Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 52 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 52 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Animacije u Photoshopu - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Animacije u Photoshopu

+4
Noelia
Avramova
jelena
Jurivaka
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Noelia Pet Avg 31, 2012 1:00 am

Animacije u Photoshopu - Page 2 Eliusnijegu

Animacije u Photoshopu - Page 2 3137150671 Evo!
Noelia
Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Avramova Pet Avg 31, 2012 1:06 am

Noelia, ja se smrzoh dok gledam sneg. Svejedno, bravo za uspešno savladanu lekciju. Moraću se angažovati kod Jurija da mi potanko objasi ono što mi nije jasno. Volim ja tako zapitkivati. Do zime ima vremena. Smile

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Jurivaka Sre Sep 05, 2012 5:48 pm

KIŠA

U ovom tutorijalu ćemo „praviti“ kišu. Naravno, možemo je napraviti tako da „pokisne“ bilo koja fotografija, ali kada biramo fotografiju za ovakvu animaciju, trebamo voditi računa da ona odgovara ambijentu koji želimo napraviti, ili ćemo je sami prilagoditi.
Ja sam odabrao fotografiju jednog planinskog pejsaža, na kojoj je izvorno nebo bilo plavo i jaka svjetlost sunčanog dana, ali sam je, kao što vidite, prilagodio potrebama zamišljene animacije – slika 1.
Animacije u Photoshopu - Page 2 IWe6H
1. Otvorimo fotografiju u Photoshopu na kojoj želimo raditi animaciju.
2. Formiramo novi sloj (Layer) klikom na ikonicu Create a new layer, koja se nalazi u dnu Layers kartice.
3. Idemo na meni traku Edit > Fill... i u dijaloškom okviru koji će se pojaviti odaberemo crnu boju (slika 2) i kliknemo na OK. Sada smo pejsaž zalili crnom bojom.
4. Pritisnemo Ctrl + T, da dobijemo selekciju oko dokumenta. Sada je potrebno da tu selekciju povećamo samo po visini (H) i to za duplu vrijednost. To ćemo uraditi tako što ćemo kursorom doći tik ispod oznake H i kada se pojavi dvosmjerna strelica, povlačiti je u desno dok ne dobijemo vrijednost 200,00% (slika 3), ili jednostavno ukucajte tu vrijednost u prvougaonik H. Zatim idemo kursorom u dno dokumenta, držimo pitisnut lijevi taster miše i vučemo selekciju prema vrhu, sve dok njene kvadratiće na donjem rubu ne poravnamo sa donjom ivicom dukumenta (slika 4). Posle toga kliknemo na Rectangular Marquee Tool > Appli.
Animacije u Photoshopu - Page 2 KrXRi
5. Podesiste Blending Mode na Screen (slika 5)
Animacije u Photoshopu - Page 2 TiJLR
Slika 5
6. Idite na Filter > Noise > Add Noise... i podesite vrijednosti kao na slici 6 i potvrdite na OK.
7. Ponovo idite na Filter > Blur > Motion Blur... i podesite vrijednosti kao na slici 7 i potvrdite na OK.
Animacije u Photoshopu - Page 2 9Z2J7
8. U meni traci otvorite Image > Adjustments > Levels... (ili Ctrl L) i pomjeranjem trokutića podesite vrijednosti kao na slici 8. (Napomena: kod podešavanja ovog alata, sami ocijenite koje vam vrijednosti najbolje odgovaraju, tj. koje daju najbolju sliku kapi po vašem ukusu)
Animacije u Photoshopu - Page 2 ADBx0
Slika 8
Sada bi dokumenat na kome radimo tebao da ima izgled kao na slici 9.
Ako ne bi ništa dalje radili, ova fotografija bi mogla ostati kao „Slika sa kišom“. No, interesantnije je da ovu kišu pokrenemo, da je natjeramo da pada!
Animacije u Photoshopu - Page 2 9hTUJ
Slika 9
9. Idemo na Window, otvaramo Animation i dupliramo fram br.1.
10. Kliknite na alatku Move Tool i idite kursorom u gornji dio dokumenta, držite pritisnut lijevi taster miša i vucite prema dolje, sve dok ne izravnate kvadratiće na gornjem rubu selekcije, sa gornjom ivicom dokumenta. Dakle radimo suprotnu radnju od one koju smo radili u tački 4.

11. Aktivirajte Tween i podesite vrijednost Frames to Add, na 8.
Kliknite potom na OK. Automatski je formirano još osam framova. Preostaje vam samo da odredite vrijeme trajanja framova. U ovom primjeru, ja sam to vrijeme odredio na 0,18 sec. za sve framove.

Evo kako izgleda naša „kišna slika“:

Animacije u Photoshopu - Page 2 CKsXf

Međutim..., ne moramo se ovdje zaustaviti. Uz malo mašte i kreativnosti, moguće je na ovu animaciju dodati neku drugu, za ovu priliku posebno pripremljenu fotografiju, koja će dati potpuno drugaćiji vizuelni efekat našoj animaciji. Takva fotografija treba biti istih dimenzija kao i animacija, a dodaje se jednostavnim kopiranjem i lijepljenjem na završenu animaciju. Ja sam na fotografiji koju sam dodao, prethodno izbrisao sadržaj koji se vidio kroz prozor, da bi se kroz njega mogao vidjeti dio animacije.
Evo kako animacija sada izgleda:

Animacije u Photoshopu - Page 2 CrHKU









Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Noelia Ned Sep 09, 2012 2:28 pm

Lagano je. Zadaj nesto teze. Animacije u Photoshopu - Page 2 2214231980
Kisica, kisa, kisetina, pa snijeg...ima oborina u svako godisnje doba. Very Happy

Animacije u Photoshopu - Page 2 Proljece

Animacije u Photoshopu - Page 2 Ljeto

Animacije u Photoshopu - Page 2 Jesen

Animacije u Photoshopu - Page 2 Zima2



Da li je moguce napraviti kombinaciju ovih slika i animaciju kise samo na slici jeseni?
Animacije u Photoshopu - Page 2 Godisnjadoba
Noelia
Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Jurivaka Čet Sep 13, 2012 10:25 am

IZOŠTRAVANJE FOTOGRAFIJA POMOĆU FILTERA

Ako želite da neku mutnu ili manje jasnu fotografiju izoštrite i učinite jasnijom, to možete uraditi i pomoću Filtera u Photoshopu.
Dakle, otvorimo fotografiju koju želimo raditi, a potom u meni traci otvorimo Filter > Sharpen > Unsharp Mask... Na dijaloškom okviru podesite vrijednosti
kao na slici 1 i potvrdite na OK. To je sve. Rezultat možete vidjeti na slici 2.
Animacije u Photoshopu - Page 2 A6WLg
Slika 1
Animacije u Photoshopu - Page 2 Omam5
Slika 2
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Jurivaka Uto Feb 05, 2013 9:11 pm


IZRADA ALATA U PHOTOSHOPU
Ako ozbiljnije radimo u Photoshopu, često se ukaže potreba za nekim alatima kojih
nema u ponuđenoj paleti alata. No, to nije neki problem, jer se u Photoshopu mogu na vrlo jednostavan način kreirati alati željenog oblika.
Alate uvijek crtamo crnom bojom na bijeloj površini. Površinu određujemo proizvoljno.
Ako npr. želimo da imamo alat u obliku polukružnice, onda ga nacrtamo pomoću postojećih alata, kao što je to prikazano na slici 1(označeno strelicom 1)
Animacije u Photoshopu - Page 2 Alati

Slika 1
Pošto smo nacrtali željeni oblik alata, idemo na Edit > Define Brush Preset... i u prozoru koji će nam se otvoriti upišemo ime alata i potvrdimo na OK. Alatka je automatski postavljena u setu sa ostalim alatkama i to na zadnjem mjestu. Njena upotreba je kao i kod svih drugih altki – možemo je povećavati, smanjivati, koristiti u raznim bojama, rotirati...
Ako ovim alatom kliknemo jednom, on će ostaviti otisak kao ovaj označen brojem 1, na slici 2. Ako držimo pritisnut lejevi taster miša i vučemo po površini dokumenta, alatka će ostaviti otisak označen br.2. Ali, ako kliknemo na ikonicu označenu strelicom 2 na slici 1, otvoriće nam se panel za mijenjanje opcija alatki, koji se vidi na slici 1. Pomjeranjem klizača opcije Spacing (označeno stlicom 3 na sl.1) u desnu stranu, - povećanjem njegove vrijednosti, „razređujemo“ gustinu otiska alata, tako da prilikom vučenja alata sa pritisnutim lijevim tasterom miša, možemo dobiti otiske označena brojevima 3 i 4 na sl.2.
Animacije u Photoshopu - Page 2 Alati-2
Slika 2
Naravno, podrazumijeva se da možemo na ovaj način nacrtati alate kakve želimo i dodati ih u set sa ostalim alatkama, te koristiti kada nam zatrebaju.
Vlastite alate možemo praviti i od dijelova fotografija! Npr, možemo napraviti alat za slikanje oblaka. Evo kako to možemo uraditi:
Animacije u Photoshopu - Page 2 Oblaci-2
Slika 3
Animacije u Photoshopu - Page 2 Oblaci
Slika 4
Prvo ćemo fotografiju (slika 3), pretvoriti u crno-bijelu i alatkom Lasso Tool selektovati dio oblaka (slika 4). Kolor fotografiju pretvaramo u crno-bijelu na taj način što u meni traci otvorimo Image > Adjustments > Black & White..., ili Alt+Shift+Ctrl+B. Potom pritisnemo Ctrl+I, da izvršimo inverziju boja u selektovanom polju, a zatim ponovo idemo na meni traku Image > Adjustments > Brightness/Contrast i oba klizača pomjerimo do kraja u desnu stranu (150 i 100). Ako nam kontrast na selektovanom dijelu nije dovoljno izražen, a to se dešava, ponovimo poslednju radnju još jednom. Sada bi slika trebala da ima ovakav izgled (slika5):
Animacije u Photoshopu - Page 2 Oblaci-3
Slika 5
Kao što se može vidjeti, oblaci su postali crni, a nebo bijelo. Ostavljajući selekciju i dalje, sada samo memorišemo alatku na isti način kao što smo to radili sa polukružnicom.
Evo kako efektno izgleda primjena kreirane alatke:
Animacije u Photoshopu - Page 2 Oblaci-4



Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Hypnosis_ Sre Dec 07, 2016 9:55 pm

Ove animacije sam radila u Paint shop pro programu. Moram samo da pronadjem pa i ja da se pohvalim da umem. :-)
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Avramova Sre Dec 07, 2016 10:02 pm

Šteta što su se neke Jurijeve slike izgubile a tako je lepo objasnio.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Hypnosis_ Sre Dec 07, 2016 10:55 pm

Animacije u Photoshopu - Page 2 Animation8

Haha nasla sam moj rad Animacije u Photoshopu - Page 2 3681966919 Da ne mislite da je maznut,Orion sam ja Animacije u Photoshopu - Page 2 750862024
avatar
Hypnosis_
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2027
Datum upisa : 18.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Makarije Ned Jan 15, 2017 6:46 pm

Jurivaka ::IZOŠTRAVANJE FOTOGRAFIJA POMOĆU FILTERA
Auh, Sunce ti žareno ...
Koliko mi je lepih fotografija propalo jer nisam mogao da ih izoštrim ..
Hvala tebe, đe čulo i đe ne čulo.
Makarije
Makarije
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1379
Datum upisa : 13.12.2016
Lokacija : Z-moon

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Cipelica Ned Jan 15, 2017 6:55 pm

Hypnosis_ ::Animacije u Photoshopu - Page 2 Animation8

Haha nasla sam  moj rad Animacije u Photoshopu - Page 2 3681966919 Da ne mislite da je maznut,Orion sam ja Animacije u Photoshopu - Page 2 750862024

Sviđa mi se jako....Ja se sve kanim da probam to i nikako...Inače mi je hobi web dizajn Smile
Cipelica
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016
Lokacija : ღShoe city

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Iceman Ned Jan 15, 2017 11:39 pm

Makarije ::
Jurivaka ::IZOŠTRAVANJE FOTOGRAFIJA POMOĆU FILTERA
Auh, Sunce ti žareno ...
Koliko mi je lepih fotografija propalo jer nisam mogao da ih izoštrim ..
Hvala tebe, đe čulo i đe ne čulo.

Unsharp mask ume da izoštri ali ne očekuj čuda. Fotografija koja je postavljena kao primer je obrnuto obrađena, druga je original a prva je blurovana da bi glumila mutnu fotku.
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Animacije u Photoshopu - Page 2 Empty Re: Animacije u Photoshopu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu