemam ni malo respekta, naprotiv, idem djonom na njih...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Lilith Pet Mar 14, 2014 12:36 am

kome, sebi?
pričamo samo sa tog aspekta, pa mi pade na pamet da li postoji razlog i za prećutati da ne bi drugu stranu povredili?
tačnije, da li ga uopšte ponekad uzimamo u obzir?

sad tek čitam dalje, vidim da si već odgovorio... izbegavam i ja, ali iz razloga što ne želim da se sputim na taj nivo, ne da ne bih tog nekog povredila, ponekad ljudi zaslužu da ih pljuneš, ponekad ni toliko.

takva sam i ja.
desilo mi se jednom da mi je prebačeno što nisam ''uletela'', nisam videla, da sam videla bih, ali mi taj neko nije verovao... tako da takvog mogu odmah, bez obzira na pređašnje relacije, da amputiram.
to su stvari koje se ne rade po komandi, već samo ako želiš ili osetiš potrebu... po komandi ne bih zinat.

ja ne volim one koji se trude da svima budu dobri i prave se da su njima svi dobri, to je možda nešto kao ovo tvoje... pacifiste takođe ne volim, ako uletiš nešto tu su da te drže za ruke,  u najboljem slučaju mogu biti kolateralna šteta.
generalno ljude bez jasnog stava ne volim, ne znam šta od njih mogu da očekujem i takve guram preko svake granice... da vidim dokle mogu. ispadnem negativac, ali nema veze...
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Avramova Pet Mar 14, 2014 1:37 am

Strelac :: Treba uvek uzeti u obzir da ne napravis vece sranje nego korist...

Izbegavam da govorim stvari koji ce povediti nekog drugog, bez da ce posle imati nekog veceg efekta... ne govorim nekom da je glup, ruzan... ne vredjam na tom nivou, nadjem nacin da ukazem da mu je razmisljanje bezvezno, bez da direktno koristim uvredljive pojmove...

Ako neko drugi povredjuje nekog treceg, jos do koga mi je stalo... bez obzira sto se to mene ne tice direktno... tad sam gori nego da mene neko vredja... kad nekog smatram prijateljem, ili dobrim covekom, ako neko nasrne na njega, a taj neko ne ume da se brani... tad ulecem u fajt bez rukavica... tad govorim i ono sto ne bi trebalo da se govori...

Pomislim posle da sam mogao da precutim, ali vec u sledecoj sekundi sam svestan da za tako nesto nije bilo sanse, i da to ne bi bio ja... to ima svoju cenu, ali spreman sam da je platim.

Ono sto me uzasava je dvolicnost mnogih ljudi... oni sto cute kao pizde, ili se namerno slihtaju nekome za koga znas da ga ne podnose...samo da bi izvukli korist za sebe... i previse je takvih, i oni obicno najbolje plivaju u zabokrecini zivota koji nas okruzuje... licemeri i jajare, kojima si vazan samo ako mogu od tebe nesto da usicare...prema takvim nemam ni malo respekta, naprotiv, idem djonom na njih...
Biti direktan - Page 11 2034808023 Biti direktan - Page 11 2034808023 Biti direktan - Page 11 2034808023

Već sam se napisala na ovoj temi ali ne mogu odoleti i ne staviti lajk, identično mislim.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Vukota Pet Mar 14, 2014 1:51 am

Sve zavisi sa kakvim ljudima imam posla... Neuke poducim ako hoce da nauce, pametne saslusam, mudre ponekad poslusam, naivne otreznim, cutljive podstaknem na pricu, pricljive malo usporim... Budale zaobilazim, olos satirem u korenu, nasilnima uzvracam nasiljem, postenima-postenjem... Zabludele prosvetljujem, trezne volim da napijem a pijane volim da otreznim... Svakom prema zasluzi... Biti direktan - Page 11 363364791 
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Avramova Pet Mar 14, 2014 1:59 am

Vukiju prema zasluzi Biti direktan - Page 11 2699138213

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Visnja Sub Mar 15, 2014 12:09 am

ellen ::Da li vam je lako biti direktan i jasno reci sta zelite u nekoj vezi, prijateljstvu, uopste, ma kakvom medjusobnom kontaktu?

Vrlo sam direktna.
Visnja
Visnja
Član
Član

Broj poruka : 345
Datum upisa : 02.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Marea Sre Mar 26, 2014 4:06 pm

Ako cu uzimati s rezervom sve te lijepe i vaspitane rijeci, radije cu opsovati i biti nevaspitana. :: ::

O Boze, ili nisam normalna ili mi se svidjaju moji stavovi... Biti direktan - Page 11 1179806630 
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od laza Pon Okt 17, 2016 12:33 pm

Vremenom sam naučio da nije baš uvek mudro biti direktan,surovo iskren,povrediš drage ljude istinom a rezultat nikakav.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan - Page 11 Empty Re: Biti direktan

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu