Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

+19
Johny Bravo
Klaudija
Klaudije
INKOGNITO
Vukota
sini_do
Johnny-Azra
bad_lieutenant
Batista
Svarog
Mesrine
Thabit
Bole
Avramova
Vulin
Vidra
laza
SKYKING
digitalmandrak
23 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Čet Apr 30, 2015 10:42 am

Vojska treba d bude profesionalna.Tako je u svim civilizovanim zemljama ,tako je bilo i u antičko doba još. Ne vidim čemu svrha da nekome koga to ne zanima na kvarno država nameće obavezu.I u zatvor čovek kad ode bar zna zašto je tamo za razliku od vojske.

sve u svemu boli me kurac ,ja ionako nisam išao u vojsku,taman posla da mi neki tamo kurtoni kreiraju frizuru Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 1758496383
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johnny-Azra Čet Apr 30, 2015 12:43 pm

bad_lieutenant ::
Avramova ::Treba nama jaka ruka pa neka je i ruska, na radost.

rusi imaju mnogo problema u rusiji tako da ta ruka nece stici do srbije u blizoj i daljoj buducnosti..
Oće oće, samo polagano, već je stigla samo je mi ne vidimo...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Čet Apr 30, 2015 3:27 pm

Nije tacno da je vojska u svim evropskim razvijenim zemljama iskljucivo profesionalna...Nemacka ima vojnu obavezu,Svajcarska takodje....Mrzi me dalje da nabrajam,ali smatram da nekoliko hiljada profi vojnika(u slucaju Srbije) ne mogu da brane zemlju pa da su opremljeni ko terminatori...Dzoni,ne moras u vojsku,ali pljuni kintu da se opremi neko ko hoce....
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od sini_do Čet Apr 30, 2015 4:11 pm

Profesionalna vojska je potrebna kod određenih sistema, gde  obrazovanje i znanje može odgovorit određenim potrebama... Ali ukidanje vojne obaveze ukida pješadiju, a to je veoma važan dio vojske, najvažniji... To se može namiriti uvođenjem dobrovoljne vojske, dobrovoljne vojne obuke. Isto tako dobrovoljne četničke vojske, koja ima tradiciju u svim ratovima, osim u zadnjem... Znači samo treba volja i organizacija...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Thabit Čet Apr 30, 2015 5:05 pm

Profesionalna vojska služi onome ko je plaća,a ko bi našu mogao platiti više od nas? Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 479116528
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Čet Apr 30, 2015 5:31 pm

Johny Bravo ::Vojska treba d bude profesionalna.Tako je u svim civilizovanim zemljama

Nadam se da pod civilizovanim zemljama smatras: Norvesku, Grcku, Finsku, Litvaniju, Estoniju, Dansku, Austriju, Svajcarsku, Izrael....
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Čet Apr 30, 2015 5:34 pm

Thabit ::Profesionalna vojska služi onome ko je plaća,a ko bi našu mogao platiti više od nas? Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 479116528

Ne kaze se dzaba: Ko ne hrani svoju vojsku hranice tudju.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Čet Apr 30, 2015 11:58 pm

Taj rad... Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 1801434793
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 1:25 am

Batista ::
Johny Bravo ::Vojska treba d bude profesionalna.Tako je u svim civilizovanim zemljama

Nadam se da pod civilizovanim zemljama smatras: Norvesku, Grcku, Finsku, Litvaniju, Estoniju, Dansku, Austriju, Svajcarsku, Izrael....
kad si se već setio da navedeš zemlje u kojima se služi vojni rok mogao si nešto preciznije da saopštiš i o uslovima pod kojima se u tim zemljama služi vojska.Uzmimo na primer Švajcarsku ....poveži sam
Оружане снаге Швајцарске
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 1:28 am

Batista ::
Thabit ::Profesionalna vojska služi onome ko je plaća,a ko bi našu mogao platiti više od nas? Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 479116528

Ne kaze se dzaba: Ko ne hrani svoju vojsku hranice tudju.
 a ti bi da ne bude profesionalna a da je plaćamo? Ili možda želiš profesionalnu a besplatnu vojsku?
Koga će naši vojni rezervisti da nadjebu? Američke marince,Britanske SAS-ovce ili Dartha Vadera možda.....nije ti možda palo na pamet da se nikom od njih ne gine?
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Pet Maj 01, 2015 2:01 am

Johny Bravo ::
Batista ::

Ne kaze se dzaba: Ko ne hrani svoju vojsku hranice tudju.
 a ti bi da ne bude profesionalna a da je plaćamo? Ili možda želiš profesionalnu a besplatnu vojsku?
Koga će naši vojni rezervisti da nadjebu? Američke marince,Britanske SAS-ovce ili Dartha Vadera možda.....nije ti možda palo na pamet da se nikom od njih ne gine?

Ne volim da se ponavaljm, ali izgleda da cu morati:

Ko ne hrani svoju vojsku hranice tudju.

Svajcarci koji nisu 200 godina ratovali imaju redovno sluzenje vojnog roka, a mi koji smo na vjetrometini bi da se pravimo pametni i ukinemo je skroz.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Pet Maj 01, 2015 2:12 am

kad si se već setio da navedeš zemlje u kojima se služi vojni rok mogao si nešto preciznije da saopštiš i o uslovima pod kojima se u tim zemljama služi vojska.Uzmimo na primer Švajcarsku ....poveži sam Оружане снаге Швајцарске ______________________ ::

Sve mi se cini da ti ni svajcrski model ne bi odgovarao...Moj zet je platio zesce pare da ne sluzi svajcarsku vojsku...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 9:52 am

digitalmandrak ::

Sve mi se cini da ti ni svajcrski model ne bi odgovarao...Moj zet je platio zesce pare da  ne sluzi svajcarsku vojsku...
Gle podudarnosti ja navedem Švajcarsku kao primer i baš se ovde nađemo da saznamo kako je tvoj zet eskivirao služenje švajcarske vojske......ako ti kažeš da je tako ja smatram da ne treeba proveravati.


Poslednji izmenio Johny Bravo dana Pet Maj 01, 2015 9:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 9:56 am

Nego pošto ste već pojam patriotizma sveli na ljubav prema vojsci onda mi obrazložite ovaj slučaj...siguran sam da ćete izmisliti neki kakav-takav izgovor.Naravno,preko srpskih žrtava olako prelazite ali ste zato mnogo bolećivi na bajke o nacionalnom ponosu (koji je dosad već zilion puta prokockan ne mojom krivicom podrazumeva se)
Slučaj Topčider
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Pet Maj 01, 2015 11:58 am

I sada cemo zbog jednog incidenta rasformirati cijelu vojsku? Hajmo i zandarmeriju, bilo je nekoliko njihovih pripadnika umjesanih u ilegalne radnje. Pa mozemo i policiju, ima i njih korumpiranih, ogrezlih u kriminal koliko hoces....
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 1:13 pm

aha...slucajnost? pa sto jos nije utvrdjeno ko je krivac ili se zna samo se zataskava?Ti momci su otisli da sluze domovini i njihovi roditelji su gledali u kalendar i brojali dane kad ce da se vrate kuci.Ali ova tvoja konstatacija samo potvrdjuje ono sto sam prethodno napisao...boli vas kurac za narod bitan vam je nacionalni ponos......sve to lepo zvuci kad neko drugi placa
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Pet Maj 01, 2015 3:41 pm

More briga tebe i za narod i za drzavu. Vazno je da je tvojoj guzici dobro, a ostalo moze sve da propadne.
Ovo na Topcideru je bila tragedija, i velika sramota za srpsku vojsku da to jos uvijek nije rasvjetljeno. Ali kada bi ovakvi incidenti bili razlog da se rasformira vojska, onda je ni jedna drzava ne bi imala.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od sini_do Pet Maj 01, 2015 3:48 pm

Ovde ima mnogo gluposti u raspravi, ponekad se ima osećaj da je neko od naših neprijatelja ušao u raspravu.. Problem je razumit smisao rečenog, još više veza sa razumom uopšte... Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 3486417944
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Maj 01, 2015 4:33 pm

Batista ::More briga tebe i za narod i za drzavu. Vazno je da je tvojoj guzici dobro, a ostalo moze sve da propadne.
Ovo na Topcideru je bila tragedija, i velika sramota za srpsku vojsku da to jos uvijek nije rasvjetljeno. Ali kada bi ovakvi incidenti bili razlog da se rasformira vojska, onda je ni jedna drzava ne bi imala.
1.Objasni mi kako meni i mojoj guzici može biti dobro kada vidim oko sebe nadrkane i depresivne ljude?
1.a) takvi kakvim si ti mene okarakterisao vode ovu državu u govna ,obavezno preko medija svale krivicu na naše najveće neprijatelje tj.civilzovani svet i kad ja popizdim zbog toga onda sam ja neki tamo izdajnik ili kako si me ti u jednom tvom postu (inače ničim prethodno izazvan) etiketirao kao gubitnika koji je razočaran u život i ljude,žao mi što ću da te razočaram ali poenta je u nečem drugom -ja sam revoltiran činjeničnim stanjem u državi. No dobro ti ionako vidiš samo ono što želiš da vidiš.
2. Najpre si rekao da je to samo jedan incident a sada tvrdiš da je to tragedija...ja bih rekao da je najadekvatniji termin -zločin i da se informacije o  identitetu i motivima njegovih počinilaca namerno zataškavaju.Videli su nešto što nisu smeli Boga pitaj šta.
2.a) obavezno da savladaš terminologiju pojmova - incidenti najčešće najstaju spontano ,eventualno isprovocirano, zločini nastaju planski.

Prva izjava vojnog vrha neposredno nakon ovog događaja je glasila da su oni pucali jedan na drugog,nakon toga se temeljnom istragom utvrdilo da je pucala ,treća ,zasad nepoznata strana - obrazloži mi molim te na osnovu čega naša vojska zaslužuje poverenje građana?
Da li je posle ovoga iko zdrave pameti voljan da pošalje svog sina u vojsku ,i ako jeste zbog čega se u sve češćem broju mladi ljudi odazivaju pozivu ali za civilno služenje vojske?Šta će oni da nauče što će biti od koristi u slučaju rata (mada ga u skorije vreme budi siguran neće biti - osim ako je ovaj narod blesaviji nego što se na prvi mah da zaključiti?)?
Jel' ti stvarno veruješ u istinitost priče o Davidu protiv Golijata,pa daj budi drug i reci gde ja mogu da nabavim tu praćku i po kojoj ceni,oću malo da se oprobam u lovu na Afričke slonove.
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Pet Maj 01, 2015 10:12 pm

Gle podudarnosti ja navedem Švajcarsku kao primer i baš se ovde nađemo da saznamo kako je tvoj zet eskivirao služenje švajcarske vojske......ako ti kažeš da je tako ja smatram da ne treeba proveravati. ::


Zato sto je sluzio vojsku u Srbiji... Smile
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Mesrine Sub Maj 02, 2015 2:49 am

Svi da služe vojsku i da se obučavaju za ulično-gerilski rat,jernbo vojska kakva nam je danas,ukoliko dođe do napada,biće razbijena za dva dana. Naravno,mogu oni da napadaju a da ne pogaze naš prostor,ali,ako žele da zauzmu,moraće pešaka da se ušetaju. E onda treba da znaju kako da nastupe "komšijske bande".
Direktno suprostavljanje naše vojske bilo kojoj ( otvorena borba - front ),po meni je ravno ludilu.
Ono što obučavaju trenutno u vojsci koja jedva ima šta da jede? Nikako ne pije vodu.
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Svarog Čet Maj 07, 2015 10:14 am

Thabit ::
o bole ::Ukidanje vojne obaveze je velika glupost....

Kad bolje razmislim šta će nama vojska?Zašto da ginu ljudi kad ćemo ionako sve dati i predati i prihvatiti sa borbom ili bez...Čuvače Nas NATO!
Lutamo bezveze,bez cilja,sve što ima beleg nacionalnog zakopasmo,budale progovorile,fukare se obogatile,isplivalo ono što je lakše od vode i veselo pluta i vršlja po zemlji Srbiji....
"A za malo vlasti i ćara izdaćemo sve!Oca,majku,brata,sestru,narod,zemlju,sve..."
Ništa nismo naučili,a naebali smo više puta...

Moze se i tako Posmatrati Thab. ali je problem sta hoce neprijatelj....

A sta ako zeli ko Ustase 1941 da za sto krace vreme pobije sto vise srba, onda taj tvoj pogled malo nema smisla....
Onda bi dobro dosla bilo kakva vojska....
I drugo, nemoj vojsku posmatrati kao samo vojnu formaciju..... Probaj da je posmatras kao nesto oko cega jedna drzava stoji...
Jako dobro dodje u kriznim situacijama da znhas rukovati oruzijem i da imas pretstavu o strategiji, doktrini, formaciji, naoruzanju......

Vojsku treba posmatrati mnogo sire od onoga kako je ti posmatras.....
Svarog
Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2116
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Svarog Čet Maj 07, 2015 10:24 am

Zasto zamisljate vojsku kao depresivnu gomilu.....
Ima jedan drugi problem u tome sto ne vidite....

Cilj obuke je da od pojedinca napravi timskog igraca koji ce sluziti timu (jedinici)....

Zato postije drilovi koji samovolju pojedinca stavljaju u tim, odnosno povezuju vise pojedinaca na niviu najnize formacije.....

Vecina ratnika ili ti boraca se ne bori zbog visokih ciljeva, vec zbog jedinice i ljudi iz njehove najnize formacije, oficira.....

Tako da strojev korak, i vezbe gde jedinica postaje uigrana su potrebne i ako izgledaju kao maltretiranje....
Naravno drilovi su ono preko cega se to postize.....

Drugo stices sire znanje i predstavu o oruziju, tehnici, strategiji, i ostalim stvarima koje su potrebne da bi mogao sutra pruzati otpor....

Sto je teza obuka to iz nje izlaze ljudi spremniji i obuceniji....
Odnosno LITAR ZNOJA STEDI LITAR KRVI.....

Ljubav prema drzavi, zastavi, naciji, osecaj pripadnosti se stice na drugaciji nacin.....
To se prvenstveno stice iz porodice, skole i ostalog...
Svarog
Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2116
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Sub Maj 16, 2015 11:21 pm

Znači gotova Olimpijada noćnog prdenja u zajedničkoj spavaoni? Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 3395084498 Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 3358900617
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Thabit Sub Maj 30, 2015 10:51 am

@ o bole

Nadovezah mišljenje,nije bila replika...
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 4 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu