Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta je to sto ljude cini ljudima?

+33
Davidova
Храст
Cinzia
lotos
DUH 54
SDK
Strelac
Lilith
inspy
Johnny-Azra
babamara
furija
Marea
Enna
naOpaka
Prince
MoonGirl
Vidra
sini_do
Mesrine
Istina ex Natasha
Debilko
Cleopatra
Vulin
laza
Fristajlo
Fi Pi
cat09
slavena
Arwen Evenstar
Avramova
maks
ellen
37 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Lilith Čet Dec 25, 2014 12:08 am

još naopakije da su na note i gledaju da svima ugode...
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od DUH 54 Čet Dec 25, 2014 9:10 am

Mesrine :: podelila mozak na dve polovine - leva ženska ( emocije,umetnost,ljubav),desna muška ( logika ).

Oprosti ali mislim da si pgrešno napisao ili dobio pogrešne informacije, mislim podela mozga na polovone je OK ali zaduženost je malo drugačija, mada svi koristimo obe polovine, samo što je kod dešnjaka dominantna leva polovina a kod levorukih desna polovina mozga...

Inače neka osnovna zaduženost polovina mozga je :

leva : razum, logika, nauka ...

desna : emocije, umetnost, muzika, intuicija ...
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Prince Ned Jan 18, 2015 4:53 pm

Ne može se velikim čovjekom nazvati neko ko napravi velike greške na štetu drugih.
Veliki čovjek se osjeća slobodnim  u jednoj ćeliji,malom je malo i čitav svijet Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 4196115598
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Avramova Sre Jan 28, 2015 9:21 pm

Lilith ::još naopakije da su na note i gledaju da svima ugode...

Postoji i nešto između.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Cinzia Sub Avg 29, 2015 11:49 pm

Iskrenost, koja na zalost ljudima uvijek negdje smeta..a svi trabunjaju o iskrenosti a cesto kad im se kaze istina dozive je kao uvredu. ..hm ljudi ko ljudi...
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Avramova Ned Avg 30, 2015 6:14 pm

Imati svoje tajne i ne reći ih nikome ili tek po nekome nije neiskrenost i nikome to ne sme da zasmeta.

Iskrenost u bilo kakvom odnosu svakako da je potrebna i to je delić onoga što nas čini ljudima. Konačno, i neiskrenost je ljudska osobina.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Johnny-Azra Pon Avg 31, 2015 1:28 am

Ljude ljudima ne čini iskrenost kao takva, jer ljudksa iskrenost je neiskrenost, a zašto, pa zato što će ljudska iskrenost uvijek biti prilagođena ljudskoj neiskrenosti...Ljudska iskrenost je stvar pojedinca koji ima svoju iskrenost...Dakle, ako se iskrenost kosi sa iskrenoću pojedinca onda to nije prava iskrenost...Nije prava iskrenost onog koji očekuje iskrenost,ali je prava iskrenost onoga koji je interpretira u tom trenutku, prava je za interpretatora...Dakle, ne postoji unverzalna iskrenost, u stvari postoji ali je nevidljiva zato što su ljudi sami sebe postavili ispred iskrenosti...Iskrenost je ćutnja, priznavanje sadašnjeg trenutka, iskrenost voli. ona je ljubav onoga što jeste...Međutim, umiješa se ljubav perema samom sebi, i obožavanje svojih fotografija kao božanstva...Ljudska ličnost je skup sebe u svojim predstavama božanstva...Ja sam u datom trenutku, ali nisam, JA JESAM..E u tome je razlika...JA SAM, I JA JESAM...JA SAM je fikcija samog sebe u svojim shvatanjima, a JA JESAM je ono stvarno bez sebe samog.... Smile
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od DUH 54 Sre Sep 02, 2015 10:01 am

Prince ::Ne može se velikim čovjekom nazvati neko ko napravi velike greške na štetu drugih.
Veliki čovjek se osjeća slobodnim  u jednoj ćeliji,malom je malo i čitav svijet Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 4196115598


Ovde nemam šta da dodam, jedino preformulisao bih "veliki čovek"  u zadovoljan čovek, mada nisam sve pročitao jer lenjost mi je srednje ime Smile ali u svakom slučaju i veliki čovek mora biti zadovoljan, a zadovoljan je jer shvata da je zadovoljstvo u nama a ne oko nas...


Zato je ova tvoja rečenica i po meni objektivan opis - Veliki čovjek se osjeća slobodnim  u jednoj ćeliji, malom je malo i čitav svijet Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Cinzia Sre Sep 02, 2015 11:42 am

Avramova ::Imati svoje tajne i ne reći ih nikome ili tek po nekome nije neiskrenost i nikome to ne sme da zasmeta.

Iskrenost u bilo kakvom odnosu svakako da je potrebna i to je delić onoga što nas čini ljudima. Konačno, i neiskrenost je ljudska osobina.

Tajne su nesto drugo,,
Ljudskih osobina ima i dobrih i losih, meni licno neiskrenost spada U losu,,
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Храст Ned Jul 09, 2017 12:41 am

Lepo je to biti nesebičan,dobronameran ..samo ne prema onima koji to ne znaju ceniTi
avatar
Храст
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 23.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Ned Jul 09, 2017 12:45 am

Tu si u pravu Храст. Toliko je ljudi na svetu da i kada bismo hteli biti prema svima nesebični i dobronamerni, jednostavno to ne bismo postigli. Zato postoje prijatelji i situacije kada ćemo pokazati i tu osobinu. 


Izgleda da se termin "zahvalnost" odavno izgubio, nažalost. 
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Mesrine Ned Jul 09, 2017 12:50 am

Pogrešan je pristup, Avke ma darlin`, očekivati zahvalnost za dobro delo.
Kad radiš nešto dobro, radiš to zbog sebe, zahvalnost je sasvim nepotrebna.
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Ned Jul 09, 2017 12:56 am

Ma naravno ma sašajn, nisam mislila bukvalno da neko kaže hvala ili učini protivuslugu nego te optuži što, složićemo se verujem, više govori o tome nego o dobronamerniku.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Mesrine Ned Jul 09, 2017 12:59 am

Baš tako Avke ma hanij-banij.
Što nas dovodi do toga, da čoveka čovekom čini individualna ljudska duša i to što radi na sebi, za razliku od biljaka i životinja, kao i nekih drugih inteligentnih, ljubomornih, rasa u Univerzumu, koje nemaju ljudsku dušu.
Tema - ZATVORENA. affraidSta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 479116528
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Ned Jul 09, 2017 1:06 am

Misliš da nema šta više pametno da se kaže. Doooobro... dajmo joj još jedan dan šansu.  Very Happy

Uzgred, pre par dana u sred belog dana dva momka se tuku, jednom krv curi iz nosa. Ljudi prolaze, niko ne primećuje. Čim sam videla ja ulećem između i počnem kategorično otprilike - Šta vam je, jeste li normalni. Kako vas nije sramota. Razdvojim ovaj raskrvavljen kaže da ide kući po nož i da će druga da izbode. Lepo mu kažem da se smiri itd. itd. i smiri se dečko. Obojica imaju oko 17 godina +- koja. 

Hoću da kažem, kako ljudi mogu prolaziti i ne obazirati se na dva razularena momka a vidi se da nisu uličari. Neko mi je rekao da sam blesava, šta se mešam, neka se pokolju, to nije moj problem. Ne mislim tako i ne mogu se menjati.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Храст Ned Jul 09, 2017 1:07 am

Davidova ::Tu si u pravu Храст. Toliko je ljudi na svetu da i kada bismo hteli biti prema svima nesebični i dobronamerni, jednostavno to ne bismo postigli. Zato postoje prijatelji i situacije kada ćemo pokazati i tu osobinu. 


Izgleda da se termin "zahvalnost" odavno izgubio, nažalost. 
Postoje prijatelji Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 1179806630 a to su često osobe sa kojma retko komuniciramo ili se ne poznajemo uopšte.
U čemu je problem "savremenog" sveta?
Smatram da zdrav narod bira ideale u crkvi ,politici ne birajući boju kože i seksualno opredeljenje,dok nezdrav često ima problem perioda sa moralnim posrnućima tako da samo pedofili,varalice i prevaranti imaju novac i moć
avatar
Храст
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 23.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Ned Jul 09, 2017 1:15 am

Hm, čovek ni sebe dok je živ ne upozna skroz pa kako bi prijatelja. Ali, ako sumnja, onda to nije prijateljstvo. 

Ne znam ko bira ideale u crkvi a ako je tako, onda on i ne zna šta je zapravo crkva.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Johnny-Azra Ned Sep 03, 2017 2:27 am

Vjerovali ili ne, ništa...Šta je to što vodu čini vodom...Vodom čini vodu sama voda...Tako i čovjeka čini samo čovjek...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Sub Feb 06, 2021 1:19 am

@Johnny-Azra
Како ништа? Човек је комплексно биће и није довољно рећи да човека чини само човек. А шта га чини баш таквим какав је, а сви смо различити. Мислим да причамо о вишим нивоима осим да постојимо јер постоје свакакви, а да бисмо дали одговор на питање из наслова, морамо бити мало одређенији.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Sky Pon Feb 08, 2021 1:30 am

Gresnost i nesavrsenost.

Sky
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1405
Datum upisa : 13.09.2017

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Ned Avg 22, 2021 7:43 pm

Људи ко људи, вазда заведени.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od djuro Pon Sep 06, 2021 2:21 pm

Људе чини људима то што су озбиљни и нису нафташи.Шта то значи?
Када се власт уозбиљи и престане бити нафташ, ту прије свега мислим на администрацију у  МУП-у који не додјељују бројеве таблица на аутомобилима и другим личним документима по реду, већ они одрђују бројеве у 100% у Шумској.

У озбиљним државам бројеви се додјељују по редоследу.
Има мало мањи број нафташа у општинској администрацији, који одређују називе улица и бројеве.
djuro
djuro
Novi član
Novi član

Broj poruka : 72
Datum upisa : 03.10.2017
Godina : 57
Lokacija : Above the state

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Miško Uto Sep 07, 2021 12:13 am

Potreba.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Davidova Sre Sep 08, 2021 9:00 pm

Miško ::Potreba.
Да, колико потражујемо толико се откривамо.
Davidova
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 2797
Datum upisa : 18.05.2017
Lokacija : ZE-BG

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Thabit Uto Sep 14, 2021 4:33 pm

MIslim da je Čerčil rekao,apostrofiram..Da nema crkve populus bi nas odavno pobio.. Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 3681966919
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 7 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu