Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 51 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 51 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

+19
Johny Bravo
Klaudija
Klaudije
INKOGNITO
Vukota
sini_do
Johnny-Azra
bad_lieutenant
Batista
Svarog
Mesrine
Thabit
Bole
Avramova
Vulin
Vidra
laza
SKYKING
digitalmandrak
23 posters

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Sub Maj 30, 2015 3:18 pm

Tri meseca u svom gradu,obuka u rukovanju pesadijskim naoruzanjem(puska,mitraljez,abg) i svakih godinu dana jedna nedelja obnova gradiva...Profesionalci kao posade tenkova,pvo sistema,itd...

digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 31, 2015 9:27 pm

Srbi za vraćanje obaveznog služenja vojske

Skoro dve trećine građana Srbije je za ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka, a taj procenat je najveći upravo među onima od 19 do 29 godina, koje bi ta obaveza prve pogodila.

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Vojska-Srbije

To su rezultati ankete koju je na reprezentativnom uzorku od 1.009 osoba starosti od 12 do 75 godina sprovela Agencija za istraživanje tržišta i ispitivanje javnog mnjenja "Oupen sors" od 6. do 11. marta 2015. godine. Ideju o vraćanju obaveznog vojnog roka podržavaju i muškarci i žene, s tim što je muškaraca nešto više (68,2 odsto) u odnosu na žene (55,1 odsto).

Isti odnos, da je oko dve trećine ispitanika za uvođenje vojnog roka a jedna trećina protiv te ideje, oslikava se i teritorijalno (među zagovornicima prednjače Šumadija i zapadna Srbija), kao i u odnosu na tip naselja gde ispitanici žive, gde je za redovni vojni rok nešto veće raspoloženje među seoskim stanovništvom (64,7 odsto ispitanika na selu i 59,3 odsto ispitanika u gradu).

Za ministra odbrane Bratislava Gašića rezultati ankete samo potvrđuju da Vojska Srbije uživa veliko poverenje među građanima.

- Za uvođenjem obaveznog roka sada, međutim, nema potrebe, a nije ni opcija jer je za to potrebno da se obezbede milijarde dinara za osposobljavanje kasarni koje su napuštene, posle obustavljanja obaveznog služenja vojnog roka, kao i za nabavku opreme. Veće interesovanje mladih za Vojsku rešava se dodatnim uputima na dobrovoljno služenje vojnog roka i tako će biti i u narednom periodu - kaže Gašić.

Osim poverenja u vojsku i "vojničke tradicije koja se u Srbiji baštini", jedan od glavnih razloga za ovakve rezultate je, prema mišljenju direktora agencije "Oupen sors" Pavla Đokića i - nostalgija.

- Tu, pre svega, mislim na generaciju ljudi starijih od 40 godina kojima je vojska, ona nekadašnja JNA, ostala u lepom sećanju. To se vidi i po tome što je većina njih za to da vojni rok, kao nekada, traje 12 meseci. Među mlađima koji su za vraćanje obaveznog odlaska u vojsku, preovlađuje, međutim, mišljenje da bi vojni rok trebalo da bude kraći - kaže Đokić.

On procenjuje da je na ovakav stav ispitanika uticalo i to što su ratovi prošli, ali i ekonomska situacija u kojoj, pre svega mladi, vojsku vide kao put do zaposlenja, do sigurnosti.

- Vojska više nije bauk - kaže Đokić.
Trebješanin: Možda se šale

Psiholog Žarko Trebješanin priznaje da mu rezultati ankete izgledaju "neverovatno".

- Možda ima tu i onih koji su se šalili kada su rekli da su za uvođenje obaveznog vojnog roka - kaže on.

Procenjuje, ipak, "pod pretpostavkom da se nisu svi šalili", kako je moguće da se javlja neka vrsta nostalgije u pogledu vremena provedenog u vojsci, kod onih koji su odslužili svoje.

- S druge strane, oni koji nisu služili vojsku možda se vode filmovima u kojima je vojska romantizovana - kaže Trebješanin.

On se pita i da li su se ljudi tako izjašnjavali baš zbog toga što im ta mogućnost izgleda daleka i neverovatna.

- Pitanje je da li bi tako bilo i kada bi se sada pokrenula procedura za vraćanje obaveznog služenja vojnog roka. A setimo se i kako je bilo 90-ih godina, kada je zagustilo - dodaje Trebješanin.

Izvor: Blic


digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Vukota Ned Maj 31, 2015 10:41 pm

A uniforme, puske, municiju i ostalu pratecu opremu regruti treba da ponesu od kuce, dok ce na imucnije slojeve drustva pasti i obaveza nosenja posteljine, posudja i hrane... Koliko je meni poznato, vojni magacini su presusili odavno...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Ned Maj 31, 2015 11:09 pm

Vukota ::
A uniforme, puske, municiju i ostalu pratecu opremu regruti treba da ponesu od kuce, dok ce na imucnije slojeve drustva pasti i obaveza nosenja posteljine, posudja i hrane... Koliko je meni poznato, vojni magacini su presusili odavno...

Nije ti ni profesinalna vojska mnogo jeftinija (ako je uopste). Jeste ih brojcano manje, ali i oni traze sve ovo sto nabrojao, plus jos savremeniju opremu i dnevnicu.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Vukota Ned Maj 31, 2015 11:20 pm

Mi nismo u stanju ni lovacko drustvo kako treba da opremimo a ne vojsku...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 31, 2015 11:22 pm

Sto kaze nas narod...Ko ne 'rani svoju vojsku,'ranice tudju.
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Vukota Ned Maj 31, 2015 11:25 pm

Jos malo pa necemo ni nju imati cime da ranimo osim osiromasenim uranijumom...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 31, 2015 11:27 pm

Rodjo,postoje razni modeli...Da postoji volja,nasao bi se nacin da mladici prodju bar osnovnu pesadijsku obuku.
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Vukota Ned Maj 31, 2015 11:34 pm

Ne mogu oni nama da oproste 14-tu, 41-u i 99-tu pa to ti je...
Kome je u interesu da Srbija ima jaku vojsku...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 31, 2015 11:42 pm

Pa nama,burazeru...Njima sigurno nije.Ali,obzirom da nam i pozicija i opozicija viri iz americkog dupeta i prdi u istu tikvu...Sta reci...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Vukota Pon Jun 01, 2015 12:03 am

Pa o tome ti pricam... A ako njima ne treba, znaci da ne treba ni nama... Kada im jednom bude trebala jaka srpska vojska, napravice je o svom trosku i za svoj racun... Jos jedino mozemo da se nadamo nekoj geopolitickoj pizdariji u buducnosti dok celavi, bezubi i slabe besike budemo igrali sah u nekoj hladovini... Ako odes Bogu na istinu pre mene nemoj da me zoves na utakmicu jer sam povredio nogu i ne mogu da branim...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Sre Jul 15, 2015 2:49 am

A šta tjemo sa naoružanje Djole? Da li treba sve pare od stranih donacija(ako ih ikad nedaj Bože dobijemo, jer tje iste ne-verovatno završiti u nečijim džepovima, eventualno na privatnim računima u stranoj banKi-moon) da potrošimo na nuklearno naoružanje da bi mogli nečim da pripretimo pičkama agresorskim a da to ne bidne pretnja praznom puškom?
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Sre Jul 15, 2015 1:02 pm

Dovoljan je i mocan PVO sistem... Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 1221565979
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Sre Jul 15, 2015 4:55 pm

Misliš na onaj proizveden u 20-tom veku? A što ne bi onda pukli malo parice i kloniramo Batu živojinovića da im jebe kevu ,taman bi mladi nindže-amateri imali šta i da nauče od njega Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 2143756364 
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Sre Jul 15, 2015 6:25 pm

Jok,bolje da kupimo S 300 poslednju varijantu i S 400,Tor M2...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Batista Sre Avg 26, 2015 4:47 pm

Ne razumijem taj stav: "Ako ne mozemo pobijediti Ameriku ne treba nam vojska". Drzave grade vojsku u skladu sa svojim i potrebama i prije svega mogucnostima. Suludo je u ovom trenutku kada nemamo ni obavezan vojni rok razmisljati o nuklearnom naoruzanjeu.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Avg 28, 2015 12:12 pm

Kada Novak Đoković i njegova braća,i (Č)Marko Milošević budu služili vojsku možda se i ja predomislim.
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Avramova Pet Avg 28, 2015 2:18 pm

Johny, da nisi malo zakasnio? Very Happy

Npr. da sam muško niko mi ne bi bio uzor. Oni po svome, ja po svome. Šta se mene tiču ostali?! Pa neće mi valjda za sve neko biti uzor?! Ne mislim da ispravno razmišljaš jer Đokovića poznaje ceo svet a tebe samo Ideja forum i okruženje. Very Happy

Đoković je dao za Srbiju puno, ti malo manje. Very Happy

Na kraju, sudbinu Novaka deli većina.

Slično je i sa stanjem u SPC. Ako je Kačavenda kriv nisu svi krivi a ja ne verujem u Kačavendu niti jednog sveštenika već u Boga.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Avg 28, 2015 2:27 pm

Ne znam šta podrazumevaš pod puno ali Đoković igra za sebe i za lovu.
Što se tiče onoga malo od mene ,reći ću ti sledeće :_koliko je meni država dala i sa ono malo od mene ja sam je još i častio.
Moja mama nije "plave krvi" ali nije ni ništa manje vredna nego Dijana Đoković ili čuvena Srpska majka (jebo oca u vr' guzice onom ko joj dade tu titulu)
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Avramova Pet Avg 28, 2015 2:43 pm

Nemoj tako Johny, nije mala stvar reći svetu da si iz Srbije i to ne bih mešala sa njegovom ličnom koristi. Pa naravno da će je imati obzirom koliko je porodica uložila u njega dok je bio na početku i kasnije sve više i više. Ni malo za potcenjivanje.

Svi mi vredimo manje ili više i ne znam zašto bismo spominjali bilo čiju majku. Srpska majka, ko je dotična?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Avg 28, 2015 2:48 pm

Ceca je Srpska majka to i vrapci znaju. 
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Sveta_ceca
Što se tiče vojske ostajem pri svome uostalom ja je ionako nisam služio niti ću pa kome se to ne sviđa neka je odsluži i u moje ime.

Đovakizacija,klerikalizacija i "sloboda" mišljenja u Srbiji 
Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Metal_against_church
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Avramova Pet Avg 28, 2015 2:57 pm

Danas je za vernike veliki praznik pa ću izostaviti komentar. Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 3962887167
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Johny Bravo Pet Avg 28, 2015 2:59 pm

Ja sam se prilikom mog krštenja zavetovao Hristu ,crkvi nisam ništa obećao niti joj išta dugujem Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 456350969
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Avramova Pet Avg 28, 2015 3:03 pm

Ko te je krstio? Malo idemo u off ali nećemo više.

Tema:
Za vojni rok onako kako sam pre pisala.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od digitalmandrak Pet Avg 28, 2015 7:41 pm

Alo rodjaci,de vi odoste... Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 3681966919

digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti... - Page 5 Empty Re: Ukidanje vojne obaveze-jos jedna u nizu gluposti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu