Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

+35
Debilko
Vukota
Johny Bravo
Mesrine
Batista
country girl
furija
Strelac
Loreal
djavolica
Mojra
Dionis
Johnny-Azra
Vulin
trijak
inspy
Enna
Loreena
Killjoy
Marea
naOpaka
Vidra
sini_do
cvjeticanin
Hipi
RINGE
Cleopatra
Arwen Evenstar
Avramova
laza
Зорица
Dragana
Fristajlo
Orhideja
drdoktor
39 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od drdoktor Čet Jul 08, 2010 12:14 pm

Seksualni odnos bilo koje vrste može nanijeti nepopravljivu štetu emocionalnoj zrelosti tinejdžera. Oni se vrlo često poslije prvih seksualnih iskustava, pa makar ona bila "samo" oralni seks, vrlo teško pa i neuspješno bore protiv posljedica, zaključuje se u izvještaju jednog istraživanja u SAD.

Grupa istraživača sa Univerziteta Kalifornija u San Francisku ustanovila je da je gotovo polovina
seksualno aktivnih tinejdžera u jednoj anonimnoj anketi izjavila da su se osjećali "iskorišćenim i zloupotrijebljenim", da su se osjećali krivim" i da su "gorko žalili poslije seksualnog odnosa".

Iako su takva osjećanja bila rijeđa među tinejdžerima koji su "upražnjavali samo oralni seks", ipak je jedna trećina njih, pripadnika oba pola, izjavila da su "osjećali neke negativne posljedice".

U najnovijem broju stručnog časopisa Pedijatrija, doktorke Sonja S. Brejdi i Boni Halpern-Felšer objavile su rezultate istraživanja koja preporučuju roditeljima da otvoreno i blagovremeno sa djecom razgovaraju o mogućim negativnim posljedicama ne samo "pravog" nego i oralnog seksa.

- Kad roditelji razgovaraju s djecom o posljedicama seksualnog odnosa, događa se da djeci ne objasne na pravi način šta je to zapravo seks. Zato je izuzetno važno da roditelji pomognu djeci da shvate da i oralni a ne samo puni, vaginalni seks s penetracijom može pogubno djelovati na društveno, emocionalno i fizičko
zdravlje mlade i nezrele osobe - naglasile su ove dvije naučnice u studiji čije djelove prenosi časopis “Nju sajentist”.

Istraživanja su posebno pokazala da su djevojke dva puta češće od dječaka spremne da kažu "kako su loše osjećale i u sopstvenim očima bile krive poslije seksa" a tri puta češće od dječaka će tvrditi da su "bile
izmanipulisane i iskorišćene u svojoj nedužnosti" iako, tvrde psiholozi, djevojčice sve češće, svjesno ili iz radoznalosti da dobiju potvrdu svoje zavodljivosti, koketiraju i nagovještavaju da se "spremne
na rizik".

Iako se u toku istraživanja nije ulazilo u razloge postojanja razlika u ovom "postseksualnom rezonovanju", neki naknadni zaključci psihologa ukazuju da postoji "snažan pritisak na djevojke da po svaku cijenu budu seksualno atraktivne zbog čega se sve teže odupiru seksualnom odnosu".

- Za razliku od djevojaka, seksualnost dječaka i njihovo seksualno ponašanje uglavnom se prihvataju. Roditelji moraju igrati izuzetno važnu ulogu u eliminisanju ovih dvostrukih standarda, tako što će razvijati poštovanje prema ženama i spriječavati korišćenje uvrjedljivih seksualnih termina- naglasile su Brejdi i
Halpern-Felšer.

Nalazi su zasnovani na seriji istraživanja među 618 učenika i učenica, 14-godišnjaka, u dvije srednje škole. Od tog broja, njih 275 izjavilo je da su imali oralni seks i vaginalni seks ili oba i to prije nego što su napunili 14 godina.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Orhideja Čet Jul 08, 2010 3:25 pm

Drdoktor ::Nalazi su zasnovani na seriji istraživanja među 618 učenika i učenica,
14-godišnjaka, u dvije srednje škole. Od tog broja, njih 275 izjavilo
je da su imali oralni seks i vaginalni seks ili oba i to prije nego što
su napunili 14 godina.

Granice su strašno pomjerene, možda sam ja zaostala i malograđanka ali za mene je djevojčica od 14 godina još dijete.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od drdoktor Čet Jul 08, 2010 3:43 pm

Ono u psihickom smislu jeste jos dete. Ali imam utisak da upravo nedostatak roditeljske paznje, komunikacije itd. vodi decu u ovakvo ponasanje. S druge strane, moderno je tako se ponasati.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Fristajlo Čet Jul 08, 2010 4:12 pm

Sve su to posledice opšteg vaspitnog zapuštanja omladine, a i uticaj krajnje neodgovornih medija, po mom mišljenju. Televizije su postale dostupne svima i svugde, Internet da i ne pominjem, a deca kao deca- radoznala. Kad nema roditelja, koji su obuzeti sami sobom, i koji su roditeljstvo sveli na ekonomsko održavanje i finansiranje potreba deteta, što je takođe trend u svetu, dete se obrati pomenutim a pristupačnim izvorima informacija; neosposobljeno sposobnostima koja donosi iskustvo, lako pogrešno tumači poruke koje se tu mogu videti,i- eto ovog problema...
Rezultate, naravno, vidimo svi. Deca su potpuno dezotijentisana, i veliki posao čeka i porodice ali i stručnjake na sanaciji počinjene štete; da li će se tom važnom poslu dati i prioritet, ostaje da se vidi...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Dragana Pet Jul 09, 2010 12:10 pm

Orhideja ::
Granice su strašno pomjerene, možda sam ja zaostala i malograđanka ali za mene je djevojčica od 14 godina još dijete.

Nisi zaostala . Naravno da je četrnaestogodišnjakinja još dijete . Emocionalno je i fizički nezrela za stupanje u spolni odnos .
Zbog čega se mladi u toj dobi imaju za potrebu upuštati u spolni odnos , koji je u svakom pogledu prerani ? Prvi je faktor ; odgojna zapuštenost a tu su pogrešna informiranost te dokazivanje .
U obitelji svakako trebaju postojati teme o spolnosti . Roditelji bi trebali otvoreno razgovarati sa svojom djecom , bez ustručavanja i tabu tema . Razgovarati o utjecaju i posljedicama spolnoga odnosa na život čovjeka . O svim bitnim čimbenicima kako bi dijete razumno i u pravo vrijeme učinilo korak , kojemu će u datom trenutku pridati i pravu važnost .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Fristajlo Pet Jul 09, 2010 12:28 pm

Dragana ::
Roditelji bi trebali otvoreno razgovarati sa svojom djecom , bez ustručavanja i tabu tema .
Kako, ako su i sami roditelji u problemu sa tom tematikom? Ne treba prenebregavati činjenicu da smo ovde, na prostorima Balkana još uvek dosta rezervisani prema tome, i da je neki tradicionalni moral još uvek faktor koji tu temu gura pod tepih, kao neprijatnu i izbegava je? Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239
Nekako sam mišljenja da bi tu školstvo trebalo da se uključi; da se pedagozi, psiholozi i druga stručno osposobljena lica "razmile" po školama- jer, deca će o tome mnogo otvorenije razgovarati sa strancem, u društvu svoje sredine, koju doživljavaju kao zaštitu, nego 1 na 1 sa roditeljem?
Šta ti misliš o tome? Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 312714
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Dragana Pet Jul 09, 2010 12:44 pm

Fri ...

Škole jesu na određeni način uključene u spolnu edukaciju djeteta . Djeca se educiraju već od drugoga razreda osnovne škole pa na dalje u smislu spolnih razlika , muških i ženskih spolnih obilježja , psihofizičkim promjenama koje donose sazrijevanje i pubertet . O spolno odgovornom ponašanju govori se u višim razredima osnovne škole iz predmeta prirode i biologije .
Roditeljska odgovornost je također bitna . Ona se odnosi na emocionalnoj brizi za vlastito dijete i upućivanje u činjenicu da je spolni odnos čin kojemu treba pridodati veliku važnost , vezujući ga za emocije . Vjerujem da nije teško ni sa djevojčicama a ni sa dječacima govoriti o tomu . Dakle spolnoj odgovornosti .
Zaista ne bi trebalo biti nikakvih neugodnosti po pitanju komunikacije na relaciji roditelj / dijete .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od drdoktor Pet Jul 09, 2010 12:54 pm

Fristajlo ::
Kako, ako su i sami roditelji u problemu sa tom tematikom? Ne treba prenebregavati činjenicu da smo ovde, na prostorima Balkana još uvek dosta rezervisani prema tome, i da je neki tradicionalni moral još uvek faktor koji tu temu gura pod tepih, kao neprijatnu i izbegava je? Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239
Nekako sam mišljenja da bi tu školstvo trebalo da se uključi; da se pedagozi, psiholozi i druga stručno osposobljena lica "razmile" po školama- jer, deca će o tome mnogo otvorenije razgovarati sa strancem, u društvu svoje sredine, koju doživljavaju kao zaštitu, nego 1 na 1 sa roditeljem?
Šta ti misliš o tome? Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 312714

Ovde vec postoji problem. Koja ce se to strucna lica razmiliti i govoriti o polnom odnosu? Na zapadu su to sve iz LGBTija, verovao ili ne.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Зорица Pet Jul 09, 2010 12:56 pm

Uvek treba otvoreno razgovarati o svemu sa decom , pogotovo o seksu...Danas vise nema tabu tema..Dok su manji treba samo pronaci prave reci i potruditi se da im objasnite na sto prostiji nacin......nikakve pcelice, rode i ostale gluposti....Ja imam zensko dete, uvek sam se trudila da svako pitanje ima odgovor. Naravno ima tu stvari koje ce im na pocetku biti nerazumljive, samo ako se potrudite i njima i vama ce kasnije sve biti mnogo lakse....vaspitavala sam dete da uvek moze jednako da razgovara kako sa mnom, tako i sa tatom o bilo cemu....Ako bi se svi potrudili samo malo da se nadju svojoj deci , misljenja sam da bi se mnogo vise znalo, o prvom seksu, prenosivim bolestima, nezeljenoj trudnoci.....
Za decu se mora neci vremena, nazalost neki to zaboravljaju...
Зорица
Зорица
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Fristajlo Pet Jul 09, 2010 12:56 pm

Dragana ::
Zaista ne bi trebalo biti nikakvih neugodnosti po pitanju komunikacije na relaciji roditelj / dijete .
Slažem se ja sa tim, samo, mislim da nisi svesna razmera zaostalosti u tom pitanju kod običnog naroda; Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239 tragična je... Zato i jesam za malo "agresivniji" nastup profesionalaca, stručnih službi, da se ta materija malo više zastupa kroz školstvo. To je neko moje razmišljanje, pa ga iznosim radi provere stava, jer vidim da je to iz tvoje branše... Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 353681
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Orhideja Pet Jul 09, 2010 1:31 pm

Povjerenje je ključna riječ.
Dijete MORA znati da je roditelj tu i da će mu uvijek objasniti neke stvari.
Nema laganja, nema roda, žaba i ostalih gluposti.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od drdoktor Pet Jul 09, 2010 1:34 pm

Fristajlo ::Slažem se ja sa tim, samo, mislim da nisi svesna razmera zaostalosti u tom pitanju kod običnog naroda; Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239 tragična je... Zato i jesam za malo "agresivniji" nastup profesionalaca, stručnih službi, da se ta materija malo više zastupa kroz školstvo. To je neko moje razmišljanje, pa ga iznosim radi provere stava, jer vidim da je to iz tvoje branše... Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 353681

Uh, opet ja. Fri zavisi ko su ti profesionalci. Jedno je usmeravati dete, a drugo je uciti ga da bude razuzdan i staviti mu u glavu celu LGBT filozofiju.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Fristajlo Pet Jul 09, 2010 11:39 pm

Orhideja ::Povjerenje je ključna riječ.
Dijete MORA znati da je roditelj tu i da će mu uvijek objasniti neke stvari.
Nema laganja, nema roda, žaba i ostalih gluposti.
Jeste, Orhi, ali, da li si svesna koliko žena (majki) i očeva ne shvata ni deo toga? Ne meri svet po sebi. Za većinu ljudi to je i dalje tabu...

Uh, opet ja. Fri zavisi ko su ti profesionalci. Jedno je usmeravati
dete, a drugo je uciti ga da bude razuzdan i staviti mu u glavu celu
LGBT filozofiju.
Doco, naravno da sam mislio na normalne pedagoge i psihologe, nikako na ove "nju-ejdž" mambo-džambo... Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od laza Sub Jul 10, 2010 12:35 am

treba....kad god me nešto interesuje ja pitam sina....
nije sramota pitati sramota je ne znati.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od drdoktor Sub Jul 10, 2010 12:54 am

laza ::treba....kad god me nešto interesuje ja pitam sina....
nije sramota pitati sramota je ne znati.

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 441346 Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 441346 Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 441346

Lazo ti hoces da ja probudim celu kucu od smejanja. Sin ti profesor seksologije. Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 441346
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od laza Sub Jul 10, 2010 11:11 am

ma drmrsci....
šta god to značilo...
praksa je čudo a ja sam izgleda tu podbacio.....pa sada pitam....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Dragana Sub Jul 10, 2010 11:21 am

Fristajlo ::
Slažem se ja sa tim, samo, mislim da nisi svesna razmera zaostalosti u tom pitanju kod običnog naroda; Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 427239 tragična je... Zato i jesam za malo "agresivniji" nastup profesionalaca, stručnih službi, da se ta materija malo više zastupa kroz školstvo. To je neko moje razmišljanje, pa ga iznosim radi provere stava, jer vidim da je to iz tvoje branše... Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 353681

Fri ...
Shvaćam da postoji jedan mali broj roditelja koji nikada ne prozbore riječ sa svojim djetetom na temu spolnosti , ne upućuju niti savjetuju svoje dijete ( što zbog nemara i nebrige , što zbog vlastitoga ustručavanja ) . Taj je dio populacije djece prepušteno društvu , medijima i ono malo edukacije koju dobiva u školi .
Vjerujem da pod ,, agresivniji ,, pristup u obrazovanju po tom pitanju podrazumijevaš veću posvećenost tomu pitanju . Slažem se . Trebalo bi uz osnove spolnih obilježja i promjena u pubertetu više informirati mlade o spolnim bolestima , rizicima preranih spolnih odnosa , kontracepciji ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Orhideja Ned Jul 11, 2010 12:03 am

Fristajlo ::
Jeste, Orhi, ali, da li si svesna koliko žena (majki) i očeva ne shvata ni deo toga? Ne meri svet po sebi. Za većinu ljudi to je i dalje tabu...


Fri, roditelji ne smiju imati tabu tema, ako je sex tabu tema šta je sa narkomanijom, alkoholizmom i ostalim što treba na vrijeme objasniti djetetu?
Ne mjerim ja svijet po sebi ali smatram da svako od nas ko ima dijete mora sa djetetom pričati o svemu a ne o samo finim stvarima. I sex je fin ali kad se dijete pripremi pa kad mu kažeš e sad je vrijeme za francuski poljubac i ostalo i objasniš zašto i kako. Nema tabua vremena su veoma čudna i mislim da svako ne treba već MORA pričati sa djetetom.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Avramova Ned Jul 11, 2010 12:17 am

Treba i to se podrazumeva. Imam dva muška deteta. O nekim stvarima su razgovarali sa ocem, o nekim sa mnom, ali o nekim i sa ocem i sa mnom.

Ukoliko su usmereni na samo jednog roditelja veoma je važno kako nastupiti. Ne mogu ja biti komotna do te mere sa muškim detetom kao otac i obratno. Ovo iz prostog razloga što je uvek lakše objasniti ono što si i sam doživeo, nego prepričavati.

Nema tebu tema ali tek kada se dodje do nekog uzrasta do kog će već biti potpuno spremni da razgovaraju otvoreno bez obzira da li razgovaraju sa majkom ili sa ocem.

Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Arwen Evenstar Uto Jul 13, 2010 11:22 pm

Naravno da treba.
Sa mamom sam uvek razgovarala o svemu, pitala je sve što me je zanimalo, od banalnih stvari pa do najintimnijih.To je bilo u vreme puberteta i na početku moje prve veze. Sada nema potrebe da pričamo, ali naravno i dan danas je bez blama upitam ako me nešto interesuje.
Neke moje drugarice su bile u fazonu da se stide da sa mamama pričaju o tome, ali ko će mi bolje reći i objasniti nego majka, sem toga niko me ne voli i ne želi dobro toliko kao ona sama... pa mislim, ona me je rodila, zar ne?!
Sa dr. strane niukoga nemam toliko bezgraničnog poverenja kao u nju.
Ja imam sina, doduše još je mali, ali kada bude trebalo naravno da ću mu pričati. Uostalom ima i tatinu i moju 100-procentnu pažnju i ljubav pa zna da može na nas oboje da računa, za sve...

Imam drugaricu koju je bio blam da pita majku za neke stvari pa je abortirala sa 16. Strašno!!!
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Зорица Sre Jul 14, 2010 12:18 am

laza ::treba....kad god me nešto interesuje ja pitam sina....
nije sramota pitati sramota je ne znati.

Joj Lazo koji si ti lik....ala sam se nasmejala....Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 327314487

Treba razgovarati, treba im odgovarati na svako pitanje i treba ih podsticati na razgovor...
Зорица
Зорица
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Cleopatra Uto Sep 21, 2010 10:53 am

Naravno da treba, poznajem gro seksualno nepismenih ljudi. Pritom ne mislim na seksualne vestine. Prvo sto ljudi ne znaju nista o svojoj sopstvenoj stvari u gacama, o infekcijama, polno prenosivim bolestima, neki cak ne znaju ni kako se prave bebe...

Primeri iliti price iz zivota:
1) "A ja njemu kazem, nisam ti ja to mogla preneti od samo jednog odnosa. Jel da da nisam?"
2) Jedna ne znam kakvu je fikciju u svojoj glavi imala, ali lik je ladno najladnije u nju stalno svrsavao bez ikakve zastite. I ona kao: "Kako sam ja sad trudna? Aj mi objasnite." Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 128863565 Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 479116528
3)"Kasni mi... Joooj, pa nece valjda bas mene?"
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Gost Uto Sep 21, 2010 11:09 am

hahahahahahahaaha ziva istina... Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? 4022889699

joj pa nece valjda bas meni...suze mi od smijeha...sjetih se da plavusa jos kaze...hmm, ne znam da li je moje..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Cleopatra Uto Sep 21, 2010 11:50 am

4) Od kontracepcije cu se ugojiti.
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od RINGE Uto Sep 21, 2010 11:52 am

5) prezervativ je za visestruku upotrebu
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu? Empty Re: Da li roditelji treba da razgovaraju sa decom o seksu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu