Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Incest EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Incest EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Incest EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Incest EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Incest EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Incest EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Incest EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Incest EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Incest EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Incest EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Incest EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Incest EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Incest EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Incest

+11
Dragana
digitalmandrak
diotimo
drdoktor
cat09
pjer
Hipi
Orhideja
Fristajlo
Lila
Arwen Evenstar
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Incest Empty Incest

Počalji od Arwen Evenstar Uto Jun 01, 2010 11:24 am

HRVATI LEGALIZUJU INCEST?!

Izvor: Kurir, Četvrtak, 27. Maj, 2010.
Očevi u Hrvatskoj će imati pravo na seks sa ćerkama, a majke sa sinovima, ukoliko su svi punoletni i u odnos stupaju slobodnom voljom

ZAGREB - Seksualni odnos između brata i sestre, majke i sina, oca i ćerke - neće se više kažnjavati u Hrvatskoj!

Ova neverovatna vest stiže iz tamošnje Radne grupe za izmenu Kaznenog zakona: po svemu sudeći, rodoskrvnuće će u Hrvatskoj biti izbačeno iz registra krivičnih dela ukoliko su učesnici u intimnom odnosu punoletni, a u seks su se upustili slobodnom voljom, objavio je Večernji list.

Jedna od onih koji podržavaju donošenje ovakvog zakona je i Ksenija Turković sa Pravnog fakulteta u Zagrebu, koja tvrdi da „veliki broj nacionalnih zakonodavstava ide ka sličnom rešenju“.

- Ako se brat i sestra koji su punoletni svojevoljno upuste u seksualni odnos, gde je tu žrtva koju bi trebalo štititi? Tad žrtve nema. Ugrožen je jedino javni moral, no treba li zbog toga ljude slati u zatvor? - pita dr Turković.

Hrvatska crkva je neuobičajeno blago reagovala na predlog zakona:
- Ako država nešto ne želi kažnjavati, to ne znači da to proglašava dobrim ili pristojnim. Treba razlikovati odluku da se nešto ne kazni od toga da se nešto smatra dobrim. Postoje zla koja država ne kažnjava jer je procenila da ne bi postigla nikakve rezultate - rekao je don Živko Kustić iz Katoličke crkve.

Incest 4291

Sta vi mislite o incestu?
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Lila Uto Jun 01, 2010 11:30 am

Arwen, spomenuta prof. Turković je žena ispred vremena šta se KP-a tiče, dakle i ove tematike. Sudovi su često opterećeni slučajevima incesta u kojem sudionici to rade svojom voljom i ova reakcija je čisto legalistička. Želi se smanjiti opterećenost i gubljenje vremena na nešto što će sudionici ionako nastaviti jer su kazne minorne, uglavnom im se izriču novčane kazne, nikad nije izrečen zatvor za dobrovoljni incest.
Lično, to mi se gaaaaadi i uopće je glupo razmišljati o tome kao o nečemu društveno prihvatljivom. Jedno je staviti nešto van domene kažnjivog ponašanja, a drugo je to prihvatiti.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Fristajlo Uto Jun 01, 2010 1:58 pm

Sve to ima svoj izvor, koji treba zatvoriti- smišljeno razaranje svakog moralnog limita, koji je do sada važio, restauraciju "Sodome i Gomore" na licu Zemlje". Kada će ljudi shvatiti?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Orhideja Uto Jun 01, 2010 8:38 pm

Lila :: Sudovi su često opterećeni slučajevima incesta u kojem sudionici to rade svojom voljom i ova reakcija je čisto legalistička. Želi se smanjiti opterećenost i gubljenje vremena na nešto što će sudionici ionako nastaviti jer su kazne minorne, uglavnom im se izriču novčane kazne, nikad nije izrečen zatvor za dobrovoljni incest.

Ja ne shvatam ako je dobrovoljno otkud onda na sudu, ko koga i zašto tuži?
Zar toga ima, jer to je ipak rodoskrvnuće i zna se već kakva djeca se rađaju iz takvih veza i da ne nabrajam sam.
Mislim to je bolesno.
Lično, to mi se gaaaaadi i uopće je glupo razmišljati o tome kao o nečemu društveno prihvatljivom.
Isto tako, društveno prihvatljivo nikako nije.
Jedno je staviti nešto van domene kažnjivog ponašanja, a drugo je to prihvatiti.
Ali ako se stavi van dometa kažnjivog djela zar to onda nije u jednu ruku i prihvatanje ili zatvaranje očiju onih koji bi trebalo da vode računa o tome?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Gost Uto Jun 01, 2010 8:43 pm

Pa jeste...
Tako se radjaju mentalno zaostala deca, hemofilicari...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Lila Uto Jun 01, 2010 8:44 pm

Orhideja ::

Ja ne shvatam ako je dobrovoljno otkud onda na sudu, ko koga i zašto tuži?
Zar toga ima, jer to je ipak rodoskrvnuće i zna se već kakva djeca se rađaju iz takvih veza i da ne nabrajam sam.
Mislim to je bolesno.



Ali ako se stavi van dometa kažnjivog djela zar to onda nije u jednu ruku i prihvatanje ili zatvaranje očiju onih koji bi trebalo da vode računa o tome?

Na sudu je jer državno tužilaštvo za kaznena djela (što rodoskvnuće još uvijek je) goni po službenoj dužnosti. Dakle, obično biva tako da ih netko prijavi i država mora reagirati, pa makar oni bili svojevoljno skupa i imali 50 godina, uopće nije važno. Orhidejo, ja se slažem sa tobom oko svih posljedica i gađenja spram takvih odnosa, ali sagledaj to iz kuta pravosuđa. Zašto bi oni gonili i kažnjavali ljude koji nešto rade svojevoljno, jedan sa drugim i bez namjere da prestanu bez obzira na sve kazne ?
Ako se stavi van dometa kažnjivog djela ne znači da je prihvatljivo. Ni izazivanje prometne nesreće ako nema povrijeđenih nije kazneno djelo nego prekršaj, pa ne smatramo to društveno prihvatljivim.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Hipi Uto Jun 01, 2010 8:57 pm

Incest Affraid

Dobro, ne moraju da ih kaznjavaju, ali neka ih lece onda. Totalno mi je nepojmljivo da to neko radi svojom voljom. Incest 510826
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Orhideja Uto Jun 01, 2010 9:00 pm

[quote]
Lila ::
... ali sagledaj to iz kuta pravosuđa.
Iz tog ugla i gledam.
Zašto bi oni gonili i kažnjavali ljude koji nešto rade svojevoljno, jedan sa drugim i bez namjere da prestanu bez obzira na sve kazne ?
Kazne su blage i zato niko ne prestaje, ružno je što se to dešava u današnje vrijeme.

Ni izazivanje prometne nesreće ako nema povrijeđenih nije kazneno djelo nego prekršaj, pa ne smatramo to društveno prihvatljivim.
Nije isto, onaj ko izazove saobraćajku bez obzira na povrijeđene ili ne, ovde kod mene tretiraju kao kazneno djelo a ne prekršaj. Prekršaj je ako voziš nedozvoljenom brzinom, ne poštuješ saobraćajne znake, ne staneš pješaku na pješačkom ...to su prekršaji sve ostalo ukoliko postoji materijalna šteta je kazneno djelo.
Ali opet porediti saobraćaj i rodoskrvnuće nije isto, složićeš se.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od pjer Uto Jun 01, 2010 9:05 pm

Brat sestri najbolje smesti Incest 224227








mislim na medicinsku sestru i brata... Incest 74719
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Lila Uto Jun 01, 2010 9:11 pm

Nećeš se ljutiti, ali ne gledaš iz tog kuta, osim ako si pravnica pa si naučena razmišljati po tom obrascu. Pravosuđe ne poznaje osjećajni kut gledanja. Ružno zvuči, ali tako je, samo realizam.
Kazne su blage u svim aspektima, ne samo kod rodoskvrnuća, ali to će se nažalost teško promijeniti jer se težište baca na rehabilitaciju a ne represiju.
Kod nas je izazivanje prometne prekršaj, ako nema ozlijeđenih, pa ti ja mogu samo otuda govoriti, zakonodavstvo RS/BIH ne poznajem.
Porediti promet i rodoskvrnuće nije isto sa moralnog aspekta nikako, ali sa aspekta kpa možemo, uzimajući u obzir uzroke i posljedice.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od cat09 Uto Jun 01, 2010 10:13 pm

nemam reči koliko mi je to gadno. biti DOBROVOLJNO sa nekim iz porodice? Strašno, pa to je bolesno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja bih ih sve poslala na električnu stolicu!
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od drdoktor Sre Jun 02, 2010 12:06 am

Fristajlo ::Sve to ima svoj izvor, koji treba zatvoriti- smišljeno razaranje svakog moralnog limita, koji je do sada važio, restauraciju "Sodome i Gomore" na licu Zemlje". Kada će ljudi shvatiti?

Sledece je pedofilija. Dakle to su te evropske vrednosti koje moramo da prihvatimo. Fristajlo, ljudi ce tesko shvatiti, jer sve vise je i onih koji su nekada bili protiv, ali um im je na kraju uspesno ispran.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od diotimo Sre Jun 02, 2010 12:37 am

Fristajlo ::Sve to ima svoj izvor, koji treba zatvoriti- smišljeno razaranje svakog moralnog limita, koji je do sada važio, restauraciju "Sodome i Gomore" na licu Zemlje". Kada će ljudi shvatiti?

Pa onda kada priznaju da im je priroda zla(Frojd...),da se okrece tocak istih zbivanja,tezeci vecnom ponavljanju istog,pod silom vecite ''prinude ponavljanja''...
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Fristajlo Sre Jun 02, 2010 1:00 am

drdoktor ::
Fristajlo, ljudi ce tesko shvatiti
Shvatiće. biće znatno skuplje, ali- shvatiće. Ti bar znaš, ljudi su skloni izbegavanju neprijatnih poslova, ali, kad ih se dotera do zida- delaju...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Fristajlo Sre Jun 02, 2010 1:02 am

dr diotimo ::
Pa onda kada priznaju da im je priroda zla(Frojd...),.
Nije im priroda samo zl- priroda je dvojna; kada se toga "sete", i kada shvate da je to uslov opstanka- pokrenuće se.
Još uvek nije dovoljno loše; ali, radi se i na tome...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od diotimo Sre Jun 02, 2010 1:32 am

Fristajlo ::
Nije im priroda samo zl- priroda je dvojna; kada se toga "sete", i kada shvate da je to uslov opstanka- pokrenuće se.
Još uvek nije dovoljno loše; ali, radi se i na tome...

Hajde mi malo drzi predavanja o dualistickoj covekovoj prirodi..pa ja se ubih ovde to objasnjavajuci,..pa ti si me prvi nazvao da sam depresivac...
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Fristajlo Sre Jun 02, 2010 3:08 am

dr diotimo ::
Hajde mi malo drzi predavanja o dualistickoj covekovoj prirodi..
Ne pada mi na pamet... Što nisi pazila na predavanjima... Incest 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od cat09 Sre Jun 02, 2010 1:33 pm

drdoktor ::
Sledece je pedofilija. Dakle to su te evropske vrednosti koje moramo da prihvatimo. Fristajlo, ljudi ce tesko shvatiti, jer sve vise je i onih koji su nekada bili protiv, ali um im je na kraju uspesno ispran.

Zašto misliš da će pedofilija ikada biti odobrena zakonom?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od drdoktor Sre Jun 02, 2010 2:16 pm

Zato sto puno znam. To nekada nije dobro. S druge strane znam i u kom pravcu se krece nauka koju puno volim, ali sam sve vise razocaran njenom manipulacijom. Cak je jedan doktorat na ovu temu odbranjen na Univerzitetu u Glazgovu, koji je promovisao pedofiliju. Svasta se desava, ali to je sve produkt poraza psihologije i psihijatrije pocevsi od 1973. godine.


Poslednji izmenio drdoktor dana Sre Jun 02, 2010 2:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od cat09 Sre Jun 02, 2010 2:19 pm

drdoktor ::Zato sto puno znam. To nekada nije dobro. S druge strane znam i u kom pravcu se krece nauka koju puno volim, ali sam sve vise razocaran njenom manipulacijom. Cak je jedan doktorat na ovu temu odbranjen na Univerzitetu u Glazgovu. Svasta se desava, ali to je sve produkt poraza psihologije i psihijatrije pocevsi od 1973. godine.

Nadam se da ipak neće doći do toga da pedofilija bude društveno prihvatljiva. U tom slučaju, zakon u svoje ruke će preuzeti oni koji su seksualno zloupotrebljeni. Incest 961758
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od drdoktor Sre Jun 02, 2010 2:35 pm

cat09 ::
Nadam se da ipak neće doći do toga da pedofilija bude društveno prihvatljiva. U tom slučaju, zakon u svoje ruke će preuzeti oni koji su seksualno zloupotrebljeni. Incest 961758

Zaista bih zeleo da si u pravu, ali sve sto se desava to demantuje. Ovaj clanak za mene nije iznenadjenje, jer sam u epicentru desavanja. Sve se obesmisljava, zarad lakse kontrole. Vrednosti vise ne postoje, sada se one zovu predrasude, a oni koji ih imaju fasistima. Lepo smisljeno. Ko zeli da bude fasista? Niko. Donose se zakoni koji polako normalnog coveka kriminalizuju.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od digitalmandrak Sre Jun 02, 2010 3:29 pm

Onda nam nema druge osim da budemo kriminalci :slamka..:
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od cat09 Sre Jun 02, 2010 3:32 pm

Pošto je tako, odoh ja da osnujem krimi bandu Incest 52651
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od digitalmandrak Sre Jun 02, 2010 3:37 pm

Evo,ja se prvi prijavljujem...Mada bi hajducka druzina bila bolje resenje... Harambasa Kata i kolo gorskih 'tica. :slamka..:
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od cat09 Sre Jun 02, 2010 3:38 pm

digitalmandrak ::Evo,ja se prvi prijavljujem...Mada bi hajducka druzina bila bolje resenje... Harambasa Kata i kolo gorskih 'tica. :slamka..:

Ajmo u 'ajduke. Incest 224227 Nema nam druge. A ti si moja prva gorska 'tica Incest 74719
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Incest Empty Re: Incest

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu